SPORT 7 Tweede periode lonkt i Fortuna tobt met blessures Chris Aartsen over ontslag bij De Hoogwerf Quintus voor eigen publiek SPORTKQRT ÖKK schiet Stift» Damesderby Asvion- Pollux pa pgfgp I J&&L. Sport agenda Interessante duels in Schiedam vrijdag 17 oktober 1980 VD/SCWW 'Mij n gezin leed eronder Delft Zondag gaan de eredi- visieieams van Van der Voort- /Quintus zich weer voor eigen publiek presenteren. Met ster ke teams als tegenstanders. De dames moeten het opnemen tegen Swift Roermond terwijl de heren het sterke E en O te genover zich krijgen. Het Heulse damesteam heeft inmiddels enkele verrassende prestaties laten zien. Juist te gen het Limburgse Swift wil len de dames van Wim Jansen zich altijd extra inspannen, Het Limburgse team is even wel nog ongeslagen. Quintus heeft zich altijd weinig aange trokken van de reputatie die het sterke Swift heeft op gebouwd. De drie punten die de heren van Quintus in de twee voor gaande wedstrijden wisten te vergaren is zéker niet slecht. Het Heulse herenteam ver keert daardoor zelfs in de kop van de ranglijst en kan deze fraaie positie zelfs verstevigen, als E en O met lege handen naar huis kan worden ge stuurd. 'Voorwaar geen een voudige zaak want al is de te genstander nog steeds punt loos, het blijft een altijd moei lijk te bestrijden team. Viaardingen/Schiedam De komende hockeyronde geeft de allereerste damesderby van dit seizoen te zien tussen As- vion en Pollux. Beide teams bezitten nog niet al te veel- punten, zodat een felle strijd gewaarborgd is. De. Spirit-da mes ontvangen Voordaan èn de Evergreen-dames krijgen' bezoek van AMHC'65. Bij de heren is het het Schie- damse Spirit dat als enige een tegenstander op moet zoeken, Aeolus is de ploeg die deze eer te beurt valt. Evergreen ziet Barendrecht komen en ook Pollux mag thuis blijven, want Cartouche onderneemt de rit naar Viaardingen. Asvion ten slotte krijgt Leiden op de thee. Niet Joop Niezen," maar televisiecommentator Kees Jansma zal op de clubavond van de Schie- damse Scheidsrechters Vereniging donderdag 23 oktober in de kantine van de voetbalvereniging Schiedam, zijn mening geven over het heden daagse voetbal. De SchieÜamse wandel verenging De Tippelaars, wacht nog steeds met smart op de gemeente-te gel, die bij de kampioe nenhuldiging hun deel had moeten worden. 'We houden het er maar op, dat er een kleine vergis sing is gemaakt. We kre gen alleen een vlaggetje. Ik neem toch aan, dat we toch op een gelijke lijn zitten als bijvoorbeeld een kampioen hengelen", aldus een, vertegenwoor diger van deze club. Over kampioenen ge sproken, de uitspraken van Europees kampioen tae-kwon-do, Marcel Ma- nuhutu, zijn sportschool houder Peter Lager waard in een verkeerd keelgat geschoten. „Ik zal er met die knul er nog wel eens over praten, want wat hij laat schrij ven komt als zeer on dankbaar over". „Per slot van rekening is hij, ondanks dat hij als tae-kwon-do-groep zo ge discrimineerd wordt, wél Europees kampioen ge worden. En dat in mijn sportschool. Misschien had hij wel meer per soonlijke aandacht ver wacht. Maar hij moet toch begrijpen, dat ik die niet kan geven. Daar heb ik mijn leraar Fred Ton voor". De uitslagen van de MVV Rijnmond: Stoop jr-A. Wijngaard 2-3, Smit-R Wijngaard 3-0; Dolstra-Ling 0-1, Bas- tiaanse-Stoop sr 0-7, Stoop jr-Gerrets 5-2, Vos- Busscher 3-6, A. Wijn gaard-Stoop sr 6-6, Kok- je-R. Wijngaard 0-3, Vos- A. Wijngaard 5-8. Ger- rets-Smit 1-8, Ling-Osse- waarde 0-5 en R. Wijn