iSl/süS Schooltuinen krijgen portocabin Van de weg genomen Inbrekers slaan fors toe Wethouder Cees Bot: 'Verslik je niet' in Holy wijk Dieven actief Liberté: driemaal prijs De Maaskant ook voor volwassenen Sportinstuif voor het hele gezin Gewond in bus en tram Aanrijding met opname dinsdag i| 14 oktofcsr 1980 f YD/SC/WW II' ^niiiTiiiiniiiiijriiiiiitiiitintitiiiiriiiiriiiiiiiiiiniiiiiiitiiiniiiiiiiirijiiiiniiiiiiiimitiitiiiimiiiiiiii/ inm Schiedam Het gebouwtje dat aanvankelijk gebauwd zou worden in het schooltuinencomplex Schiedam-Oost, gaat niet door. De kosten bleken te hoog om het te realiseren. De grootste kostenfactor vormden de aansluitingen op het leidingtracê. Die aansluitingen moesten op 200 meter afstand van het gebouw aangelegd worden. Het gebouw bleek een té kostbare investering. Er was een krediet aange vraagd van 250.000 gulden. Er is nu gekozen voor een prefab portocabin met een schuilruimte voor de leiding, een gereedschaps berging en drie toiletten. In plaats van de dure aan sluiting op de riolering kan men volstaan met een septictank, een soort biologisch toilet. Omdat het gebouw alleen in het zomerseizoen gebruikt wordt hoeft er geen lichtnet geïnstalleerd te worden. De begroting komt hiermee op 50.000 gulden. Voor de aanleg van schooltuinen en moestuinen is een krediet van 293.000 aangevraagd. Op de voor malige vuilstortplaats zullen deze school- en moes tuinen aangelegd worden. De aanleg van school- en moestuinen In Schiedam-Oost komen waarschijnlijk op de voormalige vuilstortplaats te liggen. iimmMiiimniimmiiiimmMiiiiiiiiiiiiimiiimni! 'Gebruiker buurthuis mag best mee betalen' Vlaardingen Het wordt hoog tijd, dat binnen de Viaarding- se club- en buurthui zen een herbezinning plaatsvindt op wat er allemaal wordt ge daan. Er moet nauw gezet worden afgewo gen of activiteiten die al geruime tijd plaats vinden moeten wor den voortgezet of dat ze best op een andere, wellicht goedkopere manier kunnen plaatsvinden. In dat kader is de hoog op laaiende discussie rond eventuele bezui nigingen op de activi- teitensubsiaies voor het club- en buurt huiswerk een uitste kende zaak. Zo schetst de Vlaardingse wet houder Cees Bot in enkele zin nen zijn mening over de op- Vlaardingen Liberté, het Vlaardings tamboer-, trompet- ter-en majorettekorps, is het afgelopen weekeinde, tijdens het binnenconcours in de Flo rahallen van Rijnsburg, drie maal in de prijzen gevallen. Tweemaal een eerste prijs voor de afdelingen majorettes en marswedstrijden, en een derde prijs voor het defileren. Aan het concours namen in to taal 42 korpsen deel. Vlaardingen Veel mensen lopen rond met vage klachten, die meestal geen directe lichame lijke oorzaak hebben. Vaak komen zij voort uit angst en eenzaamheid. Medicijnen lossen In een dergelijk geval niets op en kunnen nog versla vend werken ook. Onder de naam 'Verslik je niet' komt in de Vlaardingse Holywijk al een jaar lang een groep mensen bijeen, die probeert langs een andere weg oplossingen te vinden voor deze kwalen dan middels de gebruikelijke medi cijnen. Praten en naar elkaar luisteren is de be langrijkste remedie. Na bijna een jaar wil de groep nu ook andere mensen helpen die, in overleg met hun arts, het gebruik van medicijnen en slaapmiddelen willen minderen. Contactadressen zijn mevrouw R. Bin nendijk. tel. 34.71.58; de heer J.G.de Werd. teL 74.79.07 en mevrouw N. v. d. Vaart, tel. 34.15.50. winding, die in de buurt- en clubhuiswereld is ontstaan. De aanleiding van die opwinding is bekend: in het kader van de zogenaamde 5%-operatie is aangegeven, dat de helft van de activiteitensubsidies voor het buurt- en clubhuiswerk zou kunnen' worden gekort. De reacties die dat voorstel te weeg hebben gebracht hebben Cees Bot niet verrast, „Het is volkomen logisch dat de buurthuizen in opstand ko men. Ik zou dat in hun positie