ITAi/STREEK 'Goed overleg mogelijk met middenstand over VVV' Jeugdhaven Nieuwland compleet verbouwd Blauwe Brug start haar activiteiten 7ethouder imit: Brandweer blust één brand per dag >oos 'All In' reer van start rideo uit tuto Kinderstee in de Hoekstee 173 ruiten vernield MOS iBC-groep rraagt ledewerkers heister-venters ïonder vergunning Van ballentent tot disco Vrijwilligers houden kledingbeurs Postzegelbeurs in de Hoek woensdag j 24 september 1980 VD/SC/WW Maassluis Wethouder Koos Smit is behoor lijk optimistisch over het overleg met de mid denstanders in de stad over het functioneren van de VVV. Er zijn over dit onderwerp en kele voorbereidende contacten geweest en op 6 oktober wordt de eerste echte werkbespre king gehouden. Volgens Smit kunnen op die bijeenkomst spijkers met koppen worden ge slagen en zijn de conflicten, die tussen mid denstand en gemeentebestuur rond de VVV waren ontstaan, goeddeels uit de weg ge ruimd. I De WV-baJie van het Maassluis© stadhuis. Men heeft het drukker dan voorheen, 20 wijzen de cijfers uit. Die conflicten waren vooral ontstaan door publicaties van de Ondememersfederatie in Maassluis. In het augustus nummer van het blad van de federatie werd nog eens sne rend gewezen op het feit, dat Maassluis de eerste stad zonder VVV zou zijn, en dit vanwege het feit dat het inlichtingen kantoor tegenwoordig niet meer in de binnenstad is ge huisvest, maar in het informa tiecentrum ïn de hal van het stadhuis in Koningshoek. Die publicatie zette in eerste in stantie nogal wat kwaad bloed op het Maassluise stadhuis, maar inmiddels wordt er wat genuanceerder over gedacht. „De ondernemers hebben hun excuses aangeboden voor der gelijke publicaties," zegt Koos Smit, die er niet zoveel voor voelt nog wat dieper op die ir ritatie in te gaan. Toch dateren de verschillen van mening over het functio neren van net VVV in Maas sluis tussen middenstanders en gemeentebestuur klaarblijke lijk niet van de laatste jaren. Al eerder is er het een en an der misgegaan. Wethouder door Paul Houkes. Smit: „Toen we tien jaar gele den startten met een VVV in Maassluis, hebben we getracht om er een zelfstandige zaak van te maken met een eigen bestuur. De ondernemers, die we daarvoor ook hadden uit genodigd, schitterden van af wezigheid. In de afgelopen tien jaar hebben we telkens llaassluis Deze week is de l«BC-contactgroep in Maas luis weer begonnen. Met ei- len lesboekjes help een groep |an circa vijftien N*. 'erlandse legeleiders enkele u «tallen Buitenlandse werknemers om |en grotere kennis van onze ie verkrijgen. Voor het |ïeuwe cursusjaar kan de ^-groep nog enkele nieuwe pedewerkers gebruiken. De toep draait nu sinds 1974. Ie avonden worden iedere linsdag gehouden aan de Iroelstraweg 4 van hal; acht pt negen uur. Telefonische in- prmatie kan men krijgen on- ter nummer 01899-18584. jlaardingen Na een lange lakantieperiode gaat de soos lui In' weer beginnen. Mor- len wordt de eerste avond ge louden in sociëteit 'In the llood' m gebouw Triangel aan Ie Franssenstraat. Behalve de hden van 'In the Mood' zelf lijn ook alle oud-leden en cu- lers van leden van CJV 'Lief- Ie en Vrede' welkom. Het be ltuur van de soos nodigt trou wens iedereen uit om morgen- Ivond na achten eens binnen Ie lopen voor een praatje of len spelletje en dan gelijk eens le nieuwe ruimte te bekijken, Vaarin dit alles zich afspeelt. Ichiedam Dag mevrouw, ■rilt u misschien pleisters ko len? Met die vraag zijn twee Rotterdamse jongetjes van vijf- li en en zestien jaar het zuiden lan Schiedam doorgetrokken. Erg ver is het duo daarbij niet lekomen. lroor ze de Usselmondese- Itraat uit waren had één van le benaderde Gorzenezen al Ie politie gebeld, die de Rot- lerdammertjes duidelijk maak- le dat straatvemen zonder ver dunning niet is toegestaan. Hoeveel pleisters op dat mo ment voor geld waren inge wisseld vermeldt het verhaal niet. chiedam Vierhonderd gul len aan videospullen zijn ent- Teemd