SCHIEDAMSCHE COURANT Opgeleverde ij ven leeg staan bé Kabel wil doorgaan Ik neem. proef dé Usaö.t"° Waterweg wil eigen zwak zinnigen zorg I Él 'if il Volgend jaar weer 9Vlaardingen aktieP Zie ginds komt desloper Vrouwen niet aan de bak bij brandweer lil '|j N I College ongelukkig met Rijnmondbesluit PvdA stelt vragen Gemeente stopt subsidie Verdachte inbraak gemeentehuis aangehouden heren VESTEN SS8§ë Wijziging eisenpakket nodig Doodsoorzaak onbekend 120 kilo vuurwerk op de achterbank Bezwaar tegen 'monsterregio'Rotterdam 'il 4 >;y m h: EB19S0 r. ter DO.. wg B.V. bach jlaandag 1 december 1980- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendïenst 144144 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 104de jaargang no. 234 —8 pagina's 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Behalve kijken, praten en luisteren kon men op de manifestatie ook zelf dingen doen- Dit jongetje scheen zich in de han- denarbeldhoek best te vermaken. Vlaardingen De organisatoren van de manifestatie "Vlaardingen aktief hopen volgend jaar weer een dergelijke manifes- tatie, waarop sociaal culturele activiteiten zich aan de bevolking kunnen presente ren, te houden. Op de manifestatie zaterdag in Triangel zijn duizenden Vlaardingers afgekomen. Ook vanuit de Vlaardingse verenigingen en organisa ties was veel belangstelling. De organisatoren werden overstelpt door vertegen woordigers van sociaal culturele activiteiten, die geen uitnodiging hadden gekregen om met een kraam op de manifestatie vertegenwoordigd te zijn. Zo'n veertig verenigingen en instellingen lieten de be zoekers zien waar zij mee bezig zijn. Zie verder pagina drie. Met hand en tand verzetten Schiedam PvdA-raadslid Arie Verlïnde heeft in de commissie Algemene en Bestuur lijke zaken zijn bezorgdheid geuit over de re kening van twee miljoen die Schiedam bin nenkort verwacht van Rijnmond inzake de Afvalverwerking, als bijdrage in de aanloop verliezen. Verlinde voelde zich door Rijnmond ge dwongen om dit bedrag te betalen. De schuld zou aanvankelijk ergens anders gehaald wor den, omdat Schiedam geen gebruik maakt van de AVR, maar nu wil Rijnmond alsnog de twee miljoen van Schiedam. Verlinde werd in zijn mening gesteund door het colle ge. Burgemeester Te Loo zei Verlinde dat met dit besluit alle redelijkheid zoek is, en toonde zich hoogstongelukkig met deze besluitvor ming. „Wij zullen ons met hand en tand ver zetten tegen de invordering van dit bedrag," aldus de burgemeester. Maassluis De woningen die enige tijd geleden zijn opgeleverd in de zogenaamde 'stedelijke straat' in de Steendijkpolder in Maassluis zijn nog steeds niet bewoond. Een aantal openbare voorzieningen gas, water en licht die door de gemeente moeten worden aangebracht ontbreken nog in de straat. Daarnaast zijn de huizen slecht bereik baar, omdat de aanleg van straten nog niet is voltooid. In een brief aan GS zeggen de drie gemeenten het te betreuren, dat in het structuurplan nergens aandacht is besteed aan subregionalisatie. „In het rapport wordt gesproken over een maximaal invvonersdraagvlak voor de sociaal-pedagogische zorg van 200.000 inwoners. Met ruim 180.000 inwoners benadert de regio Nieuwe Waterweg-Noord dit criterium dicht. Daarbij komt dat de drie gemeenten in deze regio op tai van andere ge bieden in de sector maatschappelij ke dienstverlening en volksgezond heid, met name ten aanzien van planning en afstemming van voor zieningen, streven naar regionale samenwerking," zo staat het in de brief. Met andere woorden: Schiedam, Vlaardingen en Maassluis willen het werk met hun drieen blijven doen yiaardingen De Kabel geeft het niet op nu de gemeente- faads heeft besloten om de subsidiekraan voor het werklo zenproject dicht te draaien. In overleg met het ministerie van CRM en het Schiedamse werklozenproject de Trech- ter/SWA onderzoeken bestuur, beroepskracht en vrijwilli gere van De Kabel of de mogelijkheden om zonder de ge meentesubsidie van 23.000 gulden door te gaan. Ook wordt het niet uitgesloten dat het werklozenproject de raad met klem zal verzoeken terug te komen op haar besluit Dé gemeentelijke subsidie #ng voor het grootste deel op aan het loon van de be roepskracht die voor twintig uur bij De Kabel werkzaam «ras. Door het raadsbesluit korat die plaats nu op de tocht te staan en is het on duidelijk of er nog een be taalde medewerker aan het project verbonden kan blij- Wl li de afgelopen begrotings- ehandelingen verklaarde «n meerderheid van de raad uaf de gemeente geduld ge- Jgeg heeft gehad, maar dat De kabel zich eenvoudigweg riet waar heeft kunnen ma ken in zijn tweejarig bestaan. Verantwoordelijk wethouder Jelle Wijnstok (CDA) was Kt daar niet mee eens en pleitte tot het laatst voor een ribsidie voor het project, dat Wst bezig was aan het op- Rellen van een beleidsnota riet duidelijke aanbevelin gen voor de toekomst «halve van de gemeente «rtving De Kabel nog een «jdrage van de ministeries Vari CRM en sociale zaken, genaamde activiteitensub- ?