in Gemeente zit met lege kantoren Ik neesn i proef Ondernemers weer boos op wethouder Goudriaan Lamoen-huren stuk lager Lampion- optocht verregend deze krant 'Inspraakverordening aan laars gelapt' Unilever nodigt zijn buren uit Kleuterschool met twee klassen Dankzij medewerking provincie: Sow»'"" SCHIEDAMSCHE COURANT ponderdag 23 oktober 1980- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 104de jaargang no. 207—4 PAGINA'S Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendïenst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De Orga nisatie van Vlaardingse Ondernemers heeft weer met een boze brief ge klaagd bij de gemeente raad over het gedrag van verkeerswethouder Bas Goudriaan. De wethouder lapt de inspraakverorde ning aan zijn laars, vin den de ondernemers, on der meer door drie maan den na de afsluiting van de inspraakprocedure nog inspraakstandpunten, in ontvangst te nemen. De middenstanders, in de OVO verenigd, zijn ook gefrustreerd door uitspra ken die Goudriaan on langs weer in een gesprek met de Vlaardingse pers beeft gedaan. In dat gesprek, in het kader van de begrotingen voor vol- gend jaar, Het de wethouder onder meer duidelijk weten, nog steeds niets te voelen voor een parkeergarage on der het Veerplein, hoewel een meerderheid van de deelnemers aan de inspraak die locatie wel zien zitten. Ook op de resultaten van de inspraakprocedure voor het het verkeerde keelgat ge schoten. „Deze praktijken echter veroorzaken een uit hoiling van de bedoeling van de verordening," stellen de briefschrijvers. „Het heeft er nu elle schijn van dat alleen de hem welgevallige uitspra ken voor de desbetreffende wethouder meetellen, ook al verkeerscirculatieplan tn Holy had de wethouder het nodige commentaar geleverd. Ook het feit, dat Goudriaan tijdens de vergadering van de raadscommissie voor verkeer en vervoer van eind septem ber nog officieel een in spraakstandpunt in ontvangst nam is de ondernemers in "blijkt een meerderheid van de insprekers tot andere con clusies te komen." Met de brief aan de gemeen teraad doet de OVO een dringend beroep op de raads leden om 'ernst te maken met de mondigheid van de burgers' en de uiteindelijke besluitvorming mede te gron den op de uitkomsten van de inspraakprocedures. De mid denstanders binnen de OVO onderstrepen hun klacht met het verkapt» dreigement niet langer aan de inspraak mee te doen. „Wit vrezen het erg ste voor de resultaten van de inspraak VCP Vlaardinger Ambacht. Mocht het daarmee dezelfde weg opgaan dan zul len wij, dan zal de Vlaarding se burgerij, zich ernstig moe ten beraden over de vraag of het deelnemen aan inspraak procedures nog wel zin heeft." Bewoners van de C A-flat wachten gespannen in café-restaurant De Amstelbron, of er wef een bom onder hun huis zal ontploffen. Valse bomin eliding legt centrum Schiedam plat Icht, al die erregende Snoertjes tlie gisteren aen hel be- van do avond mee- lampio- loptocht, aeorgani door vlaar- buurthuis hadden Wezier want fctnde schrik (en niet zo 'in een re genbuitje. laar de or- lamsatoren lackfen >ch andera oorgesteld. Schiedam Een bomalarm bij C A heeft gisteren de hele Schie- damse binnenstad op stelten gezet. Zestig gezinnen uit de flat bo ven C A moesten door de politie geëvacueerd worden. De Koe markt, Rotterdamsedijk en Broersvest werden voor alle verkeer afgezet. Na tweeëneenhalf uur vergeefs zoeken staakte de Sehie- damse politie de activiteiten en werd het centrum van de stad weer opengesteld. De bewoners konden toen, zij het nog angstig, naar hun hujs terugkeren. Middenin de spits, om zes minuten over half zes, kwam bij het hoofdbureau van poli tie aan de Lange Nieuwstraat ven anoniem telefoontje bin nen. Een verdraaide man- nenst»m deelde mee dat er een bom geplaatst was in het winkelpand van C A op de Koemarkt, en dat die" bom een half uur later zou ont ploffen. De politie ging er onmiddellijk met al het aan wezige geüniformeerd perso neel op af. Het kledingbe drijf, waar nog enkele ver koopsters aanwezig waren, werd direct ontruimd en vervolgens gingen de agen- «ment. tn went het Vlaardingen. Unilever's Research Laboratorium in Vlaardingen houdt vana vond een informatie avond. die speciaal be doeld