ifsiD/gfm Honderd woningwetwoningen in Mariastraat en omgeving Garage Van de Wintstraat béter dan bij stadhuis9 t Eerste nieuwbouw in ISR-gehied sw 1 Geen subsidie Prem Samaadj Padvinders nemen deel aan JOTA Verkeer en Parkeren: '09 wat een gezelligheid!' Vrij entree' in 4 Molens Post dichter bij huis f. Informatie-avond over gezondheid 110 f- j rf Blokje "i SiLrond/ Goedkoop zwemmen Volksdansen in de Kreek vrijdag 17 oktober 1380 VD/SCAVW Jcbiedam Kond de Vriendschapstraat en in delen Yjn de Mariastraat zullen circa honderd woningwetwo ningen worden gebouwd. De toekomstige bewoners jullen nauw bij de nieuwbouwpiannen worden betrok-. fcen. Als alles volgens plan verloopt kan de eerste' nieuwbouwfase in de tweede helft van 1983 gereed zijn. De bewoners die nu nog in de huizen wonen die voor het nieuwbouwproject tegen de vlakte moeten ko oien het °erst in aanmerking voor de woningen. A. De honderd woningen zullen V de eerste zijn die in het ka- Jer van de interim saldo re- reling in Schiedam worden T gebouwd. Daarmee wordt de fjdik west het eerste stads vernieuwingsgebied, waar nieuwbouw wordt gepleegd. Behalve delen van West zijn ook delen van Zuid en Oost stadsvernieuwingsgebied. De gemeente heeft de toekom stige bewoners in West al laten weten dat de huren van de -v nieuwbouwwoningen aanmer kelijk hoger zullen zijn dan die van de woningen, die er.nu nog staan. Wel zal de gemeen te trachten door middel van rijkssubsidies de huren zo laag mogelijk te krijgen. De helft van de woningen wordt nog dit jaar toegewezen en de rest pas wanneer de nieuwbouw is voltooid. In de eerste plaats komen bewoners in aanmer king uit de Mariastraat en de Vriendschapstraat, die nu in een huis wonen dat moet wor den gesloopt of die in verband met de sloop reeds zijn verhuisd. Bestaat er vanuit die groep geen belangstelling meer dan zijn de overige be woners van West IA aan de beurt. De inschrijving is giste ren van start gegaan. Parkeren De gemeente praat over circa honderd woningen, omdat nu nog niet duidelijk is hoeveel het er uiteindelijk zullen wof- den. Dat is onder meer afhan kelijk van de grootte van ge zinnen, die in aanmerking wensen te komen voor de nieuwe woningen. In ieder ge val nemen de nieuwe wonin gen meer ruimte in de plaats dan de te slopen huizen, omdat elke woning over een eigen parkeerplaats zal moeten be schikken en er in de toekomst meer groen in de wijk zal ko men. Hoe het parkeerpro bleem opgelost gaat worden is nog rtiet duidelijk, De moge lijkheid bestaat da^ er onder de woningen parkeergarages worden gebouwd. De nieuwe woningen komen in de plaats van 120 woningen, waarvan de meeste inmiddels in bezit van de gemeente zijn. Voor de huidige bewoners zal tijdelijk vervangende woornruimte worden aangeboden elders in de stad of in wooncontainers in de nabijheid van het bejaar dencentrum aan de Burge meester Stulemeijerlaan. De nieuwbouw kan pas van start gaan wanneer de ge meente de woningen die moe ten worden gesloopt heeft aan gekocht en nadat de bewoners van deze huizen via het bu reau huisvesting een andere woonruimte hebben toegewe zen. Het aankopen van de panden en het onderbrengen van de gezinnen hoopt de ge meente het volgend jaar rond te krijgen, zodat eina 1981 de huizen tegen de vlakte kun nen en begin 1982 de eerste' paal de grond in kan. De bewoners van het gebied zijn door de gemeente op de hoogte gebracht via een spe ciale *meuwbouwkrant, die overigens door de bewoners vereniging Schiedam-West ge prezen werd om zijn kwaliteit Op eerdere informatiekranten heeft de bewonersvereniging, die pas het overleg met de ge meente heeft opgezegd, omdat zij vindt dat de bewoners nau welijks bij de stadsvernieu wing betrokken worden, ern stige kritiek geuit De infor matiekranten zouden in te ambtelijke taal zijn opgesteld en daarom onbegrijpelijk zijn voor de bewoners. Ook de ge meente was het met deze kri tiek eens. want de onlangs verspreide