SPORT if r ateat I Ursus huldigt Krijn Wijnstekers SPORT KORT >oelman Ab Nijgh haalt ilinten voor Zwaluwen binnen Slechte start basketbalteams */'l Sarvtsr^^: £ss&& ;**3SsEê ater- oloërs ZC innen igen oernooi Sjaak van Vliet kijkt naar de toekomst NOAD haalt uit De Snayer zesde m ï5- '5 13n JlB£S&^ ɧliilfë£ f 'J:iWSÊm 1I1III1 dinsdag 16 september 1980 vo/sc/ww 'Het gaat boven verwachting' Ab Nijgh *ws - ''Sr'4%* -j - y - Vlaardingen „Ik hoef nu niet tegen Ab Nijgh te gaan vertellen, dat we de wedstrijd tegen GVVV onverdiend hebben gewonnen, want dan wordt hij kwaad. Hij heeft gewonnen en zal dan tegen mij zeggen dat hij toch in het doel staat om de ballen tegen te houden en dat dat ook bij het voetbal hoort. Daarin heeft 'ie nog gelijk ook". Zwaluwen Vlaardingen-trainer André Corveleijn wil best wel weten, dat hij drie van de vier behaalde punten in de nog jonge competitie aan zijn doelman heeft te danken. Tegen Spijkenisse blonk de 24-jarige acceptant van een verzekeringsmaatschappij al uit, maar de wijze waarop hij GVVV van scoren afhield dwong groot respect af. Zelfvertrouwen straalde door ik vrij probleemloos kon keepen". Intensief Toch slaan rechtgeaarde Zwa luwen-supporters te kijken van de prestaties die de doel man levert. Mompelen dat het daar in het voorseizoen niet naar uit zag. „Dat kan ik mij voorsteilen. In de oefenwed strijd ging het niet zo best, maar dat is al vier jaar zo. Ik heb een hekel aan het spelen op doordeweekse avonden. Je traint al vrij veel en dan ook nog spelen. Bovendien heb ik een vrij intensieve werkkring, waardoor je niet optimaal aan zon wedstrijd begint. In het weekeinde ligt dat anders. Dan kan ik mij rustig voorbe reiden. Vrijdagavond om tien uur naar bed en ook de hele ïaterdag naar die wedstrijd toeleven. Dan kan je pas volle dig geconcentreerd er aan be ginnen". De carriëre van Ab Nijgh bij Zwaluwen kende een mer kwaardig begin. Overgekomen van het jeugdelftal van Sport club Enschede begon hij in het ïesde team van de Vlaardin- gers, tot eerste doelman Ad Boers, na een avontuur bij Ca- fjelle tegenwoordig onder 'de at staand bij tweedeklasser Xerxes, zijn kuitbeen brak. „Toen moest ik gaan keepen en dat ging allemaal niet on- de jonge Schiedammers uit. Moeiteloos plukte hij de ballen boven het hoofd van Jan Groenendijk, eens deel uitmakend van de gevreesde luchtmacht van FC Utrecht, klemvast weg. Tikte een van rich ting veranderd schot van Dick Rijswijk uit de krui door Peter van Zwienen sing en stuitte de al be gonnen juichbeweging van Ab van der Boven- kamp abrupt, door zijn schot, van nauwelijks drie meter afstand afgevuurd, met een katachtige reactie corner te tikken. Feiten genoeg om hem de held van de middag te maken. „Het ging boven verwachting goed", stelde Nijgh na loop", want mijn knie was niet hele maal in orde. Tegen Vlaardin gen ging ik er doorheen bij het uitschieten en eigenlijk zag ik het niet zo zitten dat ik zou kunnen spelen. Nico Houdijk heeft die knie echter intensief behandeld en ingetaped, waar- eren derde plaats laardingen - Het interna^ ïonale waterpolotoernooi, t de Vlaardingse Zwera- lub dit weekeinde organi- eerde, is voor de organise- nde vereniging succesvol erlopen. Bij de dames wist "ZC op de eerste plaats be ing te leggen en bij de he en was er een derde plaats oor de Vlaardingers. Deze atste klassering lijkt op et eerste gezicht niet zo ~t, maar de manier waar* p deze tot stand kwam ver ent een vermelding. Vani tegen de uiteindelijke in naar van het toernooi, het uitse Delphin, werd gelijk "espeeld: 5-5- Deze wedstrijd erd beslist via het nemen an strafworpen. De Duitsers oesten in de winnaarsronde Shell aantreden, de 'ïaardingers werden in deze edstrijd