7ij k vereniging snel onder dak Ik neem 9Kleine morsing9 bij Tankercleaning Kapelpolder in ICM-gebouw I Gemeenteraad gaat op stap 's Werelds grootste ankers Wethouder en raadsleden zeer kritisch over personeelsbesparing krant Politienota in januari klaar Meer woonerven Fietsbus k plaats ran pont kan ook' Bewoners blok 7B toch in commissie 1598ste voor bewoners- verchiging Prins Bernhard in Schiedam voor boek van Poortvliet SCHIEDAMSCHE COURANT /rijdag 17 oktober 1980- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- -104de f aargang no* 203 -® PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Machtendienst 144M4 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL cdtfedam - Ia Groenoord- Sdden zijn weer een aantal 'en aangewezen als jerf. Het gaat om het Jlbert van Raalteplein, ngfohard Zweersplein. Hen gstte Bosmanplein, Jan Da- Qjenstraat» Kor Kuller- jijaat. Jozef Oreliuissingel t-ssen Eduard van Beinum- ugn en de Willem Andries- jyjaan en de Toon Verheij- sü2At ten oosten van de jjmrd van Belnnmlaan. Oe maatregel gaat pas in wan- secr het verkeersbesluit van ie gemeente is gewijzigd. De straten en pleinen zullen zo morden ingericht dat .auto's verhinderd jworden hard te rij den. Omdat op een woonerf «en onderscheid bestaat tus sen stoep en straat Tvordt het verkeer door allerlei maatre gelen zoals verkeersdrempels gedwongen Stapvoets te rijden. Onderscheid tussen snel- en langzaam verkeer bestaat op Kn woonerf niet. Ook is er op de woonerven meer ruimte in beeld voor bomen en strui- Vlaardingen In plaats van een oeververbinding in de vorm van een pontje voor Iingzaam verkeer zou ook een fietsbus In aanmerking kunnen komen. Deze sugge stie doet de ENFB het Vlaardings gemeentebe stuur, dat zich bereid heeft verklaard te onderzoeken of het mogelijk is een pontje te. exploiteren over de Nieuwe Maas. Öf dat pontje er zal komen is overigens een twijfelachtige aak. Vlaardingen- heeft zich a principe bereid verklaard, gaar wil wèl een kostendek- ;ende exploitatie. Of dat even- rel tot de mogelijkheden be- Dort Js .vooralsnog de vraag. Itó. de buurgemeenten en die van 'de overkant* wordt mo menteel overleg gepleegd over een gezamenlijke opzet. Ook wordt bezien of het pontje misschien jn samenwerking met het bedrijfsleven gereali seerd kan worden. De suggestie van de ENFB om tens aan de mogelijkheid van een fietsbus te denken, voor namelijk gedaan omdat de fietsersbond aan voelt komen dat een kostendekkende ex ploitatie niet haalbaar zal zijn, wordt door de gemeente Vlaardingen eveneens serieus genomen. Twijfels heeft men echter wel. Een woordvoerder Jn het verleden schijnt er wei eens eerder een dergelijk idee te zijn geopperd, maar de EET teg dat niet zitten. Wij gaan nu in elk geval wel opnieuw met de RET praten." Schiedam De bewoners' jan *b!ok 7B' in Schiedam- nest komen binnenkort «Wh aan bod in de vergade ring van de commissie voor numtelijke ordening, nadat *n eerdere gang van de be woners naar de commissie wvergeefs was geweest. Öb bewoners in het blok tus- fc* Fabristraat, Kortlantstraat ■li Mariastraat hebben in zes- ten kantjes hun ontevreden heid over de gang van zaken Agnd de stadsvernieuwing denbaar gemaakt. De wmrin- 8*a in het blok. die gemiddeld jfcn achterstallig onderhoud hebben van zeventigduizend fulden hebben, worden nog aan het woonverkeer oni- fr?sken. Met de winter voor deur vrezen de bewoners jjjet tegen de dreigende kou te *nnen opstoken. Set schrijven van de bewoners "aft het blok staat als ingeko men stuk vermeld voor de ge meenteraadsvergadering van oktober. De gemeenteraad er, als het aan het college burgemeester en wethou- b'gt. geen woord'aan vuil ^*en. B en W stellen voor de f8* ter afdoening in hun *®Wen te stellen nadat de gjunissie voor ruimtelijke or- zich nogmaals over ^est zal hebben gebogen. ■tok het uittreden van de be- jpüersvereniging Schiedam- test wordt in de vergadering 2® de commissie voor Ruim- ®*jke ordening nader bespro- Het staat in de agenda r01" de gemeenteraad even- ingekomen stuk ver- m Maasland wil ook geen doehetzelfzaakophet veilingterrein. Pagina twee. Joop van Broekhoven blijft zich inzetten voor de jeugd. Ook zonder pleinwerkers. Pagina vier. Het Onafhankelijk Toneel houdt uitverkoop. Pagina vijf. Chris Aartsen maakte de keuze tussen zijn gezin en De Hoogwerf. Het werd het eerst§. Pagina zeven. Schiedam Het ledental van de bewonersvereniging Schiedam is de 1500 ruim overschreden. Van avond worden in het lokaal van de vereniging, Zwartewaalestraat 16, drie nieuwe leden gehuldigd, respectievelijk het 1450ste. "1500ste en 1550ste. Momenteel bedraagt het ledental van de ver eniging 1598. Voor de avond zijn behalve de le den ook burgemeester John te Loo en de fracties van de politie ke partijen uitgenodigd. Na een toespraak van voorzitter Koos van der Keur zal de avond wor den opgeluisterd door enkele me dewerkers van de illegale Schie- damse etherpiraat radio SIRO, die nauw met de bewonersvere niging samenwerkt. Schiedam In de huurt van het Schiedamse bedrijf Tankercleaning was gister morgen een door een onbe kende vloeistof gevormde vlek op het water van.de Nieuwe Maas .te zien. Door de politie wordt gesproken over een tie ine morsing* die dagelijks op de Neder landse wateren voorkomen. De bemanning van een overvliegende helikopter van de rijkspolitie, die voor de gemeentepolitie van. Rotterdam een patrouille- vlucht uitvoerde, zag om ongeveer kwart voor elf de vlek en maakte enkele fo to's. Toen de heli wilde om draaien om nog enkele op names te maken, stopte de lozing plotseling. Een woordvoerder van de Rotterdamse politie ver klaarde dat er geen twijfel over bestond dat de illegale lozing door Tankercleaning werd gepleegd. Er zal ech ter niet tot strafvervolging worden overgegaan, omdat de politie geen kans heeft gezien een monster te ne men van de geloosde vloei stof. In een eventuele recht zaak bij een illegale lozing wordt het bewijs gevormd door enkele luchtfoto's, als mede een monster van de geloosde vloeistof. Volgens de politiewoordvoerder ging het in dit geval echter om een geringe hoeveelheid van een dermate vluchtige vloeistof, dat het spul al was verdampt toen een on middellijk gealarmeerde boot van de waterpolitie ter plaatse kwam. De directie van het bedrijf aan de Havendijk was op het moment dat deze krant ter perse ging niet voor commentaar bereikbaar. Vlaardingen De stad heeft het vandaag zonder haar be stuur moeten doen. De Vlaardingse gemeenteraad maakt op het ogenblik haar jaarlijkse uitstapje, dit keer naar Antwerpen. "Vanmorgen rond half negen verzamelden de raadsleden en het college van B en W, alsmede een klein ge zelschap buitenstaanders, zich in de koffiekamer van het stadhuis om meteen na de koffie per bus te vertrekken. In Antwerpen wordt onder meer bekeken hoe daar de stadsvernieuwing wordt aangepakt, Verder wordt een be- De gemeenteraad gaat op stap. Even over half negen vanmorgen vertrokken de