SP0R1 Hans van Leuteren langs V an der Smissen ad van Asten wint eer hoy SZC krijgt de kous op de kop Juventus verrast Leiderdorp in r. Goud voor Jacqueline Claas Louis Haver mans wint driebandenstrijd Jeugd promoveert VZCop derde plaats maandag 6 december 1930 VD/SC/WW Vlaardingen Als men de kwaliteit van een biljarter moet afmeten aan de grootte van een foedraal, dan is de eerste prijs tijdens het nationale drie- bandentoernooi in De Griffioen in goede handen gevallen. Immers, Louis Havermans torst naar iedere wedstrijd een indrukwekkende verzameling keu's mee. De feiten zijn echter anders. De cijfers waarmee Havermans de triomf de zijne mocht noemen waren verre van indrukwekkend. Met een toemooimoyenne van slechts 0.781 bleef hij ruimschoots onder de degrada- tiegrens van de ereklasse. Een veeg teken wellicht voor de nationale titel strijd straks in Amsterdam. •Christ van der Smissen aan stoot, op de achtergrond is Havermans in actio In het veld van vijf ereklas- sers en een hoofdklasser was de Vlaardingse biljarter niet de enige die onder de maat bleef. Ook nationaal kam pioen Christ van der Smissen faalde nadrukkelijk. „Ik wil echt geen uitvluchten zoe ken. maar tijdens de wereld kampioenschappen in Buenos Aires had ik minder last van vijfduizend man publiek, dan hier van één toeschouwer." Van der Smissen wilde daar mee niet zeggen, dat het toer- Hans van Leuteren ver sloeg verrassend de natio nale kampioen Christ van der Smissen. nooi slecht bezocht werd, maar wel dat er op de eerste avond, tijdens zijn zenuwslo pende party tegen Eddy van door Karei Strack van Schijndel der Looy, uiterst irritant ge reageerd werd op het spel- verloop. De enige biljarter, die wel zijn normale niveau haalde was Eddy van der Looy. In een schitterende openings partij versloeg hij de latere winnaar Louis Havermans gedecideerd. Slechts 47 beur ten had hij nodig, waarbij twee series van negen hem al een flink stuk op weg brachten. Havermans leek tot een definitieve verliezer ge doemd, getuige zijn moyenne van nauwelijks een half in die wedstrijd. Maar gaandeweg het toernooi herstelde de van origine ka- der-speler zich uitstekend. Tegen Doggen nog moeizaam (73 beurten) maar in de loop van de resterende partijen steeds overtuigender. Zijn ab solute uitschieter was een moyenne van 1.052. Verrassing De verrassing kwam echter van een kant, waar niemand hem verwacht had. Hans van Leuteren, als enige hoofd klasser temidden van de na tionale top, versloeg zowel de nationale kampioen Van der Smissen, als de latere win naar Havermans. Deze voor treffelijke prestaties bezorgde de Th ijssen-speler uiteindelij ke een vierde plaats. „Ik ben niet echt tevreden over mijn spel. Daarvoor is het toer- nooigemiddelde (0.659) te laag. Als ik over twee maan den ïn het Rotterdamse kam pioenschap ook zo speel, dan betekent het zelfs degrada tie." „Maar", zo vervolgde Van Leuteren, „In zo'n toernooi als dit is het wedstrijdverloop bepalend. Hier hecht ik geen waarde aan cijfers. Hier telt alleen het winnen". ittcrdam Weer bchaal- Aad van Asten in het tterdamse sportpaleis ioy' een overwinning in :n koppelkoers. In de eer- e kwalificatierit voor het ederlands koppel-kam- [ioenschap wist de Vlaar* inger met zijn koppel- ,t Ad de Jong de tegen- id op overtuigende ma- jier achter zich te laten, anaf de start ging Aad an Asten op de Rotter* amse baan in het offen- ef, waardoor er snel een. mde voorsprong werd eroverd. „Hierna was het ;n kwestie van controle- ;d'\ blikte de jonge Vlaar- inger (20 jaar) terug, die el moest toestaan dat ook e koppels Hellemons— rolljk en Grootzwagers— eserick op gelijke hoogte wamen. In de eindsprint -okken Aad van Asten en d de Jong echter gedeci- ;eid de zege naar zich toe. teraard toonde Aad van As- n zich content met zijn over- tnning waarmee hij