informatiekrant is veel luchtiger opgesteld. Enquêtes Als de eerste inschrijving oi de woningen is afgesloten, wil len de inmiddels aangewezen architecten Piet Bennehey en Andries van Wijngaar denaan de hand van enquê tes ander de toekomstige be woners een beeld krijgen van de woningtypes. Daarbij wordt gedacht aan excursies 'naar stadsvernieuwingsgebieden in Rotterdam om zo de betrokke nen een idee te geven van de mogelijkheden die er zijn. In een later stadium zal de toe komstige bewoners worden gevraagd hoe 2ij denken over de indeling van de huizen, de afwerking en de inrichting van de woonomgeving. Voor de voorbereiding van de nieuwbouw is 393.000 gulden uitgetrokken. Behalve salaris sen van de architecten, advies- kosten en grondonderzoek is ook een bedrag voor inspraak uitgetrokken, te weten 50.000 gulden. Vlaardingen De werk groep Verkeer en Parke ren, een van de deelnemers aan de onlangs afgesloten inspraakprocedure voor de locatiekeuze voor parkeer garages in de binnenstad/ heeft in haar zojuist ver schenen eindrapport aan gegeven, dat het bouwen van een parkeergarage aan de Van de Wintstraat beter is dan bij het stadhuis. hardingen De werkgroep «jit»# Verslik je niet" uit de Vlaar dingse Holywijk houdt maan- lagavond een informatieve bijeenkomst over de proble- nen rond gezondheid, medicij nen en maatschappij. De bij- r, snkotnst begint om 20.00 uur n het wijkcentrum 'De Hei aal', Reigerlaan 49, Vlaardin- 1S uu vflfds i 0«nS .WM* dxfe* 9 s» S0 V» 49WG at tl wM ,v# M. wj WW ass; o 'Het is wel geen kunst met een hoofdletter K, maar o. wat een gezelligheid..," zongen de Vlaardlngse Vissersvrouwen gisteren In de hal van het stadhuis! Gistermiddag presen teerde het koor zich voor het eerst in de twee jaar van zijn bestaan aan het gemeentebe stuur. pat gebeurde met een openingslied van de'oud-stadsbeiaardier van Vlaardingen, Cor Don, „Wij zijn de Vlaardlngse vrouwen". Het in traditionele kledij gestoken vrouwen koor wist de hal van het stadhuis, waar toch reeds een badkamerakoestiek heerst,*aardig te vullen. Met pretentieloze, maar gewoon leuke liedjes, zoals de leidster van het koor, mevrouw Den Draak burgemeester Wim Kie- boom uitlegde. Een Doggen-eigenaar is een gelukkige eigenaar, zegt men. Deze uitspraak kan ik geheel onderstrepen. Zelf ben ik ook in het bezit van Duitse Dog en ben over de hond zeer tevreden. Er .zullen weinig mensen angst hebben voor een Dog, on- _aanks 2ijn imposante li-, chaam. Hij boezemt direkt vertrouwen in en zal een .vredelievend mens nimmer Kwaad doen. Maar wee dege ne, dié het aan de stok krijgt met een Dog. Dan is zo'n gro teDog zeer snel en flexibel, vermoede lompheid is verdwenen. De Dog is in het algemeen terughoudend te genover vreemden. Dat kan voordelen hebben in het ge val van kwaadwillende men- sen «an de deur. Men spreekt altijd over Duitse Dog, de <jn'g officiële benaming, om- aat de Dog in Duitsland ei genlijk gecultiveerd is. Dus een Deense Dog bestaat hele maal niet in Nederland, al hoewel vele mensen veron derstellen, dat verschil in Kleur aangeeft welke bena ming de Dog moet hebben, "et buitenland geeft jnen wel het land van~oor- JProng aan, zoals Engeland: breat Dane en Frankrijk: u -r* Sai Grand Danoïs. imses, onze asiel-Dog, is °°k zo'n goedhartige jongen, die iedereen een vriend schappelijke lik over het ge zicht geeft. Hij is alleen een beetje druk. Ook tijdens het wandelen moet ik me wei eens schrap zetten om niet over het plaveisel getrokken te worden. Terugtrekken, helpt niet, boos worden nog minder en plotseling stilstaan gaat helemaal niet door. Ik voel me wel een beetje verlo ren, vooral omdat ik een. keurig in het gareel lopende Dog gewend ben. Het is ove rigens vrij eenvoudig aan te leren. Ook is het wel gewenst dat dit op korte termijn Ram ses aangeleerd wordt. Vooral met de komende gladheid in", het vooruitzicht. Dat drukke gedoe van Ram ses is eigenlijk een beetje nervositeit. Het