waarschijnlijk ook doen." Toch laat de wethouder, onder wiens verantwoordelijkheid het club- men buurtwerk valt, merken dat hij een herbezin ning op die subsidieverlening een redelijke zaak vindt. Meebetalen „We zijn er altijd van uitge gaan en dat staat ook in het beleidsprogramma dat er een behoorlijke huisvesting voor het buurtwerk moet zijn en goed personeel. Daarmee schep je ae voorwaarde voor het buurtwerk om te kunnen functioneren. Daarnaast is er de subsidie voor activiteiten, die in die buurthuizen plaats vinden: dat staat er in feite los van. Het ministerie van CRM door Paul Houkes heeft jaren geleden al aange geven, dat de instellingen in het club- en buurtwerk daar zelf voor zouden moeten zor gen. De bedoeling was toen ook, om die activiteitensubsi dies langzamerhand af te bou wen. Daar is het uiteindelijk nooit van gekomen, maar in feite is die gedachte helemaal niet zo onredelijk. De gebrui ker van een buurthuis mag best meebetalen aan een acti viteit waar hij aan meedoet. Dat is helemaal niet zo ver schrikkelijk. Dus daarom moe ten de buurthuizen maar eens precies aangeven wat er met dat geld wordt gedaan en wat de consequenties van een der gelijke bezuiniging zouden zijn. Men zal met harde gege vens op tafel moeten komen. Er wordt 2 miljoen aan uitge geven, dus er mag best inzicht in komen of dat geld inder daad nodig is. Die herbezin ning kan nu in het kader van die bezuinigingen heel goed plaatsvinden. Maar als die be zuinigingsmotie er niet had ge legen was het ook de bedoe ling geweest, een dergelijk on derzoek in te stellen. Volgens Bot is het nooit ter discussie geweest, of ook op andere kosten dan die activi teitensubsidies kan worden be zuinigd. „We hebben bewust niet gekozen voor zeg maar 25% bezuiniging op de huren van de buurtaecommodaties, om maar wat te noemen. Dat zijn kosten die niet beïnvloed baar zijn. De activiteiten die in die accommodaties worden ge houden zijn dat wel." Arbeidsplaatsen In de bezuinigingsvoorstellen staat ook aangegeven, dat in het buurtwerk anderhalve be roepskracht zou moeten ver dwijnen. Dat is overeenkom stig het principe, dat in ieder buurthuis maar twee beroeps krachten werkzaam zouden mogen zijn. Buurthuis De Ha ven, in het centrum, zou hier van het belangrijkste slachtof fer worden: hier is volgens dat principe een hele arbeidsplaats teveel. „Maar het is natuurlijk onmogelijk om iemand op straat te zetten: dat gaat zou eenmaal niet zo gemakkelijk. Dat zou je alleen maar kunnen Cees Bot: bezuinigen op personeel In strijd met de motie. doen door een vacature niet op te vullen." meent Cees Bot. Er zijn overigen? meerdere ar beidsplaatsen in het geding. Ook ambtenaren op de ge meentesecretarie of bij de di verse gemeentelijke bedrijven staan in de bezuinigingsvoor stellen genoemd. In totaal gaat het zelfs om twintig formatie plaatsen. Bot meent overigens, dat het opnemen van arbeids plaatsen in de bezuinigings voorstellen niet zo'n gelukkige zaak is geweest. „Ik vind dat dat eigenlijk in strijd is met de geest van de motie, waarin de gemeenteraad op die bezuini gingsronde aandrong. De be doeling van die motie is vol gens mij zeker niet gewekt, het aantal arbeidsplaatsen aan te tasten. Voorstellen om op het personeel te bezuinigen betekenen een flinke dreun tegen je kaak en daar hou ik niet zo van." Bot wacht voorlopig af, wat de reactie van de diverse raads commissies en de fracties zal zijn op de voorstellen, zoals ze er nu liggen. Aan de hand van die reacties maakt het college van BenW op 4 november een definitief bezuinigings voorstel, dat de gemeenteraad krijgt voorgeschoteld. Voor hem staat echter vast, dat er gezien de financiéie proble men van de stad een keuze ge maakt moet worden, waar het geld vandaan moet komen. „En om het even zwart-wit te stellen; wat is erger: een gul den laten