is voor haar buren. De aanleiding voor de bij eenkomst is de hinderwet vergunning, die Rijnmond onlangs voor het laborato rium aan de Olivier van Noortlaan heeft afgege ven. In dit laboratorium wordt onder meer het veelbesproken DNA-re- combinant-onderzoek ge- daan. De bijeenkomst van vana vond is bedoeld om de om wonenden en bedrijven die rond Unilever zijn ge vestigd, de nodige infor matie te geven over wat in het laboratorium precies gebeurt. Er is onder meer een uideg, wat DNA-re- combinant-onderzoek pre cies inhoudt en welke vei ligheidsmaatregelen geno men zijn. Ook worden be langstellenden in de gele genheid gesteld, de labora toria te bezichtigen. In to taal heeft Unilever 270 uitnodigingen de deur uit gedaan, waarvan verre weg de meeste aan bewo ners in de directe omge ving. Schiedam De dependance van kleuterschool Olleke BoIIeke aan de Huijsmans- straat wordt een zelfstandi ge school met twee klassen. Dat is mogelijk geworden, nu van de aangrenzende Erasmusschool een lokaal door kleuters betrokken kan worden. Alle leerlingen moeten hinnen drie kilome ter van de school wonen en voor zover hierover op het stadskantoor gegevens be staan, kan worden verwacht dat er genoeg kinderen zijn om dc zelfstandige kleuter school te doen draaien. Een nieuwe naam voor de oude dependance van Olleke Bol- leke is er nog niet, maar Knol ligt in de lijn. tep bij alle flatwoningen daarboven en aan de Rotter- damsedijk aanbellen met de mededeling, dat men het huis tijdelijk moest verlaten. Veel bewoners werden opge vangen in het nabije café restaurant De Amstelbron. De evacuatie leidde hier en daar tot paniekerige situaties. De communicatie verliep even gespannen, toen een agent bij een huis aanbelde waar de be woonster met een gebroken heup te bed lag. Zij kon later met een ambulance naar het Noletziekenhuis worden ge bracht. Het schijnt, dat nog twee mensen zo geschrokken waren dat ook zij in het zie kenhuis behandeld moesten worden. Alle toegangswegen naar het centrum werden afgezet. Daardoor ontstonden files tot op Plein 1940-1945, in de Boer- haavelaan en op de BK-laan. De trams uit Rotterdam moch- ■ten niet verder rijden dan de Nieuw-Mathenesserstraat. Bussen moesten omrijden via de Westvest en wijk Nieuw- land. Veel verkeer werd om geleid via de Maasdijk naar de Gorzen. Om vijf voor acht gisteravond gaf de politie de binnenstad vrij. Er was geen bom gevon den. De politie heeft nog geen enkele aanwijzing van wie de valse bommelding kwam. Het opvang centrum voor vluchte lingen in Hoek van Holland gaat binnenkort dicht. Het heeft zijn werk gedaan. Pagina tv/ee. Jan Anderson werkt aan een historisch klaar zijn. Pagina drie. Van Sinderenis niet enthousiast overzicht van over de Vlaardingen. nieuwe Dat moet boksschool, over drie jaar Pagina vier. Hartaanval op straal: bejaarde overleden Vlaardingen De 79-jarige Vlaardinger R. Steins is dins dagochtend op de Van Hogen - dorplaan onwel geworden. Hij werd door de GGD naar et Holyziekenhuis gebracht, waar hij bleek te zijn overleden. De doodsoorzaak was een hart aanval. Vlaardingen De toekom stige huren van de nieuw bouwwoningen op het La moenterrein in de VOP zul len uitkomen op een bedrag dat in de buurt van de 370 gulden per maand ligt. Dat is het resultaat van de on derhandelingen, die gemeente en projectgroep gisteren in Den Haag hebben gevoerd met de provinciale directie voor de volkshuisvesting. In een 'lange en vermoeiende sessie'zoals een van de onderhandelaars fi?**3111 I*c gemeente zit nog keds met twee verdiepingen van kantoorgebouw aan de 's-Gra- "andseweg in de maag. Enkele nadat het pand in gebruik is gnomen is het nog steeds niet ge- de twee leegstaande verdie- «*gen te verhuren. Tot nu toe ^ft de lege kantoorruimte de ge rente ruim twee ton gekost. J ^et pand, dat zes verdiepingen telt, 9n ondergebracht de sociale dienst, de ^nsten woningebeheer en huisvesting "e gemeentelijke geneeskundige- en e*ondheidsdienst. De vier gemeentelij- ®£tensten nemen even 2oveel etages beslag. De twee overgebleven ver dingen wil de gemeente verhuren ze in de toekomst de ruimtes zelf Wig heeft om er eigen diensten in on der te brengen. Voorlopig hebben dc moeten opbrengen, gemeentelijke