DAMSCHE COURA aar later klaar Gemeente betaalt seen Bergingen in Protest bewoners tegen bus in straat iWiMMïM. Aktie huisvuil komt op gang PULLOVERS Protesten tegen tariefs verhoging deze 4 Rijkswater staat heeft werk nog niet aanbesteed Schiedam Rijkswaterstaat vertraagt het werk aan de nieuwe oprit van rijksweg 20, vanaf Schiedam-Centrum in de richting van Vlaardingen. Hoewel het Rotterdamse aannemersbedrijf Van Hattum en Blankevoort het bijbehorende viaduct onder de spoor baan Schiedam/Delft vorige maand heeft opgeleverd, laat rijks waterstaat aan de verdere oprit van de rijksweg nog niets doen. Van Leij den Gaelstraat afgesloten 'Geen belangrijke renovatie Korte werk onderbreking bij Vlaardingen Oost krant MjgÉt tuin strepen ea Dit nieuwsblad, waarin al bet nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met Rotterdams Nieuwsblad. Donderdag 20 november 1980- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 227 -6 PAGINAL 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL H .'iaduct onder de spoorbaan is klaar, alleen de bijbehorende oprit nog niet. ADVERTENTIE Vlaardingen Bewoners van de Prins Bernardlaan' zijn fel gekant tegen bus- verkeer door hun straat. Dat hebben zij het college en de verkeerscommissie laten weten. De bewoners waren gealarmeerd door een aantal tekeningen van de afdeling gemeentewer ken, dat aangaf dat de Prins Bernardlaan in bei de richtingen door bussen gebruikt zou kunnen wor den. Zij voeren aan dat een dergelijk plan in strijd is met eerder gemaakte afspraken. Inmiddels is gebleken dat één en ander inderdaad op een misverstand berust. Ge meentewerken zal nieuwe tekeningen maken die beter tegemoet komen aan de wen sen van de bewoners. Die tekeningen krijgen de bewoners in de eerstvolgen de inspraakavond op de ver keersplannen voor het ge bied Babberspolder/Ambacht gepresenteerd. In de brief aan het college doen de Prins Bernardlaan- bewoners overigens een zij delingse aanval op een ande re bewonersgroep: die van de Verkadesingel. Zij weten te melden dat met name deze bewonersgroep de collegebesluiten probeert aan te tasten. rit rij ksweg 20 De bewoners van de naoor logse huizen dringen al jaren bij de gemeente op de bouw van bergingen aan, In de be staande situatie moeten zes gezinnen één berging delen van twee bij drie meter. „Veel te klein", vinden zij. Die wens is indertijd door de gemeente erkend er zou een projectgroep komen die de bouw moest voorberei denmaar inmiddels is de zaak zo vertraagd dat wet houder Bas Goudriaan geen gaatje meer weet te vinden om het exploitatieverlies van zestigduizend gulden per jaar dat de bergingen veroorza ken te dekken. Met de bouw van de bergingen is een be drag van circa één miljoen gulden gemoeid. Ook in het meebetalen van de bewo ners, voor zover die dat zou den willen, zag de wethouder geen heii. ,.Dat kan weer Schiedam De Bewonersve reniging Schiedam-Zuid heeft weer gereageerd op de voorge stelde tariefs- en belastingver hogingen in de begroting van de gemeenteraad. In een brief aan de Gemeente raad stelt de bewonersvereni ging dat als de gemeente Schiedam over te weinig geld beschikt, zij dat in Den Haag moet opeisen en niet bij haar burgers in rekening moet brengen. „En dat juist in een tijd dat de mensen met een re gelrechte loonsverlaging ge confronteerd worden", aldus de brief. „Het Rijk int belas ting naar draagkracht. Ge meentelijke belastingen- en ta riefsverhogingen zijn groten deels in principe voor iedereen gelijk, ongeacht wat men ver dient. Zodoende zullen de door u voor 1981 voorgestelde ver hogingen het huidige rege ringsbeleid versterken, waar door de laagstbetaalden in uw gemeente het hardst worden getroffen. Wij vinden, dat de gemeente aan deze politiek niet moet meedoen", aldus de 1 bewonersveren igi ng. Tevens vraagt de vereniging zich af of er überhaupt wel verhogingen moeten plaats vinden, omdat blijkt dat er elk jaar geld