8 SM Start microcompe titie: Rob Hoogendijk als enige in de prij zen Harm Knolbokaal rvoor Jan de Bie Belangrijke punten voor damesteams Tweede overwinning voor WIK Spirit zorgt voor sensatie De Ooievaars: teveel blessures Prima herstel van Vlaardingers Vlaardingen/ScMedam-De start van de I zaalcompetitie van de korfballers was niet lal te rooskleurig. Er was slechts winst Ivoor Spirit, terwijl Oranje Nassau in de I laatste minuut een gelijkspel moest toe- I staan. Vlaardingen moest tegen DKC er- I kennen, dat oefenen iets anders is dan com- I petitiekorfbal. Iman Kars snel uitgeschakeld B en Pgaat rustig door maandag 24 november 1380 VO/SC/WW Alleen winst voor Spirit I Vlaardingen - Ï>KC 7-11. I Vlaardingen begon zeer ge- I spannen aan deze wedstrijd en I dat was er dan ook de oorzaak |vanf dat het de kansen In de eerste minuten niet kon be nutten. Tegenover de nervosi teit van Vlaardingen stond de rust van het team van DKC.De Leidenaren lietzen Vlaardingen in de eerste mï- e maten uitrazen om vervolgens zelf het initiatief in handen te nemen. Met name het schot was beter verzorgd en dat le- v erde in de eerste helft een 3-7 v<oorsprong op. Na rust pro beerde Vlaardingen wel -het spel te verplaatsen, maar het lukte niet. Op de juiste mo menten liep DKC weer uit en ITlaardingen, met vijf debutan ten in de ploeg, kon niet dich terbij komen. Halverwege de tweede helft was de marge vier punten, 5-9. Dit was te- v eel van het goede en het ein- Vlaardingen Hoewel hij eigenlijk pas op het laatste ogenblik aan de ploeg was toegevoegd, is de Vlaar- dingse judoka Rob Hoogen dijk er als enige Nederlan der in geslaagd tijdens de Open Duitse kampioen schappen in de prijzen te vallen- Dat de VLaardingse stand-in tot 60 kilo in de fi nale op Peter Jupke (West Duitsland) strandde, was geen schande, zeker niet ge zien de eerdere prestaties. In de tweede ronde pakte Hoogendijk, die eerst was vrijgeloot, de Oostenrijker Strandner met armklem, waarna in vlug tempo tot de halve finale de "Westduitser Engelmeijer (yuko) en de Egyptenaar Abel Minen (koka) aan de zegekar wer den gebonden. In de halve finale trof Hoogendijk op nieuw een oosterbuur en wel Rohrauer, die via een verwurging en dus vol punt moest afhaken. Voor Rob Hoogendijk kwam het eer ste verlies in de finale en wel tegen Peter Jupke, die hem al eerder tijdens de kampioenschappen van Zweden en de EK voor lan denteams had verslagen. Nu was een armklem Hoogen dijk te machtig. Voo:r Iman Kars eindigde het toernooi al vrij vlot In de *s?rste ronde stond de Maansluise judoka tegen de Duin*' nummer één. Chris tian .Tfeureuther en een on geluk.' cige been worp deed Kars zelf op de rug belan den. 7En omdat Neureutber (hij word nog wel derde) la ter ooyt werd uitgeschakeld kreeg Iman Kars ook geen herkan* sing. Waarmee de laatse Nederlandse troef eveneens in de anonimiteit bleef stiïken. I Heerlen De heren van Bro- lleco hebben de lastige uitwed- 1 strijd tegen Van Houten/VCH luit Heerlen zonder kleer- I scheuren doorstaan. Tevens is Igebleken, en dat is misschien veel belangrijker dan. het be- I halen van drie punten, dat de Iviaardingse volleyballers de ■klap van het verlies tegen SDO verwerkt hebben en dat ■zelfs 'zonder Albert Schaap en Deo Ebeli, toch twee sternj- I punten binnen de Vlaardïngse I formatie, VCH geen kans I kreeg. Paul de Haan namens de I Vlaardingers; "De wedstrijd is mij erg meegevallen. Meege- Ispeeld heeft beslist de snelle