SPORT SPOlI KOR! Knappe zege lï 8-dames hÊktÉk Hans van Zelm: tob van Bekknm erslagen Peter van der Waal topscorer I fliL 1 I» leningen verdeeld over laringkoppen toernooi Sterk optreden Iman Kars j SuïiiniiiniiiiuitiiiinimJiiiiiniiiiainuniiiiuiuiriiiiitiiiiiitmifiJitfuuiifMiuiimiiumjiiiuufH Mahoron- judoka Ton van der Berg kampioen FWrSS The Hookers ingehaald dinsdag 14 oktober 1980 VD/SC/WW Ik ben een originele prestatie-trainer' tlaardingen - Het weekeinde-toernooi voor Vlaarding- p tennissers, dat de naam „Harmgkoppemoernooi" Jieekreeg, is bij de C-heren een overwinning gewor- len voor de Duitser Ulrieh Schilp (UTC), die de als lerste geplaatste Rob van Bekkum (Holy) in de finale ledecideerd versloeg: 6-3, 6-4. In het herendubbel had Ie laatste met partner Jan Peter Ree (Holy) meer suc- les door het koppel Bart Dieckman/Fred van Raams- |onk (MAAS) in 6-4, 0-6, 6-2 van de vijfde dubbelzege dit seizoen af te houden. JWe zijn honderd procent te- flreden over het verloop van lit toernooi „nieuwe stijl". De ■tanning, die moeilijker was Ian normaal omdat op ver- phillende pjrken werd ge peeld, is g' ed uitgepakt, het- feen zich bijvoorbeeld mani festeert in de prijsuitreiking, (ie precies op tijd is gestart", pas de tevreden reactie van Wedstrijdleider Jan Frazer. iDe wil is bij de organiserende lerenigmgen (ROVS, MAAS, Holy en VLTC, red.) volledig ■anwezig om met dit evene ment volgend jaar door te ■aan". |*iet overal waren enthousias- l.geluiden te horen over het iernooi, waarvoor een tegen- (aliend aantal inschrijvingen pet B-onderdeel moest zelfs korden geschrapt) werd ont- rangen. „Ik beschouw dit toer- looi als een farce, wat echter (eenszins aan de organisatie Kgt. Ten gevolge van verzadi ging, het slechtere weer en het pegin van voetbal- en zaalten- Jusseizoen is er met voldoende Inimo om voor eik nummer tenoeg partijen op de baan te krijgen. Zo heb ik slechts twee partijen gespeeld om hier tweede te worden", oordeelde finalist Bart Dieckman. Uitslagen: Damesenkel C: B. Stork - S. Santema 5-7, 6-4, 6- 3; damesdubbel C (in poule): 1. Stolk/Knoester, 2. 1. den Toom/ C. de Wilt. Gemengd- dubbel C: E. Knol/A. van Op stal - B, Stork/ R. Kloprogge 4-6, 6-3. 6-3., Herenenkel D: P. Goedknegt - J. van Dijk 6-3, 6- 0; Damesenkel D: J. Hulspas - C. de Jong 6-2, 5-7, 6-3; Heren- dubbel D: Suttorp/Stigter - Scbmits/Bemmel 6-4, 6-3; Da mesdubbel D: Hulspas/Smeek- ers - van Toledo/Hielkert 4-6, 6-1, 6-3; Gemengddubbel D: De Jong/Sugter - Van Kos sem/ Knoester 6-3, 6-3. Vete ranen D: Gemengddubbel: Maartense/van Nes - Van der Broek/ van der Broek 6-3, 6-4; Damesdubbel: Frazer/Maar- tense - Aanen/van Bekkum 6- 4. 6-1; Herendubbel: Van Nes- /Van der Broek Verbeet/ Van Bekkum 6-4, 6-2; Dame senkel: T. van der Broek - A, Heemskerk 1-6, 6-4, 6-1. He renenkel: L. de Beer - G. Groeneveld 6-2. 7-5. Schiedam Hoewel de Olympische Spelen al ruim twee maanden verleden tijd zijn, de indrukken die dit giganti sche schouwspel op Hans van Zelm hebben gemaakt, kun nen nauwelijks als 'vervaagd' worden omschreven. De 52-ja- rige Schiedamse handbaltrainer, die in de regio ais trainer en speler wel zo ongeveer alle verenigingen betrokken is ge weest, was samen met Wilton-voorzitter Jan Teeuw en doch ter Yvonne In de gelukkige omstandigheid de Spelen te be zoeken. En dus het gehele hand bal gebeuren, voornamelijk toegespitst op het Oostblok, van zeer nabij tc volgen. [Hans van Zelmschitterende ervaringen bij Olympische pelen.... yiiiiiii[]iiiiniiEuiitii[!iiiiiuiniini[]iini]iiinii(iii!i)tii!fjiiiiiiniiiifiii!iiiiiiirfittti!iji{itiiiiiiiiii^ Iman Kars- s .....wel sterk in 5 Engeland, niet in nationale ploeg voor EK.... Vlaardingen Het Neder lands judoteam, dat niet in de allersterkste formatie verscheen, maar wel met de Maassluise coryfeeen Koen Backerland, Iman en Ronald Kars, heeft de drielanden-ontmoeting met Zweden en Engeland op een tweede plaats afge sloten. In het Engelse Kingston konden de Ne derlanders alleen de Zwe den met 4-3 