SCHIEDAMSCHE CO IRA! lil Verbouwing noodschool moet eerder gebeuren' Ik nee pfoef SP in actie tegen huis- vuiltarieven Arbeidsbureau somber gestemd Geen bruggetjes voor overstekende kinderen Nieuwbouw Oostwijk vordert gestaag krant Federatie ABVA/ KABO feit Uitkerings trekkers willen informatie Tasjesroof 9 Inbraak in school Bomen op begraaf plaats hebben te weinig ruimte niiiniiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiinifiiininniiiiiiiiiiiinniniiiiniii!] lêÊémÊmiMMé^ Manda Kapil volgt de komende maand Jan Meester op: de komende en gaande D'66-er in de Maassluiseraadzaal. Een dubbel- interview. Pagina drie. DeSchiedamse jongemannenvereniging wil niet naar een andere huisvesting. Pagina drie. Overlast minder voor kleuter scholen Onderzoek naar behoefte veerdienst Ommezwaai verkeersplan voor Schiedam- Noord Wijkwerk Holy: immiiiiiiaiiDniQiimuuininniiiiiiiiuufnniiiiHiiiiiifiiiniimminiijinmmiinnjfiiimiiimini! Auto gestolen Cornelius prins der Theebukkers Woensdag 12 november 1980 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - I04de jaargang no. 221 —4 PAGINA'S Broeravest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 263566 - klachtendienst 144144 3X11 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De Socialistische Partij komt in actie tegen de stijging van de huisvuilta- rieven. De partij vindt het onverteerbaar, dat het ophalen van huisvuil duurder wordt door het 'financieel geknoei bij de AVR'. Onder de slagzinnen „Huisvuil geen melk- koe'1 en „Stop eenmaal halen meer beta len" houdt de partij van Remi Poppe een bijeenkomst, waarop iedereen die ook iets tegen de AVR-problemen wil doen welkom is. De protestvergadering wordt gehouden op dinsdag 18 november in zaal Concordia, Bijkestraat 2. Men begint om 20.00 uur. Oe bewoners ven hel «■tukje ven de VIaarding- se Binnensingel, dal grenst ean het viaduct over de spoorlijn, raken sleede meer van hun vrije uitricht tcvrijL Ja renlang konden ze over do kaalslag aan do ie Van Leydon Gaelstraat een eind wegkijken, in de richting van de Oost- havenkade, maar dal ia binnenkort wel algelo pen. De nieuwbouw op de kaalslag vordert ge staag. Nog even, en dan zijn de eerste woningen water- en wlnddicht Al zal dal wel na de winter worden. Vlaardingen De Algemene Bond van Ambtenaren (ABVA) en de Katholieke Bond (KABO), afdeling Vlaar dingen, van personeel in de overheidssectoren hebben be gin deze week besloten hun in de praktijk reeds lang bestaan de samenwerking officieel te bezegelen. De federatie AB- VA/KABO is voor de afdeling Vlaardingen een feit Voorzit ter van het bestuur is gewor den het ABVA-lid Cor de Zwart en waarnemend voor zitter KLucier (KABO). Als secretaris werd gekozen de heer C. Scholte, penningmees ter werd S. v. d. Raaf. Vlaardingen De overlast, die de kleuterscholen ïtt de Willem Pijperstraat ondervon den van bezoekers van het wijkcentrum De Pijpelaar in de VOP is aanzienlijk afgeno men. De scholen liggen precies tegenover de ingang van het wijkcentrum. Het speelterrein- tje van de school en het voet gangersgebied Willem Pijper straat werden vaak overspoeld met brommers en fietsers. Zij maakten van het voetgangers gebied in de Willem Pijper straat gebruik om het wijkcen trum te bereiken. Na overleg zijn de problemen inmiddels grotendeels opgelost De gemeente zal zo snel moge lijk een afscheiding neerzet ten. Er wordt aan de zijde van ife Zomerstraat een aantal paaltjes neergezet dat ervoor moet zorgen dat de brommers en fietsen niet meer over het voetgangersgebied rijden. Maassluis Onder de uitke- rtnpgerechtigden in Maas sluis bestaat een grote vraag naar informatie. De mensen In Maassluis die een sociale uitkering hebben willen vooral meer weten over het Hoen van vrijwilligerswerk zonder dat dat hun uitke