mm Vlaardingse sportwereld verbijsterd Inzet en plezier basis voor succes' ■SÉ Van Sinderen: 'Boksen moet uit de moeilijke hoek' -11. W0Êjm NA BESLUIT B EN W OVER SPORTHAL: 50-jarige schaakvereniging Maassluis wil weer bloeien IHandbal voor de hele familie Ham: SportKort m Eu we speelt simultaan Bij succes meer prof gala 's te verwachten SZC: gemakkelijke opgave Succes in degradatie nood JR donderdag H Sm 11 december 1W0 "J VD/SC/WW laardingen „Ronduit schandalig" vindt Cher Villemsen, voorzitter van de grootste korfbalvere- Liging KV Vlaardingen het besluit van het college om de behandeling van het raadsvoorstel 'krediet itbrelding Westwijkhal' voor onbepaalde tijd uit 2 stellen. Zijn collega-voorzitter van Oranje Nas- au Wim Verhey, die juist in de korfbalsport nu het rootste kind van de rekening ziet, zegt: „Dit bete kent, dat het college bezig is de sport naar de blik- l te helpen. moeten nu doorgaan spelen, omdat er in Vlaar- uze 'thuiswedstrijden* in dingen geen 2aalruimte is. [oogvliet en IJsselmonde te Dat houdt In spelen op door deweekse avonden om 22.00 uur. Veel mensen krijgen daar genoeg van. Zij zijn lid gebleven omdat er beloften waren dat er een sporthal zou komen, nu stoppen ze misschien wel met korfbal len". Ook de heer Van Rossum, voorzitter van de sectie bin nensporten van de Vlaarding se Raad voor Sport en Recrea tie noemt het coilegebesluit 'teleurstellend'. „Het is wel de bedoeling, dal we als seciie binnensporten iets gaan doen om te proberen te bewerkstel ligen, dat er wel snel een be sluit komt. Wat we precies doen, wordt vanavond bespro ken in een vergadering". NSF-norm Volgens de normen van de Nederlandse SportFederatie <NSF) zouden er in een stad als Vlaardingen vier sporthal len moeten zijn. De NSF zegt namelijk 'één sporthal per 20.000 inwoners'. Vlaardingen kent op dit moment slechts één echte sporthal, de huidige Westwijkhal. Wel zijn er in Vlaardingen diverse gymnas tieklokalen, de Lijnbaanhallen en de recreatiezaal Oost. De zaalsporters geven stuk voor stuk te kennen zich niet neer te leggen bij het college- besluit om voorlopig nog geen raadsbeslissing te vragen be treffende de uitbreiding van de Westwijkhal. „Wij willen in elk geval proberen alle vereni gingen, die gebruik willen ma ken van een sporthal bij el kaar te krijgen om dan geza menlijk druk uit te oefenen op de fracties, Ik ben echter drjefgestemd over het eventu ele resultaat", deelt Cher Wil- Icmsen mede. Verhey van Oranje Nassau is radicaler. De tijd van net optreden is voorbij. De politici doen maar, wat ze willen. De sport heeft al veel te veel ingeleverd. Ik voel me nu belazerd". KV Vlaardingen heeft ook de mogelijkheid van het bouwen van een eigen hal in overwe ging genomen. Dit lijkt vlug ger te kunnen gaan, dan het wachten op een gemeentelijke accommodatie. „Er zijn ver schillende voorbeelden van korfbalverenigingen, die een eigen hal hebben. Ik denk, dat de overheid je moeilijk aan de kant kan zetten, als jc aan kunt tonen, dat je voor ander half miljoen een korfbalhal kan bouwen". De teleurstelling bij de zaal sporters over het uitstel is des te groter omdat jarenlang an dere sportaccommodaties' vooruit zijn geschoven, om de financiering van de sporthal mogelijk te maken. „Mede om de realisering van de sporthal mogelijk te maken hebben wij de bouw van een nieuwe kleedgelegenheid twee jaar uitgesteld", vertelt Wtllemscn „Dan kun je wel voorstellen hoe ik me nu voel. En dat geldt voor iedereen die erbij betrokken is". Schiedam „Het is niet ons specifieke handbaltalent, dat de doorslag heeft gege ven. Met onze interesse hadden we in iedere balsport kunnen slagen. Een grote in zet en plezier zijn doorslaggevende factoren voor succes", aldus Pa Ham, vader van leen zeer handbal-minded gezin. Vier van de vijf kinderen Ham spelen in het eerste [team van UVG, evenals schoonzus Maija trouwens. En omdat zoon Nico tenslotte in het eerste juniorehteam acteert, is de gehe.le familie een nauwelijks meer weg te denken verschijnsel in handbalkringen. \ns Ham, inmiddels getrouwd ■net Jan van der Meer, was het fcerste 'Hammetje', dat cine handballen. Zo'rï vijftien jaar geleden maakte zij door het traditionele paastournooi voor Opnieuw stonden de Maassluise judoka's Liebeth Beeks en Jolanda van Meggeien in de schijnwerpers. Ditmaal was het de gemeente Maassluis, die in de personen van burgemeester Jan van Es en voorzitter van de Sportraad, Koos Smit, een huldiging voor zijn rekening nam. De nummer drie van de wereldkampioenschappen damesjudo, Jolanda van Meggeien, viel samen met haar onafscheidelijke judomaat Liesbeth Beeks een (sport)cadeaubon ten deel en bloemen. scholieren kennis met de sport. Na eerst een keer bij DWS getraind te hebben, werd zij samen met een paar vrien dinnen lid van UVG. Vader Jan Ham, de ongekroonde ko ning van het UVG-veld, bood haar bij de entree in de wed strijdsport een dubbeltje per doelpunt. „Dat heeft me in de loop der jaren al heel wat ge kost", lacht de oude Ham des gevraagd. Gestimuleerd door de ouders en de successen van zus Ans werden ook -de zoons Jan en Aad lid van UVG. Evenals de twee jongsten, Maija en Nico. Ans en Marja spelen al weer jaren m het eerste damesteam. Marja was vorig seizoen nog de grote vedette van het team, Jolanda uan Meggeien en Liesbeth Beeks nu weer gehuldigd door de burgemeester van Maassluis. Maassluis De geschiede nis van de schaakvereni ging Maassluis, die dit jaar 50 jaar bestaat, is sterk ver weven met de figuur van grootmeester dr. Max Euwe. De vereniging werd opgericht in de jaren, dat heel Nederland 'schaakgek' was als gevolg van de pres taties van de voormalige voorzitter van de FIDE, de wereldschaakbond, en bij het 15-jarig bestaan van de Maassluise schaakvereni ging speelde de oud-wereld kampioen een simultaan. Ook nu komt Euwe, tesamen met de Hongaarse grootmees ter Anton Lilienthal. weer een simultaan spelen en wel ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan. Ook in 194G, bij de viering van het tienjarig bestaan, is Euwe benaderd voor het spelen van een si multaan tegen schakers uit Maassluis en omgeving. Door het uitbreken van de oorlog kon de viering toen niet. doorgaan. De simultaan wordt zaterdag vanaf 14.00 uur verspeeld in wijkgebouw 'De Flat' aan de Burgemees ter Schwartzlaan 2. Met de simultaan van de bei de bejaarde grootmeesters hoopt de schaakvereniging een behoorlijk aantal leden te winnen. Het ledental van de club is namelijk teruggelopen tot 25. „Er is in 1930 begon nen met tien leden en dat is aanvankelijk steeds een beet je gegroeid. Na de oorlog hadden we er bijvoorbeeld dertig. We moesten toen ove rigens tot formele heroprich ting van de vereniging over gaan, omdat deze in de oor logsjaren werd opgeheven. Dit was noodzakelijk omdat de Maassluise verenigingen