Jopen van Ramses is het eenvoudigst te vergelijken met zo'n dribbe lende Arabische volbloed." Parmantig, elegant, maar toch een beetje té. Wanneer er ook nog een elektro-kar op het voetpad rijdt wordt het Ramses allemaal een beetje te veel. Het gele ge vaarte passeert ons en „hup- pekee" Ramses springt mid denin de brede heg. Geluk kig is het geen sloot en ko men we er zonder kleer scheuren vanaf. De wande ling wordt voortgezet en er gebeurt verder niets. Ramses Door Wim Haslmghuis beheerder Hargahoeve is al wat rustiger naast mïi gaan lopen en zal dit wel snel aanwennen. Het valt ook met mee om als zo'n grote, jonge hond slechts te beschikken over een beperkte ruimte, hetgeen uiteindelijk een ken nel is. Elke Doggenliefhebber zal dit weten en het zeer ze ker betreuren. Hij behoeft toch echt wel wat beweging per dag, waardoor zijn rusteloosheid een stuk minder 2al worden. De hoe veelheid voeding per dag is eeq hoofdstuk apart. De reakties van de mensen op de hoeveelheid is een en al on geloof, maar berust toch op waarheid. Of het de normaal ste zaak van de wereld is, som ik dan op: 's morgens een behoorlijke portie droog voer en 's avonds: I liter melk, een heel bruin brood en anderhalf kilo pens of 'een ander orgaanvlees. Toch gauw zo'n vijftig gulden per week, buiten dierenartskos ten, hondenbelasting en eventueel pensionkosten. Je moet het er voor over heb ben, dat wel, maar och, de een heeft een sport of een hobby en de ander heeft veel plezier in het houden van een hond. Door weer en wind gaan rennen met de hond, gezelligheid in huis, ook een bepaalde garantie te gen ongewenste bezoekers. Elke week naar de gedrags- en gehoorzaaroheidstraining en na afloop even napraten met anderehondengekken. Gekken wil ik hen eigenlijk niet moemen, maar fanaten Signalement: Naam: Ramsea Leeftijd: ander half jaar Ras: Duitse Dog Kleur: zwart-Wit Geslacht: man nelijk zeker wel. Daar zal niemand over vallen: een soort ereti tel. Zo'n fanaat, liefhebber of on der wellje naam dan ook, zoek ik voor Ramses. De vo rige eigenaar van Ramses had twee Doggen in huis en dat werd een beetje teveel van het goede. Daarbij kan Ramses niet zo geduldig al- leen thuisblijven, hetgeen echter vrij eenvoudig aan te wennen is. Hoe dat precies moet, vertel ik wel wanneer Ramses afgehaald wordL Ah- ders wordt het rubriekje Blokie Rond veel te lang. Ik zou het wel fijn vinden als Ramses kon beschikken over een ruime tuin, zodat hij zijn eigen beweging grotendeels zelf kan bepalen. Degene welke deze Apollo onder de honden graag, en liefdevol een goed tehuis wil geven, mag altijd even langskomen in de Hargahoeve aan de Schiedamse Sportlaan. Omdat het zo moeilijk is om met een poes een Blokje Rond te lopen, zouden we bij na de vele asielkatten verge ten. Het kattenprobleem is echter zo enorm, dat- alle asiels tjokvol zitten met deze spinnende 'viervoeters. Zo'n klein, speels katje is natuur lijk het allerleukst, daar heb ben we geen problemen mee, maar ze worden echt alle maal volwassen. Daarom, denk eens aan al die volwas sen asielkatten, die ook recht hebben op een goed tehuis. Ze zullen van genoegen en dankbaarheid héél, héél erg speels zijn. Daarmee heeft de werkgroep eerst nu een definitieve keuze gemaakt. Tot nu toe hanteerde de werkgroep, die binnen de inspraakprocedure als minder heidsgroep naar voren kwam, twee voorkeursmodellen: één waarbij garages gevestigd zou den worden op het terrein van de voormalige gasfabriek aan de Hoflaan en nabij het stad huis en een ander met garages nabij het stadhuis en aan de Van de Wintstraat. In het eindrapport heeft de werkgroep, die onder meer be staat uit bewoners van het centrumgebied, leden van de ENFB, de Vereniging tegen Milieubederf en medewerkers van buurtcentrum De Haven, een duidelijke keuze gemaakt tussen het stadhuis en de Van de Wintstraat. Die laatste loca tie, met een grote capaciteit van 300 tot 350 parkeerplaat