STAD/STREEK Tweede beroep in zandaffaire Eerste paal voor West- land- Extra koopa vonden Ondanks verlies van rechtzaken; Drukkerij in nieuw pand lilSi BHH Bromfietser rijdt voetgangster aan OT 1 Winkel diefjes betrapt ■m Officier vindt strafte laag Eremedaille Tijdelijke inkorting buslijn 41 -£ Blokje 'C vrijdag 23 novomber 1380 VD/SC/WW V an Puy velde kri j gt mogelijk toch zijn zin Schiedam In ome jcrant van 14 september 1978 lijkt het allemaal nog jö simpel: „Opbouwwer ker naar Zuid" luidt de kop uit die dagen. De vier- oude wijken hadden na gezamenlijk overleg be sloten dat Zuid het meest in aanmerking kwam voor de ene opbouwwer ker, die voor de vier wij- xpo- 17.00 I i het; llec-5 U.00i idag- sentr uur.'i 0.00 j hele;- Directeur Rutger ten Hage toont de nl&iwe persen ean burgemeester Te Leo. Schiedam Door een druk op de knop van één van de persen opende bur gemeester John te Loo symbolisch het nieuwe pand van drukkerij Steens ean de 's Gravelandseweg. Daarvoor evalueerde Te Loo in zijn openingswoord de ontwikkeling van de drukkerij. In 1922 startte Henk Steens een twee mansdrukkerij in een klein pandje op de Hoog straat. Die zaak is door de jaren heen uitgegroeid tot een gezond bedrijf met momenteel 45 man perso neel. ..De drukker brengt ge dachten en gevoelens over aan een brede kring van mensen. Het is een vorm van communicatie die in de begintijd met de han den opgebouwd moest worden, sprak Te Loo. „Ondanks alle ups en downs die het bedrijf tij dens en na de oorlogsjaren gekend heeft, start het met een nieuw perspectief." De bouw van de nieuwe behuizing heeft ruim an derhalf jaar in beslag ge nomen. Drukkerij Steens heeft zich toegelegd op de productie van vierkleuren drukwerk, vooral etiket ten. mmninniuMtihitiniiiiiifiitiiiifiiiiiiiiiuiDiiiiiiiiiiiiiuiiniiiiinDiiiiiiiiiiiiijiunimiiiiiniijaJm ken ter beschikking stond. Nu, ruim twee jaar 'later, is er nóg geen op bouwwerker in de wijk aan het werk. Zuid, waar het opbouwwerk volgens iedereen 20 hard nodig was, wist niet met de werkgever voor het op bouwwerk (SSWO) tot overeenstemming te ko men welke kandidaat moest worden benoemd. Zuid wilde het bestuurslid van de bewonersvereni ging uit de wijk, Armand van Puyvelde, en het SSWO maakte zich hard voor de andere kandidaat die uit de sollicitatieproce dure naar voren was ge komen, de Goudse op bouwwerker Van Kam pen. Conflict Zuid koos uiteindelijk voor het eigen bestuurslid Van Puyvel de en raakte prompt in een ernstig conflict met net SSWO en de daarin vertegenwoordig de andere wijken, gewikkeld. De kandidatuur van Van Puy velde was volgens het SSWO onaanvaardbaar. Van Puyvel de had niet de papieren die in heel Nederland aan een derge lijk functie worden verbon den. Daarnaast waren door de acties van de bewonersvereni ging in Zuid de andere sociaal culturele instellingen in de wijk buiten de sollicitatiecom missie gehouden, vond het SSWO. Van Puyvelde zou dus niet op steun in de gehele wijk kunnen rekenen, vond het SSWO. Van Puyvelde werd door het instituut dat zijn werkgever zou moeten worden dan ook geweigerd, en dat bracht de kandidaat-opbouwwerker tot een kort geding tegen het SSWO. Tegenkandidaat Van Kampen had zich teruggetrok ken en dus stond niets meer een benoeming van Van Puy velde in de weg. Dat vond hij zelf, en met hem de gehele be wonersvereniging. Onbenulligs Rechtbankpresident rar J.L- G. Reuder keek vreemd op toen de kamer voor het kort