totaal overklast. Dit "genlijk tot ieders verrassing, ant Shell werd als een gelijk aardige tegenstander gezien, itsïag 7-2. oseidon en VZC streden om e derde plaats en dat leverde "eer een gelijkopgaande strijd Die VZC toch met 4-1 :ist te winnen. De dames van ZC lieten zich van hun terkste zijde 2jen. Met de da- es van Delphin had de laardingse ploeg totaal geen oei te: 5-0- Shell - Poseidon everde een redelijke wedstrijd die lange tijd een 0-0 tand kende. Poseidon trok enslotte toch aan het langste rind: 1 - 0. De finale tussen ZC en Poseidon leverde he- maal geen doelpunten op, "k hier dus strafworpen, die n beslissing moesten bren- n. Shell wees de Duitse da- ~es terug en werdén derde, eindstand bij heren 1. elphin, 2- Shell, 3, VZC en 4. Poseidon. Bij de dames de vol- ende eindstand: I. VZC, 2. Poseidon, 3- Shell en 4. Delp- aardig. Ik ben niet meer uit het eerste team weggeweest". Nijgh kan niet bepaald tot het type „Doesburg" worden gere kend. Keept stijlvol, maar mist de flair. Het lijkt er zelfs op, dat hij te weinig zelfvertrou wen heeft, zijn eigen capacitei ten niet kent. Heeft in de wed strijd een steuntje in de rug nodig en als hij de eerste bal goed pakt is dat er. Is hij ook moeilijk passeerbaar. Trainer Corveleijn weet dat: „Het is een knaap die ontzettend naar een wedstrijd toeleeft en al hij in het begin een paar ballen pakt, gaat het verder goed. Je moet echter wel serieus met hem blijven praten. Vertellen dat hij goed is, maar ook zeg gen dat er wedstrijden kunnen komen dat het moeilijk wordt. Elke speler maakt dat een keer mee. Maar zoals bij nu in dat doel staat, straalt hij zelf vertrouwen uit". Belangstelling Zelf vindt hij dat dat nog wel wat beter kan, maar kreeg wel een duwtje in de rug door de belangstelling van een club uit het betaalde voetbal, vorig sei zoen. „Dat was Excelsior en toen dacht ik „goh, als ze jou willen hebben, zal je toch echt wel een bal kunnen houden". Als zij Peter Brunings niet hadden genomen, had ik waarschijnlijk een kans gekre gen. maar of ik het gedaan zou hebben. „Kijk, ik heb veel voor het voetbal over. Nu speel ïk op het hoogste amaleurniveau en dan moei je er wat voor over hebben ook. Voor dit seizoen heb ik getraind met Theo de Waard van RCL, maar dat is allemaal zo anders dan het be taalde voetbal. Ik heb het wel gemerkt tegen SVV en FC Vlaardingen. Pas dan zie je dat er toch een groot gat zit tussen het professionele voetbal en de amateurs. Het gaat veel snel ler. Eerlijk gezegd heb ik niet de ambitie om in het betaalde voetbal te komen. J moet het op kunnen brengen. Niet al leen lichamelijk, maar ook fy siek. Ik heb er in ieder geval weinig trek in, want er wordt veel van je geëisd. En om nu op vrijdagavond al trillend Schiedam - Het was een grote verrassing voor Krijn Wijnstekers <62) gis teravond te worden gehul digd. Eén van de oudste voorzitters van Schiedam, in aii gevai Ursus, stapt na zeven jaar op en dat was door Bas'van den Berg voor het bestuur - en de le den - aanleiding hem de gouden speld met lauwer tak op te spelden. Daar naast werd hij tot lid van verdienste benoemd. Tot zijn opvolger kozen de le den op de algemene leden vergadering Sjaak van Vliet (36), tot dusver vice- voorzitter. Met deze voorzitter gaat Ursus een nieuw tijdperk in. Ander half jaar op het nieuwe sport park „De Langen Boogert" heeft er al toe geleid, dat de vierdeklasser met tien senior elftallen - en maar twee speel velden - aan de top van zijn mogelijkheden zit. Bezinning is gewenst. Op welke wijze moet Iaier worden ingevuld. „Misschien", aldus Sjaak van Vliet, een geboren Viaardmger en zelf gespeeld in Zwaluwen, en thans in het vijfde elftal van Ursus, ,,dat er op een vol