Nieuwbouw VOP onbetaalbaar m Zware eisen tegen ontkennende Turken Ik -neem- dê proef A Zo de wind waaif wordt het niet... Werkgroep bekijkt behoefte begeleide kamerbewoning Huren Lamoen terrein: 443gulden GESCHIEDENIS deze. krant Pagina vier. Beroeps kracht komt op straat In Lederhosen door Europa Nieuwbouw voor Ligthart- school iS»-" SCI IIEDAMSCHE COURANT Vrijdag 12 september 1980- - ONAFHAKKELUK DAGBLAD - -104de jaargang no. 178 8 PSGINA'31 Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - fclachlcndienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De nieuw bouw op het Lamoenter rein wordt veel te duur voor de toekomstige be woners. Volgens bereke ningen, die deze week zijn afgekomen, worden de* huren volgens het huidige prijspeil zeker zo'n 443 gulden per maand. Die huurprijs is aanzienlijk hoger dan het maximum van 225 gulden, dat een jaar of drie geleden door de wijkbewoners en de projectgroep als eis was gesteld. Wethouder Bas Goudriaan had Zich toen achter die huureis gesteld. De projectgroep kreeg destijds Dok te horen dat Goudriaan na onderhandelingen in Den Haag een garantiehuur van 228 gulden had afgedwongen. Volgens opbouwwerker George Deibei is later geble ken dat die garantie nooit is afgegeven. „Bas wist al lang dat het veel duurder zou wor den. Hij heeft altijd gezegd dat hij potjes genoeg in Den Haag wist om extra subsidie te krij gen. Nou, die moeten dan maar eens tevoorschijn ko men. Deze huurprijs is absurd hoog voor onze wijk. Dat Is voor de toekomstige bewoners niet te betalen." De projectgroep heeft zich in middels over de resultaten van de berekeningen gebogen. Volgende week dinsdag zal de zaak worden besproken in de vergadering van de raadscom missie voor stadsontwikkeling. De VOP vindt dat de Vlaar- dingse raad maar eens duide lijk de politieke wil moet to nen om te vechten voor lagere huren. „In Rotterdam zijn voor vergelijkbare en zelfs nog wat grotere huizen huurprij zen van net iets meer dan 300 gulden bereikt. Dat moet hier ook kunnen," vindt Deibel. De problemen rond de stads vernieuwing in de Vetle- noordsepolder zijn door de projectgroep en de wijkvereni- ging uitgebreid op een rijtje gezet op een expositie, die is ingericht in de grote 2aal van het nieuwe buurthuis, De Pij- pelaar. Ook de renovatieproblematiek komt op die overzichtstentoon stelling aan de orde. Door middel van een expo sitie heeft de VOP de stads vernieuwing in de wijk eens op een rijtje gezet. fïPü&tli WW? u in De organisatoren van de Vredesweekin Vlaardingen wiüen het niet zo vrijblijvend ais vroeger wel eens gebeurde. De inspraak voor de toekomstige inrichting van het Midden Delflandgebied gaat binnenkort van start. Nu zijn vooral de stedelingen aan de beurt om mee te praten. Pagina drie. ONS-directeurVan Willigen blijkt een principieel man. Maar lui is hij ook, zegt hij. Pagina vier. Jeugdwerk Noord stas t in de kou Vlaardingen De Oosten rijker Heinz Forcher, hoofd van de VVV in het Tiroolse plaatsje Weissenbach, heeft gehuld in Lederhosen, twaalfhonderd kilometer door Europa gefietst. Giste ren was hij in Vlaardingen om reclame te maken voor de fietstoerweken van 14 september tot 26 oktober in „zijn" Weissenbach. Op de tocht door Europa, die na genoeg zonder training vooraf is ondernomen, heeft Forcher ook een bezoek ge bracht aan Arhem, Amster dam en Sliedrecht De tocht van Sliedrecht naar Vlaardingen heeft hij, ondanks de relatief korte afstand, niet op de fiets ge maakt De avond ervoor bracht hij met zijn begelei der een bezoek aan een Ti- rools feest in Sliedrecht. De festiviteiten duurden aldaar tot in de kleine uurtjes en de enthousiaste fietser had in die tijd toch een redelijke hoeveelheid Schnaps naar binnen gewerkt wat geen goede voorbereiding is voor een fietstocht. Het rijwiel ging op het dak van de be geleidersauto en ook For cher zelf nam plaats in het voertuig. Vandaag is de Oostenrijker weer uit Vlaardingen vertrokken. Op de Maasboulevard in Vlaardingen denkt Oosten rijker Forcher nog eens na over de ontberingen tij dens zijn fietstocht. Schiedam Het jeugdwerk in Schiedam Noord dreigt nog geen maand na de feestelij ke opening van het nieuwe wijkcentrum De Blauwe Brug in de kou te komen te staan. Yvonne Heuvelman, de beroepskracht die het jeugdwerk voor kinderen tussen zes en vijf tien jaar coördineert, staat met ingang van 1 oktober op straat, omdat de gemeente haar ar beidsplaats niet