mm Magere oogst De Korenbeurs B en P verspeelt eerste punt Rob van Zanten tweede in Broekpoldercross Spirit in de zaal afgestraft VDV bijna gepromo veerd Jan Tintel vijfde Hans Lingen oververmoeid Volleyballers liggen er niet wakker van /3S& Jan Landsbergen in grootse vorm Volop glij- en valpartijen Na verlies tegen koploper MVC naar winst «ss*" wSjfm'émiM maandag 10 november 1S80 VD/SC/WW Vlaardingen - Voor de korf ballers is het gebeuren op het veld voorbij, want door het slechte weer gingen de laat ste wedstrijden niet door. Het zaalgebeuren is voor de afdelingsclubs al begonnen. Spirit startte tegen Trekvo gels 4 en werd gelijk met de neus op de feiten gedrukt. Slechts een klein gedeelte in de eerste helft kon het de il lusie ophouden, dat winst mogelijk zou zijn. Via Frans van der Krans kwam het op 1-0 en Lia van Leeuwen maakte er 2-1 van. De rust ging in met 2-2. Na de Hervatting werd er zonder overleg gekorfbald en moest men hel afleggen tegen een min of meer statisch spelend Trekvogels. Spirit kon niet de creativiteit en snelheid op brengen om dat af te straffen. Het moest dan ook genoegen nemen met een 4-6 nederlaag. Jolanda van der Velden en Frans van der Krans maakten na rust de doelpunten. Vlaardingcn-Trckvo- gels 7-12 In de voorbereiding op het zaalgebeuren stond Vlaardin gen ditmaal tegenover over- gangsklasser Trekvogels. In de eerste helft zochten de teams naar hun spelpatronen. Vlaar dingen speelde in het eerste kwartier zeker net zo goed als Trekvogels, maar verzuimde de doelpunten te maken. Trekvogels had meer routine in de ploeg en liep uit naar een 1-5 voorsprong, Vlaardin gen kwam voor de rust terug tot 3-5. Direct na de rust werd het 4-5 en iedereen ging er voor zit ten. Trekvogels verhoogde het tempo en kon weer een kleine voorsprong opbouwen. Maar Vlaardingen bleef goed tegen spel bieden en kon met opge heven hoofd het veld verlaten. Het was uiteindelijk 7-12 ge- 4 worden, maar had Trekvogels fgedwongen tot een felle partij. De Vlaardingse doelpunten kwamen op naam van Marijke Strubbe, Rik Brouwer, Dick van Ekelenburg en René Zwets. Na afloop was Ron Ek uiter mate tevreden met de voorbe- neidingperiode voor de zaal competitie. Na de wedstrijd te gen Trekvogels werd het eer ste team ingelicht over de ko mende opstelling. Opvallende beslissing van Ron Ek was de verkiezing van Jaap Kranen burg, speler van het tweede team in de basisopstelling, bo ven John Kuyt Papendrecht Damvereni ging VDV heeft een ruime 13-3 overwinning behaald op Papendrecht, waarbij Leen Lijklema, Dik van der Kerkhoff, Coen Biel, Erik de Heide en Wim Niestadt voor overwinningen zorg den, terwijl Gerrit van Ma- strigt. Leen Tom en Wim Heuvelman met remises punten verdienden. De Vlaardingers leiden dank zij deze zege in de provinciale klasse (afdeling Zuid-Holland) met een voorsprong van vier punten, terwijl zij nog twee wedstrijden voor de boeg heb ben. Daardoor kan het kam pioenschap en daarmee de promotie naar de landelijke tweede klasse hen bijna niet kan ontgaan. VDV 2 kwam te gen Charlois niet verder dan een 8-8 gelijkspel, waarmee de kampioenskansen voor het Vlaardingse team verkeken zijn. Botterdam Fortu- na-atleet Jan lintei heeft op de door Hermandad gehou den halve marathon -iets meer dan 21 ki lometer in een veld van 95 lopers een fraaie vijfde plaats behaald. Hij reali seerde op het par cours rond de Kra- lingse Plas een tijd van 1.19.01 uur. Zijn clubgenoot Jan Wie- laart werd 'twaalfde in een tijd van 1-25.3S uur. Aad van Genderen bracht op de tien kilometer een tijd van 42.00 minuten op de klok ken. Schiedam Op de valreep scoorde De Korenbeurs xn het dubbelprogramma dit weekeinde toch nog een punt. Na de 8-2 nederlaag op Hooge Huys» werd het gisteren bij Scylla nog net 5-5. Om