gaard-Bastiaanse 0-0. Naaldwijk „Er gaat zoveel tijd zitten in de trai ning van een zwemclub, dat ik het niet meer voor mijn gezin kon verantwoorden", legt Chris Aartsen zijn ontslag bij de Naaldwijkse zwemvereniging De Hoogwerf uit. „Mijn kinderen worden nu ook wat ouder en daarom is mijn plaats thuis". Geruchten dat er een ruzie met voorzitter Karei Janssen aan zijn vertrek ten grondslag ligt ontkent Aartsen per tinent. „Hoe die geruchten in de wereld zijn geko men is me een raadsel. Maar blijkbaar kan een trai nerswereld niet zonder. Maar de waarheid is, dat het bestuur en ik op zakelijke gronden niet tot overeenstemming zijn gekomen." „Dat klopt", bevestigt Karei Janssen. „Chris Aartsen wil de meer tijd voor zijn gezin hebben. Tijdens de jaarlijkse bespreking van het bestuur, met de trainer had hij die wens in drie eisen geformu- Wateringen-T. Linnewee- vers heeft bij schietwedstrij den van Oefening Kweekt Kunst (OKK) uit Wateringen met 97 punten een hoge score geboekt. Hij komt uit in de H- klasse. P. Verheudt werd eer ste in de A-klasse, met 95 pun ten. K. Dijkshoorn en T.-Donck volgen met 93 pun ten. Jn de B-klasse evenaarde P. Duynisveld de prestatie van Linneweevers. G, Pouw be haalde 91 punten. W. van Za- nen en A. Donck werden in de C- respectievelijk D-klasse eerste met 88 punten. leerd: één keer per maand een vrij weekeinde; een week verlof na de winter kampioenschappen en volle dig vrij in de grote schoolva kantie." „Met name die laatste wens was voor ons het struikel blok. Het leek ons niet ver antwoord om de kinderen tijdens de nationale zwem- kampioenschappen zonder tramer te laten zijn. Per slot van rekening werken ze daar een-heel jaar naar toe. Als Ajax de finale van de Europa-cup haalt, dan gaat Beenhakker toch ook mee". Wie de opvolger van Chris Aartsen, oud Vlaardinger en vroeger talentvol zwemmer van VZC, wordt is nog niet bekend. „Zelf hebben we in de club drie mensen met een trainers-A-licentie. Maar die zijn nog jong en pnervaren. Bovendien missen zij nog het overwicht op de groep", meent Karei Janssen. Chris Aartsen heeft in vier jaar bij De Hoogwerf goed werk afgeleverd. In die kor te periode werkte hij zijn zwemploeg op naar het hoog ste plan in Nederland. „Dit jaar waren wij de sterkste club bij de landelijke Speedo- wedstrijden, en daar zijn we door Karei Strack. van Schijndel echt wel trots op", memo reert de voorzitter. „Toch ben ik niet bang voor een leegloop van de club. Het ge beurt natuurlijk wel, dat als een trainer stopt, dat een aantal van zijn pupillen er ook mee ophoudt,' maar in dit geval zie ik dat niet ge beuren. De meeste jongens en meisjes zijn nog jong en jonge mensen kunnen ge makkelijker aan een nieuwe trainer wennen dan ouderen. Misschien heeft het wel posi tieve kanten, dat Aartsen weggaat op een moment, dat niemand nog een hekel aan hem heeft". Financiën Karei Janssen en zijn medebe stuurders hebben in het verle den al geprobeerd om geschik tere trainingsuren te krijgen. „Dat is vooral financieel voor ons onmogelijk. Als wij in de namiddag of vroege avond Chris Aartsen: „Jammer dat het zo heeft moeten lopen" willen trainen, betalen we 120 gulden per uur. De ochtendu ren (van zes tot zeven -red.) kosten ons nu niets. Wat dat betreft geeft de gemeente Naaldwijk alle medewerking".' Toch heeft dat gratis uur na delen. „Niet alleen de trainer, maar ook de ouders en de kin deren worden zwaar belast. Voor mij i> dat één van de re denen dat de