op de begroting over gehouden wordt. „Op deze wij ze wordt de Schiedammer to taal onhodig geld uit de zak geklopt, zonder tegenprestatie van de gemeente." Vlaardingen Machinefa briek Houdijk in Vlaardin gen gaat verhuizen. De le Van Leijden Gaelstraat zal op vrijdag 21 november, maandag 24 en dinsdag 25 november en mogelijk nog op woensdag 26 november in verband met die verhuizing voor alle verkeer worden af gesloten. Alleen voetgangers, fietsers en bromfietsers kun nen dan nog door de straat. Het verkeer zal. worden om geleid via de Koningin Wil- helminahaven NZ. De we- gafsluiting geldt voor beide richtingen. De weggedeelten, die op het viaduct moeten aansluiten, zijn nog altijd niet aanbesteed. De bedoeling is dat de aanbeste ding eerst op 7 januari 1981 gaat plaatsvinden. Aanvanke lijk lag het in de bedoeling, dat de nieuwe oprit deze zomer al voor verkeer zou zijn openge- .steld. Daarmee was.de gevaar lijke situatie op de huidige op rit, die veel te kort is, verhol pen geweest. Voor de vertraging kan de voorlichter van rijkswater staat, de heer Gerritsen, geen verklaring geven. Hem is al leen bekend dat de aanbeste ding in januari plaatsvindt en dat het werk dan tegen de bouwvakvakantie van 1981 klaar moet kunnen zijn. „Bin nen een paar maanden moet het gebeurd kunnen zijn, zo veel werk is het niet," aldus Gerritsen. Er was echter al va ker uitstel: de oplevering had, zoals Gerritsen in augustus 1978 zei, al begin '79 moeten plaatshebben. Rijkswaterstaat weet de ver traging tot dusver aan bouw technische moeilijkheden rond het nieuwe viaduct. Maar nu dal werk afgerond is. zelfs in versneld tempo omdat Van Hattum en Blankevoort een enorme betonplaat met in wen- Vlaardingen De kans dat de bewoners van de 210 De Snaijerwoningen op korte termijn een berging krij gen is verkeken. De commissie voor stadsvernieuwing ging gisteravond morrend akkoord met het besluit van B en W geen geld vrij te maken, voor de bouw van ber gingen bij de gemeentewoningen in de Babberspolder en niet over te gaan tot de instelling van een project groep, waarin gemeente en, bewoners de zaak nog eens onder de loep zullen nemen. niet, omdat we gebonden zijn aan het huurprijzenbeleid van het rijk." CDA-fractievoorzitter Jo Schriel vroeg zich af of het besluit van B en W de ber gingen te schrappen er an ders uit had gezien als het was genomen, nadat de ge meenteraad zich vorige week tijdens de begrotingsbehan delingen heeft uitgesproken voor een motie dat renovatie in principe niet kostendek kend hoeft te zijn. B en W namen hel besluit omtrent de bergingen op 4 november, negen dagen voor de bewus te raadsvergadering, waarin het CDA zich na een felle discussie neerlegde bij de Pvd A-motie, Goudriaans antwoordde volmondig nee en zei dat het geld er een voudig niet is en dat de bouw van de bergingen lang niet zo belangrijk is als andere renovatieprojecten. „Het geld is er gewoon niet. Hier niet en in Den Haag ook niet." Hij gaf weliswaar toe dat het voor de'bewoners die er ja ren voor geknokt hebben jammer is, maar bleef onver murwbaar. Wel zegde hij toe na een opmerking van PvdA'er Kwakkelstein de zaak nog eens te willen be studeren na het verschijnen van eer» rapport van de Na tionale Woningraad, waarin naoorlogse woningen en de mogelijkheden om die te ver beteren onder de loep wor den genomen. Een vertegenwwordigster van de bewoners die hun be langen jarenlang tegenover de gemeente heeft behartigt had geen goed woord voor de wethouder over. „Eerst be loof je wat en nu kan het in eens niet. Dat noem ik een rotstreek. Ik zie nu geen an dere mogelijkheid dan dat de bewoners zelf maar schuur tjes gaan bouwen. En dat is ook geen mooi gezicht, al die lelijke kippenhokken", liet zij Goudriaan weten, die zich indertijd heelt uitgesproken voor bergingen binnenshuis, omdat hij vond dat er in de omgeving meer groen moest komen, dig geheide kokerpalen heeft kunnen