SCIilEDAMSCHE COURANT Beeld ont huld West stapt uit overleg stadsvernieuwing Üs 'De Vijver'blijft betaalbaar Ik neem- proef dê Geen liften in flats Komponistenwi j k Sportinstuiven voor gehandicapten Turken krijgen les van verkeerspolitie Bewoners komen niet aaii bod9 kpekhms üMl—liin'1 Bi'fi i Beatrix;'',' park 'Niet teveel verkeers borden!' Inbraak via bovenlicht Steek partij in Fultonstraat Eerste vrouwelijke «*e in de stad m Maandag 13 oktober 1980- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 199 8 PAG!MA*8 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis De «rouw van de Maassluise bur gemeester Van Ea-Hamoen heeft laterdog een beeldhouwwerk op hef Bloemp- fêshof onthuld. Het beeldhouw werk is neerge lei ter ere van het gerestaureer de Bloentpjeshol, die geheel vol gens oude teke ningen opgezet ie. Vlaardingen Met het plaat sen van niel-o£ficiele ver keersborden moet zo zuinig mogelijk omgesprongen wor den, vindt het college van B en W van Vlaardingen. De ge meente voert al enige tijd een verwoede strijd tegen het woud aan verkeersborden dat de stad dreigt te overwoeke ren. De verkeersdeelnemers kunnen door het bos de bomen niet meer zien, heeft men al verscheidene malen moeten constateren. Men is dan ook van mening dat er in elk geval geen niet-offictéle borden, zoals 'Honden in de goot' of 'Voetballen verboden', aan het bestaande arsenaal toegevoegd mogen worden. Maassluis Er komen geen liften in de flats van de Kom- ponistenwijk in Maassluis. De wijkbewoners van de 4-hoogf- lats hadden de gemeente ver zocht om liften. De gemeente Maassluis wil echter op geen enkele manier meewerken aan het realiseren van de lif ten. Uit een enquête onder de wijkbewoners was gebleken dat 85 procent van de bewo ners vóór het installeren van een lift was. Vooral jonge ge zinnen met kinderen en baby's en bejaarden zouden veel pro fijt hebben van een lift. Een bewonerscommissie heeft een accountant uit laten rekenen wat een lift per flat zou kos ten. Deze kwam uit op een be drag van 200.000 gulden. Voor de bewoners zou dat een huur verhoging van 58.20 gulden per maand betekenen. Iets wat voor de meeste bewoners zon der een subsidie niet is op te brengen. De Maassluise wo ningstichting was op geen en kel punt bereid om mee te werken aan de realisering van de liften. Bewonerscommissie- lid mevrouw Elfers; „De flats waarin wij momenteel wonen mogen tegenwoordig niet eens meer worden gebouwd zonder lift Dus wij dachten dat een verzoek om liften alleszins re delijk zou zijn. Ik heb zelf kleine kinderen en het is iede re keer een heel karwei om naar boven te komen met de kinderen. Mijn ouders zijn vrij oud en ook zij hebben moeite om boven te komen. Alleen met subsidie zouden de liften er kunnen komen. Maar daar wil de gemeente nu juist niet aan." Directeur Barendregt van de woningstichting was niet te overtuigen van de noodzaak. Mevrouw Elfers: „Hij reageerde erg laconiek, i Zo van: er zijn genoeg gegadïg- den voor de woningen, als je er niet wilt wonen ga je er maar uit. Mensen genoeg die er in willen wonen. Zelfs naar onze sociale beweegredenen wilde hij niet luisteren." Ver dere acties kunnen de wijkbe woners nu niet meer nemen. De gemeente heeft definitief nee gezegd tegen een subsi dieaanvraag. Nogmaals Elfers: „Met al die renovaties in Maassluis dachten we toch een goede kans te maken. Maar er gaan schijnbaar andere dingen voor m deze stad. En zo maar naar een ander huis kan ook. al niet, want er staan genoeg mensen op de wachtlijst die op zoek zijn naar een woning." Schiedam De bewonersvereniging-Schiedam West is uit het overleg over stadsvernieuwing gestapt. De. vere niging van voorzitter Jaap Nieswaag zegt zich niet lan ger te kunnen verenigen met de aanpak van de ge- meente waarin de bewoners „totaal geen rol spelen." West beschuldigt in de brief aan het gemeentebestuur waarin het uittreden wordt gemeld wethouder Chris Zijdeveld van 'minachting' voor de bewoners. De in- spraak wordt dopr hem niet serieus genomen, conclu deert de bewonersvereniging. Het wordt gezien als een