geding op 14 maart 1979 bom vol zat met tientallen vrijwilli gers, die elkaar over de benoe ming van een opbouwwerker in de haren vlogen. pt Is zonde dat vrijwilligers hun kostbare tijd aan zo iets onbenulligs be steden, vond de rechter toen door Richard Stomp. hij de papierenvracht rond de benoeming had doorgenomen. Maar ook de rechter wist in het kort geding niet tot een oplossing te komen. Dat lukte de Rotterdamse rechtbank wel in de rechtzaak die erop volg de. Het SSWO beeft juridisch gelijk, zo luidde de uitspraak. Het SSWO voelde zich ge sterkt; Van Puyvelde en Zuid namen de uitspraak niet en gingen in hoger beroep. Nu is dan ook de uitslag daarvan be kend: het Haagse gerechtshof heeft het vonnis van de Rot terdamse arrondissements rechtbank bevestigd. Resultaat Het resultaat van dit alles? Zuid zit zonder opbouwwer ker. De wijken zijn in twee kampen verdeeld: Zuid aan de ene kant en de andere wijken aan de andere. Herhaaldelijk komt er haat en nijd tussen de partijen weer aan dë opper vlakte. De laatste keer gebeur de dat toen voorzitter Koos van der Keur van Zuid de le denwerfactie van de Westelij ke collega's veroordeelde als een nepactie. Van Puyvelde werkt als ophouwwerker in de Rotterdamse wijk Alexander- polder, waar zijn gebrek aan papieren niet als onoverkome lijk werd aanvaard. Kostbare tijd is er door vrijwilligers ge stoken in de juridische haar kloverij die niets aan een be staande toestand hebben ver anderd. Wethouder Herman Posthoorn sprak tijdens de be grotingsbehandeling de wens uit dat het SSWO de nieuwe opbouwwerker die moet wor den aangewezen, in Zuid aan het werk stelt In de meerja renbegroting stond de beschi- bare opbouwwerker al voor de zuidelijke wijk ingetekend, maar omdat het overleg van wijken zelf uitmaakt waar een opbouwwerker heengaat, noemde Posthoorn het vast staande gegeven in de meerja renbegroting slechts een voor keur van gemeentewege. Jaap Nieswaag van het SSWO zegt nu dat Van Puyvelde, mocht de opbouwwerker naar Zuid gaan, en dat is wel waar schijnlijk, best opbouwwerker mag worden. Als hij maar door een breed samengestelde sollicitatiecommissie wordt ge kozen. „En dan vinden we een commissie met allemaal groep jes uit de bewonersvereniging en een schaakvereniging niet voldoende" aldus Nieswaag. Als de opbouwwerker inder daad naar zuid gaat, als een breed samengestelde commis sie de inmiddels meer ervaren Van Puyvelde benoemd en éls Van Puyvelde zijn baan in Rotterdam op wil geven (hij heeft dat geenszins uitgeslo ten) is de cirkel weer rond. Van Puyvelde wordt opbouw werker in Zuid! Hoewel hij de. door hem aangespannen rechtszaken heeft verloren be reikt de opbouwwerker dan toch wat hij met die gerechte lijke stappen wilde bereiken. De enige partij die dan écht heeft verloren, zijn de bewo ners van de wijk, die méér dan twee jaar op de komst van een naar het schijnt broodnodi ge opbouwwerker hebben moeten wachten, zegt men in Schiedam. Botterdam Ook de directeur van het aannemersbedrijf De. Jager en Klein zal zich voor het Haags gerechtshof moeten verantwoorden voor zijn aandeel in de Maassluise zandaffai re. Officier van justi tie mr D. J. Copper heeft beroep aangete kend tegen het von nis van de Rotter damse rechtbank, die Vlaardingen Een 59-jarige voetgangster is woensdag op de kruising Lepelaarsingel Zwanensingel Dillen burgsingel aangereden door wn bromfiets, bestuurd door een 46-jarige Schiedamse. De voetgangster