SPORT 'ïk heb gewoon prioriteiten gesteld Indeling minizaal- voetbaltoernooi mÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Viaardingse sportraad tegen tariefsverhoging Teruggekeerde Hans Hoogendijk p SVV en FC Vlaardingen over competitieplannen Chonfoer: Oliebollentoiirnooi SPQRÏKQRT SPORTKQRT Klaverjassen Toch winst voor VELO Van den Ende: twee uit drie Weinig kansen voor Verburch IlplaPI 'smmsmÊimsMMÊÊimmimsmm In de verdediging Voorstel teruggenomen woensdag 17 december 1980 VD/SC/V/W Vlaardingen De grote verrassing bij de Neder landse- judokampioen schappen voor A-teams in Groningen was zonder twijfel het optreden van Hans Hoogendijk, In het team van winnaar Budo- kai Rijnmond was de 22- jarige Vlaardinger, die maar liefst zeven maan den uit de judoroulatie is geweest, een zeer opval lende verschijning. Zon der één partij te verliezen, frusteerde hij alle concur renten, die hadden ge dacht dat het tijdperk Hans Hoogendijk voor goed voorbij was. Met een genoegzame glimlach constateert Hans: „Je kon merken, dat de mensen schrokken. Ten eerste hadden ze helemaal niet verwacht, dat ik met het team zou mee draaien. En daarbij, dat het zo goed zou gaan. Kijk, techniek verlies je niet, maar op het conditionele vlak had ik m'n twijfels. Pas op vrijdag is de stap genomen om alsnog naar Groningen te gaan. Ik had me zelf in eerste instantie afge- Hans Hoogendijkvol- wassener geworden meld. gewoon omdat er teveel gewicht aan zat en ook niet af wilde gaan". De gedwongen rust heeft Hans Hoogendijk goed gedaan. Rus tig. Volwassener, zoals hij zelf aangeeft, kan hij de zaken nu veel beter aan, „Ik vind het belachelijk om te horen, dat is geestelijk zou zijn afgeknapt", verklaart Hans, „Het is simpel een kwestie van prioriteiten stellen geweest Wat is er nu belangrijker in het leven Ik door Emüe Schelvis had verkering gekregen (in middels uitgemond in verlo ving) en wilde samenwonen. Op de lijst van woningzoeken den stond ik niet. Dus de enige manier was een huisje kopen". Hans Hoogendijk, die bij zijn broer Frans in een gordijnate lier werkt, stak zich in de schulden en begon met behulp van veel vrienden en kennis sen aan de verbouwing van een klein huisje in de Vette- n oord se polder. „Ik ben nog niet helemaal klaar. Maar mo menteel ontbreekt het geld me om verder te gaan. Ik moet al heel wat overuurtjes maken om nu alle schulden af te beta len. Dus met andere woorden: ik kan nog steeds niet voluit weer aan het judo gaan den ken". Maar, de opbouw is dus lang- De finale van het vorige minizaalvoetbaltoernooi. Pijle Tuïnen-speler George van Hoisteijn (links) en een Nollenbar Boys-tegenstander. Pijle Tuinen werd kampioen en is dus dit Jaar vrijgesteld van de eerste voorronde 's-Gravenzande Aan het Rabo-minizaalvoetbaltoer nooi, dat op 2 januari in de Westlandhal van start gaat, doen 40 teams mee. De indeling van de teams is als volgt: Vrijdag 2 januari: Poule I (17.00 tot 19.00): Egac/Opel. Pak vis BV. B AS-studenten werkburcau. White Horse bar. Van de Meer BV. Poule 2 (19.00 tot 21.00): De Bank. Oud VVestlands elftal. Mastrigt Boys, Wild Romance team. GDM Boys. Poule 3 (21.00 lot 23.00): Ruiier BV. Fa. Heskes, Van Deventer. Rabobank. Rot terdamse studenten/Oude! and BV. Poule 4 (23.00 tot 01.00): Philips data systems, BP van der Valk, Preesman BV, VV Hoek van Holland (zaterdag). Zaterdag 3 januari: Poule 5 (17.00 tot 19.00): BIE/Paljas Bi- siro. Ga kon BV, Nollebar Boys, Disva, Aremo. Poule 6 Delft De supportersvereni ging van voetbalhoofdklasser DHC houdt ook dit jaar weer een kerstklaverjasavond. Don derdag kan vanaf 20.00 uur in de kantine door leden en niet leden worden gekaart. Er zijn vele fraaie prijzen te winnen. Aad Overdevest van de Pij- nackerse klaverjasverenïging NKV wist op de laatst gehou den kaartavond van de club niet 7452 punten beslag te leg gen op de eerste plaats. De uitslagen: 1 A. Overdevest 7452 punten, 2 B. van der Hulst 6852, 3 R. Schellinger- houdt 6765, 4 H. van Son 6725, 5 Chr. Bruinen 6474, 6 me vrouw Buis 6445. 