zich bij i favorieten voor het aan- lande zondag te verrijden impioenschap heeft ge haard. ..Het gaat trouwens ch lekker op de baan", aldus ad van Asten. „Heel wat an- ts dan van de zomer. Twee ir geleden, in mijn eerste izoen als amateur was het k lekker gegaan", blikt hy rug- „ik stond halverwege t seizoen bovenaan in het gelmatigheids-klassement al td ik nog geen koers gewon- n. Twee maal vlak achter taar brak ik toen echter ijn sleutelbeen waardoor het is afgelopen. het voorbije seizoen was het 'emaal veel minder. Al won wel in het Belgische Sint nandsberg. Ik voelde mij ge- >on rot Lusteloos, een slap voel, ik wist niet wat het is. Daarom ben ik naar de ïdische sport faculteit in Tii- rg gegaan, maar daar kon- n zij niets vinden. Mijn huis- 3 heeft uiteindelijk uitge- nden dat mijn amandelen knipt moesten worden. ordat ik echter weer hele- ial de oude was, was het sei- in voorbij. Een verloren sei- ;n, ik moest weg bij mijn >nsor, al heb ik bij de ploeg Wit/Vrolijk opnieuw on- rdak gevonden. Ik ben naar Vlaardingen - Dc waterpo- loers van SZC hebben het te gen Njord niet slecht ge daan. Dit ondanks het feit, dat Willem Jan Looman door schorsing ontbrak. Er werd maar net verloren (8- 6), maar een gelijkspel had verhoudingen beter weerge geven. De heren van VZC wonnen bijzonder gemakke lijk van SVO: 11-4. De dames van Shell konden bij Posei don maar een nipte overwin ning behalen: 1-2. De dames van VZC, die net als Shell in de eerste klasse van de ZRO uitkomen, wisten eveneens te winnen. Al kwam deze 3-2 zege nog bijna in gevaar. Njord-SZC 8-6 De SZC'ers hebben de wed strijd tegen Njord eigenlijk in de tweede periode uit handen gegeven, want toen kon de ploeg uit Eindhoven van 2-2 tot 2-5 weglopen. In de vol gende periode kwam SZC erg dichtbij, 5-4. Een eigen doel punt van Wim van der Kolk bracht de marge weer op twee doelpunten: 6-4. In de laatste periode haalde SZC nog alles uit de kast en het leek dan ook op een gelijk spel aan te stu ren, maar bij een stand van 7-6 verloor SZC de bal en kon Njord ten onrechte de over winning vieren. In deze wed strijd deed Wim de Jong toch mee, zijn geschil met coach Wim van der Kolk lijkt te zijn bijgelegd. VZC-SVO 11-4 De heren van VZC hadden met SVO totaal geen moeite, waardoor zij in de race voor het kampioenschap blijven. SVO kwam er in het begin van de wedstrijd totaal niet aan. In het eerste kwart wis ten de Vlaardingers vijfmaal te scoren. Daarna nam VZC wat gas terug, waardoor de wedstrijd een rustig verloop kreeg. Door deze overwinning hebben de Vlaardingers de koppositie stevig in handen, met drie punten voorsprong op SVH 3. Posiedon-Shell 1-2 Pas in de laatste periode heeft Shell de overwinning naar zich toe kunnen trekken. Joke Bekker scoorde de winnende treffer, al had deze al veel eer der moeten vallen. Maar het sluitstuk van Posiedon bleek lange lijd een onneembare hindernis. In de eerste periode kon de goed draaiende Shell aanval niet tot scoren komen. Beide ploegen konden in de tweede en derde periode ieder eenmaal het doel te vinden. Alles wees erop dat deze 1-1 stand ook de eindstand zou worden. Maar de al eerder ge noemde Joke Bekker bracht in de laatste minuut de overwin ning voor Shell. VZC-Rotterdam 3 3-2 De dames van VZC begonnen deze wedstrijd erg sterk, waar door de „R totaal geen kans kreeg. In de laatste periode kregen de Rotterdamse dames, bij een stand van 3-0 een straf- worp te nemen, Toen er hier na in de Vlaardingse defensie een fout werd gemaakt kwam Rotterdam zelfs op 3-2. De overwinning kwam niet meer in gevaar, omdat de tijd voor de Roterdamse dames te kort bleek. Vlaardingen In de KNZB- jeugdcompetitie zijn zowel het eerste als het tweede team van VZC gepromoveerd. In Mon ster zette de 'tweede keus* ploegen als Alicante, Hippo campus en Excelsior op grote