I winst in de eerste set. Zoiets is I natuurlijk een geweldige op- I steker." Vlaardingen begon fu rieus. Met Alex Moret in de basis, die overigens een uitste kende wedstrijd speelde, kwam Broleeo al snel met 5-10 voor en werd deze voorsprong niet meer uit handen gegeven (6-15). Gelijkmatig De tweede en de derde set echter gingen redelijk gelijk op. In de tweede set kwam Vlaardingen nog wel met 8-7 achter te staan, maar vooral door goed serveren van dë kant van de Vlaardingers ver anderde deze achterstand in een 14-11 voorsprong en werd deze set uiteindelijk met 15-12 gewonnen. De derde set ging wat minder. Vlaardingen keek al snel tégen een 7-1 achter stand aar.i. Toen vond Paul de Haan het noodzakelijk Alex Moret doi>r John Rol te ver vangen en het spel verliep ge lijk wat soepeler. Vlaardingen trok de stand op 7-7 gelijk en tot 13-13 bl eef het een nek aan nek race. T 'och was het uitein delijk de p.loeg van De Haan die met 15—13 de volle winst pakte. Verdedigifhg De Haan: "V'CH speelde het zelfde spelletje £tls SDO vorige week. Gelukkig heeft dit keer de verdediging beter gefunc tioneerd en dat is wat mij be treft een heel belangrijk as- pekt van deze wedstrijd ge weest" ■Vlaardingen - Jan van de Bie is in café Dë ■Griffioen bij het driedaags biljart toe mooi (li- |bre) om de Harm Knol Bokaal als winnaar uit de bus gekomen, waarna hij uit handen van Harm Knol, de ex-eigenaar van De Griffioen, de beker ontving. De bekerwinnaar van de vo rige twee jaren, Wim Brinkman, liet het vrij dag en zaterdag enigszins afweten, waarna hij zich zondag ïn zijn laatste partij revancheerde door deze in slechts tien beurten (moyenne 22) te winnen. Ook de hoogste beurt van 84 kwam iop zijn naam. Desondanks was er niet meer dan een vijfde plaats voor hem weggelegd. De -uitslag; 1. Jan van der Bie (Start'75)* 2. Jan de ■Lange (Het Oosten), 3. Gerrit de Graaf (Wils- ■kracht), 4. Co van Zweden (Start'75), 5. Wim (Wilskracht), 6. Gerard Wijzen- broek (ApoUo'75), 7. Sing Dekker (Start'VÖ), 8. Bart de Groot (Het Oosten). 1 Het district Nieuwe Waterweg Noord het'ft een algemene ledenvergadering gehouden, v/aarin voor de aftredende penningmeester Pie t La gendijk als opvolgers Marie van Zevenbergen en Cees Eygeraam werden gekozen. Ank Slui mer werd als bestuurslid aan de techrjsche commissie toegevoegd, waarmee de emar icipa- tie ook in biljartkringen zijn beslag krec :g. Zij is het eerste vrouwelijke bestuurslid in het di strict Nieuwe Waterweg Noord. Op de leden vergadering werd tevens besloten, dat arbi ters in het vervolg onko?' mrekeningen mogen de clareren met betxekkmg tot in het weekeinde gespeelde finales. de kwam bij 7-11. Ron Ek vond de overwinning van DKC verdiend, maar hij vroeg toch ook clementie voor zijn team. 'We moeten niets force ren, vijf debutanten en een brok nervositeit spelen een grote rol, al zou een eerste thuisoverwinning goed ge weest zijn voor het zelfver trouwen' zei hij na afloop var; het duel. Doelpunten: Monique Verwey (2), Marieke Boshuizen, Marij ke Strubbe, Annemieke Wil lem sen, Rik Brouwer en René Zwets. Spirit - Hoogvliet 6-3 De les van het eerste duel had Spirit goed geleerd en ook nu bleef men proberen de bal goed rond te spelen. Dit leerde de tweede overwinning op. De eerste helft sloot het met 4-2 af en in de tweede helft liep men uit naar 6-4. Al hield men de toeschouwers onnodig in de spanning, want de overwin ning werd pas in de laatste mi nuut in veiligheid