verslaan. Het Engelse team was verre- weg supurieur en klopte EE zowel de Scandinavièrs als Oranje met 6-1. Opvallend was wel, dat Mahorokan- judoka Iman Kars geen enkele partij moest ïnleve- s ren en voor het enige wedstrijdpunt tegen de Britten zorgde. Voor de Nederlandse judo- ploeg, die op 25 oktober op de EK voor landenteams in Voorburg acte de pre- s sènee geeft, heeft bonds- coach Peter Snijders drie s judoka's uit de regio gese- lecteerd. A11er eerst tot 60 kilo Vlaardinger Rob |j Hoogendijk, tot 65 kilo Maassluizer Koen Backer- g land en onder voorbehoud EE van het genezingsproces n van de knieblessure, tot 86 kilo, Leo van Oosten. Leo van Oosten..nog steeds last van knie... „Als pure handbalfanaat en blijvend geïnteresseerd in de internationale ontwikkelin gen", stelt Hans van Zelm nu in alle rust het trainersschap van de afdelingsclub Wilton uivoerend, „mocht ik het ge woon niet missen. We hebben ,met z'n drieen zo'n beetje alle teams gezien, dus reken maar op veertien tot zestien wed strijden. Het was een eenmali ge aanbieding van een reisor ganisatie en omdat mijn doch ter bij een reisbureau werkt, was een beslissing snel geno- Werkvakantie ..Een werkvakantie was het eigenlijk", vervolgt de direc teur van een schoonmaakbe drijf. „Het kostte niet zo gek veel meer als een gewone va kantie. Maar alles verliep wel soepeitjes. De organisatie daar was perfect. Uiteraard ook om je in de gaten te kunnen hou den, maar ik geloof, dat als je nu de reizen naar Rusland ziet, dat we nooit meer een grotere vrijheid zouden kun nen genieten als dat bij de Spelen het geval was". goed optrad. Vooral de Oost blok hanteert een soort com puter-handbal, waarbij condi tie en fysieke kracht de bo ventoon voert. En dat pro bleem is naar de afdeling, waar ik dan met Wilton inzit, door te voeren". Prestaiie-trainer Van Zelm, die over kampioen schappen als speler en trainer nauwelijks heeft te klagen en ook actief is geweest op het al lerhoogste niveau, kan eert echte prestatie-trainer worden genoemd. „Dat Klopt, inder daad. Bij Wilton ben ik begon nen een verjonging door te voeren. En dus de oude kliek, een verschijnsel dat in deze re gio bij veel verenigingen re presentatief is voor het eerste team, uit elkaar te trekken. Begrijp me goed, routiniers zijn natuurlijk ook belangrijk. maar ook die moet de toe komst voor ogen staan. En dat is niet gemakkelijk, want bij Wilton ben ik er drie seizoe nen mee bezig. En nog steeds niet klaar". De glamour-boy Hans van Zelm, aan wiens gedrag een zeer vlotte levenswandel is af te lezen, heeft er vrede mee op afdelingsniveau te vertoeven. „Ik krijg nog jaarlijks aanbie dingen van eerste divisie teams, maar bij Wilton, de vereniging waar ik notabene zowat het eerste lid was, heb ik het wel naar mijn zin. Je past je wel aan, maar ik kan ook hier prestaties eisen. Of in ieder geval de instelling daar voor. Het is alleen jammer, dat dat bij sommige mensen Wat kortzichtig denkend, vaak verkeerd valt. Maar ik ga toch door". door Emile Schelvis Ingekwartierd in de Universi teitsgebouwen van Moskou, kon het Schiedamse drietal zich toch redelijk vrij door de hoofdstad bewegen. Hans van Zelm: „Dat was eigenlijk niet te geloven. Ze hadden speciale bussen klaar staan om ons naar de stadions te brengen - we zijn trouwens ook nog naar het zwemmen, atletiek en bok sen geweest-, maar we konden ook met het openbaar vervoer (metro) op eigen gelegenheid. Het was alleen jammer, dat als je de mensen probeerde aan te spreken, maar weinig Engels spraken". Hans van Zelm, nog steeds on der de indruk van de ver scheidenheid dat een etnisch toch ook gevarieerd land als Rusland biedt, keek natuurlijk vooral op zijn eigen handbal- gebied 2ijn ogen uit. Hij: „De hardheid heeft me toch onaan genaam verrast, hoewel het scheidsrechterskorps vaak 2uidland - De uitslagen van de Zuidhollandse ju dokampioenschappen voor adspiranten (15/16- jarigen hebben al enige jaren durende suprema tie van sportschool Ma- horon in