STAD Twee tehuizen voor geestelijk gehandicapten zij n noodzakelij k Icarus kom t uit de verf West mag soort inspraak zelf kiezen Problemen met zendamateurs in commissie CAI Personeel vreest verdere afslanking Laatste vergadering Anti-Revolutionairen Zestig mensen op wachtlijst Gokkast open Jongen valt van Aanhangwagen Zware handel Buiten landse vrouwen bijeen li Wilde flora in Beatrixpark Collecte voor dierendag Inbraken opgelost Huisraad op straat Expositie modelboten in september Jeugdhaven weer open dinsdag 23 september 1380 VD/SC/WW Penningmeester H. van der Heide voor het gezinsvervan gend tehuis 'De Tweeling*: „Invloed van ouders is erg belangrijk..." Het eerste begin van Leen Droppert's muurschildering aan de Vlaardingse Hoogstraat is er. Langzaam komt zijn 'Va! van Icarus' uit de verf. Droppert, een Vtaardings beeldhouwer, heeft voor het aanbrenger van de schildering zijn atelier moeten verruilen voor een stellage die doorgaans slechts in de bouwvak gebruikelijk is. Droppert kreeg de opdracht voor de muurschildering, nadat hij ais winnaar uit de bus was ge komen van een door de gemeente Vlaardingen uitgeschreven prijsvraag. Vervolg van de voorpa gina Naast een marinewerf, I waarop onder meer enkele I fregatten voor de Indonesi- I sche regering worden gebouwd, functioneert op de Schiedamse werf alleen nog de reparatieafdeling. De sl- l toatie waarin de Schiedamse I werf verkeert wordt gezien I als het resultaat van het in I de afgelopen jaren gevoerde beleid dat de de grote Neder- lanse scheepswerven, onder gebracht in het mammoet concern Rijn-Schelde-Verol- me, had moeten redden. Nog steeds staat het Wilton-per soneel zeer gereserveerd te genover de verdere integra tieplannen bij de RSV. Ge ruchten als zou ook de repa ratiesector bij de RDM op Heijplaat worden onderge bracht steken steeds weer de kop op. De vrees voor verde re afslanking van het be drijf zit er bij het personeel goed in. Ekenbroek: „Er vindt mo menteel een uittocht plaats van vakbekwame lieden, die Kei bij Wilton niet meer zien zitten. Door de integratie in het RSV"-concern, waarbij en kele activiteiten van Schiedam naar Heijplaat zijn verplaatst, draait Wilton nu met een abso luut minimum aan personeel. Nu zitten we op iets meer dan 2500 mensen, terwijl we er Schiedam Een café-restau- r&nt aan de Broersvest is we derom dupe geworden van in braak. Via de achterzijde zijn dieven hei pand binnengeko men om aldaar een gokkast °pen te breken en 550 mee te nemen. Schiedam Een zesjarige Schiedammer is in het zieken huis ter observatie opgeno men, nadat hij gevallen was van een aanhangwagen die achter een personenauto hing. De jongen klom in het aan hangwagen tje toen de perso nenauto geparkeerd stond. Bij het wegrijden verloor de jon gen het evenwicht en viel van het bakkie af. Schiedam De Schiedamse politie heeft twee jongens van mf en dertien jaar aangehou den. ""-ii hadden zo'n honderd kilo locH verzameld van het dak van de kerk aan de West- vest en dat is verboden. vroeger tussen de vier- en vijf duizend hadden. Voor de his torie van Wilton-Fijenoord is dit een dieptepunt. Er moet iets gebeuren, anders betekent het zeker het einde van de werf. Zodra er meer werk komt krijg je ook weer proble men. Want als er grote op drachten komen, moet er weer zoveel personeel bij en dat is er gewoon niet. Dan moet er gewerkt worden met geleende krachten en die krijgen veel meer betaald dan de vaste. Dat zet natuurlijk ook weer kwaad bloed. Het belangrijkste is ech ter dat er nu een herbezinning komt over de beloningsstruc- tuur. Het heeft nu al zo lang geduurd en de mensen vragen zich steeds meer af of er nog een oplossing komt. Het woord is nu aan de directie. En daar bij wensen wij ze veel sterkte toe." "Vlaardingen „We betalen allemaal AOW en als we 65 worden krijg-en we dat terug, We betalen óók allemaal AWBZ (Algemene Wet Bijzondere Ziekte kosten), maar als we déX nodig hebben krijgen we het niet. Dat is inconsequent." Aan het woord is penning meester van de Stichting lilt en Thuis H. van der Heide. Hij heeft de oprichting en het be staan van het gezinsvervan gend tehuis De Tweeling aan de Van der Werfstraat van het begin af aan meegemaakt. Dit tehuis voor geestelijk gehandi capte mensen is zes jaar gele den vanuit particulier initia tief opgericht. „Veel mensen die in de organisatie zaten wa ren lid van de Protestants- Christelijke vereniging van ouders en vrienden van het af wijkende kind 'Philadelphia*, wat broederliefde betekent," vertelt Van der Heiden. Iangrijk, ook