SPUR! \olskikampioen e \Marry van der Lely: De Koning sleept Oranje Nassau voor rechter 1 Produktiemedewerkers Peter Rooney gehuldigd Met een Kleintje zit U goed! Gouden speld voor Jo van der Kraan IVLAARDINGS DAGBLAD (Maassluis - Loopt er een dikke mevrouw, (behoorlijk wat kilo's te zwaar, kijkt eerst (een beetje verbaasd naar m'n rolskies en j roept dan: „Zeg, val je daar van af?". Roep (ik, zonder verder na te denken terug: „Soms, en dan val je wel hard!" Aan het J woord de zestienjarige Marry van der Lely, (wonend op een boerderij in Maasland. (Aanvankelijk wat verlegen en eigenlijk (niet wetend wat te zeggen, vertelt Marry (even later vrolijk over die rare voorvalle- tjes, die ze tijdens haar training op rolskies meemaakt. Internationaal Meubeltransport D. van Gey! Zn. ERKEND VERHUISBEDRIJF JANJAAP VAN DER MARK WINNAAR Sportkort ZEKER ZIJN VAN UW ZAAK voor bedieningsfunkties in 4-pfoegendienst. Wij bespreken plaatskaarten voor u in alle (Rotterdamse theaters en schouwburgen. I woonsdsg 17 september 1930 VD/SC/WW 'Geluk tig hoef ik Iweinig alleen te trainen' I Marry van der Lely werd en- I kele weken geleden Neder- J lands kampioene rolskien. Ei- I genlijk is ze junioren-kampioe- I ne, maar haar tijd was de snel- I ste van alle dames die meede- I den, zodat ze zich algeheel I kampioene mag noemen. I Rolskien is van oorsprong be- I doeld als training voor het lan- I glaufen. Een sport, die de Iaat- I ste jaren enorm in de belang- j stelling staat en, wat het toe- I risme betreft, een ware con- I current van het alpïne-skien is geworden. Marry: „Wij gingen I enkele jaren geleden vaak j naar Noorwegen op vakantie. I Mijn vader is een lange-af- I standschaatser, die daar wed- strijdtochten reed. Wim de Graaf, die er ook altijd bij was, I ging niet alleen voor het I schaatsen, maar deed ook mee I aan langlaufwedstrijden. Door I hem gingen mijn vader en I moeder ook langlaufen en ik l bleef niet achter. Ik was toen negen jaar en deed voor de gein mee aan een wedstrijdje. Maar ik deed dus alleen maar tijdens de vakanties aan lan glaufen. Toen Wim de Graaf de langlaufclub Rotterdam- Wesüand oprichtte, zijn we ltd I geworden. Ik kreeg rolskies en liep af en toe een wedstrijdje, dat is ongeveer twee jaar gele den". Marry is nu lid van de Neder landse langlauf-jeugdkem- ploeg. Een ploeg, bestaande uil door Ria Visser vijf meisjes en 2es jongens. Als kernploeglid wordt ze geacht keihard en serieus te trainen. Iets wat Marry helemaal niet gew-end was. „Ik heb ooit wat aan atletiek en paardrijden ge daan. Toen ik met langlaufen begon had ik geen serieuze plannen. Bovendien kreeg ik vorig jaar september de ziekte van Pfeiffer, wat drie maan den rust betekende". „Wel heb ik in december in het Franse Corren^on aan de Nederlandse kampioenschap pen meegedaan. Tot mijn ver bazing won ik een bronzen medaille op de vijf kilometer, Enkele dagen na het kam pioenschap waren de Lowlan- ders: het kampioenschap der Lage Landen. Ik liep met Ma- reike Bestebreur (Nederlands beste langlaufster. die nu met een ernstige oogblessure in het ziekenhuis ligt) en Gea Sonne- veld een estafette over 15 kilo meter. We eindigden als vijf de. Door deze prestaties liep ik me eigenlijk in de kijker. En kreeg ik een uitnodiging voor de jeugdkernploeg". De kernploeg krijgt