gebracht. Doelpunten: Frans vah der Krans(2), Martin Lokker(2), Jan de Visser (2). Oranje Nassau - RWR 9-9 Oranje Nassau maakte het zichzelf in dit duel onnodig mogelijk door erg chaotisóh te korfballen. Dit chaotische spel werd duidelijk in de hand ge werkt door de even chaotische leiding. De eerste helft hielden de partijen elkaar in even wicht, 4-4 en ook in het twee de bedrijf gaf men elkaar wei nig ruimte. In de slotfase had Nassau een 9-8 voorsprong, maar een foutje in de aanval leidde tot een frïemeldoelpunt tegen en dat betekende op de valreep 9-9. Doelpunten: Ton Sluimer(3)p Bram van Zelm(2), Leo van der Bie(3), Coby van Keulen. ODI - Maassluis 2 5-6 In de eerste helft had ODI duidelijk moeite met de reser ves uit Maassluis,2-4. Maar in de tweede helft kwam ODI toch goed terug, maar moest in de laatste minuut toch een kleine nederlaag incasseren, 5- 6. Een, door ODI, omstreden strafworp werd door Maassluis in tweede instantie benut en dat betekende het verlies voor de Schiedammers. Doelpunten: Marlène 01iviert2), Elly van der Lely, Louis de Vries en Leon 't Hart. Harga -ODO(D) 56 In een wel spannende, maar niet hoogstaande, partij korf bal heeft Harga beide punten moeten afstaan. Niet de beste, maar de gelukkigste werd uit eindelijk winnaar. In de eerste helft ging Harga na een 2-0 voorsprong met 2-3 thee drin ken. In de laatste minuut ver kleinde Harga de achterstand tot 5-6, maar de nederlaag was een feit. Doelpunten: Karei van der Linden (3), Koos van Leeuwen (2). Maassluis - Hoekse SV 7-9 Een wedstrijd, die uiteindelijk van vele toeschouwers ten slotte het predikaat bedroe vend'kreeg. Want beide par tijen bakten er erg weinig van. Maassluis speelde te mat en legde zo weinig korfbalinzicht in het spel, dat halfweg tegen een 4-6 achterstand werd aan gekeken. Taktïscb speelde zij het spel niet slim en ook de te genstanders vielen zwaar te gen. Tekenend was het angstig spel, dat coach Ed Mayer zijn team liet spelen. Hij liet daar door blijken, maar weinig ver trouwen te hebben in zijn ploeg. Dat Hoekse won, was niet omdat zij beter waren, maar twee keer meer geluk hadden met schieten. Hét enthousiasme voor de eerste 'micro-dag' was ook bij ae teams zelï erg groot..Zo belandde Nel Majoor in een overi- gens door Harga verloren wedstrijd tussen de toeschouwers. Da acht finalisten in beeicfc Vlaardingen De verschil* lende damesteams van het waterweggebied hebben het dit weekeinde uitstekend ge daan. De volley halsters van Broleeo wonnen met 3-1 van DAC (14-16,15-4,15-7 en 15-9). De dames van MVC. verlo ren weliswaar met 3-2 van VCA maar behaalden toch een uiterst belangrijk punt (15-12,10-15,14-16,10-14,15-4), terwijl het damesteam van B en P met 3-1 van Expalvo uit Dordrecht won (10-15,15- 9,13-15,8-15). De heren van B en P gaan rustig door met winnen en dit keer werd Zandvoort/ER uit Vlijmen aan de zegekar gebonden. De dames van MVC behaalden, dit weekeinde weer een punt. Misschien had er voor de Maassluise dames meer ingeze ten, want op een gegeven mo ment had MVC een 2-1 set- voorsprong. Coach Vijfvin- kel;" Jammer van die vierde set We stonden zelfs met 12-9 voor, maar konden die voor sprong niet vasthouden en VCA kwam op 14-14 langszij. Vervelend was het dat de scheidsrechter op dat moment een aantal vreemde beslissin gen nam,waardoor We met 16- 14 verloren". De laatste set was voor VCA een formaliteit (15-4). Toch is Vijf vinkei niet- ongerust:"We behalen regel