achterstand. Het eerste team had het in Den Haag moeilij ker, maar eindigde tenslotte na Zian/Vitesse op de tweede plaats. In 'De Morgenstond' in Den Haag zorgde VZC tevens voor een nieuw knngrecord. Dat was op de jongens estafet te 4 x 100 vrij. De tijd was 4.49 en daarvoor waren verant woordelijk: And ré van der Voorden 1.13.3, Alex Gerritsen 1.20.4, Robbie Claas 1.11.9 en Reinier van der Bend 1.03.4. Leon van IJzerloo zwom nog een nieuw clubrecord bij el kaar op de 100 meter rugslag in 1.26.3. Rotterdam De Vlaardingse Zwem Club heeft zich zonder veel moeite op de derde plaats kunnen handhaven. De ach terstand op winnaar ZPB/Unïco was té groot om van een échte concurrent te spreken. Het was voor de vierde maal dat de Barendrechtse equipe de titel van de Zwembond voor Rotterdam en Omstreken kon prolongeren. Bij VZC zorgde Jacqueline Claas voor enig vuurwerk door de 100 meter rugslag voor meisjes onder de 12 jaar op haar naam te schrijven. Met een tijd van 1.18.19 is zij minder dan een seconde verwijderd van Diane Edelïjn. Deze laat ste wedstrijd, die een aantal records had moeten opleveren, was van zeer matig gehalte. De competitie ging dan ook als een nachtkaars uit. Nautilus uit Dordrecht deed nog een poging degradatie te kunnen ontlopen, maar ondanks het feit, dat het deze wedstrijd voor bleef op De Lansingh, werd het naar de B-competitie verwezen. Nieuw volgend sei zoen is De Geul uit Papen- drecht, dat in de competitie met kop en schouders boven de rest uitstak. Overige persoonlijke records: Linda Rei ff op de 100 meter rugslag van 1.35.8 naar 1.35.01; Caroline van Neuren op de 100 meter schoolslag van 1.37.3 naar 1.36.8 en Marièlle de Ligt op dezelfde slag van 1.49 naar 1.48.2. Sandy van Dusseldorp veroverde brons op de 100 me ter rugslag in 1.23. In deze race werd hij hevig belaagd door Wouter Hoekstra, die er 1.23.7 voor over had. Caroline van Neuren was goed voor een vierde plaats op de 100 meter schoolslag in 1.36.8. Op dezelf de slag zwom Andrê van Hees 2Ïch naar zilver in 1.36.15. Ook de jongens-estafetteploeg, met Remco Snuverink, Pieter Kop, Robbie Claas en Marco van IJzerloo, viel in de prij zen, namelijk brons in 4.23.42. Eindstand van deze competi tie: 1. ZPB/Uncio, 2. De Devel, 3. VZC, 4. Poseidon '56, 5. De Kempvis, 6. De Lansingh, 7. Merwede, 8. Nautilus. Aad van Asten (links- ).„..weer eerste Ahay' gegaan met het doel te kijken of het op de baan zou lukken. Zoniet had ik gesteld, dan ga ik maar wat hardlopen als voorbereiding op het nieu we wegseizoen. Maar op de baan lukte het ineens. Won ik wat wedstrijden, met a)s hoog tepunt de koppelkoers over vijftig kilometer. Nu zie ik het weer helemaal zitten. Wan neer het goed gaat, dan krijg je natuurlijk er weer zin in. Dat is net als met je werk", stelt de voor masseur studerende Aad van Asten. Voorlopig gaat de belangstel ling echter uit naar het fietsen. Na het koppelkampioenschap zondag volgt de zesdaagse van Maastricht, 15-21 december, waarna in het nieuwe jaar 5-11 januari deel wordt genomen aan westnjden in Oost-Berlfjn. Ook de Rotterdamse zesdaagse 16-21 januari staat op het pro gramma. Schiedam/MaassluisDe he ren van Juventus hebben een erg opvallende prestatie gele verd door Leiderdorp, één van de koplopers, met 76-71 te ver slaan, Ook het herenteam van Green Eagles boekte winst. De dames van beide verenigingen hadden geen succes. Juventus-Leiderdorp (h> 76- 71 Juventus heeft de opgaande lijn van de laatste weken door gezet door het in de kopgroep van de tweede divisie vertoe vende Leiderdorp met een marge van vijf punten te ver slaan. Na een zwakke eerste helft keek de Schïedamse ploeg tegen een 29-38 achter stand aan, waarna direct na rust het verschil nog groter werd doordat het schot bij Ju ventus volledig faalde (tussen stand 29-47)Na acht minuten in de tweede