SCH(EDAM<;CHE COURANT 'Bezuiniging ambtenaren Alles hangt af van raad Leegstand wordt hard aangepakt I Geen appartementen boven 9t Sterretje ik ëèproef Nieuw verkeersbord van Fietsersbond onthuld Honderden hij opening van De Pijpelaar „tteetïiw, 30 dagen voor eigenaar om woning te rullen Frontale botsing fm Geen nieuwe acties voor vrouwencafé Edisonplein: Keuze tussen parkeren en groen Haring en bierfeest groot succes i dag 8 september 1980- Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144" -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 104de jaargang no. 174 -3 PAGINA'S 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Het conflict tussen gemeente en ambtena ren over bezuinigingen op het personeel heeft zich niet ver der toegespitst ln de medezeg genschapscommissie, de onder nemingsraad van het gemeen- iepersoneel, is afgesproken dat óver de bezuinigingsvoorstel- Jen niet langer geheimzinnig gedaan zal worden en dat het in de suggesties genoemde per soneel van de voorstellen op fle hoogte gebracht zal wor den. Naar de mening van de bonden hangt alles nu af van de gemeenteraad. Vorige week staken die amb tenarenbonden de lont in' het kruitvat door tot dan toe nog geheime plannen van de direc teur van de Viaardingse ener giebedrijven te onthullen. Deze directeur had, net als alle andere hoofden van dienst, van het college de opdracht gekregen te bezien of er be sparingen mogelijk waren bin nen zijn bedrijf. Zijn plannen bevatten een aantal bezuini gingssuggesties waardoor zo'n den banen bij het GEWB op de tocht zouden kunnen ko men te staan. Felle protesten, die tot in de landelijke kran ten doordrongen, waren het gevolg. Het bezuinigingsplan van de directeur, ingenieur W.F.Pinkse, komt neer op een hardhandige besparing in de personele sfeer onder het kan- tinepersoneel, het voorlich- tingspersoneel, de portiers en de inspecteurs. Pinkse maakte het voorstel in opdracht van het college, dat immers voor de vakantie een raadsmotie voorgeschoteld had gekregen om te zoeken naar een vijf- sprocentsbesparing op al het bestaande beleid. Directeur Pinkse: „En alle be leidsaspecten zijn alle beleid saspecten. Dus ook de persone le. Als Versluys (de socialisti sche indiener van de motie, red.) zegt dat hij dat niet zo be doeld heeft, dat het alleen om materiele bezuinigingen gaat, dan had hij dat maar moeten zeggen, hij is per slot van re kening jurist, nietwaar? De raad had preciezer moeten zijn." ABVA-lïd Cor de Zwart ver wijt Pinkse daarentegen dat deze „roomser dan de paus" zou zijn geweest. Naar zijn me ning kan het nooit de bedoe ling van de raad geweest zijn het mes er zo rigoreus in te zetten, Verbittering vanwege het feit „dat er natuurlijk weer niet in de top bezuinigd wordt", maar alleen op het la gere personeel.-Verwijten ook omdat Pinkse tijdens de op stelling van zijn plannen geen overleg met zijn personeel heeft gehad. Pinkse nu: „Dat overleg is pas achteraf ge beurd, dat vind ik ook wel jammer. Maar ik had ook lie ver een ruimere tijdsspanne gehad voor het maken van de suggesties. Het moest allemaal zo vlug, ik heb nauwelijks tijd voor iets anders gehad." Is er nu alleen maar sprake geweest van een ongemoti veerde paniekstemming of dreigen de bezuinigingen wer kelijk? Het lijkt niet waar schijnlijk. Wethouder Bot heeft in de medezeggenschaps commissie verklaard dat er geen personele bezuinigingen zuilen plaatsvinden; de politie ke partijen voelen er evenmin iets voor. En ingenieur Pink se? „Ach," zegt hij, „er moet iemand mij nog ,een bedrijf aanwijzen waar zo efficiënt gewerkt wordt als hier. Bezui nigingen hebben bij ons on herroepelijk consequenties voor de dienstverlening, dat geef ik onmiddellijk toe. Voor ons is bezuinigen niet zinvol." Cor de Zwart tenslotte: „Voor ons komt het er nu op aan wat de raad gaat doen." Schied am De recon strue- ring van het schoolplein aan het Edisonplein zal mogelijke gevolgen hebben voor de in richting van de omliggende straten in dit gebied. Een van die gevolgen zou zijn dat het aantal parkeerplaatsen dras tisch verminderd wordt Dit in vérband met de voor keurd ie. Beslaat' aanGspeel-én 'groen voorzieningen. Dit gegeven ZOU conflictstof kunnen zijn voor het herinrichtingsgebied. Overleg over de inrichting van het schoolplein zal in de komende maanden plaatsheb ben tussen gemeente en bewo ners. Centraal in de herinrich ting staat echter de veiligheid van de schoolomgeving