subsidieërt. De SSSN, de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam Noord? gaat vanaf morgen het noorden van Schiedam mobiliseren tegen de beslissing van Wethouder Herman Ppsthoorn om geen fi nanciën te verstrekken. De wethouder was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. Yvonne Heuvelman coördi neert voor het wijkcentrum aan het Bachplein de jeugdae- tiviteiten die zij samen met tien vrijwilligers leidt. De belangstelling vanuit de wijk voor de gemiddeld vijf activi teiten per week wordt over weldigend genoemd. Dertig tol veertig kinderen doen mee aan de handenarbeid-activitei- ten en er bestaat een wachtlijsl giet kinderen waar geen plaats meer voor was. De grotere ac- i!iiiiiniiiiiiiitiiiiiiiiuiniiiiiiiiiiiiiinmniiiinminiiiiiiiuiiniiiiiii[iiiiiiiiiiniini:i]iiini[[(ii!iiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiii!tiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiii Verdacht van heroïnehandel: Schiedam „Hebzucht maakt van schapen wolven." Volgens officier van justitie mr D. J, Copper was hebzucht inderdaad het jnotief in de zaak tegen vier Turken uit Schiedam, die gisteren voor de Rotterdamse rechtbank terecht stonden. Het viertal wordt ervan verdacht in juni één kilo heroïne in huis opgeslagen te hebben met sis uiteindelijk doeL het spul te verkopen. officier eiste celstraffen van vier, drie en één jaar. Een van de verdachten ontbrak op oe zitting. man is gevlucht naar Tur- mje en kon niet verhoord wor den. De eis tegen hem luidde Vier jaar. De officier zei niette- 2"°: „We treffen hier een jurkse heroïnehandel van re delijk groot formaat Er mag niet vrijuit gegaan worden met dit levensgevaarlijk spul." Geen van de verdachten bleek, volgens de verklarin gen, op de hoogte te zijn van de aanwezigheid van de heroï ne in de woning. Zo hield een 37-jarige Turkse vrouw ïn haar verklaring te gen de rechtbank vol dat zij van niets wist Van haar man mocht zij zich nergens mee bemoeien. „Ik dacht dat het om goud ging. Ik wilde mij er niet mee be moeien anders zou ik geslagen, worden en durfde daardoor niet naar de politie." De officier achtte deze verkla ring echter niet voldoende. „In Turkije, waar een groot deel van de bevolking zich bezig houdt met het planten en ver bouwen van dit spul, is het naïef te geloven dat de vrouw niet wist wat voor waar het was, toen zij de plastie zak waar het zogenaamde goud in zat in handen kreeg. "Wel gaf de officier toe dat de vrouw in de Turkse cultuur nog vaak onder druk gezet wordt waardoor het voor haar moeilijk was naar de politie te gaan. „Om de rechtsspreking te handhaven zal het in de toekomst steeds moeilijker worden om getuigen te vinden in dit soort zaken, door de on derlinge dreigingen." Tegen de man van de Turkse vrouw werd drie jaar geëist. Deze schoof op zijn beurt de schuld weer op zijn broer, die naar Turkije gevlucht is. „Meneer, ik ben een onschul dig man," reageerde hij, „ik woon al veertien jaar in Ne derland. en heb nog nooit kwaad gedaan." De spil van het viertal was een 49-jarige Turkse vrouw uit Den Haag. Zij fungeerde als onderhandelaar, terwijl haar man de import voor zijn reke ning nam. Ook zij ontkende het tenlaste gelegde. „Ik heb nog nooit van heroïne gehoord. Ik kwam naar Schiedam om te onder handelen over het huwelijk van mijn zoon." Uitspraak 23 september. Schiedam Bij toekomstige bebouwing rond het stadskan toor zal, voor het eerst in Schiedam, speciaal gelet wor den op de effecten van moeder Natuur. Een stafmedewerker Vlaardingen - De Jan Ligt- hartschool krijgt een nieuw onderkomen He: ministerie van onderwijs u*t dezer da gen de aanvraag voor de nieuwbouwplannen goedge keurd. De openbare lagere Jan Ligt-' hartschool huist in een ge bouw dat dateert van rond de eeuwwisseling. Plannen voor nieuwbouw waren er allang. De gemeente had als bouwlo catie hei oog laten op het ter rein tegenover de oude school, waar nu nog het gebouw staat van de vroegere christelijke van gemeentewerken, Hans* Huis in 't Veld, zal speciale windmetingen laten verrich ten. Ambtenaren en gemeen tebestuurders hebben namelijk hun lesje wel geleerd van de situatie bij de ingang van het stadskantoor. Daar waait het nogal eens, en niet gewoon recht-zo-die-gaat, maar in heuse windhozen. Dat komt door de aard van het beestje. Het gebouw en zijn en tree maken door hun structuur de wind in de war en dat doet het straatvuil hoog opdwarre len. Zo moet het bij