liep een gebro- «en pols op. De beide dames kwamen met elkaar in botsing, toen de voetgangster op de Zwanen- singel de voetgangersover steekplaats wilde overgaan. Beide weggebruikers kwa men ten val. De gewonde vrouw moest naar het Holy- ziekenhuis worden vervoerd om behandeld te worden. Vlaardingen In het bijzijn onderwijswethouder Maarleveld is woensdag de ^rste paal geslagen voor het JJeuwe complex van de christelijke scholengemeen schap Westland-Zuid'. De °fficiële handeling werd ver acht door mevrouw C. L. Larnbrechts Van der Maden. Het nieuwe gebouw aan de Arij Koplaan zal naar verwachting over twee jaar gereed zijn. Tot dan toe zal de school het nog met haar krappe, grotendeels houten behuizing moeten doen. De heer P. R. van Oosten heeft vanmiddag uit handen van burgemeester Kieboom een eremedaille verbonden aan de Oranje Nassau in brons ontvangen. De heer Van Oosten is 40 jaar in dienst bij het Toeleverings bedrijf George Stephenson- weg. Schiedam In verband met de afsluiting van de Spaansebrug zal de route, van autobuslijn 41 in Overscbie tijdelijk wor den ingekort Op zater dag 29 november vervalt het eindpunt aan de Van N00rtwijckstraat De hal te aan de Vlaardingweg bij de Spaansebrug zal dan als tijdelijk eindpunt dienen. Maandag 1 de cember rijdt lijn 41 weer normaal. de directeur veroor deelde tot een boete van tienduizend gul den. Mr Copper vindt het verschil tussen de eis zes maanden celstraf, waarvan drie voor waardelijk en de uit spraak van de rechtbank te groot Bij de behandeling van de rechtzaak tegen directeur Cees K. verklaarde mr. Cop per dat het strafrecht hem niet de mogelijkheid bood een boete van tonnen te ei sen en hij kwam daarom tot rijn eis van een half jaar ge vangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. De .rechtbank oordeelde echter veel milder. „De straf van tienduizend gulden boete vind ik te laag. Daarom heb ik beroep aangetekend", al dus de officier. Behalve de directeur van het aannemersbedrijf zullen ook de twee Maassluise topamb tenaren moeten verschijnen voor het Haagse gerechtshof. Al eerder heeft mr. Copper beroep aangetekend tegen de uitspraken van de rechtbank in de zaak tegen het ambte- narenduo. De geldboetes van tweeduizend gulden die de directeur gemeentewerken en het hoofd civiele werken kregen opgelegd voor hun aandeel in de zandfraude achtte de officier van justitie ook te laag. Procureur generaal mr P. A. H, Bos weet nog niet precies te vertellen wanneer het Haags gerechtshof zich over de zandzaak zal buigen, maar voegde daar wel direct aan toe dat het nog zeker drie maanden zal duren. Hij verklaarde gisteren dat het hof eerst de afhandeling van de zandzaak door de Rotter damse rechtbank zal afwach ten, voordat er een planning wordt gemaakt „Mogelijk volgen er in deze zaak nog meer appèls en daar wil het hof op wachten, zodat het de hele zandzaak tegelijk kan afhandelen", aldus mr Bos. Hij achtte de kans vrij klein dat het hof weer een nieuw onderzoek zal laten instellen. Mr.Bos: „Er is al zoveel tijd aan besteed, dat dat nauwe lijks zin heeft". De Rotterdamse officier van justitie mr. Copper heeft in de drie zittingen die de rechtbank tot nu toe aan de zandaffaire heeft gewijd vooral de nadruk gelegd op de aantasting van de gronds lagen van ons democratisch bestel. Hij achtte het zeer kwalijk dat de verdachten op eigen boutje onvoorziene werkzaamheden in de boek houding verwerkten als gele