uit een auto die gepar eerd stond in de Van Dijk- Itraat. Het video-materiaal zat In een sporttas die gemakke lijk uit de niet afgesloten auto kon worden meegenomen. Schiedam Trots zijn ze stuk voor stuk, de jongens die aan de verbouwing van de Jeugdhaven Nieuwland hebben mee gewerkt; trots omdat ze met eigen handen een 'ballentent' hebben omgebouwd tot iets waar menige discotheek jaloers, op mag zijn. Jeugdhaven Nieuwland is heropend en hoopt de jongeren uit de wijk die de laatste jaren het gebouwtje van de jeugdhaven steeds méér links lieten liggen, opnieuw aan zich te hinden. belangstelling die er bestaat voor het oveirhlijfuurtje dat de Jeugdhaven heeft ingesteld voor scholieren uit de buurt. Elke middag zitten er volgens Frans Ekel zo'n honderdvijftig scholieren in de Jeugdhaven om hun boterhammetje op te peuzelen. Met de nieuwe ruimte is dat allicht gezelliger dan op school zelf. Aanstaande zondag gaat het jongerengebeuren in Nieuw land weer volop van start, Een disco is het eerst wat het pro gramma van de haven ver meldt. Maar alleen bij disco zal het niet blijven op de plan ning» die komende weken wordt rondgemaakt staan ook optredens van groepen en het vertonen van films. Jongere- nactiviteiten komen voortaan elke dinsdag en donderdag avond. Frans Ekel, de man die heeft gesolliciteerd naar de functie van jongerenwerker in de Jeugdhaven, en voor zijn aan stelling alleen nog hoeft te wachten op goedkeuring van de gemeente, heeft duidelijke ideeén hoe die hernieuwde belangstelling bij de jongeren van Nieuwland kan worden opgewekt, „Als je de jeugd in de leeftijd van twaalf tot zes tien jaar van de straat wilt houden en in de Jeugdhaven wilt krijgen, zul je moeten concurreren met de discothe ken" zegt hij „en dat ging niet met de ruimte die we tot voor kort hadden. Dat was een ruimte uit de ïestiger jaren die de jeugd volstrekt niets meer te bieden had. Uit de belang stelling kon je al merken dat we hopeloos verouderd waren: het bezoekersaantal was lang zaam aan teruggelopen van 150 tot zestig man. Je kon ook horen dat de jongeren het niet meer naar de zin hadden aan opmerkingen als: „Mijn. oude opa en oma zouden het hier- ook naar de zin hebben". Kladblok Geen geschikte ruimte dus m het zaaltje onder de kerk aan de Albardastraat en om daar verandering in aan te brengen werd een verbouwmgscom- missie geïnstalleerd die zich over verandering moest uit spreken. Een papiertje van een kladblok met daarop een dis cotheek en een bar getekend was het tastbare resultaat van de activiteiten van de verbou wingscommissie en met dat kladblokvelletje is Frans Ekel aan de slag gegaan. „Een vijftiep tot twintig teke ningen heb ik wel gemaakt" zegt Frans nu met een glim lach die de ergernis om de af- fekeurde tekeningen uitste- end camoufleert. „Telkens voldeden die tekeningen met aan de voorwaarden die door de brandweer en gemeente werden gesteld. Belangrijkste probleem was een nooduitgang die er voor de brandveiligheid per sé moest komen." Uitein delijk heeft het bureautje van de jeugdhaven plaats moeten maken voor de extra uitgang en konden de plannen worden goedgekeurd. Resultaat is nu dus de disco. „Maar er is nog veel méér" voegt Frans er onmiddellijk aan toe. We zijn uitgegaan van een multi-functionele ruimte omdat we een zo breed moge lijke laag van de bevolking van Nieuwland naar de Jeugd haven willen krijgen. Zo kan de damesgymnastiekgroep m de nieuwe ruimte terecht, heb ben de jeugdgroepen een beter onderkomen en kunnen ook spelen als tafeltennissen en biljarten worden beoefend." Opvallend is nu al de grote e>\ Jï Frans Ekel. wellicht da toekomstige Jongerenwerker voor Nieuwland. De Schiedamse brandweer bestreed het vorige Jaar 364 branden. Schiedam De Schiedamse brandweer is het vorig jaar in totaal 668 maal uitgerukt. Bijna iedere dag, in totaal 364 maal, werd uitgerukt voor het blussen van een brand. 