SCHIEDAMSCHE COURANT Gezamen lijke schoolraad voor Waterweggebied Gewapende overval op Caland-LTS Ik -neemt deiiroef Jeugdhaven is open krant SL. Verkeer Ambacht: 't werkelijke probleem zijn de oortjes Geen geld voor herinrichting van straten Gemeenten slaan handen ineen Sportkampioenen weer geh uldigd Raad van State oordeelt over moskee Emmastraat Tkkie' kan beginnen Pagina drie. is Doorgereden na botsing vla de wiIkbew0Dcra n°ï ^iui uuiuammifiiiiimumiiiiuiuiiiiiiuuiiiuiimiiiiuuiumiiiiiiiJimiwiuiiiimuuiNuiiuuiiitmi, Huren Oostwijk definitief Tentoonstelling later Woensdag 24 september 1980- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 186 Broerevest 3 - telefoon administratie 26S091 - redactie 262566 - klachtendienst 144Ï44 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL in De problemen in Maassluis tussen middenstanders en gemeente over de WV lijken voorbij. Wethouder Koos Smit is er optimistisch over. Brandweer Schiedam blust gemiddeld één brand per dag. Pagina drie. Waterweg De onderwijsproblemen van Schie dam, VIaardingen en Maassluis worden binnenkort wellicht gezamenlijk aangepakt. De wethouders van onderwijs voor de drie gemeenten kunnen dan adviezen krijgen van één gemeenschappelijke schoolraad voor de drie gemeenten. Vanavond spreekt de Schïedamse schoolraad zich uit over de instelling van een dergelijk adviesorgaan, dat een plaatsje moet krijgen naast de al bestaande ge meentelijke schoolraden. Volgens de Schiedamse wet. houder Herman Posthoorn zijn de drie gemeenten al geruime tijd bezig om de handen op on derwijsgebied ineen ie slaan. Uit de bestaande schoolraden kunnen in de toekomst, aldus Posthoorn, vertegenwoordi gers worden afgevaardigd naar de rayonschoolraad, die op gezette tijden kan overleg gen met de wethouders van de 20.000 gulden aan inschrijvingsgeld weg Maassluis Twee gemas kerde en met vuurwapens gewapende mannen hebben gisteravond rond kwart over tien een gewapende roofoverval gepleegd op de Caland-LTS aan Mesda glaan. Twee personeelsleden van de school, Wfc'srtmder de directeur, werden gedwon gen om op d* grond te gaan liggen, de mannen er met ef a bcJrag van onge veer 20.0if gulden vandoor gingen. De overval gebeurde op de in schrijvingsdag voor nieuwe leerlingen van de avondcur sus. Schooldirecteur D. J- Grootendorst: „Die leerlingen hebben we allemaal op één avond opgeroepen om te beta len; daarom hadden we zoveel geld In huis. Dat gebeurt an ders nooit." Terwijl men met het verwerken van de in schrijvingen bezig was, kwa men plotseling de twee onbe kende mannen binnen en dwongen de directeur en een van zijn personeelsleden zich rustig te houden en het geld, dat zich op dat moment niet in de kluis bevond, af te geven. Daarna verdwenen zij in twee personenauto's. De gealarmeerde politie waar schuwde meteen de omliggen de politiekorpsen, die de op en afritten van de diverse rijkswegen afzetten. Het leek er in eerste instantie op, dat deze manoeuvre succes zou hebben; op de dijk richting Hoek van Holland werd in sa menwerking met de politie van Naaldwijk en Monster een auto klemgereden, waarvan werd aangenomen dat de in zittenden bij de overval be trokken was geweest. Hoewel in de auto twee vuurwapens zouden zijn aangetroffen bleek het later toch niet om de da ders te gaan. Volgens de politie moeten de overvallers haast wel op de hoogte zijn geweest van het feit, dat er juist gisteravond aardig wat geld op de school aanwezig was. Het bedrag dat werd meegenomen bestond overigens niet uitsluitend uit baar geld: er waren ook veel girobetaalkaarten en bankche ques bij. drie betrokken gemeenten. De in te stellen rayonschoolraad krijgt een louter adviserende functie tegenover de wethou ders. Voordeel voor de mensen uit de schoolraden is dat zij via hun vertegenwoordigers op de hoogte blijven van de ontwik keling van het onderwijs in de zustergemeenten. Volgens Posthoorn staan ook de onderwijswethouders van Vlaardingen, Arij Maarleveld, en Maassluis, Gré van Eek. achter het periodieke overleg met de collega-wethouders en de vertegenwoordigers van de schoolraden uit de naburige gemeenten. Voorlopig moet nog op de ray onschoolraad worden gewacht. Nadat de Schiedamse school raad erover heeft beslist gaat het voorstel nog naar de ge meenteraad. Peter da Bruin en echtgenote met de gravure. .