ren? la gevaar brengt. Dat blijkt uit de eerste uitkom sten van een onlangs door de begeleidingsgroep sociaal-cul turele activiteiten voor anders actieven gehouden enquête onder uitkeringsgerechtigden lu Maassluis. Behalve op de enquête baseert de begelei dingsgroep zich ook op een weetal ontmoetingsavonden voor uitkeringsgerechtigden. Gisteren werd in het ontmoe tingscentrum de Koningshof een eerste voorlichtingsbijeen komst gehouden voor de uit- jteringstrekkers. Enkele des kundigen van het GAK gaven over ket werken op vrij- ^ulige basis met behoud van j-en uitkering, hoe dat gaat en 3.^°°s daaraan z*jn verbonden voor de uitkerings- jerechtigden. Het is de bedoe- mg dat er in de toekomst van dergelijke informa tiebijeenkomsten worden geor- Da,Tiseerd. uitkomsten van de enquête *ullen te een verslag worden gebundeld, dat binnenkort aan Aile deelnemers van het vraag- oaderzoek zal worden toege zonden. Steeds minder werk De werkloosheid in hei Waterweggebied blijft stijgen. Het aantal werkloze vrouwen is weliswaar iets gedaald, maar toch lag het werkloosheidspeil aan het eind van de maand ruim 550 hoger dan in dezelfde periode vorig jaar. Het huidige werkloosheidspercentage van 5,3 procent is een half procent groter dan in oktober 1979. Hoewel de arbeidsmarkt er over het geheel somber uitziet, heeft toch een aanzienlijk aan tal schoolverlaters de afgelo pen maand een baan weten te bemachtigen. Het aantal vaca tures over de gehele linie is daarentegen weinig hoopge vend. De halfjaarlijkse aan schrijving, de zogenaamde vraagacquisitie. leverde een bijzonder mager resultaat op. Ruim tweehonderd aange schreven bedrijven gaven slechts 44 nieuwe vacatures op. Aan de hand van de resul taten van de totale vraagacqui sitie zullen in de komende twee maanden de verdere ont wikkelingen op de arbeids markt worden onderzocht Vooralsnog laat de directeur van het gewestelijk arbeidsbu reau Nieuwe Waterweg Noord echter weten dat de perspec tieven ongunstig zijn. De werkgelegenheid onder de. schoolverlaters ontwikkelt zich redelijk positief, zowel bij meisjes als jongens. Ook de to tale werkloosheid onder jeug digen tot 23 jaar is ten opzichte van vorig jaar in geringe mate gedaald van 1244 naar 1200. Onder de jeugdigen zijn het vooral de ongeschoolden en het handels- en kantoorperso neel dat de dupe is van de slechte situatie op de arbeids markt Onder de invloed van het sei zoen steeg het aantal bouw vakkers op zoek naar een baan de afgelopen maand van 135 naar 149. Als gevolg van de slechte economische situatie is de vraag naar personeel in de bouwnijverheid ongekend laag. Ook de arbeidsmarkt in de metaal blijft uitermate krap. Tegenover een kleine stijging van de vraag naar personeel staat dan ook een toename van het personeelsaanbod ten op zichte van begin oktober. In de handel stonden aan het eind van de vorige maand 472 werklozen bij het arbeidsbu reau geregistreerd, zes minder dan begin oktober. Ook de vraag naar handelspersoneel daalde enigszins. In ae handel zijn het voornamelijk vrouwen met een geringe vooropleiding die nauwelijks aan de slag kunnen komen. De vraag naar personeel in de kantoorsector daalde in okto ber van 96 naar 75 en ook het aantal werkloze administratie ve krachten daalde met tien tot 454. Eind vorige maand waren er in de kantoorsector 175 mannen en 279 vrouwen- werkloos. Ondanks het grote aanbod kantoorpersoneel kampt het bedrijfsleven met veel problemen bij het vinden van gekwalificeerd personeel. Reden daarvan is dat de solli citanten veelal een te kge vooropleiding of te weinig praktijkervaring hebben. Schiedam Een onbe kende jongeman ging er' maandagavond vandoor met de tas van een 57-jari- ge Schiedamse. De vrouw hep op het voetpad langs de Lorentzlaan toen zij 'plotseling werd