en de woon-schoolroute. ^ifiiiiniiiiiiiiiiiifiiiumiiiJiniiiiiiiiiiiiiJiiiiiiiHiuiiiiimifHiiiiiHirrHfuiuiriiimiitiiifiiriiiiiHfüiit Vlaardingen Op de Van Beethovensingel vond vrijdag middag een frontale botsing plaats. Een Opel Manta kwam over het fietspad heen zetten en botste op een tegenligger. Er waren twee "licht 'gewon den. Terwijl de politie bezig was om met behulp van de omstanders de wrakstukken te verwijderen botsten ook nog tee nieuwsgierige voortbijgan- gers op elkaar. Omstanders haalden in sa menwerking met de politie de wrakstukken weg. Schiedam De vorderingscommissie, die enige tijd geleden in het leven is geroepen om de leegstand van woningen aan te pakken, gaat zich nu manifesteren met een harde aanpak. In de vorderingscommissie zitten naast leden van de ge meenteraad ook vertegenwoordigers van de vakbeweging en makelaars. De commissie heeft gekozen voor een preventie ve werkwijze in de aanpak van de leegstand. Er is een in ventarisatielijst gemaakt van alle in Schiedam langdurig leegstaande woningen. De werkwijze is als volgt: eerst zendt bureau huisves ting tweemaal een aangete kende brief-naar de eigenaar van een leegstaande woning met het verzoek de woning binnen de kortste tijd te la ten bewonen. Huisvesting tracht met de eigenaar in overleg te komen. Laat de ei genaar binnen 30 dagen niets van zich horen of Jukt het hem niet de woning binnen 30 dagen bewoond te krijgen, dan deelt bureau huisvesting dit aan de voorzitter en se cretaris van de vorderings commissie. Dan heeft een ge-, sprek plaats met de commis sie en de eigenaar van het betreffende pand. De eige naar van een leegstaande woning, die werkelijk onwil lig blijft of zelfs in het geheel niet verschijnt, krijgt ten slotte te horen dat de com missie niets anders kan doen dan burgemeester en wet houders te adviseren de nog steeds leegstaande woon ruimte te vorderen. Vlaardingen Eigenlijk kon het haring- en bierfeest al niet meer stuk toen rond de klok even elf uur de zon begon te schijnen. Het achtste haring en bierfeest groeide uit tot een waar spektakelstuk. Het gehele centrum was overbevolkt en niet alleen Vlaardingers waren er op'bet feest aanwezig. Ook velen van buiten de stad waren naar Vlaardingen gekomen om het unieke gebeuren mee te maken. Dat een aankondiging op de radio daar mede debet aan was is natuurlijk niet vreemd. Voor een ieder was er wel wat te beleven. De kinde ren deden zich te goed aan de kinderspelen, terwijl de ouders rustig lang de kraampjes trok ken die overal stonden opge steld. De muziekgroepen trok ken veel belangstelling van de Vlaardingers. Hier en daar werd èr zelfs gedanst. Door de wamte bezorgden de bezoe kers de biertappers overwerk. Ook met de haringhandel ging het uitstekend. Een VlaardJn- ger zonder haring kan natuur lijk niet. De mensen lieten zich de lekekernij dan ook goed smaken. Meer over deze ge slaagde dag op pagina drie van deze krant. ?De Echte Nederlandse Fietsers Bond onthuld het verkeers- bond op de Harreweg. ehiedam „Maar ik wóón 'er "zegt een meneer nogal Verontwaardigd. „Oh, maar mag U er langs, want het P0fd geldt alleen voor dóór- "*Tnd„verkeer, antwoordt een - van de Echte Nederlandse fietsersbond wijzend op het' jjst onthulde verkeersbord, yp het kruispunt Scheepvaart- - Harreweg heeft de Fiet- kts bond vrijdag een bord ge vestigd 'Doorgaand Verkeer «gesloten' met links in de bo- a^zenc*er; de L manHcstatie hielden zij de gemeente en de bewo- van Schiedam er nog ,°P te wijzen hoe gevaar- 3*de weg is voor kinderen, [[gangers en fietsers. De ^treweg is een doorgaansweg loopt van Kethel naar Delft door de polder. Diversen borden duiden aan dat het verboden is de weg op zonda gen en feestdagen per auto te betreden, uitgezonderd be stemmingsverkeer. Maar deze maatregel is voor de ENFB nog niet genoeg. „Die weg zou afgesloten moeten worden, be halve bestemmingsverkeer na tuurlijk, aldus een woordvoer der van de ENFB. Als je soms ziet hoe hard er gereden wordt en personenauto's elkaar rake lings passeren, kan dat niet goed gaan. Er zijn genoeg al ternatieve wegen om in Delft te komen." Of iedereen de verkeersregel van de ENFB naleeft is te be denken. Het eerste half uur was er slechts een enkeling die stopte om te vragen naar het waarom. De meesten scheur de^ door. Vlaardingen Honderden kinderen en volwassenen wa ren zaterdag getuige van de officiële opening van het nieu we wijkcentrum De