sen, heeft evenals de stadhuis locatie zijn aanvoerroute via de Maassluisedijk, maar in het eerste geval is die aanvoerrou te veel korter. Belangrijk voordeel hiervan is, dat nog een veilige oversteek mogelijk blijft voor bewoners van de aangrenzende Vettenoordse- polder, die naar het centrum willen. Volgens de werkgroep zou de netto parkeercapaciteit van de stadhuislocatie aan zienlijk lager liggen, vooral omdat het langpaxkeren door ambtenaren en bestuurders op het stadhuis gewoon door zal moeten gaan. Het eindrapport van de werk groep Verkeer en Parkeren geeft een overzichtelijk ver slag van alle argumenten en standpunten, die bij de locatie keuze êen rol hebben gespeeld. Alle gesproken locaties wor den uitgebreid onder de loep genomen. Ook uitspraken in het structuurplan en andere nota's met betrekking tot het verkeer in de binnenstad wor den overzichtelijk gebundeld. Schiedam De in het begin van dit jaar opgerichte vereni ging Prem Samaadj hoeft niet te rekenen op een subsidie van 318.150 gulden. Dat ze» wet houder Posthoorn in de laatste commissievergadering van vorming en recreatie. De vereniging wil sóciaal-cul- turele en muzikale activiteiten bevorderen voor alle landen waar Hindi en aanverwante talen worden gesproken. De 200 leden tellende vereniging is van plan kook- en taalcur sussen te geven. Ook godsdien sten en integratie in de Neder landse samenleving staan op het programma. Als een van de béiangrijkste doelstellingen willen zij een ontmoetingscentrum creeren waar Surinamers en Nederlan ders kunnen komen. Van daaruit kunnen nieuwe ideeën ontwikkeld worden. Gedacht wordt aan een muziekgroep, een informatieblad en docu mentatiecentrum. Voorlopig heeft de Prem Samaadj onder dak in 'De Blauwe Brug'. Voor al deze wensen heeft de vere niging een subsidie van 318.150 gulden aangevraagd." Maar volgens wethouder Post hoorn kan de Prem Samaadj niet op zo'n gigantisch bedrag •rekenen. Schiedam Met ingang van aanstaande zondag, 19 oktober, zal in het dienstencentrum 'De 4 Molens' weer-met de 'Vrij entree'-zondagen worden ge start. De zondagen worden ge organiseerd in samenwerking met de* stichting Open Huis. De. middagen zijn een combi natie van een muziekprogram ma, eventueel een expositie of demonstratie en een ruilbeurs. Het is de bedoeling dat de ont moetingen tweemaal per maand plaats vinden. In april zal de laatste middag zijn. Tijdens de eerste zondagmid dag zal het Tamboer en Mini- rettekorps van muziekvereni ging Harpe Davids optreden. Drie amateur-fotografen, Harmke Neyman-Vos, Henny Neyman en Conny van der Ree, exposeren tot eind no vember uit hun werk. Tevens wordt er een ruilbeurs gehou den in de bibliotheek van het dienstencentrum. Iedereen die in de toekomst iets wil exposeren kan dit ken baar maken aan de organisa tie. Zij moeten dan contact op nemen met het dienstencen trum. Telefoonnummer: 70.55.00. J. Drenth Concierge J. Drenth van de Vlaardingse scholengemeen schap Groen van Prinsterer heeft gistermorgen wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd afscheid ge nomen. Drenth, bij vele Vlaar- dingers die op het Groen heb ben gezeten overbekend, be gon in 1962 op de scholenge meenschap, die toen nog ge woon lyceum was. Het afscheid van de concierge is gisterochtend gevierd met een feestelijke bijeenkomst in de aula van de school. Tijdens die ontvangst werd hem van diverse zijden de nodige lof toegezwaaid. Maassluis In de herstvakan- tie (20 tot 24 oktober) bestaat er voor scholieren tot en met 15 jaar weer de gelegenheid tegen gereduceerd tanef ge bruik te maken van het zwem bad 'Dol-fijn' aan de Sport laan. Tussen 9.00 en 16.00 uur kost het zwemmen dan slechts ƒ!,- per uur. De organisatoren hopen dat het goedkope tarief veel kinderen naar het zwem bad zal trekken. Schiedam Volksdansen kan iedereen vanaf 10 jaar. In de Kreek kunnen mensen die hel volksdansen onder de knie willen krijgen iedere week te recht. Er worden