tenmin ste nog een punt aan deze dubbel over te houden, moest echter wel een 5-2 achterstand worden wegge werkt. Op het nippertje slaagden de Schiedammers daarin. Zaterdagmiddag in Alkmaar was er voor De Korenbeurs weinig eer te behalen. Hoe wel de verwachtingen na het 5-5 duel tegen Tempo Team, hooggespannen waren, lagen de feiten anders. Nico van Slobbe, Anne Vlieg en Bezt van den Ham speelden de Korenbeurs naar een kans loze nederlaag. De Schie- damse tegenpunten werden gescoord door Jan Vlieg, die' verrassend van Nico van Slobbe won, alsmede door het dubbel. Hans Lingen en Ron van der Aa bleven zon der punten. Vooral Hans Lingen maakte een uiterst vermoeiende indruk. Een week met school op reis lag daaraan ten grondslag. Gisteren bij Scylla balan ceerde De Korenbeurs ook heel lang op het randje van de nederlaag. Hoewel deze strijd toch wel volgens ver wachtingen begon. Lingen ■won van Patrick Swier en Jan Vlieg van Wibe van Gennep, waarmee De Ko renbeurs op een 1-2 voor sprong kwam, omdat Ron van der Aa in de eerste partij van Sjoerd Meijer had verlo: ren. Achterstand De verrassing was echter vervolgens de nederlagen in het dubbelspel. Lingen en Vlieg kwamen tegen Swier en Meijer niet verder dan 16 en 13 punten. Waaruit Scylla verdere inspiratie putte en door overwinningen van Swier, Meijer en Van Gen nep op respectievelijk Van der Aa, Vlieg en Lingen tot 5-2 kon uitlopen. Ook hier was weer het spel van Lin gen opvallend, want waar zijn teammakkers Van der Aa en Vlieg wel van Van Gennep wonnen, slaagde Lingen daarin niet. Niette min schreef Lingen toch twee partijen op zijn naam, waarmee hij in de slotpartij tegen Meijer alsnog een ge lijkspel voor zijn ploeg veilig stelde. Bij de kwetsbare 5-2 achter stand pakte Jan Vlieg in drie games Patrick Swier, een man die in de eerste ontmoe ting met De Korenbeurs alles had gewonnen. Ron van der Aa verkleinde de achter- dstand tot 5-4, door winst op Van Gennep, waarna dan Lingen Meijer bedwong. De opbrengst uit dit dubbelpro gramma was voor De Koren beurs erg mager, het ene puntje was er niet minder welkom door. Want met nog twee wedstrij den te spelen is de strijd on deraan nog niet gestreden. Avanti, Scylla en De Koren beurs zijn daarvoor nog he vig in de strijd gewikkeld. Om definitief veilig te zijn, is het voor de Schiedammers pi dan wel zaak om nog wat f-' punten te pakken. Waarvoor K' in de thuiswedstrijden tegen De Veluwe en Avanti nog mogelijkheden moeten zijn, SchiedamJan Lands bergen verkeerde tegen Avanti 2 in grootse vorm. De nationale tafeltennis kampioen in de B-klasse legde een gave hattrick op tafel, zijn eerste dit seizoen. Desondanks kwam NO AD toch niet verder dan een 55 ge lijkspel, dankzij twee wintpartijen van Jan Si mons. Ron van der Wijk verloor namelijk alles en ook het dubbel ging ver loren. Voor NO AD is het inmid dels het vierde gelijke spel in deze competitie. Deze keer had er echter meer in gezeten dan 55, zoals NOAD en Avanti eerder ook al overeen kwamen. Maar Ron van der Wijk slaagde er maar niet in een partij te winnen. De Schiedamse dienst- plichtinge militair miste net dat kleine beetje geluk wat zijn tegenstanders Pe ter de Groot, Arnold Kamphuis en Ron de Groot wel hadden. Steeds kwam Van der Wijk in de derde game niet iets te kort, getuige de 1921, 1721 en 2022 eindstan den. Jan Landsbergen had er zaterdagavond echt zin in. getuige de drie zeges op het Avanti-trio. Jan Si mons verloor 2ijn eerste partij legen Ron de Groot (21-13, 14-21 en 17-21), maar won van Peter de Groot en Kamphuis. Met een 5—5 eindstand le verde NOAD in feite toch een kostbaar puntje in. Want omdat er in deze af deling van de hoofdklasse geen uitschieter zit, had ook NOAD nog kam pioenskansen. Ook al was net aanvankelijke