Middenstands- onderwijs op Bernhardschool Spoorbrug blijft nog 3 weken dicht Wij keentrum Bij dorp mag toch uitbreiden 7Pensionprijs van noodopvang' centrum niet buitensporig9 krant Gevaarlijke heuvel weg Proeven oliebestrijding Publiek vuurt vragen af od wethouder Cafebezoekers op de vuist 104de jaargang no. 190-4 pagiha*s ONAFHANKELIJK DAGBLAD Brocrsvert 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Het zal nog zeker drie weken duren voordat de spoorbrug over dc Oude Haven weer nor maal In gebruik kan worden genomen. In die periode blijft dc brug voor alle scheepvaart gesloten. Wel heeft de NS op verzoek van de gemeente Vlaardingen toegezegd de brug in de ko mende weken enkele malen te openen, zodat schepen de haven in of uit kunnen va- rem Een woordvoerder van de NS verklaarde dat de brug na de reparatie weer in prima staat zal zijn. Tot 1990 zien de Spoorwegen geen aanleiding de brug te vervangen. Volgens de NS-woord voerder streven de Spoorwegen er laten passeren. Van "de week zal de brug twee keer worden geopend, namenlijk in de nacht van donderdag op vrij dag en die van vrijdag op za terdag. Overigens neemt het. openen van de brug momen teel ruim vier uur in beslag. Voor aüe zekerheid is het be weegbare deel van de spoor brug vast gelast aan de beide Oude Haven voor de scheep- vaste oeverdelen, zodat de vaart toch bereikbaar ïs. Dat brug niet onverwacht geopend zal alleen 's nachts gebeuren, wordt en het treinongeluk zich buiten de treinenloop om, om- kan herhalen, dat de seinen die de machinis- Tot 1990 wordt de brug zeker ten moeten waarschuwen voor gehandhaafd en zullen er geen een geopende brug momenteel veranderingen in worden aan- losgekoppeld zijn. Vorige week gebracht. „De brug is tech- is dc brug ai eenmaal geopend, nïsch nog in perfecte staat". Dat gebeurde om een drijven- aldus de NS-woordvoerder. de bok. die enkele funderin- Pas over tien jaar wordt beke» gen voor een nieuwe bovenlei- ken of de brug vervangen ding had geplaatst, de brug te dient te worden. e Eens moet ook deze nu nog lelijker eend hel trotse bezit zijn geweest van een auto mobilist. Gisteren bleek daar niet zo veel meer van, toen de sloop auto in de brand stond op de Vlaardingse Gaigkade. Brandweer en politie moeten overigens regelmatig in actie komen voor autobranden op de Gaigkade. Het gaat meestal om stoop wagens, die door spelende jeugd in brand worden gesto ken. naar de brug op 20 oktober weer normaal in gebruik te stellen. De NS-ploeg die aan het werk is op de enkele we ken geleden bij het treinonge luk zwaar beschadigde brug heeft die tijd nog zeker nodig om de schade te herstellen. Na een dringend verzoek van de gemeente hebben de Spoor wegen besloten de brug rn de komende drie weken enkele malen te openen, zodat de Vorige maand nam raadslid Dick van Haren (CDA) in Vlaardingen afscheid. ril aan ander op rijn raadseteL „Een partüme werkkring," zeg! dij er van. Pagina drie. J. Brands stopt dij Wilton, na een lang dienstverband. Hij vertelt er boeiend over, vooral over rijn samenwerking mei buitenlanders. Pagina drie. De wetersport- vereniging De Coureur start met een nieuw wedstrijd- onderdeel: de koppentijdrit. Pagina vier, Bewoners doen mee at maatschappelijk werk Schiedam Een ver keersheuvel bij de Kohn- stamschool op de Profes sor Kamerlingh Onnes- laan wordt binnenkort verplaatst of verwijderd, om levensgevaarlijke toe standen bij het overste ken van schoolkinderen le voorkomen. Op die filek zijn al enkele onge- ukken met kinderen ge beurd. De dienst gemeen tewerken heeft opdracht ontvangen om te onder zoeken, welke van de beide