fill Het kwam toch nog onverwacht Hollandiaan blijft steken Na schertspartij tegen Docos VDV zet titel luister biJ Jeugdploeg viee-kampioeu. van Nederland Individueel damkampioenschap Ton Steens de sterkte Jolanda van Meggelen terechte judoka van het jaar Pe Ooievaars veilig Huldiging... maandag 8 doeombor 1980 VD/SC/WW De Korenbeui blijft ereklasser «jen Haag De Koren beurs heeft zijn plaats in <ie ereklasse op zeer een voudige wijze weten te behouden. Tijdens de pro motie-degradatiewedstrijd legen Docos zijn de Schie dammers totaal niet in moeilijkheden geweest. De beslissingswedstrijd iraaide zelfs op een vols lagen schertsvertoning uit, waarin De Korenbeurs de *idse ploeg niet meer oestond dan het redden ran de eer. Nog altijd blijkt er tussen ere- klas en promotie-ereklas een groot gat te liggen. Op papier was de afstand tussen De Ko renbeurs, als voorlaatste geëin digd, en Docos, nummner twee geworden achter Nikon, niet zo groot. Maar op de groene ta fel lag er een gat zo breed als een heel dal. Hetgeen trouwens nooit an ders is geweest, want alle voorgaande beslissingswed strijden eindigden steeds met groot verschil in het voordeel van de creklassers. De enige kans van slagen voor de kam pioenen in de promotieklas om het in de ereklas te redden is dan ook zich flink te verster ken. "Het is slechts zaak om niet als zesde te eindigen", aldus Hans Lingen, al jarenlang de meest vooraanstaande speler van De Korenbeurs. "In zo'n beslis singswedstrijd kan niets ge beuren. Daarvoor is het ver schil veel te groot". Het geen Lingen tijdens de wedstrijd al had bewezen door Ed Fallaux en Laddy Prorok slechts tot 7 en 6 punten te laten komen. Uiteindelijk werd het 6-1 voor De Korenbeurs, waarna ver der spelen niet meer nodig was. Voor Lingen, Jan Vlieg en Ron van der Aa waren er bloemen, want de plaats bij de zes sterkste vaderlandse teams was toch weer veilig gesteld. Show Ondanks het grote krachtsver schil werd hel in de volle zaal van Wibats toch een aantrek kelijke wedstrijd. Dat kwam omdat Hans Lingen en Ron van der Aa hun gave techniek ten toon konden spreiden. De grootste smaakmaker voor het publiek was echter toch Jan Vlieg. Nadat de Groninger Do- cos' sterkste speler Ed van de Berg al had geklopt, maakte hij er tegen Prorok een aardig show van. Vlieg liet zich daar bij tot ver achter de tafel drij ven, om de harde slagen van Prorok toch steeds weer terug te krijgen. Dat Vlieg daarbij de eerste game verloor en Prorok in de tweede en derde game tot 16 en 18 punten kwam was dan ook totaal vertekend. Vlieg had het in die showro! echter prima naar zijn zin. "Ik ben toch ook niet helemaal uit Groningen gekomen om maar tien minuten te spelen", zo gniffelde hij vergenoegd. Al meteen na de eerste partij tus sen Van der Aa en Ëd Fallaux werd duidelijk dat de Schie dammers het weer zouden ha len. Van der Aa hield zijn ri vaal immers met 8 en 10 pun ten ver op afstand, reden voor het team daar meteen een pils je op te nemen. Maar ook ver der tijdens de wedstrijd wissel den de Schiedammers hun flesje groene Spa regelmatig voor een glas gerstenat. Want tegen Docos was alles geoor loofd... Na 50 redde Docos nog de eer door Ed van de Berg, die m twee games won van Van der Aa. Jan Vlieg greep ver volgens de gelegenheid om nog een tweede enkelspel te spelen met beide handen aan. "Och", zo wist Hans Lingen na afloop, "zo werd deze formali teit toch nog gezellig, We heb ben leuk en onbekommerd kunnen spelen". De games standen Van der Aa-Fallaux 2118, 2110: Lmgen-Prorok 216, 2117: Vlieg-v.d. Berg 22—20, 19—21, 21—17: dubbel Lingen/Vlieg-v d. Berg/ Fal laux 2114, 219: Lingen- Fallaux 21—7, 21—15: Van der Aa-v.d. Berg 17—21, 15—21: Vlieg-Prorok 1521, 2116, 21—18. r; Tr-X Jan