181 keer ging men op pad voor technische hulpverlening, zoals de assistentie bij verkeersongevallen. De overige 123 geval len waren loos alarm. Gemiddeld rukte de brandweer het vorig jaar in Schiedam één a twee keer per dag uit. Het brandweerkorps, dat inclusief vrijwilligers uit 84 men sen bestaat, bestreed vier maal een grote brand, zeventien middelbranden en 343 branden die als 'kleine brand' werden gekwalificeerd. Bij* de uitvoering van haar taak is de brand weer vorig jaar met vier doden, dertien gewonden en drie bedwelmden geconfronteerd. Eén persoon kon worden ge red. Ook kregen de manschappen te maken met huisdieren in brandende woningen. Naast enkele aquaria met vissen die in de vlammen opgingen, konden poezen en honden on gedeerd aan de eigenaars worden teruggegeven. Ook heeft de Schiedamse brandweer verschillende malen vee uit slo ten gered. De belangrijkste oorzaken van branden waren baldadigheid en onachtzaamheid. Daarnaast ontstond een flink aantal branden bij het verbranden van afval of vuil en het schoon- branden van sloopmateriaal. De meeste branden waren in het industriegebied ten noorden van rijksweg 20, daarna volgen het westen en Nieuwland. Het geschatte bedrag van de materiele schade bij' branden in Schiedam over 1979 be droeg bijna tien miljoen gulden. De kosten van de brandweer bedroegen het afgelopen jaar ruim 33 miljoen gulden. Omgeslagen per hoofd van de be volking kostte de brandweer ƒ51,30, ƒ2,49 minder dan was geraamd. geprobeerd, om samenwerking met de diverse winkeliers op te bouwen, maar dat kregen we telkens niet voor elkaar. Maar ik ga er maar van uit: er zitten nu totaal andere mensen in die ondernemersfederatie; de opvattingen zijn veranderd. Ik ben dus nu optimistisch." Dat Maassluis er op achteruit zou zijn gegaan, nu het VVV- kantoor sinds de opening van het nieuwe stadhuis niet meer in het Gildehuisje op de Zuid- dijk zit, dat zal Smit ten alle tijde ontkennen. „Het VVV heeft het alleen maar drukker gekregen; dat wijzen de bezoe- kerseijfers overduidelijk uit Het gaat een stuk beter, samen met de gemeentelijke afdeling voorlichting. En er gebeurt toch een heleboel in Maassluis? We hebben een goed lopend gemeentemuseum, we hebben een sleepvaartmuseum dat be zoekers uit het hele land trekt; die mensen blijven na hun be zoek heus wel in de binnen stad hangen. Wij vinden als gemeentebestuur echter dat ook de ondernemers zelf iets meer zouden moeten doen om het voor bezoekers van buiten af aantrekkelijker te maken. Er zouden bijvoorbeeld wat meer horeca-gelegenheden in de binnenstad moeten komen: een plek waar je even rustig kan bijkomen en een kopje koffie kan drinken. Daar heb ben we ook bij diverse gele genheden op gewezen." Geen dependance Over één ding zijn zowel de ondernemers als het gemeen tebestuur het eens, aldus Koos Smit: een dependance van de VVV in het centrum van de stad zit er niet in. „Dat is ïn de voorbereidende besprekingen natuurlijk aan de orde ge weest. Op den duur hebben we met z'n allen geconstateerd dat het geen goede oplossing zou zijn.' Op welke manier er in de na bije toekomst wel een goede samenwerking tussen gemeen te, het VVV-kantoor en de middenstanders zou moeten ontstaan: dat zal op 6 oktober moeten blijken. „Het moet een eerlijke en open discussie wor den. We gaan gewoon met z'n allen hardop zitten denken en dan rollen er vanzelf goede ideeen op tafel." Volgens Koos Smit is de Maas sluise VVV uitstekend in staat, de nodige bekendheid te ge ven aan allerhande evenemen ten die in de stad plaatsvin den. Hoewel hij er meteen bij zegt: „Eigenlijk zou je nog een soort stadsomroeper moeten hebben, die je met een vastge stelde tekst de hele stad rond stuurt. Zo'n stadsomroeper kan tegenwoordig niet meer. Misschien in de toekomst wel een stadsomroep, maar dat is weer iets heel anders." Vlaardingen De afdeling Vlaardingen van de Unie van Vrijwilligers (UW) houdt vol gende maand weer een kle dingbeurs, ditmaal voor najaars- en winterkleding. Particulieren die modieuze, schone en geheel in orde zijn de kleding niet meer gebrui ken kunnen die op dinsdag 7 oktober van 14.