zwemmers in Nederland zo vroeg stoppen met topsport". Kiezen voor de dure zwemu- ren op gunstige tijdstippen is voor De Hoogwerf onmogelijk. „Als je ziet w,it kinderen nu al moeten betalen om te kunnen zwemmen. Een willekeurig lid van de A-selectie is per jaar zo"n 750 gulden kwijt. Dan re ken ik nog niet mee,.dat er auto's moeten rijden naar de trainingen en wedstrijden toe. Het is duidelijk dat vanuit dié hoek geen vergroting van de inkomsten is te verwachten." verklaart penningmeesteresse mevrouw Poot. Schiedam/Viaardingen Opnieuw kan het elftal van Fortuna in het begin van de competitie bogen op een weliswaar gedeel de, maar duidelijke eerste plaats. Onder trainer- schap van Jan Postema heeft de Vlaardingse der deklasser zich steeds daadwerkelijk bovenin gemeld, hoewel een kam pioenschap toch teveel van het goede bleek. „Louter tegenslagen", meldt trainer Jan Poste ma twee dagen voor de streekderby tegen Schie dam. „Van dit elftal mag ik en kan ik niet te hoge ver wachtingen hebben", klinkt het ook ietwa\ somber uit Remy Leer dam, doelman van Fortuna In actie tijdens het beslissen de duel met RKDEO In Nootdorp. de mond van de Rotterdam mer. „Dick Verburgh {afge scheurde kniebanden en een binnenmeniscus) en Stanley Nooïtmeer (niprpro- blemen) ben ik voor lange tijd kwijt, terwijl ik zondag sowieso geen beroep op Ger Don (kuit) en Henk van Uitert (werk) kan doen. Dit heeft het elftal, wat ik aan het begin van het seizoen zo had uitgedacht, danig door de war gegooid. Waardoor dus opnieuw -precies waar mee ik twee jaar geleden mee begonnen- jonge spe lers voor de leeuwen wor den gegooid", „Dat was destijds een orien- tatië-periode, het eerste sei zoen mei de rigoreuze ver- jonging. Vorig seizoen mis ten we in die strijd met RKDEO net het kampioen schap en nu dit weer. Maar goed, ik heb ook vertrou wen in dit team. Er zit nog voldoende kwaliteit in om het heel wat tegenstanders knap lastig te maken. Toch ben ik met een gelijkspel te gen Schiedam al content, gewoon omdat ik hoop dat de psychologische klap die ,al die blessures bij de nog wel fitte spelers teweeg brengen (geen concurren tiestrijd meer) meevalt". Het elftal van FC Viaardin gen dat deze week FC Den Haag verraste Vlaardingen/Schiedam Met de tweede periode voor de boeg, hebben FC Viaar dingen en SVV opnieuw de boog gespannen. De Schie dammers, nog altijd zonder de geschorste Cor Peitsman en nu ook zonder Hans Loo- vens, nemen het op tegen Heracles. Het team van Theo Laseroms liet zich afgelopen zondag in Viaardingen van een slechte zijde zien door puur op geluk gelijk te spe len. SVV mag niet mopperen als het maar vijftig procent van de kansen krijgt, die FC Viaardingen ten deel viel. Een zege moet dan ook zeker niet tot de onmogelijkheden behoren. Datzelfde gunstige perspectief geldt, zij het m wat mindere mate. ook voor FC Viaardin gen. Het team van Martin van Vianen, die wel Mare Wotte (schorsing) en waarschijnlijk ook Hoogmoed (kuitblessure) langs de kant moet houden, heeft de uitbeurt bij Eindho ven op het programma staan. Hoewel dc Brabanders dit sei zoen minder sterk voor de dag komen als te doen gebruike lijk, kan Viaardingen zijn borst nat maken. Afgelopen zondag veegde de thuisploeg de vloer aan met VVV*(5-1) en dat mag, hoewel FC Viaardin gen natuurlijk met veel plezier naar het partijtje met FC Den Haag terugkijkt, een waar schuwing zijn. Theo Laseroms wacht weer op geluk Vrijdag: Holy-Spivo (h), 21.30 uur, Lissabonweg; Holy-Krimpen 