matig punten, ik zie het wel zitten. We hoeven absoluut niet te degraderen." Noodzakelijk. De dames van B en P begin nen eindelijk hun draai te vin den en acteren op het ogenblik als een goede middenmoter. Dit keer werd van Expalvo gewonnen en zo worden de puntjes die noodzakelijk zijn voor het handhaven in de der de divisie bijeengesprokkeld. Vooral Jacgueline van Velen speelde aan Schiedamse zijde een goede wedstrijd. Bij de he ren van B en P waren het Ste fan Jacobs en Pieter Both die uitblonken. Hoewel de eerste set wat stroef verliep (13-15), had B en P betrekkelijk wei nig moeite met het team uit Vlijmen. Mentaliteit Coach Leo Ebeli was over de prestatie van zijn damesteam van Broleeo erg te spreken. ïtHet Was een prima wedstrijd, ik moet zeggen dat de meisjes een goede mentaliteit en erg veel vechtlust getoond heb ben." Hoewel de routine bij DAC rijkelijk voorhanden was, was het toch het jeugdige Broleeo dat haar tegenstand ster aftroefde. Onder leiding van de uitstekend spelende Anneke Maat en Emmerike Zevenbergen werd weliswaar de eerste set verloren (14-16), de overige drie sets waren voor Broleeo (15-4,15-7 en 15- 9). m i Ook de dames van Broleeo waren dit weekeinde succesvol. Vlaardingen - De waterpoloers van SZC hebben de klip, die MZPC vormde, niet kunnen omzeilen. In Maastricht verlo ren de Schiedammers met 9-5. De heren van de Viking had den met ZDHC totaal geen moeite: 7-3. De heren van WIK behaalde in Leerdam tegen de Linge hun tweede competitie- overwinning: 7-8. De dames van Viking waren niet opge wassen tegen Merwede :0-5. MZPC-SZC 9-5 EEn jammerlijke nederlaag voor SZC, want door dit nega tieve resultaat verliezen de Schiedammers de aansluiting met de koplopers. Het verlies werd in de eerste periode van de wedstrijd al een feit, want toen nam de thuisclub een rui me voorsprong (3-0). Al had den de Schiedammers wel dichterbij kunnen komen, als Willem Jan Looman geen strafworp had gemist In het tweede bedrijf kwam MZPC zelfs op 4-0, alvorens de SZC'ers pas echt iets terug konden doen. In het tweede gedeelte van deze slechte wed strijd kon SZC de gastheren goed partij geven, maar daar bleef het bij, want de marge was en bleef te groot Door deze 9-5 overwinning bezet' MZPC nu de derde plaats en is SZC „gedegradeerd" tot een grauwe middenmoter Viking-ZDHC 7-3 Opnieuw een Viking overwin ning, die erg gemakkelijk tot stand kwam, aangezien ZDHC had geen antwoord had op het collectieve spel van de Viking. Met name als de Vlaardingers niet in de balbezit zijn, zijn zij bijzonder sterk. De zoneverde diging is voor vele ploegen een te groot obstakel, zo ook voor ZDHC. De Viking aanvallen zijn, met name .als Gerrïe van Opstal en John Malipaard er zich mee bemoeien bijzonder gevaarlijk. In het tweede ge deelte van de wedstrijd waren deze twee mensen in de front linie te vinden en dat wierp duidelijk zijn vruchten af. Aan het begin van de derde perio de had Viking een minimale voorsprong van 2-1, die in de laatste twee perioden werd uitgebouwd tot eeen fraaie 7-3 zege De linge-WIK 7-8 Een degradatieduel, waarin de thuisclub in het laatste gedeel te het Koofd verloor. Hierdoor kon WIK de tweede overwin ning in de wacht slepen. De gehele wedstrijd was de strijd gelijk opgegaan, al keek WIK wel steeds tegen een minimale achterstand aan. Na een du bieuze beslissing van de scheidsrechter, kon De Linge niet meer in zijn spel komen, daar de ploeg het te druk bad met het becommentariëren