7 P. Kreb- hekx 6425. 8 R. van der Helm 6390, 9 mevrouw Benachauer 6320. Hoek van Holland In de piaandageditie van de West- landsche Courant is een fout geslopen sn het volleybalvers- lag. Daarin stond vermeld «Jat de uitslag VVV 2—VELO 3—1 'n het voordeel van de thuis* dub was en dat VELO de scheidsrechter in moeilijkhe den had gebracht. Dit is niet c°rrect. VELO won de wed-- strijd met 3I en het was juist tegenstander die zich afzet te tegen de leiding. N.i,«Ulu"ijk T.ifi'lienmsscr Pim v.sr, den Elide v.m \VI»K SVN heeft Ihj het Guillen Loon-1 net uom v.m O DION (G.Mink'icn. Old) uitstekend licptesiemi Hij speelde uth ui dm* finales Hy de het en-S3 si h,deelde h;j m de halve emiMnjd Vei burrh-spe ler Rob v.m Geest uit (21—10. 2l~ l'J) In de fut.de bleet V.m den End* de baas uv«ji Huis (DES) in «Ine set» 122—20. 17—21. 21—7) In de fniali v.m de F kl.isse moest Inj buij>ei vihii Vos iLvnteiiKiigLn) met IÜ—2I en 17—21 (19,00 tot 21.00): Raket Boys, Van Tongeren container, A. de Zeeuw, Supportersvere niging 's-Gravenzandse SV. VV s*Gravenzande. Poule 7 (21.00 tot 23.00): Auto Mondt BV. Brinkman BV. Ruiter sportvereniging Hoek van Holland, De Ark. Sijthoff Pers. Poule 8 (23.00 tot 01.00): 's- Gravenzandse SV, 't Centrum, Shalom, Eitebe-team, 'd Ouwe Kiem. De wedstrijden staan vrijdag onder leiding van E. Noor- dam. C. Gorrets. C. Verbree en D. Haaring. Zaterdag flui ten de drie laatste arbiters ook. De plaats van Noordam word» door J. Kok ingenomen. E, Prins is beide dagen reser ve. Alle nummers één en de zes beste nummers twee plaatsen zich. naast Pijle Tuinen (de winnaar van het vorige toer nooi). voor de tweede ronde. Deze wordt in drie poules ge houden. De nummers één en de twee beste nummers twee plaalscn zich dan voor de fina le. Poeldijk De dames- en he renselectie van de volleybal lers van Verburch zitten in de hoek. Beide teams vertoeven in de lagere regionen van hun afdeling. De heren gaan van daag op bezoek bij Quintus en die wedstrijd lijkt nauwelijks perspectieven te bieden voor de Poeldijkers. De thuisploeg beweegt zich in opwaartse richting en hoewel de kam pioenskansen voorlopig lijken voorbehouden aan VVV, bezet Quintus vlak daarachter een sterke positie. De dames spelen eveneens een uitwedstrijd. Skania 2 fungeert als tegenstander en dat moet de Poeldijkse dames gelegen heid geven tenminste één punt te pakken. In de tweede klas moeten de heren van Vollier in de uitwedstrijd tegen VVV 3 bewijzen inderdaad legen het eerste klasse niveau aan te leunen. Programma: Woensdag 17 de cember: Quintus—Tornado 2 (d) 20.30; QuintusVerburch (h) 20.30. Donderdag 18 de cember: Skania 2Verburch (d) 21.30; Skania 3—Mov'Over (d) 20.15; Vollier—Netwerk 2 (d) 20.15; Mov'Over—Netwerk 2 (h) 20,30: VVV 3—Vollier (h) 20.15. Vrijdag 19 december: GVCDelos (d) 19.15; Net werkPijlslag (d) 21.30; Pijls lag—VVV (h) 20.30; HSV Pijl slag 2 (h) 20.15. Bij ruitersport vereniging Noord- land in VGavctUJndc werd Theo Pauw met Sa in