mogelijkheden voorkeur geniet en daar na de werkzaamheden uit te voeren. Dat hebben burgemeester en wethou ders beslist in hun verga dering van 23 september. Het besluit van B en W is het resultaat van een ac tie van de ouderwaeht van de Kohstammschool die bezorgd was over de veiligheid van overste kende kinderen. Door de verkeersheuvel midden op het kruispunt van de PKO-laan met de Van 2windenstraat hadden de moeders klaar-over grote moeite om de kinderen veilig over te laten ste ken. Mevrouw G. Wag- tendonk, het hoofd van de ouderwaeht: „Veel kinderen staken over via die verkeersheuvel en daardoor ontstonden ge vaarlijke toestanden. We hebben de gemeente dan ook verzocht de ver keersheuvel weg te halen en een parkeerverbod in te stellen op de hoek van de Van Zwindenstraat." er wel erg aan toe moesten zijn. Door bewoners van de wijk te betrekken kan aan dat misverstand een einde worden gemaakt", denkt de werker voor de Wcstwijk. In de toekomst zou het maat schappelijk werk in West zelfs helemaal zelfstandig kunnen worden gedaan, waardoor de verantwoording alleen bij de bewoners komt te liggen in plaats van, zoals nu, bij de stichting maatschappelijk werk. Zaterdag trad het experiment in West voor het eerst naar buiten tijdens de braderie in de St Liduinastraat. Aan pas serende wijkbewoners werden stencils uitgedeeld waarin be langstellenden werden opge roepen contact op te nemen met hei maatschappelijk werk in wijkcentrum de Bever. Bij voldoende belangstelling kan het overvolle spreekuur van het maatschappelijk werk wel licht worden ontlast. Hoek van Holland Onder ideale weersomstandigheden zijn gisteren op het naaktstrand bij Hoek van Holland de proeven gestart, die aan moeten tonen wat de meest efficiënte manier is om olie van het strand te verwijde ren. Van de werkzaamheden en de resultaten wordt een film gemaakt, die samen met de uitwerkingen van het onderzoek beschikbaar worden gesteld aan de Nederlandse kustgemeenten. De werkgroep Grote Olieverontreini- ging van de Kust maakte gisteren een begin met het graven van sleuven en verzamelputten. In de sleuven moet een eerste opvang van de olie geregeld worden. De werkgroep is een initiatief van minister Tuijnman van Verkeer en Waterstaat. Burgemeester en wet houders hebben de ou- derwachten in ieder ge val voor wat betreft de verkeersheuvels hun zin gegeven. Vlaai dingen Als hei rijk ermee instemt kunnen jon geren die lager midden stands onderwijs willen vol gen dat in de toekomst ook doen aan de Prins Bernhard school aan de Floreslaan. Zowel de school als de ou ders van leerlingen pleitten daar al jaren voor. Verschei dene malen al hebben zij er bij de gemeente op aange drongen op de Prins Bern hardschool naast lager eco nomisch en administratief onderwijs ook lager midden stands onderwijs onder te brengen. De Prins Bernhardschool is al sinds jaren een „kansarme" school. Ondanks veel inzet van het schoolbestuur gaat al les wat men wil. vooral door gebrek aan gemeentelijke mid delen, niet door. Zodoende komt deze openbare school ten opzichte van het bijzonder on derwijs in een bijzonder slech te concurrentiepositie. Zo kon er geen dependance in Holy worden gevestigd, er kan geen nieuwbouw aan de Floreslaan worden gerealiseerd en tot voor kort zag het er ook naar uit dat er geen uitbreiding met andere schooltypen zou ko men. de het centraal orgaan voor het gemeentelijk voortgezet onderwijs (COGVO) zijn die mening toegedaan. Het COG VO, dat het ministerie advi seert, heeft al laten weten een eventuele aanvraag van de Prins Bernhardschool te zullen ondersteunen. De Prins Bern hardschool telt momenteel meer dan vijfhonderd leerlin gen. Schiedam Wethouder Chris 1 Zijdeveld gaat het publiek j weer te woord staan. Aan- 'j staande vrijdag van elf uur tot half één mag een ieder die vragen of problemen heeft over de huidige en toekomst!