collectief weigerden om zich aan te sluiten bij de 'Kultuur kamer'. Ons grootste ledental kenden we in 1948, 49 maar liefst. Daarna ts er een daling ingetreden. Vooral in de laat ste jaren zijn we door allerlei oorzaken veel leden kwijt ge raakt. We hebben zelfs moei te om één team op de been te brengen voor de competitie. Een tweede team lukt hele maal niet meer", verzucht se cretaris Piet de Jong. Hij is er echter van overtuigd, dat het mogelijk moet zijn om in Maassluis opnieuw een bloedende Schaakvereniging van de grond te krijgen. Te meer. omdat er m de directe omgeving (Maasland) geen schaakvereniging is. De secretaris denkt dat het nu weer een stuk beter met de vereniging zal gaan. „Er is wat nieuw bloed in het be stuur gekomen en dat was nodig, want de vereniging was een beetje ingeslapen. Allereerst zijn de financien in orde gebracht en vervol gens zijn we begonnen wat activiteiten te ontwikkelen. Het werven van nieuwe le den, zoals nu met de simul taan moet gebeuren is daar een onderdeel van". maar door een blessure is ze een stuk teruggevallen. Haar vorm is echter weer aan het terugkomen. Oudere zus Ans is afgelopen zondag weer voor het eerst teruggekeerd in het keurkorps, na in het begin van het seizoen moeder te zijn ge worden. Ondermeer door een schitterende score uit een hoek worp, bewees zij nog goed mee te kunnen komen. De vrouw van Jan Ham junior, Marja van Schijnde! speelt sinds een maand niet meer. Door een lastige blessure is zij gedwongen te stoppen met handbal, na jarenlang een steunpilaar van dames L te zijn geweest.,, Ik kom trouwens ook van de andere kant ook uit een bekende handbalfami lie. Mijn zusjes Ria en Fran- cien én schoonzus José speel den jarenlang in DWS 1 erf broers Lu kas, Joop en Hans hebben ook gehandbald", weet de geblesseerde Marja te ver tellen. Ook de broers Jan en Aad Ham spelen in het eerste he renteam. Jan mist weliswaar door studie vaak de elftaltrai ning, maar door persoonlijke training blijft hij toch goed op niveau. Broer Aad, die over een verwoestend afstandsschot beschikt, traint met name zo mers voor zichzelf. Hoewel alle 'Hammetjes' al eens het shirt van het selectieteam van het district Rotterdam aan mochten trekken, hebben zij nooit de ambitie gehad hoger te gaan spelen. „Het spelen van handbal op zich geeft al tijd veel voldoening en hoger gaan spelen is natuurlijk maar betrekkelijk, omdat zowel de dames als de heren nu op lan delijk niveau spelen", meent de L o De familie Ham. Op de bovenste rij de drie ge broeders Nico, Aad en Jan. Daaronder Pa en Ma Ham, geflankeerd door Ans. En onderaan Marja Ham en de inmiddels gestopte Mar ja van Schijn- del. familie, Het leven van het gezin Ham staat iedere zondag weer in het teken van handbal en het leven is dan ook helemaal ver plaatst naar het UVG-terrein. De kinderen moeten spelen, Pa heeft de zorg voor het ter- rem en Ma helpt vaak ïn de kantine. Gaat dat niet verve len. Marja Ham tenslotte: „Het verveelt helemaal niet, met el kaar hebben we het prima naar ons zin. En daar gaat het om. Prestaties zijn wel leuk, maar niet alles. V Vlaardingen - De waterpoloers van SZC zullen het zondaga vond bijzonder makkelijk krij gen. De Schiedammers spelen dan namelijk tegen het nog puntloze De Rijn. (20.00). Die zelfde zondag spelen de heren teams van VZC en Shell. De heren van VZC komen in ei gen huis (17.30) tegen het ge routineerde