verplichting in het kader van de interim saldo-regeling en verder niet. ,Wij hebben de aanpak van de gemeente in stand gehouden door er aan mee te doen. Dat nu afgelopen" is de klare taal waarmee de vereniging de brief begeleidt. In de toekomst zullen bewoners in de wijk die tegen de gemeenteaanpak in opstand komen, dan ook in hun strijd worden gesteund door de vereniging. De twee jaar dat in West is overlegd is men daar nauwelijks aan toe gekomen. „Met elf bestuursle den moeten dag in dag uit ver gaderingen worden afgelopen. De stadsvernieuwing was daarbij maar een deel van de taak. We kvtfamen niet meer aan contact met de bewoners toe", zegt secretaris John de Kievit van de vereniging. Onder die bewoners is de belangstelling voor het overleg steeds meer afgenomen. De gemeente ging", aldus de be wonersvereniging, „alleen maar uit van de bouwtechni sche staat vap de huizen. De bewoners telden in het geheel niet mee." Toch is er in som mige huizenblokken op het moment een opleving van de interesse te constateren. En dat zal, aldus Jaap Nieswaag steeds meer gaan gebeuren. „Als de drol op de stoep ligt komen ze wel in opstand" zegt de voorzitter van West. Zodra het praten afgelopen is en^er echt wat dreigt te gaan gebeu ren laten de bewoners wel van zich horen. Dat laatste gebeurt al onder de bewoners van het blok 7 B de ambtelijke aanduiding voor het huizenblok dat ligt inge klemd tussen Fabristraat, Kortlandstraat en Mariastraat. Huizen die een achterstallig onderhoud hebben van gemid deld zo'n zeventigduizend gul den worden niet aan het woonverkeer onttrokken en zijn zó slecht dat de bewoners met angsit en beven de winter' tegemoet gaan. Ondanks her haaldelijk overleg en een be zoek aan de commissie voor ruimtelijke ordening leven die bewoners nog steeds in grote onzekerheid, en het is daarte gen dat zij in opstand komen. Meer over de stadsvernieuwing in Schiedam-West èn over de problemen rond blok 7B op pagina 3. Z Zo gaat het pannekoekhuis 'De Vijver' er uit zien. Sehiedam De jenever- stad krijgt er in het voor jaar 1981 een uniek empla cement bij in het Beatrix- park. Het oude theehuis is afgebroken. Voor de nieu we eigenaar Visser, bleek het pand te klein om alle bezoekers goed genoeg op te vangen. Ook was het ge bouw jaren niet meer on derhouden. AI deze zaken waren aanlei ding voor de eigenaar eens aan de bel te trekken bij de ge meente voor een nieuw: Een rustieke boerderij met bene den een gezellige ruimte om ■de parkbezoekers te ontvan gen. Geen luxe restaurant- ,maar een pannekoekenhuis, betaalbaar voor iedere beurs. „De Vijver", de naam van het toekomstige pannekoekhuis, moet een rustpunt zijn in het park," sprak hij. De tweede verdieping van het pand wordt door de eigenaar bewoond. Over het algemeen is het echter geen eenvoudige zaak om in een bestem mings- gebied waar wonen uitgesloten is, dat voor elkaar te krijgen. De gemeente was echter en thousiast over de plannen van de heer Visser. Zij zagen hier in een mogelijkheid om het Beatrixpark te integreren in het recreatiegebied Midden- Delfland, iets waar al jaren lang sprake van is. Zij het, dat het Beatrixpark niet alleen be zocht wordt door Schiedam mers, maar door mensen uit het hele Rijnmondgebied. En dat gaf de doorslag. De ge meente zegde de heer Visser een woon- en bouwvergun ning toe en met aannemersbe drijf van de Tempel werd overlegd hoe men het aan ging pakken. Vrijdag is de eerste paal gesla gen. Rond Pasen volgend jaar hoopt de heer Visser met zijn vrouw de eerste mensen te mogen' ontvangen in een ge zellige boerderij met rieten dak (zie schets). De eigenaar is enthousiast:„Ik wil er veel leu ke dingen gaan doen. Ik denk aan barbecue-avonden en kin- deractiviteiten, Daar heb ik ai contact met de Teerstoof mee opgenomen. Zij zijn immers het zomerseizoen dicht. Dan lijkt het mij leuk wat straatto neel of kinderspelen te organi seren. Ook komt er een spe ciaal hoekje voor ouderen, bin nen of buiten op het terras met lectuur en voorlichting van de gemeente." Wethouder Posthoorn, die vrijdag de eerse paal de