verd zand, zonder goedkeu ring van de gemeenteraad. „Het nadeel dat MaasSluis in het bestuurlijke vlak heeft geleden is veel groter dan het financiële", zo zei de offi cier van de week bij de zaak tegen de uitvoerder van het aannemersbedrijf. Volgens rapporten van de rijksaccountantsdienst en de vereniging van Nederlandse gemeenten is er zeker voor drie miljoen gulden zand in de boekhouding verwerkt, terwijl het in feite om extra werkzaamheden ging. De uitvoerder van het aanne mersbedrijf die van de week terecht stond beweert echter dat het om veel meer gaat Hij wees de rechtbank er op dat de beide instanties bij de bepaling van dat bedrag zijn uitgegaan van het verschil tussen de inkopen van het aannemersbedrijf en het aan Maassluis geleverde zand. „Het ingekochte zand ging niet alleen naar Maassluis. Daarnaast werd ook nog aan andere bouwers geleverd. Dat verschil is veel groter dan drie miljoen", zo ver klaarde de uitvoerder, die vijf maanden celstraf waar van ^drie voorwaardelijk te gen zich hoorde eisen voor zijn aandeel in het gesjoemel met zand. Overigens zal de Rotterdam se rechtbank zich ook nog een keer moeten bezighou den met de Maassluise zan daffaire. Dinsdag kon de zaak tegen een neef van de directeur van het aanne mersbedrijf, die ook bij de fraude is betrokken, niet doorgaan wegens ziekte van rijn advocaat Vlaardingen Twee jeugdi ge winkeldieven zy'n woens dag bij Vroom en Dreesmann op heterdaad betrapt bij het stelen van kleding. De jonge lui, Vlaardingers van 15 en 16 jaar, werden in het poli tiebureau ingesloten voor na der onderzoek. Tijdens het eerste verhoor bekenden ze ook een inbraak in een school Het onderzoek duurt nog voort. Binkie, King en Oscar rijn drie Duitse Doggen, welke mo menteel verblijven in het asiel. Binkïe, een reu van 5 '/4 jaar, kennen we al uit een vorig Blokje Rond. Een rustige hond, waar we nog steeds geen nieuw tehuis voor gevonden hebben. King en Oscar komen bij dezelfde baas vandaan en konden goed met elkaar op-, schieten, totdat de bazin weer ging werken en deze twee ka meraden het slachtoffer wer den van deze beslissing. King is pas anderhalf jaar en Oscar is vijf jaar, beiden van het mannelijke geslacht. Ze zijn sterk vermagerd binnengeko men, maar er is al een beetje vooruitgang te zien. Alledrie zijn ze verschillend van kleur: Binkie zwart-wit oftewel har lekijn, Oscar gestroomd en King goudgeel met flaporen, dus ongecoupeerd. De karak ters verschillen niet, maar ze zijn eensgezind terughoudend tegenover vreemden en in de omgang verschrikkelijk lief en betrouwbaar. Misschien komt het vreemd over, die drie Doggen in Blok je Rond en niet gewoontege trouw de beschrijving van een enkele hond. Dat kan ik uit leggen. Het is te moeilijk voar mij een keus te maken tussen deze drie doggen. Binkie heeft al een keer in deze rubriek ge staan, doch het heeft niet gere sulteerd in een liefhebber. Oscar vinden de moesten al weer te oud, dus heeft hij ook minder kans om geplaatst te worden, evenals Binkie. Dan blijft King van anderhalf jaar over, waarvan men wei zal verwachten, dat hij een goede kans maakt om geplaatst te worden. Toch wil ik niet toe geven (misschien struisvogel politiek) dat er geen mensen bestaan, welke overstag gaan bij een serieuze ontmoeting met Binkie en Oscar. Allebei zijn ze erg rustig en aanhanke lijk en willen gewoon blijven leven In een fijne omgeving. Daarom laat Ik ze allemaal op draven voor de