LAC uit, Shell speelt een uitwedstrijd tegen ZCR. Zaterdagavond spelen de damesploegen van VZC en WIK een uitwedstrijd. De VZC dames komen uit tegen koploper PCG, bij eventuele winst kunnen zij z«jn de kop positie overnemen. WIK gaat bij Sparta op bezoek. De ploeg van Peter van der Heuvel zal daar zeker moeten kunnen winnen. Morgenavond zijn er ook al twee wedstrijden. Zo wel Viking al WIK spelen dan thuis en wel respectievelijk te gen Kempvis en BZC. Vlaardingen Louis van Sinderen, de boksnestor, barst nog altijd van energie. Immers, hij presteerde het om met de bekende Rotter damse bokspromotor Aad Westerlaken. voor het eerst in de geschiedenis, een prof gala naar Vlaardingen ha len. Alles voor maandag in de Stadsgehoorzaal <20.00 uur) is tot in de puntjes ge organiseerd door Van Sinde ren en Westerlaken, die bij succes zeker van plan zijn meerdere van deze evene menten in Vlaardingen te houden. Volgens de twee boks kenners kan het pro gramma eenvoudig weg niet beter. „Kosten noch moeite zijn ge spaard", roept Van Sinderen enthousiast uit. „Dit program ma kan gewoon niet misluk ken. Die Jacob heeft overal in Frankrijk in de hoofdpro gramma's gebokst en als je daar kampioen bent, dan ben je iemand. Schantz komt ook niet voor niets en die Akova, een Duitse Turk, dat is een echte knokker. Noem het maar een totaalprogramma, wat Westerlaken heeft samen gesteld. want er komen techni sche boksers en knokkers aan bod". Niet goedkoop om aan de ring te gaan zitten voor de vier wedstrijden. De prijzen varie ren tussen de 30 en de 100 gul den. „Maar dat is helemaal niet duur", vindt Aad Wester laken. „Ik kom vaak in Enge land en Belgie, waar je al snel het dubbele moet betalen en dan zie je nooit zoveel kwali teit". Van Sinderen valt bij: „We moeten zelfs meer profes sionele partijen in Nederland zien te krijgen. Het is per slot van rekening het vlaggesehip van je sport. Er zit een beetje de klad in. hier in Nederland. Dat komt omdat we geen ve dette meer hebben". „Ik bedoel daarmee te zeg- Louis van Sinderen: „Er moet een doorstroming van ama teurs naar profs komen. De betaalde boksers vormen per slot van rekening het vlaggesehip van je sport" gen", vervolgt de 61-jarige oud Nederlands kampioen licht- en vedergewicht, „dat er geen Bep van Klaveren meer is. In die tijd zag je de boksscholen vol lopen. De mensen zijn daar voor echte kampioenen". Aad Westerlaken onderstreept dat nog eens: „Ik heb zelf een sportschool. Toen Erika Mes wereldkampioene body-buil ding werd, stroomde het op eens vol met meisjes". Een prof-boksgal» met als in tentie deze sport te promoten, dus. Maar Vlaardingen kan op het eerste oog nu als de ideale plaats worden gezien. Van Sinderen, die bij de recente Zuidhollandse amateurkam pioenschappen in conflict kwam met de horeca vanwege een verschil in mening over de comsumptieprijzen en zelfs nog rekeningen heeft lopen, heeft zich niet af laten schrik ken. „Het is juist wel de beste plaats. De energiehal is te duur en bij de Lijnbaanhal stuitten wij dus nu op proble men. Niet onoverkomelijk, maar we hadden we onze keu ze al gemaakt. 