dames en neren stadsbe stuurders naar Antwerpen. zoek gebracht aan het Rubenshuis en aan een moderne geautomatiseerde parkeergarage, die is gebouwd volgens het zogenaamde silo-systeem. Er is overigens enige opschudding ontstaan rond het uit stapje omdat de pers werd geweigerd, toen vertegenwoordi gers van plaatselijke kranten meewilden. Hiertegen heb ben de Vlaardingse persvertegenwoordigers inmiddels pro test aangetekend. Rïen Poort vliet tegen Prins Bernhard: „Ik wist niet dat u zou komen".. Schiedam Onder belangstelling van onder andere Prins Bernhard heeft'Rien Poortvliet gistermiddag in het Schiedamse Stedelijk Muséum het eerste exemplaar van zijn nieuwe boek Van de Kak op de Tak in ontvangst genomen. In de stampvolle aula van het .Stedelijk op de Hoogstraat was het een erg vroege Sint Nicolaas, die de uitreiking van het boek verzorgde. Behalve een eerste exemplaar voor Rien was er een tweede voor zijn 'grote vriend' Prins Bernhard en een derde voor Schiedams bur gemeester John te Loo, die gisteren precies een jaar als burger vader van de stad werkzaam was. De uitreiking van het eerste boek van de populaire tekenaar trok zoveel belangstelling dat er grote parkeerproblemen in de omgeving van de Lange Haven ontstonden. Poortvliet was, naar eigen zeggen, onder de indruk van zoveel belangstelling. Maassluis Dp Maasslirise wijkvereniging Kapelpolder krijgt snel een eigen onder komen. Zag het er aanvan kelijk naar uit dat de vere niging tot volgend jaar zou moeten wachten alvorens het de intrek kon nemen in het gebouw aan de P. J- Troelstraweg, na spoedo verleg met de gemeente is nu alsnog besloten om in no vember met de inrichting van het wijkcentrum te star ten. Tenminste, als de ge meenteraad in de raadsver gadering van november ak koord gaat met de krediet- voorstellen van het college. Met de inrichting van het gebouw is een aanzienlijk bedrag gemoeid. In de commissie voor welzijns zaken is de zaak deze week met de bewoners doorgespro ken met als resultaat dat de wijkvereniging, als de ge meenteraad meewerkt, alsnog op korte termijn kan starten. Wethouder Koos Smit had al in februari toegezegd dat de wijk voor het einde van dit jaar zou kunnen beschikken over een eigen gebouw. Door allerlei vertragingen, waar de wijkvereniging overigens niets aan kon doen, moest volgens de gemeente met de inrichting van het wijkcentrum worden gewacht tot volgend jaar. Daar kwamen de wijkbewoners te gen in verzet. Van de wijkvereniging zijn momenteel 175 gezinnen lid. Opbouwwerker Gerard Nces sen toont zich uitermate tevre den over het overleg met de gemeente. „Gelukkig 2agen zij zelf ook in dat de nood hoog is. Vandaar dat de commissie zich snel liet overtuigen." In het gebouw waar de wijk vereniging Kapelpolder wordt ondergebracht is ook het In ternationaal Centrum Maas sluis (ICM) gevestigd. De wijk vereniging zal echter van een andere ingang gebruik maken. Het huurbedrag staat inmid dels al vast. De wijkvereniging moet 6000 gulden per jaar aan de gemeente betalen, inclusief de stookkosten. De gfootste ankers ter wereld worden bij de HCG in Schiedam in schepen geladen die de richtige vracht naar kraanschepen op de Noordzee Moet brengen. Schiedam De twee grootste ankers ter wereld zijn gister middag bij de Holland Con structie Groep aan de West- frankelandsedijk in Schiedam in een zeeschip geladen om naar hun bestemming op de Noordzee gebracht te worden. De veertig ton wegende an kers zijn bestemd voor de