3, 20.15 uur, Lissabonweg? Di strictsfinale vierde klasse libre, 19.00 uur. De Grif fioen. Zaterdag:- Z wal uwen- SSS, 14.30 uur. Zwalu wenlaan; Excelsior M- Maasdijk, Rozenlaan, Maassluis; Excelsior P- Vlaardingen, 14.30 uur; De Alblas-TSB. 14.30 uur, PPSC-NTVV. 14.30 uur, Soortpark Thurlede: MVV'27-Hoekse Boys, 14.30 uur. Sportpark De Commandeur, Hazerr woudse Boys-DSS'26, 14.30 uur; Hillegersberg- JiBSS, 14.30 uur; Her- mandad-HVO, 14.30 uur; Jong FC Vlaardingen- Jong SVV, 14.30 uur Ma rathon weg; DVO'32- Eglantier Boys, 15.30 uur, Marathonweg; Bernisse- CION, 15.30 uur, RSM- GTB 15.30 uur. ZBVH- MVV'27 (d). 11.00 uur. DSS'26-DOS'32, 11.00 uur, Marathonweg; Di- strictsfinale vierde klasse libre, 14.00 uur, Grif fioen: Juventus-AMVJ (d), 18.30 uur. Margriet- hal; Broleco-Geevers PP (h), 16.00 uur. Sporthal Westwijk; MVC-Starlift 2 (d), 13.30 uur. Sporthal Olympia; B en P-Inter mezzo (d). 19.00 uur. Margriethal; B en P- Avanü (h), 19.00 uur. Sporthal Margriet; MVC- Libanon 4 (h), 15.15 uur. Sporthal Olympia; Green Eagles-Argus (h), 20.00 uur. Sporthal Olympiè: MSV-Juventus (d), 17.50 uur; Harga-TOP, 15.30 uur, Hargalaan:' Nieu- werkerk-ODO 15.30 uur. Zondag: SVV-Heracles, 14.30 uur, Harga; Eindho- ven-FC Viaardingen, 14.30 uur; Hermes DVS- HION, 14.00 uur, Harga; Wilhelmus-DHS, 14.30 uur; VFC-Groeneweg. 14.30 uur, Sportlaan; Sükkerveer-Martinit, 14.30 uur; Fortuna-Schie- dam, 14.30 uur, Marat honweg; VDL-Alblasser- dam, 14.30 uur Sportlaan, Maassluis; Excelsior"20- De Hollandiaan, 14.00, Sportpark Thurlede; De Hoek-Spoorwijk, 14,30 uur Lemaireweg, Hoek van Holland; Bolnes-Ur- sus, 14.30 uur; SFC- RKWIK, 14.30 uur. Sportpark Thurlede; De- mos-Aeolus 14.30 uur, Harga; DRZ-FCN'66, 14.30 uur. Sportpark Ke« the!; Harvards-SVDPW, 34,30 uur; MSV71-SC Zuid, 14.30, Steendijkpol- der; Voorwaarts-Scme- damse Boys, 12.00 uur, Olympus-Abben broek. 14.30 uur. Sportpark Bij dorp; Kreekboys-Demos Cd). 14.30 uur; HWD- MSV'71 (d). 14.30 uun Noorderkwartïer-DRZ (d) 14.30 uur, The Hook- ers-The Elephants. 14.00 uur, Lemaireweg; As- vion-Leiden (h). Sport park Thurlede. 14.30 uur; Aeolus-Spjrit (h). 14.30 •uur; Pollux-Cartouche (h), 14.30 uur. De Broek polder; Evergreen-Ba- rendrecht (h), 14.30 uur. Merellaan; Spirit-Voor- daan (d), 12.00, Harga laan; Asvion-Pollux <d), 12.30 uur, Sportpark Thurlede; Evergreen- AMHC'65 (d), 12.00 uur. Merellaan; Westlandia- UVG (d); Hellas 2-UVG (h); Holiandiaan-Van de Voort/Q (d), 15.00 uur, Sporthal Westwijk; Hol- landiaan-Ammo 2 (h). 16.50 uur. Sporthal West wijk; DWS-Meeuwen (h), 14.05 uur. Margriethal. Vlaardingen/Schie dam Ook dit weekein de laat de volleybalka lender een aantal interes sante wedstrijden zien. In Viaardingen spelen bij voorbeeld de heren van Broleco legen Geevers P&P. Na het verlies te gen Starlift 2 zullen de Vlaardingers hun ge deukte moreel weer wat op moeten vijzelen. Ge zien de stand op de rang lijst is Geevers daarvoor een ideale tegenstander. Aanvang 16.00 in sport hal Westwijk. In Schiedam spelen zo wel de heren als de da mes van B en P een thuiswedstrijd. Om 18.30 ontmoeten de dames In termezzo, gevolgd door de heren om 20.30 tegen Avanti. Het is de heren van B en P er alles aan gelegen te laten zien dat de goede start van'dit sei zoen geen toevalstreffer geweest is. Tenslotte speelt MVC uit tegen Starlift 2. Een ploeg waarvan volgens coach Vijfvinkel punten gepakt moeten kunnen worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7