Vlieg was tegen Docos de grote smaakmaker j»De judoka van het jaar met haar trofeën Maassluis Even liet ze de tranen de vrije loop. Jolanda van Meggelen, ju doka van het jaar bij Ma- horokan, was toch zeer aangenaam verrast met het begeerde predikaat, dat na een derde plaats op de wereldkampioenschap pen eigenlijk nauwelijks in verhouding staat. „Je weet van niets en dan krijg je ineens een por in je rug, omdat je op het po dium moet. Het applaus van zo'n volle Olympiahal doet je daarna toch wel wat", reageerde de 19-jari- ge Maassluise, die de be ker en een zilveren ket ting met inscriptie mocht ontvangen uit de handen van ex-judoka van het jaar Anne ten Hoeven. Omdat het budosportinstituut Mahorokan vertaald in het broederlijk tweemanschap Rietdijk en Koos Hermeveld) de beslissing strikt geheim door Emile Schelvis houdt, is het ieder jaar op nieuw een surprise wie met de eer mag gaan strijken. ,,Nu was de keuze niet zo moeilijk", vertelde Koos Henneveld, die de gehele soepel georganiseer de judodag van de grootste club van Zuid-Holland achter Rotterdam - De tafeltennissers van de invahdensportverem- gmg De Ooievaars hebben zich via een 5-5 gelijkspel tegen Hoogvliet 1 in veiligheid ge bracht in de derde klasse. De Schiedammers begonnen deze laatste wedstrijd van de na jaarscompetitie sterk, hetgeen «n 1-4 voorsprong opleverde, waarna de voor het oprapen l'ggende zege uit handen werd gegeven en vier partijen op rij verlies opleverden: 5-4. In twee games ,17-21 en 9-21. zorgde John du Chatinier voor het gelijkmakende punt. Hoornaar - Het eerste team van damvereniging VDV heeft het kampioenschap van hat rayon B van de Zuid-Hol landse Dam Bond extra luister tygezet door ook de laatste wedstrijd tegen VGO in Hoor naar met 12-4 te winnen. Daardoor beeindigen de Vlaar dingers de competitie met een Voorsprong van vier punten op de naaste belager Charlois. VDV moest slechts in één van de negen wedstrijden een ge- hjkspel toestaan, terwijl een DOrdpuntensaldo van 97 voor kg60 werd gerealiseerd. fVDV-voorzitter Dik Tamboer weeft de spelers van het team [gehuldigd, hetgeen gepaard ,Elng met het aanbieden van ,een bloemenvaaqe met in- «riptie. jVDV rest nog een wedstrijd op ■neutraal terrein (Hazerswou- e) tegen Katwijk met als in- het kampioenschap van Zuid-Holland. VDV 2 heeft de «atste wedstrijd met 11-5 van Schiedam 4 gewonnen, terwijl 3 met 4-12 verloor van f-onstant 2. Schiedam/Vlaardtngen De heren van UVG hebben een zware nederlaag (17-9) geleden tegen koploper Olga Saturnus. De DWS-handbalheren deden het ondanks een matige wed strijd beter door met 18-15 van EHC te winnen, terwijl De Hollandiaan een 18-18 gelijk spel behaalde op medekoplo per Ancora 2. Bij de dames verloor UVG van Treffers, dat daardoor op een voorsprong van drie punten op UVG komt. De Hollandiaan klopte Ancora 2 met 10-7, waardoor het samen met UVG op de tweede plaats staat. In de afde ling waren de uitslagen: DWS 2-Wilton (h).23-20, Treffers- Unitas (h):16-18 en DWS-UVG 2(d).9-5. Satumus-UVG (h) 17-9 In de eerste helft waren de Schiedammers machteloos te gen het sterke Olga /Saturnus. Weliswaar kwam UVG op 0-2, doch Saturnus bleef rustig en had met de rust de achterstand omgebogen in een 9-4 voor sprong. Bij de stand 10-7 miste UVG op rij vier break-outsen een strafworp, waarna de thuisploeg weer rustig uitliep. Doelman Martin Draaier keepte bij UVG een sterke wedstrijd, hetgeen een grotere marge dan 17-9 voorkwam. DWS-EHC (h) 18-15 In de eerste acht minuten had DWS al drie keer met vijf man gestaan, omdat de Schie dammers te hard verdedigden. Desondanks stond DWS con stant aan de goede kant van de score. Zo begon DWS met een 4-1 voorsprong, welke EHC te rugbracht tot 4-4. DWS liep hierna