een opti male begeleiding. Naast de uit West-Duitslandafkomstige sneeuwtrainer Marion von Weber, is nu ook de voormali ge atletiektrainer Bob Bover- man als conditietrainer aange steld. Tevens zorgt Hagenaar •De kampioene Marry van der Lely met haar ouder9 Dick de Bles, als chef d'équipe, voor alles op het organisatori sche vlak. Marry: „Van Bob Boverman krijgen we weke lijks een trainingsschema. Ie dereen moet in dagboekvorm opschrijven wat'ie gedaan heeft en vertellen hoe'ie zich voelt. Het is wei erg zwaar om elke dag te trainen, maar ik krijg veel steun van m'ft ou ders. Twee keer in de week ga ik met mijn vader mee, die conditietraining aan de Maas- landse IJsclub geeft. Schaat- straining lijkt namelijk erg veel op~onze conditietraining! Mijn moeder gaat vaak mee trainen op de rolskies in het Lickebaertbos. Ik hoef dus ge lukkig weinig alleen te trai nen". De ouders van Marry rijn erg trots op hun dochter. En Marry heeft ook veel aan hun te danken. Vorige week kreeg zij nog een paar nieuwe rols kies. Voor de winter heeft ze twee paar langlaufskies nodig. Mevrouw van der Lely, zelf fanatiek rolskiester en daarbij Nederlands veteranenkam- pioene: „Ja, de aanschaf van- het materiaal is wel duur. Maar dat is met vrijwel iedere sport. Verder valt het heus wel mee hoor. Ik bedoel, we gaan toch op wintersportva kantie. Het ligt dus voor de hand dat we dan een langlauf- gebied opzoeken. Gaat Marry' op trainingskamp, dan betaalt de bond of de club een groot gedeelte. Tja en verder: je moet er iets voor over hebben. Bovendien hebben we er ont zettend veel plezier in". Ook op de nijverheidsschool krijgt Marry alle medewer king. Ze krijgt gemakkelijk een paar dagen vrij om, zoals vorig jaar, aan de Nederlandse langlaufkampioenschappen mee te doen. Marry, nu in de examen klas: „Iedereen vraagt altijd hoe het gaat en of ik weer iets heb gewonnen. Dat ik nu Nederlands kampioene ben, weet inmiddels heel de school. Ik kreeg, na de Low- 1 anders, zelfs een bloemetje van de directie. Ik hoop dat het nu met de tentamens een beetje uitkomt. Hopelijk krij gen we ze voor de herfstva kantie, dan hoef ik in RamsaU, waar we voor training naar toe gaan, niet te leren". Gek In België deed Marry ooit eens aan een halve marathon mee, dat is zo'n twintig kilometer. Wel wat anders L.an de wed strijden over vijf kilometer, die ze meestal loopt. „Toen heb ik verschrikkelijk afge zien. Aan het begin iedereen .dringen, maar enkele kilome ters later zag ik niemand meer. Ik liep helemaal alleen in die grote stille witte vlakte. Geen levend wezen te beken nen. Op dat moment dacht ik; waar doe ik dit eigenlijk voor, ik lijk wel gek! Maar aan de andere kant; mijn vader doet veel aan sport, mijn moeder is gek van het langlaufen, net al les nieuw gekregen, zonde om te stoppen. En trouwens wat moet ik dan gaan doen?" Familie Van der Lely in de ban van de langlaufsport. Op een ontspannen manier kilo meterslange tochten, van hut "naar hut, maken, maar ook fa natiek aan de start van een zware wedstrijd staan. Trots laat moeder Van der Lely nog even vlug de medailles en de diploma's zien, die Marry tot nu toe bij elkaar heeft gelopen. Vlaardingen Korfbalve reniging Oranje Nassau uit Vlaardingen moet op dins dag 23 december voor het Kantongerecht in Schie dam verschijnen