Pijpelaar in de Vettenoordsepolder. Die opening werd volgens bet draaiboek verricht door zeven kinderen, afkomstig van even zoveel clubs die in het nieuwe buurthuis hun onderdak heb ben, maar daarvan heeft bijna niemand iets kunnen zien. Het plein voor De Pijpelaar stond zo vol met wijkbewoners, dat zelfs de officiële genodigden danig in de verdrukking raak ten. De opening van het centrum en de festiviteiten in de eerste twee dagen zijn verlopen op een wijze, die symbolisch ge noemd kan worden. De VOP heeft het gebouw, dat al sinds de vakantieperiode officieus in gebruik is, al geheel veroverd en in haar hart gesloten. Het waren bij deze opening nu eens niet de mensen van bui tenaf: de architecten, ambte naren, gemeenteraadsleden, vertegenwoordigers van de po litie en ga zo maar door, die de mooiste plaatsen hadden. En De opening van het wijkcentrum is een feit. Honderden mensen dromden daarna de ontmoetingsruimte binnen. zo hoort het eigenlijk ook; De Pijpelaar is helemaal van de wijk en dat werd zaterdag en zondag bewezen ook. Waren er honderden mensen getuige van de opening; in het weekend heeft het vrijwillige personeel van het - wijkcen trum in totaal duizenden be zoekers kunnen ontvangen. Vooral zaterdagavond was het zo druk, dat alle stoelen uit het gebouw naar de grote zaal •moesten worden gebracht. Op pagina drie een sfeervol le impressie. Schiedam Er is geen sprake van dat bo ven het oude Schiedamse café 't Sterretje woningen gebouwd gaan worden. Eige naar Brussé ontkent ten stelligste deze ge ruchten, waarvan het vorige week gonsde in de Schiedamse horeca. „Ik kreeg een tijdje terug niet eens toestemming van de gemeente om een dakterras te beginnen, omdat het^ dak niet stevig genoeg was." zegt Brussé, „laat staan dat ik er dan nu woningen bovenop zou mogen bouwen." Twee jaar geleden ,werd onder een andere eigenaar wel het puntdak van de Ster af- gesloopt. Maar ook het terugbrengen in oude staat van het hoekpand Buitenha ven weg/Koemarkt zit er vooralsnog-niet Brussé is eigenaar van het café, maar huurt het gebouw van de gemeente Schie dam. Terwijl Schiedamse kroegbazen vo rige week hoorden van eventuele nieuw- bouwplannen boven dit bruin café het zou gaan om twee extra etages met totaal vijf appartementen lekte op het stads kantoor uit dat er een mogelijkheid be staat dat het café in de toekomst gesloopt gaat worden. Hoe serieus deze kans moet worden genomen, is moeilijk in te schat ten, maar van sloop zou sprake kunnen zijn als het plan wordt uitgevoerd om op het oude Vrom-terrein aan de Buitenha venweg een grote parkeergarage te bou- wen. Dan zou de Buitenhavenweg, nabij de Koemarkt, verbreed moeten worden. Ook andere woningen, die reeds onbe woonbaar verklaard zijn en later ge kraakt, staan dan op het spel. Brussé weet daarvan echter helemaal niets af. Hij is de 'verdieping van het café voör' eigen ge bruik aan het opknappen. De historische vereniging Schiedam heeft inmiddels laten w.eten vierkant tegen sloop te zijn, omdat 't Sterretje gezichtsbe palend is voor de Koemarkt en een lange geschiedenis kent. Die plek laat, evenals bij de Oosterkerk verderop het geval is, nog enigszins raden hoe de Rotterdamse- dijk vroeger e*uit gezien moet hebben. Vlaardingen Het stedelijk overleg vrouwencafés is niet van plan om op korte termijn actie te gaan voeren voor een nieuw onderkomen. De vrouwen willen wel dolgraag een nieuw pand, maar weten nog niet wanneer •ze daar weer actie voor gaan voeren. Al geruime tijd leeft er bij het stedelijk overleg het ver langen om een nieuw onderkomen. De vrouwen hebben zelfs een fietstocht gehouden door Vlaardingen om te kij ken welke panden en huizen er eventueel geschikt zou den zijn voor een vrouwencafé. Er kwamen volgens de vrouwen toen 12 panden in aanmerking. De gemeente was echter van mening dat geen van de twaalf door de vrouwen uitgekozen panden in aanmerking kwam voor een vrouwencafé. Op 20 september wordt er echter wel weer een vrouwen dag georganiseert door het stedelijk overleg. Op het pro gramma staan onder meer films, creativiteitsactiviteiten en in de avonduren discussies over de gedraaide films. JIB- pjt nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kun! vinden, wordt zonder extra kosten besorgd in combinatie me! de Haagsche Courant, Het Binnenhol ot het -9» Rotterdams Nieuwsblad. S p.dte5 ?ostc°ie ir.oP=nen^ W

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1