ingehaald door de fietsende jongen die de tas uit haar linker hand griste. In de tas zat ruim honderd gulden, als-' mede een giropas en enke le bescheiden. De vrouw kon de politie niet meer mee delen dan dat de jon gen donker haar had. Maassluis De veerdienst Maassluis Rozenburg kampt met een snel stijgend exploita tietekort Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland willen daar om dat er snel een onderzoek komt naar de behoefte aan deze veerdienst Ook willen GS een onderzoek naar de wenselijkheid zijn van over- heidsexploitatie van de veer dienst. In afwachting van de resultaten van het onderzoek wordt Provinciale Staten voorgesteld om de tarieven van het veer tot 1 januari 1982 ongewijzigd te laten. Met het onderzoek ia een be drag gemoeid van 50.000 gul den. Sinds het tolvrij maken van de Beneluxtunnel wordt er steeds minder gebruik ge maakt van de veerdienst. De overheid betaalt momenteel 50 procent van de exploitatiekos ten. De veerdienst Maassluis Rozenburg biedt werk aan 64 mensen. _l_ Schledam Schiedam- Noord krijgt geen voetgan gersbruggetjes over de Mo- zartlaan, zoals die wel wa ren aangegeven in het ver keerscirculatieplan van de gemeente, dat in november vorig jaar werd uitgebracht Dat valt op te maken uit het commentaar dat de gemeen te inmiddels op reacties van belanghebbenden heeft gege ven. De bruggetjes waren oorspronkelijk bedoeld om schoolkinderen veilig de weg te laten oversteken, maar de gemeente heeft geen idee hoe de ongelijk- vloerse kruisingen In de be staande bebouwing moeten worden ingepast. Met het vervallen van de brugplan nen voor de Mozart laan blijft een van december *77 daterende beslissing van de gemeenteraad definitief on uitgevoerd. In dat jaar kende de ge meenteraad aan de loopbrug een hoge prioriteit toe. As pecten van werkgelegenheid <er stond veel arbeid in de noodlijdende staalindustrie tegenover) en van veiligheid voor de voetgangers waren de achtergronden voor de be- slissing. Wethouder Chris Zijdeveld stelde destijds de aanpak van de gemeente Hoorn als voorbeeld: voet gangers werden in een wijk van die Noordhollandse plaats consequent van het overige verkeer gescheiden door loopbruggetjes. Ook Schiedam moest in de visie van de wethouder tot derge lijke maatregelen overgaan. In de loop van de tijd is ech ter de weerstand tegen de plannen van de wethouder toegenomen. Vooral ouden van dagen en andere mensen die slecht ter been zijn zou den van de gelegenheid toch geen gebruik maken. Om dat bezwaar te ondervangen zouden de bruggetjes aan éên kant op de verdiepingen van flats in Groenoord wor den aangesloten. Probleem daarmee was echter weer dat daardoor alleen bewo ners van flats de bruggetjes voldoende aantrekkelijk zouden vinden. Vanavond buigt de commis sie voor ruimtelijke orde ning zich over het vraagstuk van de overstekende kinde- ren in Schiedam Noord. De j reacties van mensen op het verkeerscirculatieplan en het commentaar van de ge meente daar weer op rijn een agendapunt. Schiedam Bij een inbraak in een school aan de Dr. Schaepmansingel hebben onbekenden goederen buit ge maakt ter waarde van tweeduizend gulden. De inbrekers drongen de school binnen dloor een raam te forceren en doorzochten vervolgens alle lokalen, waarbij zij ook een kast openbraken. Op hun speurtocht stuitten zij op een tuner, een versterker, een cassettedeck, twee luidsprekers, een filmpro- jector en een orgeltje. Uit de etalage van een winkel aan de 's-Gravelandseweg. hebben dieven een porseleinen beeldje met een waarde van zevenhonderd gulden gestolen. Vlaardingen Aan de voor avond van de begrotingsde batten In de Vlaardingse raadszaal heeft de stichting Sociaal Kultureel- en Op bouwwerk Vlaardingen Holy er in een brief bij de gemeenteraad op aangedron gen, dat de