Inzake het ontslag van trainer Wim de Koning, die In maart 1979 twee maanden voor afloop van zijn con tract aan de kant werd ge zet. De Koning vecht dat ontslag aan. omdat hij naar zijn mening aan al zijn verplichtingen beeft voldaan. Volgens voorzitter Verhey was dat niet het geval. „In zijn contract stond dat hij zich be zig moest houden-met de bege leiding van de overige trainers en de coaching van het eerste team. Daar heeft hij op een ge geven moment niet aan vol daan. Reden voor ons om hem te ontslaan". De Koning, die momenteel geen club onder zijn hoede heeft, vecht dat aan. „Ik heb mij aan de verplichtingen, die in het contract stonden, gehou den. Na afloop kwam het be stuur van Oranje Nassau met de mededeling dat ze meer van mij hadden verwacht en. verlangd. Ja, een half jaar ge leden probeerden ze nog de zaak te regelen, maar dat vond ik rijkelijk laat. Het gaat mij niet meer om het geld, maar om het principe. Verder wil ik er geen woorden aan vuil ma ken. Laat de rechter het nu maar uitzoeken". Wat De Koning van de korf balvereniging zal eisen is ech ter onduidelijk, ook bij de ad vocaat van Oranje Nassau. Verhey: „Dat is het punt waarop wij van mening ver schillen. Hij kreeg bij ons een kilometervergoeding, voor het aantal keren, dat hij er was. Als hij dan niet meer komt, heeft hij ook geen onkosten meer". De felicitaties voor Peter Rooney Hoek van Holland - Pe ter Rooney speelde bij Hoek van Holland zijn 500 ste wedstrijd en dat ging niet ongemerkt voorbij. Voorzitter Eef Swart sprak de jubilaris voor aanvang van de wedstrijd tegen Ra va toe en overhandigde de ver dediger een tinnen wandbord. Ook waren er bloemen van de pupillen, die een erehaag vorm den. I ONDERHOUD EN REPARATIE Voor het LEVEREN. SCHOON MAKEN EN REPAREREN van uw geisers naar Smederij Daub, Callenburgstr. 80, Vlaardingen. Tel. 34,30.96. Voor WITTEN. SCHILDEREN en BEHANGEN het voordeligste en betrouwbaarste adres: P. A. v.d. Kruit, Leliestr. 32-34, Schiedam, Tel, 26.44.32, telo- foonbeantwoorder aanwezig. "V/h G. J. J. Ponje. TE KOOP AANGEBODEN Hat juiste adres voor al uw MEUBELSTOFFEERWEfiK Fa. Hessels en Co., Eendracht- etraat 52. tel. 341583 - 348764 na 18.00 uur. Voor aai AKKUNDIQ In ERHUiZEN IWSj ODERN ATEfiiAAL o-l. LIFT Groenelaan 9-14 Schiedam, tel, 268071 en 253046 a WIJ WERKEN ONDER DE A.V.V. VOORWAARDEN BBBneBBaBDRiieéaBRaflaaaaaaBBaaaa Vlaardingen - In het jubi leum tafeltennistoemooi van Radio Molenaar, ter ge legenheid van het 25*jarig bestaan, eiste Jan Jaap van der Mark de titel voor zich op. De Vlaardinger, één van de twee nieuwe spelers van deze club, hield Aad van Opstal en Hans Jaap Oppenheim op af stand in de Lijnbaanhalien. Guy Noordink werd kampioen bij de junioren en maakte in druk door de wijze waarop hij rijn tegenstanders uitschakel de. Burgemeester Wim Kie- boom reikte aan het einde van de dag de prijzen uit bij deze "Vlaardingse tafeltenniskam pioenschappen. Kampioenen: senioren: Jan Jaap van der Mark, klasse E: M. van Ben- them, klasse F: J. Braber, klas se G: P. Hulsman, klasse H: M. Haddeman, senioren 2: H. Doctor, senioren 3: J. du Cha- tinier, secreanten: L. Wijzen- broek, junioren I: G. Noordink, junioren 2: A. Stolk, junioren 3: A. Eerland, recreanten ju nioren: C. Wijzenbroek. Maassluis - Het feit dat Jo van