gende ledenvergadering een plan ter tafel komt, 'welke richting Ursus uit moet. Met twee velden kunnen we wei nig meer doen". Discussie „De vraag is wat willen we: 'prestatievoetbal of recreatie'. In de eerste plaats zijn we al tijd nog een voetbalclub, maar in deze tijd van vrije tijd wordt steeds meer het accent gelegd om de poorten open te stellen. Dan moet je wél de mogelijkheid hebben om de mensen ontspanning te kun nen bieden. Naast „ruimte" voor Ursus houdt dat ook een betere toegangsweg tot het sportpark in en een groter trainingsveld". Het jonge be stuur zal er ongetwijfeld meni ge discussie over moeten voe ren welke kant het op wil. Krijn Wijnstekers gaat niet verloren voor Ursus. Hij blijft cl i nUn*. «.nn #4* „n cc cr.dcr houds- en reclamecommissie, bovendien blijft hij lid van de sectie voetbal van dq Sport raad. De oud-spel er van Her mes DVS en PPSC, in de tijd dat het nog „PP" was en hij speelde met Jo van der Berg, wilde vorig jaar al opstappen, maar dat kwam met de bouw van het nieuwe sportpark een beetje moeilijk uit. Wijnstekers: „Ik heb me altijd voor de volle honderd procent in dienst gesteld van de club. Ik deed hét niet tot meerdere glorie voor mezelf, daarom zal je ook nooit meemaken dal ik tientallen jaren bestuurslid blijf. De jeugd moet nu ook eens een kans krijgen". Dat hield in ieder geval in dat Wil lem Meijer (wedstrijd-secreta ris), Ruud Boon (lid), Bart Fie- gel (secretaris) en Ber van Munster (vice-voorzitter) zit ting namen in het bestuur. Niet meer terug kwamen Arie Zwamborn, Jan van Strien, Gerrit Huigen en Krijn Wijn stekers. Iop vnjoagavona ai innend van de zenuwen in je bed te liggen. I „Wat moet je er ook zoeken. Je komt altijd in het C-team terecht. Dat houdt wel in, dat je erg veel moet trainen en het hele weekeinde weg bent. Op zaterdag met het C-team en zondag op de bank bij het eer ste. Ik heb een schat van een vriendin, maar ik denk dat zij' dat beslist niet leuk zal vin den". „Ik heb hier bovendien mijn vrienden", weer pratend over Zwaluwen Vlaardingen, waar van hij toch ook vindt dat het tot op heden erg veel geluk heeft gehad. „In het begin was ik niet zo hoopvol gestemd, maar nu kunnen we qua pun ten alleen maar tevreden zijn. Qua spel niet. Vandaag was het diep treurig en ik zou niet weten waardoor het komt. Ie dereen werkt hard, maar het lukt gewoon niet. Voor het pu bliek is het echter vervelend. Zeker omdat ze toch al niet zo enthousiast zijn. Maar laten we eerlijk zijn, als ik hier als toe schouwer was geweest, ging ik over twee weken ergens an ders kijken, als Zwaluwen weer thuis speelde. Internationaal volleybal toernooi Schiedam - De volleybal vereniging B en P houdt zaterdag een groot inter nationaal toernooi in de Margriethal. Bij de da mes doen mee: UVC Sa» pragaz, Capelse VV. Ek- spalvo, Intermezzo, Mete oor en uiteraard de Schiedammers zelf. Bij de heren zijn dat Orplid Frankfurt, een Duitse club uit de eredivisie, Vierhout Valbovol, UVC Sapragaz, V en A Zeven huizen, Thornax en B en P. Daarnaast spelen ook de reserves van deze Schiedamse club tegen interessante tegenstan ders. De wedstrijden be-, ginnen om 9 uur, de fina les zijn rond 12 uur. Het nationaal gehandicapte volleybalteam, dat in Arnhem Olympisch kampioen werd, speelt om 15 uur een demon stratiewedstrijd Alleen Green Eagles (dames) winnen Nieuwe voonitter Sjaak van Vliel speldt het insigne op de rever van Krijn Wijnstekers. De overige Bestuursleden kijken toe. Schiedam De start van de regionale basketbalteams was niet erg overtuigend. Zowel de dames als de heren van het Schiedamse Inven tus verloor, evenals het he renteam van Green Eagles. Alleen de Maassluise dames kwamen tot winst De dames van