opnieuw uit. Via tus senstanden van 6-4 en 8-6 werd de eerste helft afgesloten op 10-6. In de tweede helft startte DWS sterk en liep rus tig uit tot 13-8. Na 15-10 kwam EHC iets terug, doch dichterbij dan drie treffers kon EHC niet komen, Toen Herman Borsje 3 minuten voor tijd bij de stand 17-14 een strafworp stopte was de overwinning een feit. Het werd uiteindelijk 18-15, waar door DWS een achterstand van 2 punten blijft houden op Saturnus en Hellas 2. Hollandiaan-Ancora 2 (h) 18-18 De heren van Hollandiaan be gonnen sterk tegen koploper Ancora 2. Na een kwartier hadden de Vlaardingers een 7- 2 voorsprong opgebouwd. Het geroutineerde Ancora verzette de bakens, hetgeen als gevolg een 8-8 ruststand had, waarna in de tweede helft Ancora ver scheidene malen een voor sprong had. Het verschil liep echter niet hoger op dan twee doelpunten. Hollandiaan be werkstelligde in de eindfase een 16-16 stand, waarna de ge- iijkopgaande strijd in de laat ste minuut via Martin van der Vlies bijna tot 19-18 leidde. Het doelpunt viel echter net né het eindsignaal van de tijd- waarnemer. Door het 18-18 ge lijkspel kon Hollandiaan, dal net als DWS acht punten bezit, niet dichter bij de koplopers komen dan op een achterstand van twee punten. Treffers-UVG (d) 11-7 UVG kwam door ongelukkig verdedigen snel op een achter stand. Drie keer scoorde Tref fers via de verdediging, waar na het uitliep tot 5-0, voordat UVG kon tegenscoren. UVG kwam goed terug en had de marge halverwege tot drie doelpunten (7-4) verkleind. Direct na rust liep Treffers uit tot 11-5. UVG scoorde daarna ondanks een aantal kansen slechts tweemaal tegen: 11-7. Doelvrouwe EUy van Leeu wen keerde twee strafworpen. Hollandiaan-Ancora 2 <d) 10-7 Een sterke openingsfase be zorgde Hollandiaan een 4-0 voorsprong. Zelfverzekerd wisten de Vlaardingse dames elkaar te vinden, terwijl Anco ra weinig in had te brengen tegen deze sterke start. De voorsprong liep op tot 8-2, Ben de Kok in de aanval voor Hollandiaan waarna het echter mis ging met de thuisploeg. Ancora liep in tot 8-7, waarna Margo Vogel voor opluchting kon zorgen: 9- 7. Vlak voor tijd scoorde Han- neke Maan 10-7. de microfoon doorbracht. Naast clubkampioenschappen, die in de open klasse overigens een confrontatie tussen de ju nioren nummer twee en drie van Nederland, Rik van Snel len van Vollenhoven en Mar tin Speyer opleverde, stond er nog een algemene huldiging op het programma. Negen judoka's van Mahoro kan werden voor de ogen van al het Maassluise 'grut' {460 in schrijvingen) en hun ouders geëerd voor hun nationale en internationale prestaties van het afgelopen seizoen en spea ker Henneveld memoreerde, dat de Maassluise judoka's (vooral het vrouwelijke ge deelte ervan) al even aan de wereldtop hebben kunnen rui ken. Achtereenvolgens Marcel van Oosterhout {bij verstek wegens werkzaamheden). Ton van de Berg, Peter La mé, Anne ten Hoeven, Koen Bac- kelandt, Rob Henneveld, Iman Kars en de twee succesvolle dames. Liesbcth Beeks (tweede van Europa) en Jolanda van Meggelen, die met z'n tween in een speciale auto de zaal werden ingereden, mochten de eerbewijzen in de' vorm van een tinnen plaat in ontvangst nemen. MaassluisBurgemees ter Van Es ontbrak zater dag m de Olympiahal bij de kampioenenhuldiging en uitverkiezing van de judoka van het jaar. De Maassluise burgervader huldigt namelijk woens dag om 16 00 uur op hc-t stadhuis in De Konings hoek zowel Liesbeth Ëeeks als Jolanda van Meggelen voor geleverde internationale judopres taties en vond het der halve ongepast om zater dag eveneens zijn op wachting te maken. Van Deurzen (sportzaken) verving hem. Uiteraard stonden de twee da mes het meest in de schijnwer pers, maar het tweetal bleef wel eng nuchter onder de