in verband met CRM, aldus Van der Heide. „Philadelphia zorgt voor voor zieningen in de regio waarin het geestelijk gehandicapte kind, man of vrouw woont. Zes jaar geleden was er duide lijk behoefte aan een gezins vervangend tehuis in de regio Nieuwe Waterweg-Noord. Vanuit particulier initiatief, gefinancierd door de AWBZ is dit gerealiseerd. Nu wonen er veertien vrouwen en veertien mannen in de Tweeling." Wachtlijst De Tweeling is het enige pro testants-christelijke tehuis in de regio. Uit de wachtlijst voor huisvesting van de geestelijk gehandicapte blijkt echter dat er meer van deze gezinsver vangende tehuizen moeten ko men. Volgens de Stichting Sa menwerking Sociaal Pedagogi sche Zorg staan er zestig men sen op de wachtlijst orti in een tehuis opgenomen te worden. Die gezinsvervangende tehui zen zijn er niet, komen er voorlopig ook niet want er is geen geld. Voor CRM is belangrijk hoe veel potentiele mensen er op de wachtlijst staan. Over heel Nederland genomen tell Phila delphia 19.000 leden. In de re gio Waterweg-Noord zijn dat er 200, „Veel ouders van ge handicapte kinderen zijn lid, maar nog niet allemaal; dat is het vervelende. Veel ouders zien dat er veel gedaan wordt aan voorzieningen' voor de geestelijke gehandicapte dus zien de noodzaak van een lid maatschap niet in. De invloed Van der Heide vind dit punt moeilijk te aanvaarden. „Je kunt iemand die zijn hele le ven in Schiedam of Vlaardin gen gewoond heeft toch niet in een tehuis in Gelderland plaatsen omdat er hier geen plaats is? Er zijn jaren voor no dig om de geestelijk gehandi capte mensen te laten wennen aan hun omgeving. Het opbou wen "van een vriendenkring heeft veel tijd nodig. Dan kun je de mensen toch niet van de een op de andere dag uit hun vertrouwde omgeving halen?" van de ouders is juist erg be- Buitenlandse vrou wen hebben het in de Nederlandse samen leving zo mogelijk nog zwaarder dan de mannen. Om iets te doen aan het isole ment waar ze In ver keren organiseert de sociaal-culturele af deling Vlaardingen van de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers een ge zellige naaicursus: elke zondagmiddag, 12.00 uur in de ruim te aan de Binnensin gel. Alle vrouwen zijn welkom, ook de Ne derlandse. Uitbreiding Juist in een tijd dat de subsi diekraan wordt dichtgedraaid ziet Philadelphia zich gesteld voor een sterke uitbreiding van haar werkzaamheden. Veel ouders gaan zich in deze tijd bewuster bezighouden met wat er voor hun kind gebeurd. De vereniging ziet het als haar taak aan de toenemende vra gen een passend antwoord te kunnen geven. Daar zijn ech ter veel leden voor nodig wil de vereniging enig recht van spreken krijgen. Volgend jaar viert Philadelp hia haar vijfentwintigjarig be staan. De vereniging is inmid dels een ledenwerfactie gestart met als motto: 25 jaar - 25.000 leden. Zo wil Philadelphia de basis van de vereniging ver breden: de afdeling Waterweg- Noord die Schiedam, Vlaar dingen, Maassluis en Hoek van Holland omvat. Voor informa tie: telefoon 010-70.65.39. Schiedam De bewoners van vijf straten in Scbïedam-West mogen zelf kiezen hoe ze wilen meepraten over de herbe strating van hun gebied. Op 29 september komen de inwo ners de Thomas a Kempisstraat, Van Smaleveltstraat, Veenlantstraat en Tielman Oemstraat daarvoor bij elkaar ïn wijkcentrum De Bever. Drie mogelijkheden tot in spraak zijn er voor de bewo ners van het gebied en hel werken met maquettes, oor spronkelijk een plan van ge meenteambtenaar Han de Kluyver, is daar één van. Ka bels, leidingen en voorgevels van de huizen zijn in dat geval door de ambtenaren al op de maquette aangebracht en de bewoners mogen met kleine autootjes, verkeersdrempeltjes, boompjes en speelwerktuigjes de rest doen. Veel succes ondervond het werken met die maquettes zo'n anderhalf jaar geleden in Schiedam-Zuid ."Voor het eerst slaagde een herinrichtingspro ject van de gemeente zónder problemen. Bewoners èn de gemeenteambtenaar die het project leidde, Han de Kluy ver, waren zeer enthousiast. Andere wijken werden prompt jaloers op de werkwij ze en lieten weten in het ver volg óók met de maquettes te willen werken. Gemeentewer ken bleek daar echter met toe bereid. Het project in Zuid was een proefneming en zou niet worden voortgezet. Zonder veel ophef is het plan een tijd je geleden echter weer van stal gehaald. Het werken met de bouwdoos is dit keer echter één van de keuzemogelijkheden. Daar naast kan worden gekozen voor een voorstel van de amb tenaren waarop de bewoners kunnen inspreken en voor een enquête