SCHIEDAMSCHE COURANT 9T ankercleaning verhuist snel!' He neem de proef Raadslid stelt vragen over "handdrukken" bij AYR krant Meeste lege woningen niet meer bewoonbaar I Auto weg na 'hoge nood' "Lr'\ Rustige eerste avond patiëntenrechten Geen subsidie voor vrij willigerscursus Wachten op reis gezelschap Minister Ginjaar belooft: I, ri*»v,sbui De Drie Koornbloemen heropend Paula KasseJs jubileert. En met haar haar unieke therapie. Pagina drie. Touchwood treedt op in deSchiedamsesoos QT! Pagina drie. standsnota Drie deskundigen j voor bewoners mI .«■•Li Vrijdag 19 september 1980- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 1838 pagina'! Broersvest 3 telefoon administratie 263091 - redactie 262560 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen „Het bestuur van de AVR deugt niet. Zeker gezien de hoge tarieven die de Vlaardingse burgers dienen te betalen voor de instandhou ding van de AVR is dit een diep treurige zaak." Dat vindt het Vtaardings gemeente raadslid Leo ten Have (PvdA), dat zijn college enkele scherpe vragen heeft gesteld over de hoogte van de salarissen en de praktijk van de 'gouden hand drukken' bij de Afvalverwer king Rijnmond. Hij vraagt het college van BenW of het waar is dat de directeur van de AVR jaarlijks een salaris verdient dat ligt tussen een half en één miljoen gulden. Voorts wil hij weten hoe het zit met de zogenaamde 'gouden hand'; is het waar dat deze soms onder de dekmantel wordt gehouden? Verder ver meldt hij een aantal betalin gen, variërend van duizend tot honclerdvijft.igduizend gulden 'die de AVR, overigens in strijd met haar eigen statuten, aan medewerkers uit zou hebben gekeerd. Ten Have haakt daarbij aan op de vragen die zijn partijgenote in de Rijn- mondraad, Len Edzes-van Loon, al eerder stelde. Ten Have vindt dat als zijn in-, formatie juist is de verant woordelijke bestuurders, de raad van commissarissen, de laan uil moeten worden ge stuurd. Hij wil weten of het college dat met hem van me ning is. Verder wenst hij goed op de hoogte gehouden te wor den over de aard en de hoogte van de 'beloningen'. Het heeft hem onthutst, vermeldt hij tenslotte, dat het dagelijks be stuur van het Openbaar Li chaam Rijnmond zich niet ver antwoordelijk voelt voor het reilen en zeilen van de AVR. Vlaardingen Het college van B en W voelt er niets voor, een subsidie te verstrek ken aan de cursusgroep die een „cursus voor vrijwilligers" heeft gevolgd en die de leer gang graag op een breder vlak voortgezet zouden zien. Vol gens het college moeten de vrijwilligers zich vervoegen bij het Plaatselijk Educatief Cen trum (PEC), dat hiervoor de meest geëigende instantie zou zijn. Het PEC wordt hiervoor wel door de gemeente gesubsi dieerd. De groep vrijwilligers die de kadercursus volgde was zeer tevreden over de leergang, zo heeft men het gemeentebe stuur laten weten. Men zag wel wat in een vervolg dat wat dieper op de materie in zou gaan. Het nut hiervan wordt door het college van B en W ook niet ontkend. Sinds een aantal dagen heeft de bufferzone tussen de steden Delft, Schiedam en Vlaardingen er een nieuwe attractie bij; een enkele jaren jonge ooie vaar. Het dier maakt zich volgens deskundigen van de Rotterdamse diergaar de Blijdorp op voor de trektocht naar het zuiden, maar wacht op reisgezel schap, omdat de tocht naar de warmere streken in bet noorden van Afrika te lang is om in je eentje af te leggen. De ooievaar Is ook oorspronkelijk uit de Rotterdamse diergaarde afkomstig, maar verbleef daar niet in gevangen schap. Hij keert er ook nu nog regelmatig terug. Schiedam De eerste fase van de restauratie van de molen 'De Drie Koornbloe men' is gereed. Gisteren heeft wethouder Zijdeveld de hendel overgehaald en draaiden de gerestaureerde wieken weer volop. De vo rige eigenaar van De Drie Koornbloemen werd per brandladder naar het loop- vlak op de molen getrans porteerd. De molen is vijf jaar geleden opgekocht door de gemeente en de restaura tiekosten bedragen na de eerste fase 305.000. m Schiedam Schiedam-Zuid hoeft nog maar relatief korte tijd met Tankercleaning te leven. Minister dr L. Ginjaar van volksgezondheid en milieuhygiëne ver klaarde gisteren tijdens een werkbezoek aan de Gor zen, dat hij verwacht dat het overlast gevende bedrijf over een jaar of twee de poorten kan sluiten om op een nieuwe locatie in de Botlek weer door te gaan met het schoonmaken van tanks van schepen en vrachtwagens. Na de bijeenkomst in het lokaal van de bewonersvereniging