de jeugdjudowe- reld maar matig weer spiegeld. Slechts één titel Van de vele die op papier ver wacht werden, werd het deel van de Maassluise sportschool. Deze titel werd echter wel binnen gehaald in de kwalitatief sterkste gewichtsklasse (- 53 kg) die het toernooi kende. Ton van der Berg toonde zich in de finale met een schitterende heuptechniek de meerde re van de Hagenaar Wïm Westenberg, die Van der Berg overigens in de voorronden had bedwon gen. In dezelfde gewichtsklas se, moest ex-Nederlands kampioen Nico Boelrijk in zijn clubgenoot Van der Berg zijn meerdere erkennen. Het brons was zijn deel. Verrassend was de vroegtijdige uitscha keling van Martin Speyer in de klasse tot 70 kg- Green Eagles bekert verder Schiedam/Maassluis De heren van Green Eagles en Juventus hebben de tweede ronde van de bas ketbal bekercompetitie af gewerkt, terwijl de dames van Juventus gewoon voor de competitie naar Amstelveen reisden om daar de ingecalculeerde nederlaag te lijden. De Juventusheren hadden in de beide wedstrijden te gen streekgenoot Green Eagles geen enkel ver weer en leden tweemaal een grote nederlaag, zodat The Green Eagles verder bekeren. Wat Juventus het meest fru streerde tijdens de wedstrijd was ongetwijfeld het superieu re spel van Peter van der Waai (ex-Juventus), die met maar liefst 39 punten de abso lute topscorer werd. Maar ook de overige Maassluise spelers hadden weinig moeite om te gen een zich uitermate zwak verwerend Juventus in hun spel te komen. Na een matige eerste helft, waarin met name GE niet zo best op schot was, werd de tweede helft een ramp voor de mannen van Carel Verwer, Het schot van de Green Eagles werd allengs beter en Juven tus kon daar niets tegenover zetten. Veel onnodig balverlies aan Schiedamse kant beteken de dat de ploeg van Jaap Boon steeds beter in zijn spel kwam en de score hoog wist op te voeren. De eindstand wees er al op dat de wedstrijd van zaterdag niet meer dan een formaliteit ging worden en dat was dan ook de reden dat de kwaliteit van de return van niet al te hoog kali ber was. Door een grove on derschatting van de Maassluise ploeg wist Juventus op een ge geven moment zelfs eenmaal een kleine voorsprong te ne men, maar na een time-out van Jaap Boon werden de za ken snel recht gezet. De uit eindelijke overwinning was al leen nog van belang voor sta tistici. Amstelveen-Juventus 70-51 De dames van Juventus moes ten spelen tegen een zeer snel le en een zeer goede ploeg, die J ■j&t vorig seizoen nog kampioen van de eerste divisie werd maar niet kon promoveren. Frits Spaak had daarom een nederlaag verwacht, maar was na afloop niet ontevreden over het spel dat 2ijn dames ge speeld hadden. Slechts in de slotfase van de wedstrijd wist Amstelveen de voorsprong van negen punten, die bijna de hele wedstrijd op het score bord had gestaan, uit te brei den doordat Juventus hele maal op was. Springwedstrijden op het terrein van de paardes- portvereniging Lickebaert leverden de Maassluizers* heel wat overwinningen op. Dat waren onder ande re Miranda van Leeuwen met Snip, Inge Gordijn met Satan en John Verka de met Nathalie. Jan Ver meer van Lickebaert be haalde de meeste punten en legde beslag op een be- ker. De dienst van sport en recreatie in Hoek van Hol- land zal over de periode 1 september dit jaar tot 1 september '81 een herbere kening toepassen voor een aantal accommodaties. Dat betreft de ijsbaan, volks tuinen, sportterreinen, tennispark, camping en1 recreatieoord, dat een ver hoging van tussen de 5 1/2 en 8 procent zal bedragen. i Maandag 20 oktober' vindt onder leiding van Het Zwarte Paard en Groenoord het jaarlijkse schoolschaaktoernooi plaats. Ook de leerlingen van de vijfde en zesde klasse van de lagere school kunnen daaraan deelne men. Maar liefst 98 leer lingen hebben zich aange-( meld. Van de zijde van! leerlingen voor het voort gezet onderwijs was het aantal maar maar 19. Ook wordt er gedamd en wel op 21 en 24 oktober in de bovenzaal van de Mar griethal. Op woensdag 