prestaties op de afgelopen EK en WK. Liesbeth Beeks: „Ik heb op een dubieuze beslissing van de scheidsrechters in de strijd om de derde en vierde plaats legen de Engelse Doyle het brons gemist. Dat is kei hard. Ik blijf wel werken om dat weer te verbeteren. Via school is er een redelijke com binatie te maken, maar dat doe ik alleen voor mezelf. Om dat ik het wil". Jolanda van Meggelen aanvul lend „Ja. dat geldt voor mij ook Iedereen roept uit. dat het een stuk erkenning is voor het damcsjLido, die medailles. Maar als Anita Staps geen goud haalt, is er geen haan die naar ons kraait Dat is de be trekkelijkheid Ik geef eigen lijk ook veel meer om die vriendschap hier bij Mahoro kan En dat is volgens mij ook veel meer waard als je een maal op de mat aan prestaties moet gaan denken". Alphen aan den Rijn De jeugdploeg van VZC kan te rugzien op een bijzonder ge slaagd nationaal kampioen schap. Tijdens de estafeuewed- strijden in het schitterende zwembad De Thermen in Alp hen aan den Rijn veroverde de jongensformalie niet alleen twee gouden medailles, maar bovendien de tweede plaats m algemene veremgingsklasse- Vlaardingen - De eerste ronde van het Vlaardings damkam pioenschap (individueel) zal op dinsdag 13 januari worden ge speeld in hel clubgebouw van VDV aan de Emmastraat 43 te Vlaardingen. In het totaal be staat het toernooi uit tien ron den en kan er worden uitge komen in de hoofd-, eerste en tweede klasse, terwijl er bij voldoende belangstelling een afzonderlijke klasse voor de zogenaamde thuisdammers zal worden gevormd. Deelnemers moeten in Vlaar dingen woonachtig zijn of lid zijn van een Vlaardingse dam vereniging. Tot 23 december kan worden ingeschreven bij D. Nentjes, Huijgensstraat 67a, Vlaardingen (telefoon 349109) en D. Tamboer, Groen van Prinstererstraat lb, Vlaardin gen (telefoon 348427) en daar na elke dinsdagavond vanaf 19.45 uur in het clubgebouw van VDV (telefoon 348435). Het inschrijfgeld bedraagt f 3,50. Dordrecht Ton Steens heeft zich in Dordrecht in een wielerveldrit dui delijk de sterkste ge toond. De Schiedammer, die snel zijn opponenten achter zich liet, bouwde in de laatste ronde een voorsprong van ander halve minuut op. Als tweede eindigde Jacob St. Nicola as. Jan Brour legde op de zesde plaats beslag. H. Vos werd acht ste, voor Schouten uit Vlaardingen, die met een zevende plaats genoegen moest nemen. ment. Winnaar van die laatste prijs werd het ongenaakbare HPC (Heemstede) Al bij het eerste nummer was het raak De ploeg van onder de tien toonde zich veruit de sterkste op de 4x50 meter rugslag De tijd van de Vlaar dingers. 2 53 4, was zestien seconden sneller dan die van 't Y. dat tweede werd. Ook op de 4x50 meter wisselslag eisten de pupillen van Gerda Edelijn, Sjaak Bot, Theo Romeijn en Ruud Pijper het edelste me taal. Hier scoorden zij een ster ke 2 37 8 Voor de meisjespioeg was een medaille weggelegd. De 4x50 meter vrije slag onder de tien jaar was goed voor brons in 2 29 2 j De overige resultaten van de Vlaardingers: 4x50 meier rugslag m.o.lO.j.: 1 9,VZC 3 14 8, 4x100 meter schoolslag mo.l2.j.: 10.VZC 6 36 4, 4x100 meter wisselslag j 0.14 j6.VZC 4.50.5; 4x50 me ter schoolslag m.o.lOj.: 6.VZC 3 21.8; idem j.o.lOj.: 2.VZC 306.9, 4x100 meter wisselslag m.o.l2.j.: 8 VZC 5.37.1; idem jongens: 9 VZC 5.32.0; 4x100 meter vnje slag j.o.l4.j.: 8,VZC 4 18.8; 4x50 meter wisselslag m.olO.j.: 5.VZC 2.51.6; 4x100 meter vrije slag m.o.l2.i.: 8.VZC 5.02.8; idem j,o.l2.i.: 7.VZC 4.45.0; 4x100 meter rugslag 3 o.l4j: 8.VZC 5.14.5; 4x50 meter vrije slag j.o.lO.j.; 2,VZC 2.35.2; 4x100 meter rugslag m.o.l2.j,: 6.VZC 5.43.2; idem j.o.l2.j,; 7. VZC 5.49.7; 4x100 meter schoolslag i.o.14.1 8.VZC 5.43.7.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5