IK-dames op de alreep winnaar Rob Hoogendijk verrassend sterk 9Ik reken nergens op, dan kan het alleen maar meevallen SPDRTKQRT fOAD 2 aalt uit DHS- Hermes DVS op Harga the Hookers: 58-0 Marjoleine van Unen niet te stuiten DOS'32 winnaar avondserie Holy Goede start VDV De Ooievaars: verlies woensdag 1 oktober 1980 VD/SC/WW 'Gaardingen - De waterpoloërs an WIK hebben ook hun weede competitiewedstrijd iet kunnen winnen: 3-7. Te- én RET konden de Vlaardin- ers in het begin goed bijblij- en. maar in het tweede, ge- eelte moesten zij afhaken. De ames van WIK presteerden ipnieuw goed. door te winnen an AZC (2 -3), Ook de dames an Shell namen twee punten ee naar huis. De Lansmgh verd namelijk in eigen huis et 0-3 teruggewezen. De da- eswedslrijd tussen SZC en ilvermeeuwen ging niet door. mdat de ploeg van de Zilver- "eeuwen uit de competitie is enomen. IK - KET 3-7 IK heeft zich niet kunnen evancheren voor zijn eerste ompetitie-nederlaag. Tegen et geroutineerde RET zo oemdecoach Frans van 'eers de ploeg uit Rotterdam afloop, kwamen de VJaar- ingers met name in het twee- e gedeelte van de wedstrijd te ort. In de eerste twee perio- en ging de strijd gelijk op. VIK ging de derde periode zelfs met een 2-3 voorsprong in. Maar in die derde en ook in de vierde periode was het de ervaring van RET die de door slag gaf. AZC - WIK 2-3 Een overwinning op het nip pertje, zo zou men deze wed strijd kunnen typeren. Want pas in de laatste seconden van' de wedstrijd konden de Vlaar- dingse dames de winnende treffer scoren. AZC had de ge hele wedstrijd de beste uitzich ten gehad, want in de derde periode stond de thuisclub nog met 2-1 voor. Maar omdat WIK minder kansen nodig had om tot doelpunten te ko men, won het de wedstrijd. Lansingh - Shell 0-3 Een moeilijke wedstrijd voor de Shell-dames, daar de Lan singh net als Shell over een snelle ploeg beschikt. Maar Shell had toch meer kracht in de aanvalsiinie. Pas in de het derde en vierde kwart werd dit overwicht in doelpunten van Annet Schoen, Astrid de Goey en Lia Spa in de stand tot uitdrukking gebracht. i Rob Hoogendijk VlaardingenJudoka Rob Hoogendijk is bij de open Zweedse judokampioen schappen verrassend sterk voor de dag ge komen. De superlichtgewicht, die uitkomt in de gewichtsklasse tot 60 kilo, werd pas in de finale door de Westduitser Jupke ge stuit met een armklem, zodat hij met een zilveren plak genoegen moest nemen. Daarvoor was Rob Hoogendijk zowel in de pou le, waar hij de Noor Clausen en de Zweden Ro- bertsson en Andersson vertwijfeld achterliet, als in het afvalsysteem tot de finale ongenaak baar. Voordat hij uiteindelijk het verdiende on derspit moest delven, werden ook de Engels man Swartman en dc Oostduitser Hoelperl aan de zegekar gebonden. Leo van Oosten, die in Zweden na zijn tweede knieoperatie in juni weer voor de eerste maal op de internationale tatami verscheen, reikte niet verder dan de kwartfinales, waar hij na een omstreden uitspraak van de scheidsrech ters, de eer aan zijn tegenstander Jeppson (Zweden) moest laten. ■BSBE333 eun van liet naar ereldkampioensehappen aasland De fraaie regenboogtrui hangt aan een ast vol bekers. Aan het raam bungelen enkele me- ailles. De vrachtwagenchauffeurs, die hun wagen oor het huis van transportbedrijf Van Vliet parke ert kunnen vanuit hun truck zien, dat de zoon van un werkgever een talentvolle wielrenner is. \Vie et huis betreedt komt in de gang een hometrainer égen, terwijl in de woonkamer een fraaie foto van 'e wereldkampioen puntenkoers (vorig jaar in Bu- nos Aires) aan de muur hangt. „Ik heb daar maar weehonderd kaarten van laten maken", vertelt aaslands juniorencoureur. „Na de WK in Argenti- ië