fotograaf om zich van de beste kant te laten zien. Ze staan gezamenlijk zeer ongeduldig te trappelen, hun kerend naar een dierwaardig bestaan en vol verwachting naar beter denken. Dat stemt zij tot nadenken en kan er niet achterkomen, hoe mensen in staat zijn dergelijke fijne hon den zonder moeite naar een asiel te brengen. Zo'n gedachte komt bij mij ook altijd boven, wanneer ik zijn eigen honden SIGNALEMENT: NAMEN: Binkie, King en Oscar GESLACHT: mannelijk KLEUREN: reep. zwart-wit, geel en gestroomd LEEFTIJD: rep. 5 1 en 5 Duitse Dog zeer voldaan, gelukkig en vol vertrouwen zie slapen en dro men in de huiskamer. Voor geen miljoen zou ik afstand van mijn bonden kunnen doen en daarom zal het wel .altijd onbegrijpelijk voor mij blijven, dat er toch mensen bestaan, die om een flutreden hun hon den het onzekere bestaan van een asielhond geven. Die men sen, die dit doen, omdat dit hun beter uitkomt zijn geen dieren waard. Deze honden hebben er niet om gevraagd om eerst een tehuis te hebben en daarna als een wegwerpar tikel als het allemaal teveel Is, naar het asiel gebracht te wor den. Dit klinkt allemaal als een aanklacht tegen deze men sen en zo mag het ook be schouwd worden. Ik ben ei genlijk erg boos en voel me erg onmachtig om tegend er- gelijke praktijken op te treden. Hoe graag het ook wil, ik kan ze niet allemaal mee naar huis nemen ondanks de grote ver leiding daartoe. Dat is echter het probleem niet oplossen, maar verplaatsen. Er zijn na tuurlijk nog meer asielhonden, maar Doggen een probleem apart Door hun overgevoelige karakter en gebrek aan ruimte hebben ze het niet zo naar hun zin in een asielkennel. On danks extra verzorging en aandacht vallen ze schriba- rend af bionnen korte tijd. Be halve King en Oscar, die als hongerige wolven op hun voedsel afvliegen. Dat komt waarschijnlijk door te weinig voeding bij hun vorige baas. Als ze dan eindelijk een beetje bijkomen en gewend zijn, kun nen ze daarna toch weer zeer snel afvallen door hun levens omstandigheden, Het is voor mij niet de eerste keer, dat iks een Dog zie wegkwijnen en langzaam kapot te gaan aan heimwee naar een goed tehuis. „Kapot gaan" klinkt hard, maar het is nog ellendiger om te weten, dat je er niets tegen kan doen. Gebalde vuisten, scheldpartijen^ choppen tegen de eerste de beste muur, dat alles helpt niets om een Dog van zijn voorgenomen sterven af te houden. Daarom doe ik nog een allerlaatste noodop roep en poging om deze Dog gen onder te brengen bij een ware dierenvriend. Ik, Binkie, Oscar en King hopen op een klein wondertje in de Harga- hoeve aan de Schiedamse Sportlaan nummer twee. door Wim Haslinghuis beheerder Hargahoeve wyM Rond Sint Nicolaas en H Kerstmis zullen er weer een aantal extra koopa- 3 vonden worden gehouden. E In Schiedam zullen de de winkels vanavond geo- pend rijn van 18.00 tot 21.00 uur, en morgen tot 3 17.00 uur.In Schiedam, s Vlaardingen en Maassluis zijn er koopavonden van maandag 1 tot en met don derdag 4december tot 21.00 uur. Schiedam en Maassluis houden een extra koop avond op vrijdag 19 de cember tot 21.00 uur. Op maandag 22 en dinsdag 23 december rijn ia Vlaar dingen, Schiedam en Maasslniq de winkels tot 21.00 uur open. Op 24 de cember zijn de winkels in Schiedam en Maassluis tót 18.00 geopend..Maassluïs houdt bovendien nog een extra koopavond voor in validen op 16 december van 19.00 tot 21.00 uur. 't

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3