grond insloeg, sprak van een uniek stukje park dat een goede functie zal krijgen in het re creatiegebied Schiedam, Vlaardingen en Midden-Delf land. Weihouder Posthoorn slaat de eerste paal voor een uniek Idee. Schiedam Twee inbraken Van vermoedelijk dezelfde da- d*r(s) zijn afgelopen weekend gepleegd in een café op de Oude Markt en een reisbureau de Appelmarkt bi het café werden de inbre kers ruim 500 gulden rijker, het reisbureau moesten zij met Jêge handen verlaten. Beide keren is men via het boven- iCht naar binnen gekomen. Vlaardingen De gemeente wil vol gend jaar starten met sportinstuiven. die ook op gehandicapten zijn gericht De instuiven zullen worden gehouden naast de reeds enige jaren bestaande sportinstuiven en hebben tot doel het integreren van gehandicapte sporters in sportverenigingen. De instuiven zullen zich vooral richten op de geestelijk gehandicapten, omdat btjit dat veel lichamelijk gehandicapte sportbeoefenaars uit Vlaardingen lid zijn van de Schïedamse invalidensponvereni- ging de Ooievaars. V002 de instuiven, waar ook de sportverenigingen nauw be trakken zullen worden heeft de gemeen te een bedrag beschikbaar gesteld van 12.500 gulde/i. Aan de deelnemers vari de sportinstuiven gehandicapten en niet gehandicaptenzal een kleine vergoe-. ding worden gevraagd. Voorlopig wordt gedacht aan zwem- en gymnastiexfnstui- ven. Door de instuiven h*bpt de gemeen te sportverenigingen er van te overtuigen dat zij zich ook moeten richten op gehan dicapte sporters. Als de instuiven een maal lopen, denkt de gemeente er aan de instuiven over te doen aan de verenigin gen. Vlaardingen is op het idee gebracht door het ministerie van CRM, dat aan het be gin van het jaar verscheidene gemeenten op de hoogte heeft gebracht van een sub- sidiemogehjkheid voor dergelijke activi teiten. Schiedam Ir, de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een steekpartij plaatsgehad in de Fultonstraat, waarbij twee mensen gevaarlijk gewond raakten. Zij moesten op geno men worden in het ziekenhuis maar verkeren, buiten levens gevaar. De Schiedamse politie kon in samenwerking met de Maassluise politie de dader, een 35-jarige Turk, arresteren. Vlaardingen Speciaal aan oudere Turken gaat de Vlaardingse verkeerspolitie enkele lessen geven over verkeer en verkeersregels. Tot dat initiatief is men ge komen, omdat uit statistie ken blijkt dat oudere Tur ken één op de tien verkeers ongelukken in Vlaardingen veroorzaken. In lang niet alle gevallen zitten de Tur ken ook achter het stuur; meestal zijn zij zelf hei slachtoffer. Hun onbekend- JfL Dit nieuwsblad. waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met J Rotterdams Nieuwsblad. wa. om 1 zor coi I Ho «O0® 0 heid met het Vlaardingse verkeer levert veel Turkse voetgangers en fietsers ge vaar op. Woensdagavond om acht uur start de eerste van de vier ver- keerslessen, die dit jaar wor den gehouden, in het vereni gingsgebouw aan de Binnen singel 39. Commissaris Ben van Toledo leidt de les in en ook hoofd inspectrica Marjan Ekels voert het woord. De les zelf zal gegeven worden door hoofdagent C. Rolaff, geassis teerd door een agent van de afdeling verkeerszaken. Zij worden bijgestaan door de he ren. O. Ebekoy en Altuntas, respectievelijk voorzitter en secretaris van de sociaal-cultu rele vereniging van ^Turkse werknemers in Vlaardingen. Deze vereniging peilt op ver zoek van de Vlaardingse poli tie de belangstelling onder Turken voor de verkeersles- Vlaardingen In de kerk aan de Hoflaan deed zondag* middag mevrouw dra. C.M.Vos-Wiegand haar intre de als predikante van de re monstrants gereformeerde gemeente in Vlaardingen. Mevrouw Vos is de eerste vrouwelijke dominee in Vlaardingen. Onlangs werd ook in Schiedam een predi kante aangesteld. Door de intreding van me vrouw Vos heeft de remon strants gereformeerde ge meente, na tijden zonder eigen dominee gefunctioneerd te hebben, weer een eigen predi kant De kerkdienst, _gister- middag, werd onder meer bij gewoond door CDA-wethou der JJelle Wijnstok.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1