kreeg ik opeens een hoop brieven van verzame- aars met het verzoek om foto's. Vooral uit België". Tu bijna een jaar later is Teun van Vliet vrijwel oor zijn voorraad kaarten heen. Gisteren is hij naar Mexico vertrokken, waar hij binnen kort zijn titel op de baan pro beert te prolongeren. En waar hij naast de klasse- mentskoers ook op de weg wedstrijd (120 kilometer) in de ploegentijdrit (70 kilome ter) en misschien zelfs op het onderdeel pJoegenachtervol- ging op de baan hoge ogen wil gooien. Een zware opga ve voor de 18-jarige blonde Westlander, die helemaal naar de wereldkampioen schappen 1980 heeft toege- leefd. „Ik verwacht er niets van", vertelde Van Vliet enkele da gen voor zijn vertrek naar Mexico waar hij bovendien nog aan een etappewedstrijd deelneemt. „Dan kan het al leen maar meevallen. Bij die klassementswedstrijd moet je toch wel geluk hebben. Het blijft altijd een gok, hoewel ik onlangs tijdens de nationale kampioenschappen heb ge merkt. dat het weer goed ging. Ook al was de tegenstand dan gering, voor mezelf was het en goede lest". „Ik heb ondertussen wat meer ervaring gekregen, ben „ge rijpter" dan vorig jaar. Daar staat echter wel tegenover dat mijn regenstanders nu weten wie ik ben. En ik vind het niet chïedam Het tweede team ;an NO AD kwam weer met en grote uitslag voor de dag. fet 9-1 werd het bezoekende 'hoenix 3 van de tafel ge- eegd. Peter van der Wijk en ick de Vaal, enkele jaren te ug nog in hei eerste team spe- end. bleven ongeslagen, lechts Ron Bouman moest ?en partij uit handen geven, let het damesteam van OAD gaat het minder goed. et heeft or zelfs alles van, dat et landelijk niveau niet ge- andhaafd kan blijven. Ook egen Taverzo konden de chiedamse dames het niet èdden. Het werd een 3-7 ne erlaag. Schiedam De derby bij uitstek in het Sehiedamse zondagamateur voetbal. DHS-Hermcs DVS. zal niet in sportpark Kethel worden afgewerkt, maar op het eerste veld van Hermes DVS. „Hermes heeft het ons aangebo den". aldus DHS-voorzit- ter Jan van Ünen. „En gezien het feil dat wij de verwachte toeschouwers- stroom nauwelijks rond het tweede veld zouden kunnen persen, was er vrij snel een overeen komst. Wij krijgen de normale toeschouwersre- cette, terwijl voor de kantine een passende verdeelsleutel is ge maakt". Hei duel op Har- ga zal op de normale Hermestijd (14.00 uur) beginnen. wedstrijden oppermachtig. Vijf heeft hij er inmiddels al op zijn naam geschreven...Ja er zit steeds meer verbetering in", kijkt hij dan ook voldaan op dit seizoen terug. „Vorig jaar ging het in de klassiekers ook lang niet slecht, maar ik was toen niet rap genoeg om Havik en Koppcrt te kloppen. Qua temporijden was ik even sterk als hun. maar in de eind spurt hadden die twee net iets moer. Ze waren ook gerouti- neerder. Het gevolg was, dat ik maar liefst in vier klassie kers tweede werd". „Dit seizoen heb ik veel weini- ger tegenstand, maar zo plezie rig vind ik dat nu ook weer door Guido Bmdels -Ipek van Holland De vier- le' wedstrijd in de competitie lebben de Hoekse rugbyers net 68-0 in winst omgezet te- *en de Haagse Rugbyclub. De lasten hadden werkelijk niets n je brengen. Henk Kuiper xök grote aandacht bij de joekenaren. omdat hij maar iefst vijf tries voor zijn reke- ïing na, en daarmee voor 24 munten zorgde. Ook Wim Roos peelde een opvallende partij. bepaald prettig om in een fa- vorieienrol te worden ge drukt". Wat die favorietenrol betreft heeft Teun van Vliet slechte herinneringen. Tijdens de Ne derlandse wegkampioenschap- pen dit jaar in Haarlem startte hij op het, zoals hij zelf zegt 'formule 1 circuit', als huizen hoge favoriet. Met als gevolg, dat vrijwel hei hele peloton op zijn wiel