naar aanleiding waar van een werkgroep met enke le bewoners plannen kan gaan maken. Schiedam Het Prinses Bea trixpark heeft dit najaar in de heemtuïn weer veel moois te bieden. Een aantal plantjes is nog volop in bloei, zoals het heelblaadje, leverkruid en kat- testaart. Naast de flora zijn er ook vele fraaie insecten aan wezig, zoals dagvlinders (nu met name de Atalanta), prach tige libellen en vele zweefvlie gen. Mensen die een bezoek willen brengen aan de heem tuin kun nen ook langs de Poldervaart prachtige wilde of verwilderde flora vinden. Juist in deze lijd staan bijvoorbeeld de v^aterle- Jïes, die bij het Duivenpad eni ge jaren geleden zijn geplant, en de veenwortel prachtig in bloei. ber werelddierendag is er een grote straatcollecte. De dierenbescherming kan nog veel vrijwilligers gebruiken, zowel voor de huis aan huis collecte als voor de straatcol lecte. Zij die interesse hebben kunnen zich opgeven bij me vrouw Eichholz, telefoon 70.43.91. Schiedam In de week van 29 september tot en met 4 ok tober wordt weer de jaarlijkse collecte gehouden voor de die renbescherming. In die week zullen medewer kers van de dierenbescher ming weer huis aan huis gaan om een bijdrage. Op vier okto- Schiedam Twee Schiedam mers zijn dit weekende aange houden op verdenking van een aantal inbraken. In de maand juni zouden zij bij di verse bedrijven ingebroken hebben- Zo verdween een bankstel en een secretaire uit een vrachtwagen die zij mee namen voor een meubelbe drijf. De vrachtwagen brach ten zij echter terug. De gestolen goederen zijn ver moedelijk verkocht aan een aantal helers. Een deel van de buit kon teruggegeven worden aan de eigenaren. Schiedam Zondag heeft een 33-jarige mevrouw voor heel wat opschudding gezorgd in de Schaperlaan. Vermoedelijk in overspannen toestand gooide zij een deel van haar huisraad door het raam naar buiten. Dc vrouw wilde toesnellende agenten niet te woord staan. Toen de agenten probeerde naar binnen te komen begaf de vrouw zich naar de buiten kant van haar vensterbank en dreigde dat zij zou springen. Door de agenten kon dit ech ter belet worden en zij werd meegenomen naar het bureau. Dezelfde dag is de vrouw nog opgenomen in een psychiatri sche kliniek. Vlaardingen De aangekon digde expositie van de Vlaar dingse modelbotenclub wordt niet zaterdag 27 december, zoals vrijdag abusievelijk in deze krant stond vermeid, maar aanstaande zaterdag, 27 september, gehouden in ge bouw Triangel. Vlaardingen Dc commissie voor de centrale antenne In richting buigt zich in baar vergadering van donderdag 25 september onder meer over de problemen, die diverse ge bruikers van centrale en gemeenschappelijke antenne-in stallaties ondervinden van de activiteiten van illegale zend amateurs. Er wordt onder meer gesproken over klachten over storingen, die burgers ondervinden bij het luisteren naar dc radio of het bekijken van TV-programma's. Deze storingen zouden veroorzaakt worden door radio-amateurs, die met niet-goedgekeurde apparatuur op dc 27 MC werken of die illegaal op andere frequenties actief zijn. Op de agenda staat ook de nota, die ambtenaren hebben samengesteld over zend- en ontvangstantennes, die gebrui kers van de 27 MC op daken plaatsen om op die manier hun goedgekeurde hobby te kunnen beoefenen. Volgens die nota moet het plaatsen van zulke antennes niet worden verboden, maar wel zouden er beperkingen aan moeten wor den gesteld. De vergadering van de com- missie, die voor iedereen toe gankelijk is, wordt gehouden s m kamer 10 van het stadhuis en begint om 19.30 uur. Voor men aan de agenda begint krijgt het publiek de gelegen- heid, het een en ander op te1' merken. 11 Schiedam Vanavond om acht uur wordt de Jeugdhaven Nieuwland opnieuw geopend. De ruimte van de Jeugdhaven is geheel verbouwd en met be hulp van de inboedel van de discotheek Granada opnieuw ingericht. De verbouwing heeft drie maanden geduurd. Zondagavond vindt de eerste activiteit in de vernieuwde ruimte plaats. Vlaardingen De Vlaarding- se afdeling van de ARP gaat de allerlaatste ledenvergade ring in haar bestaan houden. Dinsdagavond 30 september vanaf 20.00 uur vindt de bij eenkomst plaats in De Harmo nie aan de Sehiedamseweg. Voor deze gelegenheid is als spreker de landelijke partij voorzitter, het 2e kamerlid H. A. de Boer uitgenodigd. On- derwerp is de miljoenennota. L Zoals bekend zal ook de Viaar- f* dingse afdeling van de Anti- j Revolutionaire Partij worden opgeheven, om te fuseren met H i het CDA.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3