maakte het gezelschap een wandeling door de Gorzen. Minister Ginjaar, met rechts van hem burgemeester Te Loo, zei dat hij niet onaangekondigd het terrein van Tankercleaning wilde bezoeken. Tot die tijd kan het bedrijf in Schiedam blijven als het ten minste bereid is de nodige maatregelen ie nemen die de overlast beperken. De provin cie zal Tankercleaning daartoe een vergunning verlenen, waaraan een aantal voorwaar den en een tijdslimiet zijn ver bonden. Minster Ginjaar was in Schie dam om met de bewonersvere niging te praten over de toe komst van Tankercleaning, het bedijf dat overlast in de wijk bezorgt en waartegen de., bewonersvereniging al vijf jaar actie voert. Do bewinds man zegde toe dat het rijk be reid is een deel van de ver huiskosten naar de Botlek voor haar rekening te nemen. Volgens de minister wil het bedrijf, dat is gevestigd aan de Havenstraat, meewerken aan een verplaatsing en zijn de ge sprekken daarover al op gang gebracht. De minister zei, om het vergevorderde stadium Vlaardingen De meeste leegstaande woningen in het stadsvernieuwingsgebied van de Vettenoordsepolder zijn dusdanig slecht van kwaliteit, dat ze niet meer te verhuren zijn, ook niet meer via een zo genaamd sloopcontract. Dat blijkt uit een nota, die het col lege van B en W over de leeg stand in de Vettenoordsepol der heeft aangeboden aan de commissie voor stadsvernieu wing. Tot nu toe was onduide lijk welke criteria moesten worden aangelegd bij de vraae. of een woning nog wel of niet meer voor bewoning geschikt te maken was. Het gemeentelijk woningbe drijf heeft in samenspraak met de projectgroep voor de Vette noordsepolder een prioritei tenschema opgesteld aan de hand van een soort puntensys teem. Tevens zijn criteria vast gesteld, die gehanteerd kun nen worden bij de vraag of een woning nog uitgegeven kan worden. In principe gaat het daarbij om twee soorten huurovereenkomsten: een zo genaamd nader onderzoekcon- tract en een sloopcontract. In die laatste overeenkomst staat duidelijk vermeld, dat het huis kan worden bewoond tot aan het moment, dat de voorgeno men sloop een aanvang neemt. De door de gemeente aan zo'n leegstaande woning te verrich ten werkzaamheden voor uit gifte moeten volgens de nota rechtstreeks worden gekop peld aan de kwaliteit van de woning. Aan een huis met veel gebreken dat toch nog wel uit te geven is, al dan niet op een sloopcontract, doet de gemeen te minder dan aan een huis dat er iets beter aan toe is. .Volgens de nota staan momen teel 33 woningen in het stads vernieuwingsgebied van de VOP leeg. Daarvan zullen er 25 in ieder geval worden ge sloopt. Van alle leegstaande huizen zijn er 15 dermate slecht aan toe, dat ze beslist niet meer te verhuren zijn. 12 andere huizen zijn eveneens niet meer bewoonbaar; die zijn gratis aan omwonenden ter beschikking gesteld als berg ruimte. Wat nog wel uit te ge ven is, is dus minimaal. Schiedam Tijdens een open bare discussieavond in dien stencentrum De 4 Molens is gisteravond een heel voorzich tige eerste aanzet gegeven tot een Schiedamse organisatie van patiënten. Eensluidende conclusie van de discussie- avond-met-foru'm, die onder leiding stond van burgemees ter Te Loo. is dat patiënten mondiger moeten worden en dat er op dat gebied in Schie dam nog hele goede aanzetten kunnen worden gegeven. Hoe een organisatie van patiënten eruit moet gaan zien is nog nauwelijks aan de orde geko-» men. Aangestipt werd alleen even de wenselijkheid van een 'medische ombudsman'. De discussieavond was belegd door de werkgroep volksge zondheid van de PvdA. Dat houdt vdlgens Jo Ouwens van de werkgroep overigens niet in dat een toekomstige patiën tenorganisatie ook door de PvdA zal worden opgezet. „Zoiets moet een'veel bredere basis hebben. Het is alleen zaak dat iemand het eerste ini tiatief neemt, en dat hebben wij nu gedaan", aldus Ouwens. Zo'n tachtig mensen waren gisteravond, ondanks de con currentie van de Schiedamse koopavond, op de discussie avond aanwezig. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiuiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHimtiuiiEH De taxi van een 29-jari- ge taxichauffeur uit Ro zenburg is onder druk kende omstandigheden gestolen. De Rozenbur ger kreeg tijdens een ri tje over rijksweg 19 hoge nood en zag zich gedwongen zijn wagen gehaast langs de kant van de rijksweg neer te zetten, om even verder op in de bosjes zijn ont lastende boodschap te doen. Surveillerende politiea genten ontdekten even later de half in de strui ken geparkeerde taxi, waarvan zelfs de con tactsleuteltjes nog in het slot zaten, en zochten in de omgeving naar de bijbehorende chauffeur. Omdat deze niet gevon den werd besloten de agenten de auto dan maar mee naar het hoofdbureau van politie in Schiedam te nemen. Een uurtje later wer$ door de Rotterdamse politie gevraagd of één yan de korpsen in de 'omgevings misschien een taxi had gevonden. De ontlaste chauffeur was, toen hij bemerkte dat zijn auto was ver dwenen, naar Hoogvliet gegaan en had daar aangifte gedaan van de vermissing. Op welke wijze de chauffeur tot in Hoogvliet is geraakt, vermeldt de historie niet. waarin de onderhandelingen verkeren aan te geven, dat het alleen nog maar een kwestie is van 'de rafeltjes bijeen rapen alvorens hei besluit om te ver huizen rand is'. Als nieuwe lo catie is nu uit de bus gekomen dezelfde haven waaraan het tankreinigingsbedrijf van Ver- olme is gevestigd, enkele hon derden meters ten oosten van de Laurenshaven die aanvakc- lijk door de provincie en de gemeente Rotterdam was aan gewezen als mogelijke vesti gingsplaats. Een nauwe sa menwerking tussen beide be drijven of zelfs een fusie is niet uitgesloten. De vakbon den en de ondernemingsraad bij verolme zijn inmiddels op de hoogte gebracht. Gedeputeerde J. Hoek van Dijke van de provincie Zuid Holland verwacht niet dat de gemeente Vlaardingen in be roep zal gaan tegen de vesti ging van Tankercleaning in de Botlek. Enkele maanden eer der bij de behandeling van de zaak Tankercleaning in de vaste provinciale commissie voor milieuzaken zei hij dat behalve de provincie, Roller- dam en Rijnmond hij ook Vlaardingen bij de besprekin gen zou betrekken, omdat hij vreesde dat deze gemeente protest zou aantekenen tegen de vestiging van Tankerclea ning aan de overzijde van de Waterweg, pal tegenover Vlaardingen. Nu echter is ge kozen voor een locatie naast Verolmcs tankerreinigingsbe- drijf, en niet voor de Laurens haven, verwacht hij geen pro blemen van Vlaardingse zijde, omdat het 'tankercleanïngge- beuren' dan op één plaats is geconcentreerd en het weinig uitmaakt of er één of twee be drijven zijn gevestigd, mits ze beide maar voldoen aan stren ge milieuvoorschriften. Zie verder pagina drie. Vlaardingen Het college: van B en W wil drie bewo-j nersdeskundigen voor stads-; vernieuwingsprojecten aan-; stellen; één voor de Oostwijk,: één voor de Babberspolder— /Centrum en één voor de Vet-; tenoordsepolder. Aldus het; voorstel dat het college de ge-; meenteraad tijdens de begro-j tingsbehandeiïng zal doen. Aanstelling van de bewoners-; deskundigen is een uitvloeisel; van de discussie rond de nota! organisatie stadsvernieuwing,; De deskundigen zijn bedoeld! om bewoners met raad enii daad ter zijde te staan bijj;. stadsvernieuwingsprojecten. I' Na aanvankelijk verzet stemdejJ het college toch met aanstel ling van de bewonersdeskun-' digen in. Belangrijk gegeven daarbij' was dat er door het Stedelijk: Overleg Stadsvernieuwing ge wezen werd op het bestaan! van tijdelijke subsidiëring van uit het rijk. Die financiering; 2ai na verloop van jaren ver-I dwenen zijn, waarna de ge- j meente de volledige salarissen ,- van de deskundigen voor haar, rekening zal moeten nemen. De drie bewonersdeskundigen zullen ondergebracht worden in de nog op te richten stich ting voor de samenlevingsop bouw, die een deel van de ta ken van Stichting Welzijn over zal nemen. Prijsvraag naam schoolbuitenhuis Schiedam Schoolkinderen mogen een nieuwe naam ver-, zinnen voor hel schoolbuiten-; huis. Onder de kinderen van; Schiedam zal een prijsvraag; worden gehouden om het bui-; tenhuis dat is gelegen in de ge-; meente Teteringen in Noord- Brabant, en dat op het mo-s ment geheel wordt gereno-. veerd, van een eigen naam te: voorzien. In het verleden is- rond het buitenhuis voor de Schiedamse scholen voor ge-» woon lager onderwijs nogal j wat te doen geweest. Het ge-J bouw voldeed niet meer aan; de eisen van deze tijd en inci dentele verbouwingen bleken niet voldoende. Vandaar dat] het pand nu geheel wordt ge-i renoveerd, In het voorjaar komt de reno-j vatie vermoedelijk af. Hoe dei hernieuwde opening plaats- gaat vinden is nog niet be-; kend. Gemeentevoorlichteri Bas van Bochove: „Daar zijnt we nog over aan het denken".' JB» Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met Rotterdams Nieuwsblad. yjoow Te\el°°n pei« bon i stoten tv&aï' ^.3000 VB -O-—'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1