dan verschil lende dansen geleerd: van de vogeltjesdans tot Roemeense dansen en zo verder de wereld rond. Er zijn drie groepen. Op maandagmiddag van 16.00 uur tot 17.00 uur kunden van 10 tot 12 jaar terecht in de Kreek. Deelname kost 0,75 per week. Op dinsdagavond van 18.45 uur tot 19.45 uur is de jeugd van 12 tot 16 jaar wel kom. Zij betalen vier gulden in de maand, inclusief de koffie. ■Van 20.00 uur tot 22.00 uur is iedereen vanaf 16 jaar is wel kom. Voor deze groep bedra gen de kosten vijl gulden per maand. Ook hier is koffie bij inbegrepen. Bij alle groepen is- nog plaats voor nieuwe deel nemers. o Inwoners van Vlaardingen Holy-Noord zijn binnenkort wat hun postzegelvoorziening betreft niet meer uitsluitend aangewezen op het PTT-kan- toor bij De Loper; 31 oktober wordt aan de Winkelhoeve in Holy-Noord een nieuw kan toor geopend. En dat scheelt weer benzipe of een wande lingetje. Waterweg De Schiedamse pad vin ders groep 'Burgemeester van Haar- en' zal komend weekeinde deelne men aan de 'Jamboree on the Air* (JOTA). Het aantal Schiedamse deelnemers, verdeeld over drie groe pen, zal rond de 50 liggen. Zendama teurs met de machtiging A zullen aan het spec takelstuk hun medewer king verlenen. Er wordt gewerkt met drie zenders: Een zend/ontvan- ginstallatle met wereldbereik, een tweemeter SSB-installatie en een tweemeter FM-installatie. De JOTA wordt gehouden in het groepsge- bouw 't Raadhuis. Door de PTT is een speciale machtiging verleend. De Jamboree on the Air is een interna tionale scouting (padvinders) activiteit die ieder jaar tijdens het derde weekein de in oktober wordt gehouden. Ongeveer 150.000 leden van de scouting, van zo'n 4000 groepen uit 75 landen, nemen hier aon deel. De JOTA is gebaseerd op één van de uitgangspunten van het spel in verkennen, 'namelijk de internationale verbondenheid. Het is een hulpmiddel om het karakter van scouting te beleven. Het speelveld van de JOTA is de ether. De deelname aan het radionet kan ge schieden tijdens de volle 48 uur van het weekend. De algemene organisatie is in handen van de World Organizer JOTA. Deze werkt samen met de landelijke or ganisatoren. In Nederland is dat de werk groep 'Radio Scouting'. Een activiteit als de Jamboree on the Air vergt een grote tijd van voorbereiding. AL weken zijn de Schiedammers bezig om alles verzorgd te krijgen. Er moet veel proviand in voorraad zijn omdat de uit zendingen ook 's nachts doorgaan. De antennes zijn inmiddels al opgesteld. De meest ingenieuze pioniers-werkstukken zijn gemaakt als dragers van de draadan tennes, beams en quards. In de nacht van vrijdag op 2aterdag wordt de JOTA geo pend door één van de stations van de lan delijke Werkgroep Radio-Scouting. Pre cies om middernacht klinkt vanuit Leus den door de ethen „Dit is PA6 Radio Scouting Nederland met de openingsuit zending voor de 23e JOTA." Ook de Maassluise scoutinggroep Karei Doorman zal aan de JOTA deelpemen. In de Seoutingshoeve aan de Vlaardinger- dijk zal het gedurende het weekeinde een drukte van belang zijn. In het gebouw zal veel te zien zijn over alles wat scouting te bieden heeft. Ook de radiozendamateurs zullen voortdurend aanwezig zijn om be langstellenden te informeren over hun aantrekkelijke hobby. Ook zal er een te lex in werking zijn die draadloze verbin dingen maakt met andere stations. Het Maassluise JOT A-station zal werken on der de naam PA/ALM/J. Ex-hopman Volker zal in de nacht van vrijdag op za terdag in de Scoutinghoeve de zender in werking zetten. Belangstellenden kunnen van vrijdagnacht 23.00 uur tot zondag middag 16.00 uur terecht. In Vlaardingen wordt de JOTA gehou den door de Marnix van St. Aldegonde- groep en de Vioolgroep. Het evenement vindt plaats in het Scoutcentrum in de Broekpolder. De Vlaardingse deelnemers werken onder de roepnaam PA0/HEL/J. Ook hier zijn belangstellenden tijdens de JOTA welkom.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3