fietste. Hij zorgde er in z'n eentje voor, dat de grote groep in de finale toch nog een kopgroepje kon achterhalen. Van Vliet fietste zich helemaal kapot en teleurgesteld bemoei de hij zich tenslotte niet eens meer mei de massaspurt. Klassiekers Bijgestaan door zijn vader heeft Teun zich erg serieus op de WK voorbereid. Evenals vorig jaar fietste hij maar wei nig criteriums. Zeventien in totaal. „Wat heb je aan al die rondjes om de kerk", verklaart hij dit geringe aantal. „De klassiekers zijn veel en veel belangrijker. Dat is tenminste echt fietsen. Een klassieke overwinning zegt mij meer dan tien zeges in criteria". Nadat coureurs als Henk Ha vik, Gerrit SoJleveld en René Koppert wegvielen is Teun van Vliet in die grote weg- niet. Het is een stuk moeilijker koersen. Iedereen houd je in de gaten. Als je met allemaal goede renners fietst krijg je een veel leukere wedstrijd". Teun is dan ook bhj, als hij 22 maart -1981 de overstap naar de amateurs kan maken. Vorig jaar al heeft hij besloten voor welke formatie hij dan uit komt. Voor de bierploeg van Hermann Krott. Profambities „Ik had verschillende aanbie dingen op zak, maar wilde zelf meteen het liefst naar Amstel. Ik had een bijzonder positief gesprek met ploegleider Her man Krott en ben ervan over tuigd dat je het beste bij hem kunt fietsen. Andere ploeglei ders gooien je meteen voor de leeuwen en laten je vallen als het even slecht gaat. Zo is Krott niet. Ik heb vertrouwen in die man. Als je in deze sport echt verder wilt komen heb je aan Krott een hele goeie. En ik wil echt iets bereiken in de wielrennerij. Hoop don ook nog eens prof te worden". „Het gaat elk jaar beter. Ik ben begonnen, toen ik tien jaar was. Kreeg toen een fiets van mijn opa en deed mee aan een wedstrijd voor 9-jarigen, die ik meteen won. Hoewel ik klein van stuk was. merkten ze dat ik. de boel flikte en geen negen maar tien jaar was. De week daarop moest ik dan ook bij mijn leeftijdsgenoten meedoen". „Pas bij de 14-jarigen begon ik echt door te douwen. Ik was te lomp en sleurde te veel op kop. Daardoor werd ik altijd in de sprint geklopt. Bij de nieuwelingen won ik het eer ste seizoen twee wedstrijden Met de handen in de lucht en een koele blik in z'n ogen begroet Teun van Vliet weer een overwinning en werd veertien keer tweede. Het jaar daarop, toen enkele rappe jongens naar de junioren waren overgestapt kwam ik veertien keer als eerste over de streep. Toen al wist ik, dat ik mijn toekomst op het fiet sen zou afstemmen". De anibitie is er in elk geval bij Teun van Vliet. Onder het waakzaam oog van zijn groot ste supporter, vader Jan, wor den zijn seizoenen op een ge degen manier ingedeeld. Jan van Vliet waakt er vooral voor, dat zijn zoon zich niet over de kop fietst. Het wiel rennen is in huize Van Vliet regelmatig liet gesprek van de dag. Het gevolg van Teun zijn ambities in deze tak van sport is wel, dat hij vorige week, op aandringen van de schoolde- kaan, zijn studie aan de Mid delbare Detailhandelschool moest opgeven. Teun ligt daar echter niet wakker van. Hij heeft immers zijn zinnen gezet op een prof- carrière. Daarvoor moet de rest maar wijken. Of dat een verstandige beslissing is zal de toekomst leren, Vlaardingen De Vlaardingse judoka Marjoleine van Unen heeft een sterk bezet internationaal toernooi in Barcelona op haar naam geschreven. De zwaargewicht (boven 72 kilo) impo neerde in Spanje, door alle partijen binnen de vier minuten te beslissen. Voor de bij Rob Hein trainende Marjoleine van Unen is de eerste WK in de geschiedenis van het damesjudo (op 29 en 30 november in New York) zeer dichtbij gekomen, ook al gezien het feit, dat de judoka nog steeds aan