gebruiken, blijkt de rest nog in 2ijn geheel uitge voerd te moeten worden. Wel ke aannemer hiervoor wordt aangetrokken, zal niet voor 7 januari bekend zijn. Die aan besteding zelf schijnt tot ver traging te hebben geleid. De tijd was voor rijkswaterstaat financieel net niet gunstig om aannemers in te schakelen. De weggedeelten waarom het gaat zijn die tussen de 's-Gra- velandseweg en het nieuwe viaduct onder de spoorbaan Schiedam/Delft en tussen dit viaduct en de Parkweg. De nieuwe oprit van rijksweg 20 wordt vrij lang. Dat heeft te maken met een verwachte toe name van de verkeersdrukte, als rijksweg 19 tussen Schie- dam/Vlaardingen Rijswijk zal zijn gerealiseerd. De huidige oprit geldt als een zeer gevaar lijke:wie vanaf Schiedam- Centrum de rijksweg op wil richting Vlaardingen. heeft betrekkelijk weinig ruimte om in te voegen en dc oprit eindigt tegen de wand van het oude viaduct onder de spoor baan. Plannen voor de oprit 'konden in 1Ö78 omwikkeld gaan wo.r- den, toen in Schiedam kwam vast te staan dat de verlengde Prinses Beatrixlaan ten zuiden van het Beatrixpark niet meer aangelegd zou worden. In plaats van deze verbindings weg tussen Groenoord en het industriegebied 's-Graveland komt nu alleen een fietspad. Rijkswaterstaat betaalt hier van een klein stukje, te weten het fietspad voor zover dat pa rallel aan de oprit loopt, ter hoogte van het viaduct. Vlaardingen Een korte werkonderbreking bij het havenbedrijf Vlaardingen Oost begin deze week heeft geleid tot oplossing van de problemen, die sinds de aankondiging be gin oktober dit jaar dat de containerafdeling van het bedrijf zou sluiten nog niet waren opgelost. De korte aktie begon maandag omstreeks het middaguur toen enkele werknemers uit de afde ling containers hun onvre de kenbaar maakten door het werk demonstratief te onderbreken. Knelpunt was het feit dat een kleine twintig arbeiders nog steeds geen duidelijkheid hadden over herplaatsing in het bedrijf. Met name enkelen van hen, die om medische redenen aange past werk behoeven, ver keerden tot dinsdag in grote onzekerheid.' Volgens FNV-districtbe- stuurder Dik Nas zou de aktie bijval hebben gekre gen van een groot aantal werknemers van de werf. Toen duidelijk werd dat de leiding van het bedrijf bereid was snel zekerheid te geven toog men om streeks 14.00 uur weer aan het werk. Nas sprak giste ren zijn tevredenheid uit over de afloop van de ak tie. „Het is leuk opgelost, de mensen om wie het ging hebben nu een goede plek gekregen," Langzaam maar zeker beginnen de gemoederen zich »e roeren. De verhogingen van de huisvuilbelastingen on het besluit om nog slechts een keer per week het huisvuil op te halen le een aantal Vlaardingers in het verkeerde keelgat geschoten. Startte vorige week een groep huisvrouwen uit de Holywijk, in overleg met de Werkgroep Verzet Woonlasten, al een aktie; deze week kondigde ook de Socialistiese Partij aan het er niet bij te laten zitten. Onder het motto 'Ons huisvuil is geen melkkoe' werd tijdens een protestvergadering een comité opgericht dat het de gemeente lastig wil gaan maken. Ook de Vlaardingse huisartsen overwegen de gemeente aan te schrijven over de bezwaren die zij hebben tegen het slechts een keer por week ophalen van het vuil. Op de foto een beeld van de protestvergadering ven de Het werk aan de oprit zat 7 januari worden aanbesteed, is althans de bedoeling. Het Jeugd Verbond houdt in Arcade in Schiedam een anti apartheid manifestatie. Pagina twee. Illegale radiostations worden in Schiedam meer en meer uit de lucht geplukt. De bewonersvereniging Schiedam-Zuid steunt ze. Pagina drie. Ook Maasland behandelt deze week de begroting voor 1981. Een overzicht van de algemene beschouwingen op Pagina vier. Pietje Pluk iswellicht de bekendste kapper in Schiedam. Of beter: in Kethel. Ondanks de veranderdetijden knipt hij gewoon door. Pagina vijf.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1