<hes, maar nu de raad nee gezegd tegen een subsi- Je voor het komende jaar, is vooralsnog onduidelijk of het «k door zal gaan met steun het project In 1979 Vlaardingen van het rijk zo'n zestigduizend gul den voor werklozen projec ten. Hoewel de rijksbijdragen niet afhankelijk van het ai of niet toekennen van een ge meentesubsidie, verklaren betrokkenen van diverse werklozenprojecten dat het wel degelijk een rol speelt. „Hoe sterker de gemeente zich maakt, hoe sterker je bij bij het rijk staat", aldus Hans Verlinde, staffunctionaris van het Schiedamse werklo zenproject De Trechter/S- WA. ^ateringen De politie van Wateringen heeft een 26-ja- ftge Hagenaar aangehouden, pa ervan wordt verdacht vo- *ge maand in het gemeente huis te hebben ingebroken. De man, die de daad inmid dels heeft bekend, werd on- ■JS bij een inbraak in jndrecht op heterdaad ■apt. ADVERTENTIE U 2MQDÉUEN! diverse kleuren! u extra voordelig De PvdA-fractie in de ge meenteraad van Maassluis wil van burgemeester en wethouders opheldering over de lege huizen. Volgens PvdA-raadslid me vrouwVan der Meule'n- Knoop gaat het om een wo ningen tiental woningen dat door het in gebreke blijven van de gemeente nog leeg staat In het nieuwbouwproject 'de stedelijke straat worden in totaal circa 140 woningen gebouwd. In schriftelijke vragen aan het collége wil de fractie on der meer weten of het ge meentebestuur van mening is dat bij een zeer groot be stand woningzoekenden het onaanvaardbaar is dat eens gezinswoningen leeg blijven staan, omdat de gemeente in gebreke is gebeleven. Het aantal woningzoekenden in Maassluis bedraagt circa tweeduizend. Ook wil de PvdA weten op welke wijze het college heeft zorg gedragen voor de nodi ge coördinatie tussen de diensten van gemeentewer ken en de nutsbedrijven enerzijnds en de de algemene woningstichting anderzijds. De socialisten in de Maasslui- se raad willen verder weten of de vertraging nog van in vloed is op de huurprijs van de woningen en hoe het col lege verdere vertraging wil voorkomen. Tot slot vraagt de fractie of het bij het college bekend is of het één en ander heeft ge leid tot schade aan derden die mogelijkerwijs door de gemeente moet worden be taald. „Wordt actief, want samen staan we sterk!" riep een niet geheel onpartijdige Sint Nicolaas zaterdagmiddag de bewoners van de Vlaardingse Zeeheldenbuurt toe. De hulpsinterklaas, In wie de wat oudere bezoekers van het wijkcentrum Oost met enige moeite een ener giek actievoerder uit de wijk konden herkennen, was Schiedam De brandweer gaat binnenkort intern overleg plegen over de mogelijkheid vrouwen binnen het korps te halen. Daarvoor zal waarschijnlijk een fundamentele beleids verandering nodig zijn. De huidige eisen blijken te zwaar om vrouwelijke vrijwil ligers te krijgen. De werving die de afgelopen maanden lan delijk gehouden is, heeft in Schiedam 30 kandidaten opge leverd. waaronder een aantal vrouwen. Daarvan zijn nu elf potentiële kandidaten overge bleven. Alle vrouwen zijn af gevallen. In de raadscommissie voor al gemene en bestuurlijke zaken is al gedacht over de wijze,hoe men meer vrouwen binnen het corps kan aantrekken. Brandweerommandant Metaal stelde dat hiervoor de stand punten veranderd moeten worden. „We zullen moeten afzien van het standpunt dat elke vrijwilliger alles moet kunnen. Een vrouw kan in veel gevallen niet veertig me ter hoog een ladder op om ge wonden naar beneden te ha len. Wel kan zij van heel groot nut zijn in andere takken van het vrijwilligerswerk binnen het corps. Daarvoor zal echter een verandering van de werk- strategie nodig zijn. Ook het bestaande corps zal een ge wenningsproces moeten on dergaan. Voorop staat dat wij vrouwen volledig willen ac cepteren en inschakelen in ons bedrijf." enige uren voordien, geze ten op een tractor, de wo ningen van de met sloop bedreigde Zeeheldenbuurt langs geweest om de en quêteformulieren op te ha len, die tevoren