-.t Vlaardingen - Tc midden van een groot aantal plaatse lijke, regionale en nationale kampioenen is Peter de Bruin gisteravond gehuldigd in verband met het wereld kampioenschap karting. dat hij zondag op zijn naam bracht. De Vlaardinger, die lid !s van de kartingclub Hoekse Waard, werd als eer ste toegesproken door me vrouw Van Toor-Buschman, tweede voorzitter van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie, die Cees Bot verving. De sfeervolle bijeenkomst werd geopend door burgemeester Wim Kie- boom. In een vlot tempo werden daarna de medailles en gra vures van dc gemeente Vlaardingen uitgereikt aan 26 individuele sportkampioe nen van het afgelopen jaar en 14 kampioensteams. Op vallend was dat er geen en kele voetbalclub bij was, wel het zaalvoetbalteam vais Vlaardingen, dat kampioen was geworden van üc ücrae klasse. Naast Peter de Bruin werd ook Peter Achterberg gehul digd voor zijn nationale titel karting formule 5. Andere nationale kampioenen wa ren: Marjolein van Unen (judo), Edwin Dobbelstein (bowling), Bert van Delden (atletiek) en Irene van der Laan (zwemmen). Vlaardingen De afdeling rechtspraak van de Raad van State behandelt op donderdag 2 oktober het beroep, dat de Belangengroep Emmastraat heeft aangetekend tegen het besluit van de gemeente Vlaardingen, goedkeuring 'te verlenen voor het stichten van de Islamitische moskee in de straat. Die moskee, die al enige tijd als zodanig functioneert, zou volgens de bewoners ge- luids- en parkeeroverlast ver oorzaken. Diverse omwonenden, die hun firotesten bundelden in de be- angengroep, hebben tegen het stichten van de moskee des tijds een zogenaamde Arob procedure in werking gesteld. Over hun bezwaren zal de Raad van State op 2 oktober oordelen. De zitting wordt ge houden in het gebouw van de Raad aan de Paleisstraat in Den Haag. Dit nieuwsblad, waaim u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder aztra kosten bezorgd in combinatie met Rotterdams Nieuwsblad. p,dies' TosW- Vlooit ns Nieuwsblad. Aageu9 O* IIIIIllllllllimiIllllIIIIIIIlIIIIlIIIIIlilllIjllllllllUllllljllilllIIIltlllitlUlllllllIllIlllJIIimiiniIlllllIJIlElilIUlIIllIllIIllllltllIllJinHiltllllllllIlllIlItllUIElllHIJIllIIlIIlllUlllllllllIllIllItlIflIlIütlllfllliitEllllllliniI Bewoners van Ambacht spreken In. Het eind van de procedure Is nu ook voor hen in zicht. Vlaardingen Zolang Vlaardingen geen directe aanslui ting krijgt op rijksweg 20 via de nu oog gesloten oortjes, kan er van een fundamentele oplossing van de verkeerspro- e*veWP Schiedam Een ne gentienjarige Schie damse automobilist is gisterochtend doorge reden na een botsing met een 83-jarige fiet ser. De aanrijding op de kruising van Alei- dastraat, Penninglaan en Burgemeester KnappertJaan ontstond doordat de bejaarde fietser geen voorrang verleende aan de auto mobilist- Meteen na de klap raakte de chauf feur van de auto zo in paniek dat hij is door gereden en de bejaarde man alleen heeft ach tergelaten. De fietser moest met een rechte- ronderbeenfractuur en een hoofdwond in het Noletziekenhuis wor den opgenomen. Later op de achtend kon de politie de automobilist aanhouden. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt blemen In Vlaardinger Ambacht en de Babberspolder geen sprake zijn. Die mening bracht de scheidend verkeersdes- kundige van de gemeente, de heer V. Huskens, tijdens de af- Hoewel de kansen dat de oortjes binnenkort half open zullen gaan momenteel groot zijn drukte hij de bewoners toch het vol- 2 gende op het hart: „Ik blijf van mening dat ook als de openstel- hng van de halve oren niet doorgaat, U als Vlaardinger Am- bacht en Babberspolder, in een apart hoofdstuk het belang van openstelling aantoont. U moet alle mogelijke druk op het rijk uit blijven oefenen." H Het ziet er overigens naar uit dat de inspraak op de gemeentelij- ke verkeersplannen in de betreffende wijken nog lang niet rond S is. Van het aanvankelijke voornemen de Van Hogendorplaan S voor alle doorgaande verkeer af te sluiten is weinig meer over. S De belasting op de Schiedamsedijk zou door deze afsluiting te H groot worden. H Gisteravond maakte de gemeente, bij monde van Huskens, dui- delijk zelf het meest te voelen voor een model waarbij door mid- 3 del van eenrichtingsverkeer over Verkadesingel en Van Hogen- S dorplaan (alleen aan de uiteinden) het het doorgaand verkeer zo moeilijk wordt gemaakt dat dit, als het de mogelijkheid daartoe 2 heeft, een andere route zal kiezen. De bereikbaarheid van de 3 winkels aan de Van Hogendorplaan blijft in dat model goed en 3 ook het openbaar vervoer ondervindt weinig problemen. Nadeel 2 is de extra belasting van de Rotterdamseweg. 