der Kraan, voorzitter van de gymnastiekvereni ging Advendo, 23 jaar be stuurslid is, ging niet on opgemerkt voorbij. Hij ontving van het Konink lijk Nederlands Christe lijk Gymnastiek Verbond de gouden speld. Van het bestuur kreeg hij een ko peren wandbord en een fiets. Zijn echtgenote kreeg op deze speciale bij eenkomst bloemen. Jo van der Kraan, die tevens 35 jaar lid van Advendo is, kreeg nog te horen dat de club, die 700 leden telt, eindelijk eens een eigen home moet krijgen. Er ontbreekt ruimte voor het verenigingswerk. Voor de tiende achtereenvol gende maal wordt in Vlaardin gen een school micro-korfbal- toemooi gehouden. En wel voor de hoogste klassen van het basisonderwijs op maandag 20 en dinsdag 21 oktober. Maximaal kunnen veertig teams meedoen. Plaats van handeling is de Westwijkhal. m Zaterdag 27 september houdt „Energie" uit f ^rendrecht weer een regionale prestatie loop. Afstanaen zijn 4000 en 10.000 meter. Vanaf 9.30 uur kan men inschrijven in sport park De Bongerd in Baren- drechL m Demos vergadert op 24 sep tember op Harga. De heer AJ, Greten sr. is niet herkiesbaar, wel C. Noordam. Ook me vrouw Tettero, voorzitster van de damesafdeling van Demos, treedt af. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. Het aftreden van John Vlas blom bij VVK heeft tot gevolg gehad, dat er nu twee wed strijd-secretarissen zijn. De eerste is Cas van Driel Vis en de tweede Jacques Theuerzeit Op een tweede voorzitter na is bet bestuur compleet. Voor de wedvlucht vanuit SL Chrislain zette de postdui- venhoudersvereniging De Vrijheid 285 duiven in. Uitsla gen: 1, 2 en 4. Th, van Raaij, 3. J. Wen teler. 5, 9 en 10. C. Ro- bart/Van Diest, 6 en 8. P. Grootveld en 7. J.J. van der Vijver en zn. Bij de open Nederlandse ju dokampioenschappen behaalde Liesbeth Beeks een zilveren medaille. De Maassluise judo ka eindigde in de klasse tot 56 kilo achter de Engelse Lovette Doyle. Brons was er voor Yo- landa van Meggelen in de ca tegorie tot 72 kilo. De volleybal dames van Bro- leco wonnen het eigen toer nooi in de Westwijkhal. Met 2- 1 versloeg de Vlaardingse for matie Viano, met 3-0 Valbovol en met 2-1 het Voorburgse To- negido. Bij SVV zit John Munnik nog een week schor sing uit. Tegen De Graafschap doet hij nog niet mee. FC Vlaardingen beschikt tegen Vitesse vrijwel zeker niet over Ronnie de Vos Van Steenwijk, die een schorsing wacht Dick Hoogmoed zit zijn laatste wed strijd uit. De „vrienden van SVV", de pas opgerichte sup portersclub, telt al 70 leden. Het ziet er niet naar uit dat Lock Bijl nog naar FC Vlaar dingen komt. Binnenkort praat Nico de Vries van DS'7S met zijn pupil, die nog steeds een contract weigert. „Zolang DS'79 geen nieuwe spits heeft", aldus manager Huga van Houten, „kunnen we Bijl wel vergeten, Komt die alsnog, dan hebben ze Bijl niet meer nodig". In Hoek van Holland wordt dinsdag 23 september 'Sport in Harmonie', een centrum voor figuurverbetering, konditie- en krachttraining om 16.00 uur geopend. De nieuwe school staat onder leiding van Jan van Bergen Henegouwen, die eerder de judo-afdeling van Verburch uit Poeldijk on der zijn hoede had. Een ideale situatie schetsen? Dat doen we niet. Dat bestaat nergens, nee, we zoeken. Mensen die. gewoon willen werken als produktieman (produktiemedewerker). Mensen die de