betalen voor een ac tiviteit in een buurthuis of be sluiten, een polikliniek niet te bouwen of een tandartsen- voorziening op te doeken? Want zo simpel ligt het eigen lijk!" Schiedam Twee brom fietsers en twee automobi listen hebben het afgelo pen weekend hun voertui gen moeten afstaan aan agenten van de Schiedam- se politie. Een vijftienjari ge bromfietser werd op de Hoofdstraat door de poli tie aangehouden. Hij was niet alleen te jong om de bromfiets de besturen, maar hij had bovendien geen verzekering voor het ding afgesloten. Voor bei de overtredingen is hij verbalïseerd. Te jong was ook de zestienjari ge automobilist die zaterdaga vond een auto bestuurde op de Burgemeester Honncrlage Gretelaan. Bovendien ver keerde het voertuig, dat wèl het eigendom was van de zes tienjarige, in een zeer slechte staat en was de auto niet ver zekerd. Wel voldoende jaren telde de Schiedammer die vrijdag over de Nieuwe DamJaan reed. Bij controle door de politie bleek de bromfiets echter zonder veel problemen de tachtig ki lometer te halen. De opgevoer de bromfiets is door de politie in beslag genomen. Opvallend was het weggedrag van een twintigjarige automo bilist op de Brederoweg. De man nam de busbaan en werd prompt door agenten aange houden. De auto waarin de twintigjarige reed bleek in dusdanig slechte toestand dat hij van de weg moest worden genomen. iiuiiiiiiiitiuuuuuiiiiuuiuuiumuiuiuiuuuaiiiiuNimiiuinatiiuuiJiiJuiiuuutuuuiiiiuumujiiuiimujiujiiimiumiiiiuniiiiiiiiMiiiiiiiiiiiutiiiiuiiiiiiMnmuiiuuiiiiiiiiiuiiiiiiimiiiiiimimiiiiiii Schiedam De rekken van de Edah aan de 's Gravelandseweg ver toonden vrijdagochtend grote gaten nadat inbre kers de nacht ervoor hun slag hadden geslagen in het pand van de super markt. Om binnen te ko men is een deur openge broken. De grootte van het schadebedrag is niet bekend. Een inbraak in de sport hal Margriet heeft zondag niets opgeleverd. Wel richtte de inbreker forse schade aan: één ruit ging aan diggelen en de kassa ziet er nu wat minder mooi uit dan vóór de in braak. Een klein eindje van de sporthal vandaan vond op dezelfde avond een inbraak plaats in de kantine van DPW. Bin nengekomen via het kla- praam heeft de nachtelij ke bezoeker het interieur doorzocht. Hij is weer ver trokken zonder iets met zich mee te nemen. Een raam verdween uit een pand aan het Raam in Schie dam. De brandvrije kast in het pand kreeg alle aandacht van •de inbreker. Toch is het niet gelukt het ding open te krijgen en de kraker heeft het pand dus weer met lege handen verlaten. Een 21-jarige winkeldief uit Capelle aan de IJssel bracht zaterdag een bezoekje aan een drietal winkels in hartje Schiedam. Een verzameling bestek en een ketting met slot waren al in zijn tas verdwenen toen hij in een winkel voor huishoudelijke artikelen op heterdaad werd betrapt. De door de bedrijfsleider gealar meerde politie kon toen de dief in zijn nekvel grijpen. De man zit nu op het politiebu reau in de Lange Nieuwstraat Het dak van de Eend van een 28-jarige Schiedamse mevrouw is zonder enige aanleiding opengescheurd. De dame mist niets in of aan de auto dat er voor de baldadigheid wèl was. De schade bedraagt ongeveer 180 gulden. Ook de bestuurskamer van sportvereniging Excelcior 20 op sportpark Thurlede is niet veilig voor lange vingers. Uit het jasje van een 27-jarïge sporter verdween op raadsel achtige wijze een agenda met vijf briefjes van honderd gul den. een rijbewijs plus een kentekenbewijs. Op een parkeerterrein aan de Ringerstraat bezocht een dief twee auto's. Van een bestel auto verdwenen twee stukken gereedschap die binnen de bouwwereld bekend staan als ratelsets met spanners. De waarde bedraagt 250 gulden. Uit een personenauto verdwe nen twee hoofdsteunen en de twee stoelhoezen. De 59-jarige eigenaar van het voertuig moet tevens een nieuw rui tie in laten zetten. Het