3 Er was eigenlijk slechts één groepering onder de insprekers die grote bezwaren tegen dat voornemen kenbaar maaktevoorkeur. 3 En dat waren de bewoners van de Verkadesingel- Dit drukke 3 verkeerspunt wordt in het voorgestelde plan op geen enkele wij- 2 ze ontlast, gaf ook de gemeente toe. Woordvoerder Van Keulen: S „Wat is het nut dan geweest van veertien jaar lang actievoeren? 3 Geen fluit, niets!" Waarop van gemeentezijde gerepliceerd werd 3 dat hij teveel van uit zijn eigen straatje dacht. Voor de wijk als 3 geheel biedt het model wel degelijk een oplossing, vond men. 3 De laatste vergadering zal worden gehouden op 21 oktober. Vlaardingen De definitieve huren van de nieuwbouw op het terrein aan de 2e Van Ley- den Gaelslraat zijn bekend. Gemiddeld komen zij op ƒ376,35; pas na 1 juli 1982 zal over dat bedrag een verhoging worden berekend. Zo komt een goedkope 2-kamerwomng op ./29D,- en een dure 4-kamer- woning op ƒ476,-. Schiedam De tentoonstel ling van de Nederlandse Vere niging voor Slechthorenden is niet 23 september zoals deze krant vernam van het persbul letin, maar op 7 en 8 oktober. Dan zal mevrouw J.te Loo- Schart, echtgenote van de bur gemeester, de tentoonstelling openen in dienstencentrum 'De 4 Moltns'. Vlaardingen Het college van BenW ziet geen moge lijkheden, om voor het nieuwe begrotingsjaar geld uit te trek ken voor herinrichtingen van straten. In de aanbiedingsnota bij de begroting voor het nieu we jaar wijst het college er op, dat daar in verband met de fi nanciële positie van de ge meente geen mogelijkheden voor aanwezig zijn. Ook dit jaar was het al nauwelijks mo gelijk, aan verzoeken van be woners om hun straat een beetje op te knappen tegemoet te komen. In verband met dit feit voelt het college van B en W er ook weinig voor verder te gaan met de voorbereiding van een nota, waarin buurtsgewijs aan gegeven zou worden welke, straten de komende periode zouden moeten worden aange pakt. Het samenstellen van1 een dergelijke nota wordt voorlopig opgeschort, zo is het voornemen. Schiedam Het Nationaal Jeugd Fonds bekend van de jaarlijkse actie van Jan tje Beton heeft besloten een bijdrage van ƒ9000 be schikbaar te stellen aan de Stichting Speelotheek Tk kie'. Dit is het resterende be drag dat voor de start van de speel-o-tbeck nodig was. Speel-o-theek Tkkie' is één van de ruim tweehondervijftig plaatselijke jeugdgroepenngen! die het Nationaal Jeugd Fonds; m de afgelopen periode finan cieel heeft kunnen ondersteu nen. Het gaat hierbij om aller lei concrete projecten van speeltuinen, jeugdverenigin gen, kinderboerderijen, speel- o-theken en clubhuizen Het Fonds is een instelling die oplossingen zoekt voor finan ciële noodsituaties en experi-' menlen mogelijk maakt. Schiedam Zonder al te veel ophef is gisteravond de jeugdhaven Nieuwland op nieuw geopend na een In grijpende verbouwing die ruim drie maanden heeft ge duurd. De oude jeugdhaven, waar al een vijftien A zes tien Jaar jongerenactivitei- ten werden georganiseerd was volgens de bezoekende jeugd hopeloos uit de tijd. Met de verbouwing, die door de mensen van de Jeugdha ven zélf is uitgevoerd, is een einde gekomen aan het 'ach terlopen'. In de nieuwe ruimte werd gebruik gemaakt van dc complete lichtshow van de; voormalige discotheek Gra-1 nada en het resultaat werd tijdens de opening van giste- ren dan ook bewonderend gadegeslagen. Het echte jon-1 geren werk gaat aanstaande zondag weer van start als voor bet eerst de 'disco* open gaat voor jeugd uit de buurt Op pagina 3 een gesprek met Frans Ekel, één van de men- [h sen achter het jongerenwerk in de Jeugdhaven. over de activiteiten die te verwach- ten zijn in nieuwe ruimte. 5 De trotse verbouwlngsploeg van de Jougdhaven In hun nieuwe ruimte. y

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1