helft sloeg de vlam in de pan, toen Rob van der Waal en Harry Sluimer op dreef raakten en binnen drie minuten het verschil van zes tien punten terugbrachten tot vijf. Leiderdorp raakte hier- van zo onder de indruk dat zelfs de eenvoudigste balletjes werden gemist. Met nog vijf minuten te spelen stond een 65-65 stand op het scorebord. Leiderdorp was mentaal aan geslagen, terwijl Juventus de aanvallen koelbloedig uitspeel de, hetgeen in veel gevallen werd afgerond door Harry Sluimer, die in de tweede helft niet minder dan 18 punten voor zijn rekening nam. Door deze overwinning raakt Ju ventus enigszins uit de misère en krijgt nu de kans om een plaats in de middenmoot te veroveren. Juventus-Amstelveen (d) *18- 51 Ondanks dat de Juventusda- mes in de tweede helft aan drongen tegen Amstelveen, gaven de geroutineerde gasten de overwinning niet uit han den. De wedstrijd werd eigen lijk in de eerste helft al beslist, hetgeen als oorzaak had, dat Juventus met fel genoeg op de bal zat en te veel kansen nodig had om te scoren. Verdedi gend zat het bij Juventus wel goed in elkaar, wat werd be nadrukt, doordat de gasten slechts 30 punten wisten te scoren in de eerste helft. In de tweede helft stond een herbo ren Juventus in het veld. Veel agressiever en schotiustiger dan m de eerste helft traden zij de tegenstander tegemoet, waardoor het verschil allengs kleiner werd. De tijd was ech ter tekort om nog voor een verrrassing te zorgen, zodat Amstelveen ongeslagen bleef en Juventus zich ernstig zor gen moet gaan maken omdat de laatste plaats door het ver lies erg dichtbij komt The Green Eagles-MSV <d) 61-81 Een gehavend Green Eagles- team, nog steeds zonder Ingrid van der Kuil, maar mét een pas herstelde Annemarie Sper ling, stond voor de zeer moei lijke opgave om tegen het erg sterke MSV uit Noordwijk te spelen. Een handicap vormde het feit, dat deze thuiswed strijd in Hoogvliet gespeeld moest worden, omdat er in Maassluis geen zaal ruimte meer beschikbaar was. De da mes van coach Kees Brugman konden het goede spel tn de beginfase niet bestendigen en zelfs het poductieve schot van jeugdinternational Susan de Ligt kon daar niets aan veran deren. MSV kwam langzaam maar zeker in het ritme en kreeg van de Maassluise da mes alle vrijheid om het favo riete spelletje, de „break", te spelen. Hierdoor werd het ver schil al snel kleiner en voor rust hadden de Noordwijkse dames al een kleine voor sprong genomen.(29-38). De tweede helft werden de Maas sluise dames af en toe wegge speeld Ondanks een kleine opleving van The Green Ea gles halverwege de tweede helft, waarin het verschil naar tien punten werd terugge bracht, kwamen de gasten met meer in gevaar, zodat de Maassluise dames de tweede nederlaag op rij leden. Gymnova-The Green Eagles (h) 72-101 Ondanks dal Gymnova op pa pier een zwakke tegenstander betekende, was voorzichtig heid voor The Green Eagles geboden, omdat de Maassluise ploeg zonder Wim Kannegie- ter (gescheurde pees), Peter van Baaien (gekneusde enkel) en Lieuwe van Loon (snij- wond) moest aantreden. Na een wat aarzelende beginfase, waarin de spelverdeler van Gymnova maar moeilijk kon worden afgestopt, kwamen de Maassluizers steeds beter op gang en. Het concept van de Eagles (zönepress) bezorgde de tegenpartij zoveel problemrn, dat de Gymnove-coach snel een time-out vroeg. Juist na die time-out begon het Maas sluise concept profijt af te wer pen en kwam de soringsma- chine goed op gang. Na een rommelige eerste helft, die met 48-36 werd afgesloten, re sulteerde de tweede helft in een afgang voor de thuisploeg, want de Eagles waren op alle fronten beter. Pas nadat de 10O punten grens was overschre den, werd het eindsignaal ge geven en blijven the Eagles meedoen in de strijd om net kampioensschap.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4