van de man in het wit. WIK profiteerde bijzonder dank baar van deze situatie, door de wedstrijd naar zich toe te trek ken en zo de broodnodige pun ten mee naar huis te nemen. "Viking-Mërwede 0-5 De dames van Viking konden niet verhinderen dat Merwede twee punten mee naar huis nam. Merwede was duidelijk de sterkste ploeg. De snelheid was het gevaarlijke wapen van de dames uit Dordrecht, waar tegen De Viking had geen doeltreffend antwoord op kon zetten, het kon slechts probe ren om de de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Vlaardingen/Schiedam Drie van de acht op het programma staande hockeywedstrijden werden afgelast, maar de grootste sensatie kwam van het onderaan staande Spirit (d) dat koploper Schaerweide mei maar liefst 30 op de feiten wees. KrimpenEvergreen 31 Tegen het onderaanstaande Krimpen heeft Evergreen zich lelijk in de kaart laten kijken. Een tevergeefse regen van aanvallen heeft Krimpen gela- ten over zich heen laten gaan totdat de mogelijkheden daar waren om zelf te scoren. Tot driemaal toe leverde dit een doelpunt cp terwijl er voor óe Maassluizers maar eén doel punt viel te noteren. Een straf- push van Cean Bulman vorm de dit enige lichtpuntje. PolluxAeolus 12 Het op de bovenste plaats zete lende Aeolus heeft twee pun ten van de heren van Pollux gekregen zonder daarvoor tot op de bodem van het mense lijk hockey kunnen te hoeven gaan. Pollux wist door middel van Errol Bulman. wel een 1— 0 achterstand ongedaan te ma ken maar de 'God van de wind' stelde daar een tweede tegenover en zo bleven de Vlaardingers weer eens met lege handen achter. Spirit—Forescate 2—0 Een dominerend Spirit heeft in de aanvangsfase nog vrij veel moeite gehad met het snelle en fanatieke Forescate. Maar waar de verdediging het niet redde daar stond doelman Norbert Companus klaar om alles te stoppen tot een straf- push toe. De doelpunten kwa men van de gebroeders Frans en Ge Hengstdie met hun technisch grote vermogen het Spirit team de juiste richting in weten te duwen met als ge volg betere resultaten als voor heen. SchaerweideSpirit 9—3 De koploper Schaerweide ont ving de onderste, Spirit, geen probleem derhalve voor de Schaerweide dames. Relaxed zou de eindstreep wel eens worden gehaald. Hoe anders pakte dit alles echter uit! Van het begin af aan speelden de Schiedamse dames alsof zij bo venaan stonden in plaats van Schaerweide. Vloeiende com binaties gavende koplopers het idee van een kwade droom in plaats van een-reele hoc keywedstrijd. Een strafcorner van Annelies Willems belande bij Annette Hengst en zij was het die de score opende. Ver bijstering aan beide zijden was toch wel het gevolg. Een won derschone aanval van -TrudJ Hengst belande bij Annelies Willems die 20 scoorde. Bij na- identiek aan het eerst* doelpunt was het derde, weer van Annelies Willems naar Annette Hengst en zo was hej 30. Een hemel op aarde. SchiedamHet rolstoelbasketbalteam van de Schiedamse invalidensportvereniging De Ooievaars heeft de competitie^ wedstrijd tegen RIS uit Rotterdam met 42-35 verloren. Bij de rust hadden de Rotterdammers al een 20-13 voorsprong. Het grote probleem bij de Schiedamse ploeg was het op de been brengen van een representatieve ploeg, aangezien er erg veel blessures waren. De verdiende nederlaag was daar door afdoende verklaard. De hoogste Schiedamse scores kwamen op naam van Kees Keus (12) en Cees Croonen (9>

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 8