uitgan- spunt het opnieuw veilig stellen van het hoofdklas serschap. Hetgeen inmid dels wei zeker is, want de Schiedammers staan mei nog drie wedstrijden te spelen al drie punten voor op de tweede degradatie- plaats. Een tweede plaats is voor NOAD zeker nog haalbaar en misschien wordt die klassering nog wel belang rijk. Als Scylla 1 namelijk uit de ereklasse degra deert, gaat de promotie van Scylla 2 niel door, om dat beide teams anders sa men in de promotie-klasse zouden uitkomen. Met het oog wel duidelijk op pro motie gericht, speelt het tweede team van NOAD. Dankzij een 91 overwin ning is de promotie naar de overgansklasse nog slechts een kwestie van tijd. Vrijdagavond al kan de kampioensvlag na een zege op Phoenix worden gehesen. Dick de Vaal, Peter van der Wijk en Ron Bouman scoorden in hun partijen de volle winst tegen Vriendenschaar 2. In het dubbel kon de Goudse ploeg de eer nog redden. De NOAD-dames verloren met 91 van Avanti 3 "Sfflisy»** iï&- De start van de Jeugd in de Broek polder. Vlaardingen Het ontbre ken van enig heuvelterrein bij de eerste Broekpolder- cross in Vlaardingen werd voldoende gecompenseerd door de weersomstandighe den van de afgelopen week. Vorst en dooi had den het parcours plaatse lijk omgetoverd tot een ware modderpoel, de oor zaak van talloze glij- en een handvol valpartijen, die het wedstrijdbceld in een niet geringe mate be paalden. Want niemand durfde eigenlijk alle regis ters open te trekken in de Broekpolder. Bij de heren was Cees Lange- laan van De Delvers veruit de sterkste. Zes kilomeier lang maalde de Delftenaar in een constant tempo door. zijn voor sprong op de plaatselijke favo riet Rob van Zanten (Fortuna) elke ronde wat uitbouwend. Langelaan mocht na 20 minu ten en 37,6 seconden de dou ches gaan opzoeken. Van Zan ten volgae in 21.04 en Wim Boere van Clytoneus liet in 21.14 de eerste veteraan Gerrit Kramer van AVR (21.22) ach ter zich. Aad van Schie was met een achtste positie in 22.14 de snelste atleet van Olympus '70. De dames (slechts twee) en de A-meisjes legden hun 2000 me ter gezamelijk af. Marian Hoogerhoud van Olympus '70 won in 8.25, maar ondervond daarbij felle tegenstand van haar veel jongere clubgenote Linda van Vliet die echter 20Q meter voor de streep onderuit ging. De atleten uit Maasland was na 8.27 wel net snelste A- meisje voor Ingrid Michiels, ook van Olympus '70 (8,34). De 3500 meter voor A-junio ren werd volledig beheerst door twee atleten van Energie. Bert Hederik wist zich half weg los te maken van zijn clubmakker Karei van Turn hout en triomfeerde in 12.10 om 12.24. Olympus-atleet Pe ter van Marrewijk eindigde op ruime afstand als derde in 12.47 Bij de B-junioren zege vierde Peter Schouw (Olym pus '70) in 12.37, De uitslag van de overige re gionale atleten bij de heren: 5. Gerrit Langstraat (Fortuna) 21.27, 11. Henri Riedijk (Fortu na) 22.49,14. Vincent ter Laak (Olympus) 23.10. 15. Willem Stolk (Olympus) 23.33, 16. An- dries van de Weel (Fortuna) 23.49, 17. Paul Michiels (Olym pus) 24.04, 19. Bertus Stigter (Fortuna) 24.39, 20. Luc Du- mont (Fortuna) 24 47, 6 km prestatieloop: 1. Ed Wols (Olympus) 23.10. Schiedam/Vlaardingen De volleybalheren van Both en Partners hebben dit weekeinde hun eerste steekje laten val len. De wedstrijd tegen Gemenservice 2 werd met 3-2 gewon nen (16-14, 9-15,9-15,15-13 en 15-5). De dames van B en P ver loren met 3-2 <13-15, 13-15,15-7,15-11 en 11-15), maar wisten dus toch nog een punt te vergaren. Ook MVC pakte twee punten door middel van een 3-2 overwinning op Vlaardingen De volleybal heren van Broleco zullen van de 3-Q nederlaag (15-3, 15-7 en 15-11) tegen Valken- berg/Martinus geen moment wakker liggen. Valkenberg gaat immers ongeslagen aan kop van de eerste divisie B en is tevens de