oude raampje werd bij de inbraak ingeslagen. Een zilveren horloge en een schakelarmband zijn in de Scholengemeenschap Sehie- land aan de Nieuwe Damlaan van eigenaar verwisseld. De 57-jarige Schiedamse dame die zich de eigenaresse van het sierwerk mocht noemen had het spul op een plekje neerge legd. waar het even later niet meer te vmden was. Niemand heeft ge2ien door wie het hor loge en de armband zijn ont vreemd. Honderd zestig gulden is de waarde van het ont vreemde. Aan kattekwaad moeten de drie kapotte ruiten van de Dokter van der Kuijschool worden toegeschreven. Voor zover kan worden vastgesteld is de school niet onrechtmatig betreden. Bij het verwijderen van een buitenspiegel van een auto op de Delflandseweg is men heel 'netjes' te werk gegaan. De schroefjes van de spiegel wer den met een schroevendraaier losgedraaid waarna de spiegel werd ontvreemd. Vlaardingen Dieven e hrekers hebben Vlaardi in het afgelopen weeki niet ongemoeid gelaten, een vrachtauto aan de M nistraat werden door een gerige dief een aantal c met ingevroren paprika's stolen. Daarvoor haddei dieven hangslot en douai gel moeten verbreken. In de kleedkamer var gymzaal aan de Oosters werd vrijdagavond een p monnee gestolen. InhoU' gulden en voor meer dan honderd gulden aan be kaarten. Een poging om in een flai de Dirk de derdelaan t breken mislukte. Wel maa de heren voor ruim drie derd breekschade. Een bromfiets werd vreemd uit een kelderbox de Mr. Verschuurstraat. V de ongeveer duizend gul Uit een kelderbox aan Spechtlaan was de buit der, maar toch., een keu kastje verdween. Maassluis Behalve jeugdigen gaat het chri lijk vormingscentrum Maaskant zich voortaan richten op volwassenen, jaren is er van diverse 1 ten op aangedrongen nil de dienstverlening aan geren van 17 tot 19 ook c' te staan voor volwassen die door verschillende oo ken geen kansen hebben kregen of die niet het kunnen benutten. Dankzij subsidies van het nister ie van onderwijs en tenschappen en de gemei: Maassluis kunnen vanaf gende maand ook volwasse. tot dertig jaar in De Maasl; terecht. Het vormingscent had liever geen leeftijdsg zen getrokken, maar vanv de voorwaarden die aan subsidies zijn verbonden, de leeftijdsgrenzen vastges op 17 en dertig jaar. Det van de nieuwe cursussen y volwassenen is in de ec week van november. In te kan er gekozen worden veertien cursussen, zoals derlands, aardrijkskunde, kenen, en nederlands voori derstalïgen. Aan enkele sussen is de mogelijkheid bonden om een diploma te" halen. Zo kan aan De M kant onder meer het bru ploma verzorgende en ver gende beroepen worden haald en het diploma creat' handvaardigheid. De Maaskant is gevestigd de Lijsterlaan 11. Schiedam In de spor Margriet in de gemei Schiedam wordt morgenav een grote sport- en speltns gehouden voor het gehele zin. De organisatie berusi handen van de Schieda sporthal. Onder leiding bevoegde recreatiespordeii kan deelgenomen worden een circuit van allerlei aci teiten. Aanvang 19.00 uur, de 21.00 uur. De toegang draagt voor volwassenen f, kinderen hebben gratis gang. Schiedam Twee bejaa inwoners van Schiedam zïjr de stad gewond geraakt tijd een reis per openbaar verv» Een 80-jarige vrouw wist i' niet staande te houden toen chauffeur van bus 53 plo lmg krachtig moest remxr Zij liep daardoor ribfractu op en moest in het Nolet kenhuis worden opgenomei Een 77-jarige man verdras zijn voet bij het uitstappen de tram. Hij raakte gewond moest naar het Noletziek huis worden vervoerd. Schiedam Op de But meester van Haarenlaan hoogte van de Storkstraal gistermorgen een 56-jat voetgangster aangereden. moest met twee gebroken ben en een gebroken sleu been in het Noletziekenh opgenomen worden. De aL mobilist reed door het r« licht en kon de overstekei voetgangster niet meer ontv ken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3