de eis van de NJB (het winnen van medailles op sterke internationale toernooien) vol doet. Vlaardingen - In de avondse. rie wedstrijden van de afgelo. pen drie weken bij de honk en softbalclub Vlaardingen- Holy, is alleen het Roltei Jam- se DOS '32 er in geslaagd de Vlaardingers over de gehele week bezien een nederlaag te bezorgen. De andere twee te genstanders, te weten Euros tars en Schiedam, moesten buigen voor de organiserende vereniging. De wedstrijden reeks bestond uit honkbal-ont moetingen lussen de jeugd- teams van de verenigingen, pupillen, adspiranten en junio-l ren. eerste en tweede team se nioren en op softbalgebied tra den de dames en heren aan. Hennie Sla is min of meer geruisloos uit de se lectie van DHS verdwe nen. De voormalige laat ste man heeft de concur rentiestrijd met de nieu welingen verloren en heeft teleurgesteld het bijltje er voor enkele we ken bij neergelegd. 'Hen nie', aldus trainer Kooi man, 'kon de druk niet aan om, na 12 jaar in de basis te hebben gestaan, nu ineens met het twee de elftal geconfronteerd te worden. Maar hij blijft bij de groep'. Bij Hermes DVS neemt Wim Ver hoorn de hon neurs waar van verzor ger Hennie Semeij, die in het ziekenhuis ligt met een voetbalknietje. „Maar ik geef geen tacti sche tips inhet veld", vertelde Verhoom eer lijk. Henk Schniermanni, de doelman van de Sehiedamse afdelingsclub GSS, verblijft voor een meniscusoperatie in het Gemeenteziekenhuis van Schiedam. Bij de jubileumtoernooi van TOG vielen de Maassluizers buiten de prijzen. Robby Martins deed het nog het beste bij de junioren C. Hij bereik te in het dubbel- en en kelspel de kwartfinale. Zaterdag 11 oktober worden de Vlaardingse Vaart en Vlieten weer drastisch schon gemaakt. Alle watersportclubs doen daaraan mee vanaf 9 uur. Het bridgen verovert op het ogenblik Vlaar dingen. De dienstencen tra worden overspoeld door clubs, of het nu een dames of een anti-rook- club is. In het diensten centrum West bijvoor beeld. waar elke maan dagmiddag wordt gebrid ged, kan men nu ook op de dinsdagavond terecht, vanaf 7 oktober <19,30 uur). De KOVS houdt dins dag 28 oktober een bui tengewone algemene le denvergadering. Eén van de drie agendapunten is een voorstel tot het be noemen van een lid van verdienste. De bijeem komt op „De Vijfeluizen" begint om 20 uur. Bij de voetbalvereni ging TSB stelt Wim Hoogendijk zich niet meer herkiesbaar. Wel moet dat R.P. Hilarius. De vergadering is dins dag 14 oktober in de hobby ruimte van het ROVS-sportpark. o De jeugd van HVO is in het bezit gekomen van de wissel beker, een klei- noord waarom werd ge speeld in het zg. Rooden- burgtoernooi van Zwalu wen. HVO D 1 en HVO F I wonnen de eerste prijs. Vlaardingen - Het damseizoen? heeft voor VDV tot nog toe» een gunstig verloop. De Vlaar-;' dingers wisten de eerste twee- wedstrijden in winst om te zet-* ten. Thuis tegen Rijsoord met?. 11-5 en uit tegen het tweede^ team van Schiedam met 11-6.* De reserves van VDV draaien? ook al aardig mee. Tegen VDV. werd met 11-5 gewonnen, e-? venals met dezelfde cijfers van- KDV 2. VDV 3 won van Char-- lois 3 met 12-4, terwijl de thuis-? wedstrijd tegen Schiedam 4? met 11-5 ging verloren. - Schiedam De tafeltennissers? van de Sehiedamse Invaliden? Sportvereniging De Ooievaars? hebben na de hoopvolle 7-3* competitiestart een nederlaag- moeten incasseren. In dex thuiswedstrijd legen Telefoon"! 2 werd het 2-8 en de Schie-- dammers hielden na een goed? begin (1-0 en 2-1 voorsprong? door overwinningen in de siiw gles van John du Chatinier en? Wout Peeman) het ritme niet? vast. De overige partijen gin-, gen alle verloren. t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6