gedoodverfde kampioen. Broleco stond voor dit weekeinde nog op de tweede plaats, maar de wedstrijd tegen Valkenberg liet zien dat net verschil tus sen Valkenberg en de rest zeer aanzienlijk is. Trainer/speler Paul de Haan: "Ik kan nu begrijpen waarom een team ais Starlift 2. toch ook niet één van de zwakste, binnen drie kwartier door Valkenberg van het veld ge veegd is. Qua potentieel staat er een eredivisieteam te spe len. Met spelverdeler Geert Trompetter en aanvaller Bert Goedkoop, bezit je als ploeg bovendien nog eens een derde deel van een nationale selectie. Zulke spelers trekken een heel team mee en is zodoende ont zettend sterk11. Broleco werd in de eerste set volledLg overdonderd. Het duurde even voordat Valken berg op 3-0 stond, maar toen barstte het geweld los. In een mum van lijd was het 13-1 voor de Amstelvencrs en dc set eindigde in 15-3. In de tweede set ging het aan Vlaar dingse zijde iets beter. Tot 8-7 ging de stand gelijk op. maar toen vond Valkenberg het ge noeg (15-7). De laatste set ein digde in 15-11. Broleco kon tot 11-10 vrij goed volgen, maar uiteindelijk maakte Valken berg toch korte metten met Broleco. De Haan: "Valkenberg speelt perfekt voleybal. Aanval, pass en blokkering worden prak tisch foutloos uitgevoerd, men beschikt over een uiterst moei lijke service en daar is voor ons in ieder geval geen kruid tegen gewassen". Tonegido uit Den Haag (15-7, 12-15, 4-15, 16-14 en 15-9). De dames van Broleco zakken nog dieper op de ranglijst na het 3- 0 verlies in eigen huis tegen PVC/Blokkeer (14-16, 14-16 en 15-17). B en P bracht het zeer talrijke publiek zaterdagavond in ver voering. In een bijzonder enerverend duel, dat alles te zien gaf dat volleybal zo boeiend maakt, werd het Bra bantse Gemenservice naar een 3-2 nederlaag gespeeld. Ge menservice beschikt over een erg sterke middenaanval, dreigt ook als zodanig, waar door de Schiedammers hun sterkste wapen, de blokkering, niet optimaal konden toepas sen. Hoewel de eerste set nog nipt met 16-14 gewonnen kon worden, eindigden de volgen de twee in een ruime 15-9 winst voor Gemenservice. Het hoogtepunt van de wed strijd vormde de derde set Na dat Lex Mastenbroek al de show gestolen had door vanuit het publiek de bal weer in het veld te spelen, er de nodige consternatie was ontstaan door een vermeende telfout en aan de zijde van Gemenservice Joop Stoffele (ex-eredivisie) de gele en de rode kaart kreeg, werd deze set uiteindelijk toch dooi de Schiedammers gewon nen (15-13). Het verzet van Gemenservice bleek toen ge broken en de laatste set werd vrij eenvoudig door de man nen van Paul Eikelenboom ge wonnen (15-5). Vermeld dient nog te worden dat Jilles Dege- ling als spelverdeler in de overwinning von B en P een belangrijk aandeel had. De damesteams van de ver schillende verenigingen be haalden uiteenlopende resulta ten. MVC klimt door winst op Tonegido weer wat naar bo ven en is nu in de midden moot beland. Tevens heeft coach Cees Vijfvïnkel een nieuwe spelveraeelster aan zijn selectie toegevoegd, Joke Driesen die uit het tweede van MVC afkomstig is. B en P-da- mes verloren hun eerste thuis wedstrijd. Gezien de stand op de ranglijst niet rampzalig en na een 2-0 setachterstand is het behalen van een punt ei genlijk niet eens zo slecht De dames van Broleco bezaten de routine niet die PVC klaarblij kelijk wel bezat. De Voorburg- se dames hielden in de slotfase van alle drie de sets hun hoofd koel en lieten Broleco de fou ten maken, waardoor er van een kleine, maar toch verdien de overwinning gesproken kan worden. fm Jilfes pegeling (links) probeert het gevaar voor B en P noa af te wenden maar h«t nief. Het eerste puntenverlies was dit weekeinde een feit. baatte

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5