Juventus, die seizoen getraind door Frits Spaak, wisten het niet te red den tegen het Amsterdamse US, altijd al een gevreesde te genstander. Het werd toch slechts een nederlaag met vier punten verschil (4953), maar de Schiedamsen hebben geen kans gehad op de overwin ning. Al na vijf minuten spe len keek Juventus tegen een 214 achterstand aan en voor al door slecht schieten ging de rust in met de lage score van 1425. In de tweede helft pro beerde de ploeg van Frits Spaak er nog iets aan te ver anderen, maar onnauwkeurig heid brak hen op. Door de Schiedamse heren werd een nog grotere neder laag geleden. Tegen het Utrechtse Midland werd het 71100, maar in tegenstelling tot de dames konden de heren wel lang stand houden getuige de 36—-41 ruststand. In de tweede helft paste Juventus zóneverdediging toe in plaats van man-to-man, waarmee het de Utrechtse club in de kaart speelde. Ook press spelen hielp niet meer. Green Eagles Nieuwkomer Silvertown Lions uit Schoonhoven, waarin oud eredivisiespeler Eric van Woerkom een belangrijke rol vervult, hield de heren van Green Eagles van de eerste winstpunten af. Na een aan trekkelijk duel werd het 101 84 voor de thuisclub, na een ruststand van 4429. De Maassluise dames kwamen wel tot een zege. Midland uit Utrecht werd met een 6154 nederlaag naar huis gestuurd, ook al moest Green Eagles daarvoor wel een 2932 ach terstand bij rust goedmaken. Schiedam Het tweede van NOAD, met Peter van Wijk, Dick de Vaal en Ron Bouman, haalde tegen TREM met 9-1 uit. Alleen Dick de Vaal moest een partij inleve ren. De NOAD-dames, eveneens promotie over gangsklasse spelend, ver loor echter met 9-1. Hier was het juist Carin de Vaal, de echtgenote van Dick, die tegen Treffers (B) de eer redde. Dordrecht-De sterke wind had veel invloed op de lijden van de tien Engelse mijlen, die in Dordrecht werden verlo pen. Marius de Snayer werd zesde in 56 minuten en Arie van Embden, snel bezig zijn oude vorm weer te bereiken, kwam tot 62 minuten. Ceqs van ac Boogcrd bad cr 64.20 minuten voor nodig en Sjaak Budding 70 minuten. Dat was tevens een persoonlijk- record. Het eerste ROVS (Rot terdamse Ontspannings Vereniging Shell) op de „Vijfsluizen", is gewon nen door de voetballers van TSB. Aan dit evene ment, dat. over een week» was uitgesmeerd, deden dertien sportafdelingen van de ROVS mee. De sportweek werd afgeslor ten met touwtrekken, waarvoor grote belang stelling was. De atleten eindigden als tweede en de zwemmers werden derde. Voor de afdeling htiisvrcuwsr^yifinsstisk was er een poedelprijs, een doos bonbons. Winnaars van „De Vrijheid" bij een vlucht vanuit Duffel. 1 J. J. van der Vijver en zn., 2 D. Bakker. 3 J. Wenteler, 4 J. Poulussen. 5 Th. van der Berg/Barzalay, 6 Th. de Raay, 7 P. Grootveld, 10 C. Lems. De algemene ledenver gadering van MSV'71 is definitief verplaatst naar donderdag 17 oktober. Bij deze omniclub uit Maas sluis zit men omhoog met jeugdleider en scheids rechters. De oproep in de weekbrief is dan ook: „wie helpt ons uit de bran". Nog steeds zijn er sportclubs uit het Water weggebied die niet weten dat de sportredactie erg veel prijs stelt op de weekbrief en of maan- dorgaan. In Vlaardingen is TSB daar een voor beeld van, in Maassluis VDL, verder Hoek van Holland, DRZ, SVDPW. Het adres is: regionale sportredaktie RN, Breda Havenstr. 6, Vlaardin gen. De Hoekse Watersport Vereniging (afd. surfen) en de Plank- en Recrea tie Vereniging Delfland houden zondag 5 oktober een wedstrijd om de Hoekse Zee trofee. Het evenement speelt zich af in het zeegedeelte voor de reddingsbrigade en de Hoekse Watersport Vere niging aan de Rechte- straat Om 13 uur is de start

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6