door de wijkgroep waren uitge deeld. In het wijkgebouw maakte hij de uitslag bekend. Een verrassing was het nauwe lijks: de overgrote meer derheid van de bewoners, die de vragen beantwoord den, is voor handhaving van hun woning (onge veer 9D procent). Een min derheid van dat aantal voelt wel iets voor renova tie, maar wil zeker niet meer gaan betalen dan ƒ250,- aan maandelijkse huur voor zo'n gereno veerde woning. De enquê te werd door een kwart van de bewoners ingevuld. Maar of met het houden van deze enquête de slo pershamer voorlopig weer in de kast gezet zal wor den? Zelfs Sint Nicolaas leek niet helemaal over tuigd, getuige de nieuwe versie van 'De stoomboot' die hij zijn buurtgenoten liet zingen: 'Zie ginds komt de sloper'. Maassluis De 24-jarige Maasluizer J.V. den vastgesteld. kwam zaterdagavond om het leven terwijl De politie acht het niet uitgesloten dat er iets hij in zijn flat met een bandrecorder aan het niet met dÊ apparatuur in orde was en de opnemen was. man, die net vier maanden was getrouwd, De preciese doodsoorzaak kon nog niet wor- door elektrocutie is gedood. Schiedam De Schiedamse politie heeft het afgelopen weekeinde 120 kilo vuur werk in beslag genomen. De bemanning van een politie wagen zag de partij zaterdag avond liggen op de achter bank van een personenwa gen die op het Broersveld stond geparkeerd. De poli tieagenten stelden zich ver dekt op en toen de 33-jarige Schiedemse eigenaar ver scheen grepen zij hem in de kraag. Noch voor vervoer en het in bezit hebben van het explosieve spul had de man vergunning. De politie schat de waarde van de partij in de duizenden guldens. Ook in Vlaardingen nam de politie vuurwerk in beslag. Nadat meerdere telefonische klachten waren binnengeko men hield de politie twee 15- jarige Schiedammertjes aan die in de buurt van de Oos terstraat aan het 'knallen' waren. De minimum leeftijd, voor zowel aankoop als afsteken van vuurwerk is achttien jaa€ .A. Dit nieuwsblad, wai omi 1 zon con Rot waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt I zonder extra kosten bezorgd in combinatie met 1 Rotterdams Nieuwsblad. oei teleto0»'" "i ICT Schiedam De drie Waterwegsteden hebben bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland aan de bel getrokken uit vrees voor een slechtere situatie in de zorg voor geestelijk gehandicapten. Schiedam, Vlaardingen en Maasluis willen samen de sociaal-pedagogische zorg voor gehandicapten coördine ren, het liefst via één autonome instelling. In een structuurplan van de provincie worden de drie gemeenten echter gerekend tot de Rotterdamse regio. en niet opgaan in een grote 'mon sterregio'. Voor de zorg voor geestelijk gehan dicapten biedt het Waterweggebied een goede regionale basis, menen zij. De drie willen over het structuur plan de mening weten van de twee Stichtingen voor sociaal-pedagogi sche zorg, die in dit gebied werk zaam zijn, te weten Sint Jozef2org in Schiedam en 'samenwerking SPZ West, Zuid-Holland' in Vlaardingen en Maassluis. Zij willen de mogelijkheid bespre ker» één autonome SPZ-insteiling in de Waterweg-Noord te vormen. Het Schiedamse gemeentebestuur heeft inmiddels een brief ontvangen van de stichting Uit en Thuis uit Vlaardingen, die beoogt gezinsver vangende tehuizen op te richten en te exploiteren. Deze stichting spreekt daarin de wens uit dat de stichting 'samenwerking SPZ West, Zuid-Holland' ook de belan gen van Schiedamse gehan dicapten gaat behartigen, omdat de Sint Jozefzorg be zwaren opwerpt bij ouders van gehandicapten met een andere levensbeschouwelijk karakter dan de katholieke. De mogelijkheid om gehan dicapten te laten begeleiden in gewenste levensbeschou welijke richtingen moet steeds aanwezig zijn, volgens Uit en Thuis, en zij verwijst naar gelijkluidende opvattin gen in het provinciale struc tuurplan. Voorts bepleit Uit en Thuis evenals de drie gemeenten een kleinschalig opgezette zwakzinnigenzorg, dus een apart team voor de subregio W aterweg-Noord. Ouders moeten daarin kun nen participeren, vindt Uit en Tnuis. Ook zou er een vaste plaats in dit team moe ten zijn voor vertegenwoor digers van de oudervereni gingen Philadelphia en VOGG. Beide brieven, van de drie Waterweggemeenten en van de stichting Uit en - Thuis, staan op de agenda van de raadscommissie voor volks gezondheid, die woensdag avond bijeenkomt in het Schiedamse stadhuis. Aanvang acht uur. ff ,i ,jr t i;f liM dl k

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1