kraanschepen Ealdor en Her- mod die midden op de Noord zee hun werk verrichten. Be langrijk voor die twee kraan schepen is een solide veranke ring vooral bij guur weer en stormen. Omdat de ankers die tot op he den gebruikt werden te licht waren om zwaar noodweer te weerstaan zijn nu uitzonderlijk' zware ankers van vier ton per stuk vervaardigd. De gewich tige dingen zijn vervaardigd door de Hollandse Constructie- groep in Leiden en de laatste hand werd gelegd bij betzelfde bedrijf aan de Westfranke- Iandsedijk in Schiedam, nadat ze per binnenschip vanuit Lei den naar Schiedam waren ver voerd. Alie acht de ankers lig gen nu voor transport naar de kraanschepen op de Noordzee gereed. De eerste twee werden gistermiddag om drie uur in het schip geladen dat ze over de Noordzee moet vervoeren. Vlaardingen In januari of uiterlijk februari zal burgemeester Kieboom zijn politienota presente ren. In die nota wordt het een en ander vastgelegd over het beleid en de uit gangspunten, die voor de komende*jaren zullen gel den. Ook de nieuwe poli tiewet, diü .over entge tijd door de Kamer moet wor den behandeld, wordt be sproken. In de nota is de opvatting terug te vinden. dat de politie zo dicht mo gelijk bij de burgerij dient te staan. Provinciale poli tie wordt daarom ook door Vlaardingen afgewezen. Na het verschijnen van de nota is er eerst een interne inspraakronde langs de betrokken afdelingen en binnen het politiekorps. Daarna wordt de even tueel aangepaste nota aan de commissie voor al gemene zaken en de ge meenteraad aangeboden. Vlaardingen Het wordt steeds duidelijker dat gemeente lijke bezuinigingen in de personele sfeer door gemeenteraad en colleges met grote reserves bekeken worden. Dat bleek gisteravond tijdens de commissie personeelszaken, waar wethouder Cees Bot onverbloemd te kennen gaf op geen en kele wijze de botte bijl in het personeelsbestand te willen zetten. Tegenover een zaal vol verte genwoordigers van de ambte narenbonden, ABVA/KABO en de christelijke bonden, ver klaarde hij beslist niet terug te willen naar een bezumigings- stijl a la Colijn. Met name over de voorstellen van de direc teur van het GEWB was hij zeer teleurgesteld. Bot: „Die brief heb ik ervaren als een dreun tegen mijn kaak! Datje zomaar personeel op de keien gaat zetten, is nooit de bedoe ling van de motie geweest." Zoals de zaken er nu voor staan heeft het er veel van weg dat hooguit hier eq^daar bezuinigd zal worden op enke le als overbodig ervaren for matieplaatsen. In de voorstel len vari de diensthoofden wor den in het totaal zo'n twintig vacatures (exclusief de vacatu res in het peuterspeelzaal- werk) op de tocht gezet Van het schrappen van al deze va catures zal het zoals het nu lijkt, niet komen. Bot zei de bezuinigingen veeleer te zoe ken in de sfeer van het wegs nijden 'van de vetrandjes', van de franje, zoals een herinter pretatie van bepaalde onkos- tenregelingen. Zevenenvijftig cent per kilometer vond hij bijvoorbeeld duidelijk teveel als auto-onkostenvergoeding voor de ambtenaar. De politieke partijen zelf heb ben nog geen uitgesproken ihening over de bezumings- voorsrellen kenbaar gemaakt De voorstellen zullen in de fracties nauwgezet besproken worden. Maar ook daar over heerst nu reeds de stemming; deze personele bezuinigingen zijn nooit de bedoeling geweest van de motie. r Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met Rotterdams Nieuwsblad. dit O'6„e*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1