schouders eronder willen zetten en goed met hun collega's kunnen opschieten. In dat geval hebben wij wat te bieden, dan kunt u bij ons. Van uw zaak Onze zaak Ferro (Holland) BV, 700 werknemers, is sedert 1929 m Rotterdam gevestigd als dochter van Ferro Corporation (USA) en staat geheel onder Nederlandse direktie Het grootste deel van de prDduktie wordt geexporteerd via eigen verkoopkantoren >n Europa en het Midden-Oosten. Eén van Ferro's specialiteiten betreft de tabnkage van glazuren en emails De produkbe van deze halffabrikaten bestaat uit een meng-, smelt- en maalproces Voor de tweede produktiefase, HET SMELTPROCES. zoeken wij op korte termijn Het bezit van een LTS-dipioma is wenselijk, doch met noodzakelijk j BREDE HAVENSTRAAT 6 I VLAARDINGEN - TE LEF. 3S.45.25 I Tevens theatergeschenkbonnen voor elk willekeurig bedrag. Geopend VBO 9.00-13.00 en' 13.30-17,00 uur °P zaterdag gesloten FERRO (HOLLAND) B.V. produceert" gron<Jsioflen en installaties voor de emailleer-, keramiscfte.en plastic» induslrle. bodem-" verbelerlngs- produkiên voorde landbouw; Eigen 'vestigingen In geheel Europa «n het Midden-Oosten. Zustermaat- schappijen over de gehele wereld. Wij bieden de volgende arbeidsvoorwaarden: het aanvangssalaris »s afhankelijk van uw ieeftijd, ervaring en eventuele opleiding. B»j vakvolwassen leeftijd (gehuwd of 22 jaar en ouder) bedraagt het aanvangssalaris voor de 4-ptoegendienst inclusief de 4-ploegen- toeslag f2 469.17 (minimaal), exclusiel f 26,— toeslag per 1 juli 1980. Dit salaris groeit de eerste 6 jaar verder dmv. het functiejaren- systeem. Daarnaast ts salarisgroei mogetijk door promotie, U begint meestal met de bediening van de aftap- mstallatie. Afhankelijk van uw vooropleiding en ervaring kunt u doorgroeien van feerltng- storter naar slorter en van leerling-smelter naar smelter of all-rounder Direkte aanstelling m Jeerlmg-funkties is op grond van ervaring ook mogekjk. 22 vakantiedagen en 13 compensatiedagen 2 extra dagen. U bent ieder jaar vrij met Pasen, Pinksteren. Kersten Nieuwjaar. Daarnaast is er een bedrijfssluiting van 3 weken, de periode voor 1981 is vast gesteld van 12juli tol en met 2 augustus. 8% vakantietoeslag, wmstdelmgsregeling van 7%. gratis werkkleding schoenenen tevens een studiekostenregeling en een premiespaarregeling Onze4-ploegendienstkentde volgende regeling: Avonddienst van 16 00 tot 24 00 uur, dmsdag tot en met maandag, vrij op dinsdag 00 00 tot donderdag 08 00 uur Dagdienst van 08 00 tot 16 00 uur. donderdag tot en met woensdag, vrij op woensdag 16 00 tot vrijdag 24.00 uur- Nachtdienst van 00 00 uur tot 08 00 uur, zaterdag 00 00 uur (d w z. vrijdag 24 00 uur opkomen) tot en met vrijdag 08 00 uur. vrij op vrijdag08 00 uurtotdinsdag 16 OQuur. Ferro's bereikbaarheid met het openbaar vervoer is ook zeer gunstig. Vanaf station Schiedam lijn 1 en 8 Vanaf Centraal Station R dam [ijn 1 Vanaf Coolsingel fijn 6 en 8. Overige plaatsingsmogelijkheden. Ook op andere afdelingen heeft Ferro nog een aantal vakatures (met vakantieafspraken wordt rekening gehouden) Interesse? Neem voor informatie kontakt op met de heer A. Hisken. afd. personeelszaken van Ferro (Holland) B.V.. Van Helmontstraat 20(bij Marconipiein), 3029 AB Rotterdam Telefoon (010)76 01 44.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4