- 1 ge situatie in de binnenstad J het 'Winkeltje van Zjdeveld' binnenlopen. Het winkeltje is gevestigd op de Hoogstraat 34. de wijkverenigïng mede een probleem omdat in principe elke wijkbewoner op die ver- faderingen aanwezig moet unnen zijn. Met de uitbrei ding zullen die vergaderingen in de toekomst door voldoende bezoekers kunnen worden bij gewoond. 1Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, woïdl zonder extra kosten bezorgd in combinatie met j Rotterdams Nieuwsblad. Het college van B en W is Schiedam Een 24-jarige Schiedammer moest na een vechtpartij in een café op de Vlaardingerdijk in het Nolet- ziekenhuis worden opgeno men. Hij klaagde over hevige pijn in zijn hoofd. De man zat wat te drinken toen een ander bezoeker van het café, een 25- jarige man eveneens uit Schie dam, plotseling op hem begon in te slaan. De wildeman is aangehouden door de politie. Hïi verklaarde tegenover de politie dat hij opgewonden was geraakt toen de cafébaas hem niet meer wilde tappen. B en W stellen de gemeente raad nu voor in te stemmen met het uitbreiden van de on derwijsmogelijkheden op de Sint Bernhardschool. Gaat de raad akkoord, dan kan een aanvraag van de gemeente voor het geven van lager mid- denstandsonderwijs naar het rijk. Overigens vat meer en meer de mening post dat aan grote scholen, waar lager eco nomisch en administratief on derwijs wordt gegeven, ook middenstandsonderwijs gege ven dient te worden. Ook het ministerie van onder wijs en wetenschappen, alsme- VI aar dingen Het college van B en W is niet de mening toegedaan, dat de ovemach- tingsprijs die berekend wordt aan mensen die gebruik maken van het noodopvangcen- trum, buitensporig hoog is. Dat schrijft bet college in antwoord op vragen over dit on derwerp, die gesteld zijn door Leo Zeef (PSP). Volgens B en W hoeven door die hoge pension- prijs, 60 per nacht voor alleen logies en exclu sief voeding, geen extra financiële problemen voor de gebruikers van het opvangcentrum op te treden. Als de gasten in net centrum niet over eigen Inkomsten beschikken, dan worden die kosten op grond van de Algemene Bij standswet vergoed. Na afloop terugvorderen van dergelijke bedragen door de sociale dienst gebeurt volgens het college slechts zelden. Vol gens B en W worden de gasten van het noodop- vangcentrum dan ook niet in een financieel on mogelijke positie geplaatst, zoals Zeef in zijn vragen had aangegeven. Ook de suggestie, dat het hier zou gaan om financiële exploitatie van mensen in noodsituaties wijst het college van de hand. Uit de beantwoording van de vragen blijkt ove rigens. dat de meeste gasten van het noodop- vangcentrum vrouwen zijn, al of niet met kin deren; die ten gevolge van huwelijksproblemen het huis uit gelopen zijn. Een andere belangrij ke groep die van het centrum gebruik maakt is die van jongere alleenstaanden, die in de pro blemen zijn geraakt Voor de uitbreiding worden wee kleedlokalen en één klei- n.er lokaaltje uitgebroken, die jarenlang doelloos leeg «aan. Alle werkzaamheden zullen door leden van de wijk- yereniging zelf worden uitge voerd. gebrek aan ruimte bij de ^jkvereniging leidde steeds ["eer tot vreemde tonelen. Voor vergaderingen moe.. gorden uitgeweken naar hui - ^mers van deelnemers. Dat gas volgens Lieke Blauw van -posVc0^6" Te\cf>°n' in»*'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1