verbouwing van de noodschool aan de Meer- koetstraat eerder wordt aan gepakt dan gepland staat Het hunrcontract van de stichting voor het huidige onderkomen In De Heipaal aan de Reigerlaan loopt op 1 juli volgend jaar definitief af, nadat het al enkele ma len was verlengd. Als er op die datum geen andere op lossing is. staat het wijk werk in Holy gegarandeerd op straat De bedoeling is nog steeds dat het wijkcentrum in Holy ge vestigd wordt in het centrum gebied. Aangezien de plannen voor dit gebied een enorme vertraging hebben opgelopen is het wijkwerk danig in de knel geraakt Vorig jaar ging men accoord met een tijdelijk onderkomen in de vorm van de noodschool aan de Meer- koetstraat, maar die moet eerst grondig worden verbouwd, voor de ruimte voor de nieuwe bestemming geschikt is. Vol gens de stichting staat die aan passing ongeveer halverwege de prioriteitenlijst voor 1981. Dat is te laat, vreest de stich ting. In 'de brief aan de raadsleden dringt de voorzitter van de stichting, Ria van Haperen, er op aan dat de raad haar in vloed aanwendt om de zaak te vervroegen. Wateringen Bij een handelaar in tweedehands auto's aan de Lei weg in Wateringen is gisteren een personenwagen ge stolen. De verkoper had de sleuteltjes van de personenauto, die voor het gebouw geparkeerd stond, in de auto laten lig gen. Uit een zaak aan de Herenstraat werd in de nacht van maan dag op dinsdag voor 25.000 gulden aan kleding ontvreemd. Schiedam De groei van waardevolle bomen op de al gemene begraafplaats wordt ernstig belemmerd door an dere vegetatie, die veel te welig tiert- Gemeenteweg kers willen daarom, nog voor de lente van 1981 be gint, een hele groengordel langs de begraafplaats uit dunnen en verjongen door nieuwe aanplant. Enkele po pulieren, wilgen, vlieren en elzen zullen daarbij gekapt worden, maar dat is ten be hoeve van houtsoorten die langzamer groeien en in hun ontwikkeling achtergeblo- ven zijn. zoals de esdoorn, de lep en de es. En juist die bo men zullen in de toekomst bet landschappelijk beeld rond het graf moeten bepa len. Wat er nu gaat gebeuren, is gewoon dit: er wordt veel groen verwijderd om ander groen meer ruimte te geven. Het is bekend dat begraaf plaatsen een gezonde omge ving voor bomen vormen," maar als de groei te hard gaat, moet ingegrepen worden. Op de algemene begraafplaats zijn vooral struiken helemaal in de verdrukking geraakt. Om ver betering in die situatie te bren gen beeft directeur gemeente werken Harm-G. de Block een bedrag van 55.000 gulden no dig- Vanavond brengt de com missie voor ruimtelijke orde ning (juist nu is dat een heel toepasselijke naam) daarover advies uit aan B en W. In de winter van 1975 werd de oostelijke groengordel al in be langrijke mate gesaneerd. Vo rig jaa r werden de singels voor een deel uitgebaggerd en ge deeltelijk gedempt. Nu is de rest van de groene zoom van de begraafplaats aan de beurt Deze luchtfoto van de kat holieke begraafplaats bene den aan de Vlaardingerdljk toont goed aan, hoe welig het groen daar kan tieren. Dat is op de algemene begraaf plaats ook het geval, de bo men raken er zelfs In de knel en daar gaat de gemeente nu wat aan doen. (Luchtfoto: Sijthoff Pers.) De Lier De Lierse carna valsverenging de Theebuk kers uit De Lier heeft als enige vereniging in het Westland op het juiste tijd stip haar Prins Carnaval ge kozen. Elf minuten over elf kwam hij binnen. De Lierse carnavalvereniging noemt hem Cornelius van Oosterlee in de orde der Theebukkers. Buiten het camavalsleven staat hij bekend als Cees Nouwens. De nieuwe prins is opvolger van Droptonius Alavianus. Jk Dil nieuwsblad. waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met Rotterdams Nieuwsblad. •0*0\W»« p.dies'- YostcC

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1