22 en 23 oktober is in deze sporthal het jaarlijkse school-micro-korfbaltoer- nooi. Hier bestaat de wed strijdcommissie uit leden van Harga, ODI en Succes, Hoek van Holland-Een ge handicapt rugby team van The Hookers zag geen kans om REL uit Etten-Leur op een ne derlaag te tracteren. Het bleef bij 4-4 in een wedstrijd die van Hoekse zijde veel ongecontro leerde acties te zien gaf. Veel scrums en mauls waren kenmerkend voor deze wed strijd. The Hookers benutte aan het einde van de eerste helft het terreinvoordeel en naderde moeizaam de try-line van REL. Uit een 5-yards scrum werd tenslotte winst be haald en kon Joop van Dorp vier punten laten noteren via een try. I De tweede helft verliep echter zonder scoringskansen voor beide partijen. Maar in de laat ste minuut leverde een drie kwart aanval toch nog een try op voor de gasten, die daar door langszij kwamen en een 4-4 eindstand bereikten. Vlaardingen/Schiedam - De handbaldames van DWS ver sloegen uit EHC met 1-6- De HV K-dam es verloren verras send met 7-5 van DWS 2. De heren van Hollandiaan wonnen met 13-19 van Meeuwen en de Wilton-heren versloegen Snel- wiek 2 met 14-12. De heren van WIK tenslotte verloren met 7-18 van Indus, EHC-DWS 1-6 De inhaalwedstrijd is door de Schiedamse dames met een overtuigend succes gespeeld. Elly Viergever was weer opge steld in het eerste en bewees haar kunde. Mede door haar inbreng won DWS royaal met 1-6, zonder ook maar in gevaar geweest te zijn. HVK-DWS 2 <d) 5-7 Door nerveus spel en het mis sen van een aantal straf wor pen verloor HVK verrassend van DWS 2. DWS profiteerde dankbaar van de angst bij HVK en hield door goed kee perswerk van Gea Lubbers HVK achter zich. Beide teams volgen koploper Saturnus vlak op de hielen. WIK-Indus (h) 7-18 Vol vertrouwen begon WIK aan deze wedstrijd, omdat In- dus pas twee punten had ter wijl WIK er 4 had. Al snel bleek dat Indus een moeilijk te bespelen team had, want WIK keek bij de rust al tegen een 3- 7 achterstand aan. In de twee de helft een nog harder duel wat resulteerde in het wegstu ren van 6 WIK-spelers en 4 Indus-spelers, allen voor 2 mi nuten. Omdat WIK meesal een man minder in het veld had won Indus gemakkelijk met 7-18. Wilton-S nel wiek 2 (h) 14-12 De jonge Wilton-ploeg heeft tegen Snelwiek de tweede overwinning behaald in de eerste helft van de veldcompe- titie. Wel kwam Snelwiek met 1-4 aan de leiding, maar nog voor rust wist Wilton terug te komen tot 5-7. De tweede helft gaf een beter spelend Wilton te zien en bij 10-10 was de stand voor het eerst gelijk. Wilton ging door en het waren tenslotte de van de junioren overgekomen Luc Boer en Pe ter Kerkhof die voor de 14-12 zege zorgden. Meeuwcn-Hollandlaan (h) 13- 19 Het op de laatste plaats staan de Rotterdamse Meeuwen heeft het koploper Hollan diaan niet écht moeilijk kun nen maken. Omdat .de verde digers van Meeuwen snel uit stapten, ontstond er ruimte aan de cirkel waar de Vlaar- dingers bekwaam van profi teerden. In de eerste helft liep de voorsprong van Hollan diaan geleidelijk op. Via de tussenstanden 1-3, 3-6 en 5-9 kwam de rust met 6-11. Vlak na de rust scoorde Meeuwen 7- 11. In deze fase van de wed strijd liet doelman Joop Oranje met enkele fraaie reddingen zien een goede vervanger te zijn van eerste keus Eric Dijk stra die moest werken. Rob van de Linde scoorde uit een door Rob de Groot opgezette break-out 7-12 en vanaf deze stand ging het scoren een tijdje om en om. Bij de stand 11-16 ging het aangeslagen Meeuwen over op .manverdiging, wat Rob de Groot met een doelpunt be strafte. Meeuwen, dat door het lange balbezit van Hollandiaan nog onrustiger werd, probeer de met enkele harde charges de Vlardingers uit hun spel te halen, maar ook dat lukte niet. Meeuwen kon niet voorkomen dat Hollandiaan door de 13-19 overwinning de ranglijst blijft aanvoeren. De voorsprong op de naaste concurenten Tref fers en Westlandia bedraagt halverwege de competitie twee punten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4