de aan grenzende bebouwing in de toekomst dus niet. Met speciale apparatuur zal- Huis in 't Veld bekijken hoe de wind zich zal gaan gedra gen, mocht de bouw van wo ningen, parkeergarages en ge meentelijke ruimte rond het stadskantoor gerealiseerd wor den zoals zij op een enkele da gen oude maquette staan. Als kan blijken dat bij zulke be bouwing de voetganger op de begane grond veel wind vangt, dan zullen er veranderingen worden aangebracht Huis in 't Veld heeft voor het meten van de wind alle tijd, want het plan zal niet voor Vlaardingen Er blijkt in Vlaardingen een behoorlijke behoefte aan een project voor begeleide kamerbewoning voor meisjes. Exacte cijfers zijn er niet, maar die moet een werkgroep nu op tafel bren gen. In Vlaardingen is wel een dergelijk project voor jongens, maar voor de meisjes is nog nooit zo'n initiatief genomen. Steeds meer meisjes hebben behoefte om op zichzelf te gaan wonen. De overgang van het ouderlijk huis naar het al leen wonen is voor velen ech ter een té grote stap. Door be geleide kamerbewoning wil men de drempel om alleen te gaan wonen weg nemen. Volgens de heer Jacobs van de gemeente is het wenselijk dat De Linden hof ook het project voor meisjes onder zijn hoede krijgt. Het ministerie van justi tie wil de subsidie echter niet uitbreiden, omdat Vlaardingen al voldoende steun krijgt. Tij dens de laatste evergadering van de stuurgroep maatschap pelijke hulp- en dienstverle ning aan jongeren en jongvol wassenen opperde directeur Florijn van de gemeentelijke sociale dienst het idee om een werkgroep te formeren, om de behoefte aan begeleide kamer bewoning voor meiges te on derbouwen en uit te diepen. De werkgroep zou binnen 9 maanden het rapport klaar moeten hebben. Verslag van ze ven kilo 'juist heel se rieus' Vlaardingen Het Vlaar- dings college van BenW kan maar moeilijk begrij pen waarop raadslid Ver- sluys (PvdA) zich bij de neus genomen voelde toen hij thuis op de deurmat in E laats van een keurig be- nopt jaarverslag van de VRSR, de sportraad, een Eakket van in totaal zeven ilo papier vond, bevat tende alle agenda's en alle stukken over de afgelopen jaren. „Juist in de overgelegde verslagen kan een indruk worden gekregen over de serieuze wijze waarop de VRSR 2ijn adviezen voor bereidt en neemt," schrijft het college, in overigens krom Nederlands, aan PvdA-fractieleider Hans Versluys, die zijn verwon dering over de gang van zaken in schriftelijke vra gen had neergelegd. Het college vindt dan ook niet dat Versluys zich bij de neus genomen hoeft te voelen. Wèl dat hij wat meer vrije tijd kwijt is. tiviteiten zoals filmvoorstellinl gen en recentelijk een kinder] ermis trekken tussen de honl derd en tweehonderd jongere! naar de Blauwe Brug. Opi bouwwerker Jos van der Lugi een van de initiatiefnemer! van de komende actie, eonclul deert dan ook dat er een enorT me behoefte in de wijk bestaal voor deze activiteiten. Erg lang zullen de honderdeil kinderen in het noorden vail Schiedam niet meer van de acl tiviteiten zoals ze nu plaatl vinden kunnen genieten] Yvonne Heuvelman, die uw wordt betaald door middel val een tijdelijke regeling in hd kader van een werkloosheids] voorziening, blijft nog tot 1 no vcmber (een maand nada_ haar verbintenis afloopt* maar daarna zit de SSSN zon! der coordinator voor hel jeugdwerk. Volgens Jos varT der Lugt betekent dat dJ doodsteek voor het jeugd werJ in Schiedam-Noord. Op 9 oktober vindt er in hel wijkcentrum de Blauwe Brug een vergadering plaats van dd commissie die wethouder Herl man Posthoorn adviseert, dJ commissie voor vorming en recreatie. Op die vergaderinfl wil de Stichting Samenlel vingsopbouw proberen alsnoJ subsidie te verlcrijgen voor hei werk van Yvonne Heuvelman! Daartoe gaat men de bevol-f king en de betrokken organi-l saties in Schiedam-Noord mo biliseren. Een heel actieprogramma il opgesteld om het protest zof veel mogeliik kracht bij te zetl ten. Zo zal er elke zaterdal tussen nu en 9 oktober eel standje van de SSSN in hel Hof van Spaland staan onf handtekeningen op te halerl van de bevolking. Daamaas| worden scholen,artsen, wijkl en bewonersvereniging aangef schreven om de actie te steul Commentaar op pagina 3. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie raet de Haagsche Courant, Het Binnenhol ol het Rotterdams Nieuwsblad. id' me P Yo^code"' 0 ndel YJoon^0*15 ïia&t; S34 3000

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1