3k heb vroeger nog wel eens voor mijn vere niging, BV W es tl and, toer nooien gehouden in de Stads gehoorzaal. Op een gegeven moment is dat contact verslapt en ik dacht dat het eigenlijk niet meer mocht". „Maar op het moment dat wij het manager Van Ginneken voorlegden, was het al ac eoord. Een ideale zaal en ie dereen kan de ring op het to neel goed zien. Bovendien is het zo dat de zaal, met bijna 700 plaatsen, goed bereikbaar is, zowel met de auto als met het openbaar vervoer. Voor ons ligt dus niets een succes volle avond in de weg. We zijn al blij als we quitte spelen. Dat zou een overwinning zijn, want dan weten we dat het aanslaat en het de volgende keer weer vol zit". FC Vlaardingen haalt de af gelaste wedstrijd tegen Volen- dam volgende week woensdag om 20.00 uur in, Nico Mout en oud-scheids rechter Henk van de Veer zul len de Schiedamse sportraad verslag uitbrengen over een eventuele andere opzet van de kampioenenhuldiging. De sportraad is dus toch gevoelig gebleken voor alle kritiek. Rudolfo Gardeslen. de ex FC-Vlaardïngen voetballer, is niet gestopt bij RVC omdat hij niet meer in aanmerking voor het eerste team kwam. Maar omdat hij zelfs -voor hem on verklaarbare redenen- hele maal buiten de selectie was ge zet. Rudolfo traint nu voor zichzelf en zal aan het einde van het seizoen opnieuw over schrijving aanvragen. PPSC-trainer Arnold Lob man benadrukt zijn selectie m de weekbrief van de noodzaak van het trainen op zaterdag, wanneer het totale voetbal is afgelast. Teveel spelers laten het op die zaterdag nog wel eens afweten en volgens Lob man duperen de betreffende personen behalve hunzelf ook teamgenoten. Na het succes tegen Vitesse rekent SVV in de laatste wed strijd van de tweede periode tegen Telstar op heel wat aan hang. De Schiedamse eerste divisieclub organiseert voor A tot en met E-leden een reis (inclusief overdekte staan plaats) naar Velsen. Kosten 5,50 tot en met twaalf jaar en 8,50 daarboven. Vertrek: 12.30 uur vanaf het Emmaplein. Joop Molendijk, die vanwege een zware knieoperatie tot eind december in het gips is gekluisterd, moet om to revali deren precies gedurende de feestdagen terug naar het zie kenhuis, Marian van Waardenburg, het vorig seizoen nog actief m het eerste team van de korf balvereniging Vlaardingen, vertrekt voor vijf maanden naar Oostenrijk om daar tij dens het wintersportseizoen te werken. ut Schiedam/Vlaardingen Het sterk verjongde Vlaardingen wacht nog altijd op de eerste wins tpunten. Ondanks drie nederlagen op rij blijft trainer Ron, Ek echter optimistisch gestemd, hij rekent nog steeds op een vierde of vijde plaats in de eindrangschikking. Tegenstander is dit weekeinde Stormvogels uit het Zeeuwse Westca- pelle. Ook Maassluis heeft nog altijd geen winstpunten. Tegen Olympia uit Spij- kenisse zal de ploeg het wederom moeilijk krij gen, temeer daar spelma ker Leo van der Vaart waarschijnlijk geschorst zal worden. Oranje Nas sau kan in Leiderdorp te gen Velocitas bewijzen wel degelijk tot de mid denmoot te behoren. De negatieve prestatie curve op het veld heeft Hoekse in de zaal geheel omgebogen en tegen NIO heeft de ploeg dan ook alle kans op de zege. Harga zal het tegen Ten Donck niet zo makkelijk krijgen als tegen Dubbel Zes. De Schiedammer:» zullen een antwoord moeten vinden op het forse spel. waar Ten Donck om bekend staat. Voor het begin van deze microcompeutie had Suc ces de. illusie mee te kun nen draaien in de hoog ste regionen, dat is echter heel ander uitgepakt. Im mers, Succes bezet de één na onderste plaats en moet tegen degradatie knokken. Van Charlois moeten dan ook twee punten worden gepakt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4