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur in Harmonie aan de Schiedamse- weg brengen, waar ze een dag later van 10.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur worden verkocht. Een taxatrice van het UVV zal in overleg met de aanbieders de prijzen bepalen. Twintig procent van^ de opbrengst is voor het UVV ter bestrijding van de gemaakte kosten: de rest is voor de aanbieders. Niet in aanmerking komen onder- kleding, schoenen en baby kleertjes. Hoek van HollandOnder leiding van docenten en hel pers van het Krcatief Cen trum wordt zaterdag in het wijkgebouw de Hoekstee, Mercatorweg 50, een zoge naamde 'Kinderstee' gehou den. Tussen half tien cn half twaalf kan de jeugd zich daar uitle ven in allerlei creatieve vor men zoals schilderen, houtbê- werken, textielbewerking en nog veel meer. De bedoeling is om de jeugd kennis te laten maken met creativiteit ïn het algemeen en het creatief cen trum in het bijzonder. Hoek van Holland Phila- tel Is ten uit de regio kunnen zaterdag aan hun trekken komen in gebouw de Hoek stee aan de Mercatorweg 50 in Hoek van Holland. Dan organiseert de afdeling: Hoek van Holland van Phi- latelica daar voor het eerst; een grote postzegelruilbeurs.'- Op de beurs, die wordt gehou-f den van tien tot vijf, zal men-; behalve voor het ruilen vari^ zegels ook terecht kunnen voor alle mogelijke informatie over het opzetten van een ver zameling. Het belooft zaterdag op de beurs een drukte van je welste te worden gezien de grote belangstelling, onder meer uit Heerlen en Amster dam. De organisatoren laten weten dat er voldoende par keergelegenheid is en dat de Hoekstee met het openbaar vervoer gemakkelijk te berei ken is. De WSM-bus stopt bij na voor de deur en van het NS-station is het slechts tien: minuten lppen. Schiedam Wijkcentrum de Blauwe Brug heeft voor de komende wintermaanden tal van activiteiten op het programma staan. Woensdagmorgen 1 oktober is iedereen van harte welkom op de open huisbijeenkom- sten. Daar kan onder het genot van koffie gepraat worden over de wensen en verwachtingen ten aanzien van de activiteiten in het wijkcentrum. Bedoeling is om elke woensdagochtend een open ochtend te houden waar al lerlei uiteenlopende onder werpen aan bod kunnen ko men, zowel op informatief als ontspannend terrein. Voor echter de wensen van de bewoners een duidelijker vorm krijgen heeft het wijkcentrum alvast het heft in eigen handen genomen en wat activiteiten georga niseerd. Vanaf twee oktober begin nen de open handarbeidles- sen. Iedereen is vrij om te komen en inschrijven is niet nodig. De contributie bedraagt ƒ2.50 per keer plus eventuele materiaal kosten. Op 16 oktober en 20 novem ber is er een ruilbeurs in de Blauwe Brug. Het is moge lijk om postzegels, suiker zakjes, lucifermerken en al les wat er verder verzameld wordt, te ruilen. De aan vangstijd van deze ruilbeur savonden is 19.00 uur. Te vens is de Blauwe Brug be zig een koor te vormen bij voldoende belangstelling. Het repertoire is neutraal, de repetities zijn overdag en voor jong en oud, man of vrouw toegankelijk. Voor de begeleiding wordt nog een pianist(e) gezocht Voor alle activiteiten die binnenkort van start gaan en ideeen die nog uitge voerd worden zijn echter wel vrijwilligers nodig. Voor informatie over diver se activiteiten en het vrij willigerswerk kan men bel len naar de informatiebalie van de Blauwe Brug, tele foon 73.34.73. of naar An nette Bovy, telefoon 70.59.21. Schiedam Voor twaalfdui zend gulden aan glas en iso lerend materiaal is door on bekenden vernield op een bouwwerk in Woudhoek. In totaal zijn 173 ruiten ver nield. Bovendien werden muren en gevels van het bouwwerk beklad. De poli* tie heeft geen aanwijzingen, over de identiteit van de da ders.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4