diensten nog geen be- Onlangs kwamen de lege verdiepingen hoefte aan uitbreiding en daarom zul- ter sprake in de raadscommissie voor len de kantoren voor minimaal vijf jaar financiën en economische zaken. Ver worden verhuurd. antwoordelijk wethouder Reinier Dat het Schiedam nog niet meer geld Scheeres verklaarde dat het inderdaad heeft gekost dan de ruim twee ton nogal wat moeite kost om de kantoren komt doordat de gemeente pas sinds maart van dit jaar voor de kosten op draait. Daarvoor kwamen de kosten voor rekening van het bouwbedrijf Muijs en De Winter, dat het pand in opdracht van de gemeente heeft neer gezet en volgens contract voor huur ders zou zorgen. In maart dit jaar liep dat contract echter af en kwamen de lasten van de lege verdiepingen ten koste van de gemeente. De lege kanto ren kosten de gemeente een kleine der tigduizend gulden per maand. In totaal gaat het om circa tweeduizend vierkan te meter, die ieder 165 gulden per jaar te verhuren, maar dat de gemeente haar uiterste best doet. Zo is onlangs een advertentiecampagne in landelijke dagbladen van start gegaan om de kan toorruimte aan de man te brengen. Scheeres: „Het is niet zo gemakkelijk meer als twee jaar geleden. De bedrij ven bedenken zich wel twee keer voor het besluit om te gaan verhuizen wordt genomen, waar veel geld mee is ge moeid. Daar staat echter tegenover dat de huurprijzen voor de kantoren aan de 's-Gravelandseweg sinds twee jaar niet meer zijn verhoogd." Mr J. Brouwer, hoofd van het bureau economische aangelegenheden van de gemeente, heeft goede hoop dat er bin nenkort huurders voor de kantoren worden gevonden. „De laatste jaren is er inderdaad geen grote vraag naar kantoorruimte in de regio, maar ik ver wacht een snelle toename. In Rotter dam komt steeds meer woningbouw in het centrum en dat gaat ten koste van kantoren. Dus de bedrijven moeten wel naar elders uitwijken. Alle deskundi gen zijn het er over eens dat de komen de jaren de vraag naar kantoren zal toenemen." Overigens schijnt de vraag naar kan toorruimte in Schiedam al aan te trek ken. Zo bestaat er grote belangstelling voor het begin dit jaar in het industrie gebied 's-Graveland geopende kanto rencomplex Torendijk van het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds. «B* Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vmden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met Rotterdams Nieuwsblad. Sisatn' Mi6'-" Vfcor.?'^5 •-tele'00* -p.» het na afloop uitdrukte, heb ben de diverse partijen geza menlijk het nodige ingeleverd, zodat de bouwkosten en dus de uiteindelijke huurprijzen naar beneden werden gehaald. De provincie stelde daar een ho gere locatiesubsidie tegenover. Volgens een van de ambtena ren in de projectgroep hebben alle partijen hun uiterste best gedaan om overal waar wat in zat te bezuinigen. Niet alleen de bewoners hebben moeten inleveren, door met een sober der plan akkoord te gaan; ook de aannemer, de gemeente en de woningbouwverenigingen en de provincie hebben het een en ander ingeleverd. „Naar ons idee 2itten we nu wel op de maximaal haalbare huur, die vergelijkbaar is met soortgelijke projecten in Rot terdam," aldus de ambtelijke woordvoerder. Joost Kuhne toonde zich na mens de bewonerswerkgroep binnen het projectteam rede lijk tevreden met het bereikte resultaat, al had hij de inbreng van de gemeente toch nog als minimaal ervaren. „De ge- meent» heeft de aansluitkos ten voor gas, water en licht uiteindelijk op 800 gulden per woning gesteld. Dat vinden we voor sociale woningbouw nog een knan hoog tarief: daar had best nog het een en ander af gekund. Ook op andere fron ten hadden we nog wel wat meer medewerking van de ge meente verwacht.' De huurprijs ligt volgens gro ve berekeningen nu rond 350 gulden per maand, afgaande op het huidige prijsniveau. Daar komt in de periode tot de oplevering van de huizen nog wel het een en ander bij, zodat de uiteindelijke huurprijzen rond de 370 gulden uitkomen. Volgens de laatste berekenin gen zou de huur zeker zo'n 7Q gulden per maand hoger uit vallen. De verwachting is, dat de bouw op het Lamoenterrein nü nog dit jaar zal kunnen be ginnen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1