winnaar in de ru- bnck L 3, Robert Deur loo deed hem dat na in de L 1-rubnek met Olar. Overige winnaars: M 3; Bcp de Ligie met Romano L. M 1: Monique Kort met La P.iriia. B 3: Johnny Verkade mei Natalis. B I: Marjon Vreugdenhil met Jcllic. Wcsltandia houdt voor de vierde maal op rij het ROVA-kerstzaalvoel- balioernooi Het wordt gespoeld van maandag 22 tot en met woensdag 24 december GDA. Naaldwijk cn Wcst- landia doen in de C tot en met F jeugd mee. De Naaldwijk» vereni ging houdt 27 december een kerst- prcstnueloop voor senioren, trimmers en jeugd Inlichtingen bij: Peter van Dam. Leliestraat 9. Naaldwijk, 0I74O—-25796 Waterloo heeft een goed figuur ge slagen tijdens de vier kringen wed- binjden zwemmen. Dennis van Schie tverd m Dc Lier tweede op de 1500 meter vrije slag in 1952 8, Op dc 100 meier wisselslag werd hij in dezelfde tijd als de winnaar (1.098) tweede. Anton van de Marei behaalde m Monster zilver op de 100 meter schoolslag B-calcfiorie in 1.1G0, An- ncmaric Brugman werd tweede op de 200 meter vrije slag in 2.23 2, zaam weer ingezet en In de knusheid van zijn eigen omge ving, gelooft Hans Hoogendijk weer in de mogelijkheden. „Het judo heeft me nooit los gelaten. Af en toe eens een uurtje trainen op recreatieni veau en ik ging ook wel eens stiekem op de centrale trainin gen kijken. Om er bij betrok ken te blijven. Je bent -mede door je famillie- helemaal ver weven met de sport. Daar kom je niet onderuit. Dat wil ik trouwens ook niet, want ik doe het puur voor mijn eigen ple- Eersle klap Voorlopig heeft Hans Hoogen dijk al de eerste klap uitge deeld. Begin maart wanneer, de Nederlandse kampioen schappen op het programma, zullen opnieuw vragende schijnwerpers op de Vlaar- dingse judoka gericht zijn. Daarover; „Ik weet, dat er ju doka's rond lopen, wiens lief ste droom het zou zijn mij té pakken. Bijvoorbeeld een Koen Backelandt, met wie ik daarover wel eens heb gespro ken én die er ook eerlijk voor uitkomt. Het is ook normaal, dat je van de kampioen wilt winnen. Dat is in iedere sport „Ik maak er ook geen halszaak van om persé tot 65 kilo te blijven draaien", vervolgt hij. „Als ik met trainen 68 of 69 kilo blijf wegen, zoals nu tij dens die gehele verbouwing het geval was, dan ga ik tot 71 kilo. Met halteren kom dan ik wel aan de spierkracht. Maar ja, als je ziet hoe het aftrainen voor de teamkampioenschap pen is gegaan, dan heb ik toch goede hoop. Voor mij gaf per soonlijk de doorslag, dat het wel eens in de klasse tot 65 kilo de beslissing voor het kampioenschap zou vallen. Ik wilde de andere jongens -per slot van rekening hebben we al die jaren samen gewerkt aan dat team- niet laten val len". De Budokai Rijnmond kon als een bijna volledig Nederlands team overtuigend het kam pioenschap binnen halen. Toch bemerkte ook Hans Hoogendijk, die al vanaf het begin bij deze overkoepelende organisatie was betrokken, dat niet alles koek en ei is. Hans: „Ik verwacht dezelfde proble men, als waardoor JC Den Haag destijds werd opgeheven. De sportschool eigenaren kre gen daar ruzie en als bij de Bu dokai Rijnmond ook constant mensen alleen de eer gaan opeisen van de prestaties van een compleet team, kan het het dezelfde kant opgaan. We moeten eigenlijk iemand van buitenaf hebben, die geen daadwerkelijke belangen heeft, maar gewoon uit idealis me de zaak wil aanpakken. En die zijn er heus. In teder geval, als vereniging moet de Budo kai ook voort blijven bestaan. Maar wel in een "goed ver band". Schiedam/Vlaardin gen „Het lijkt me niet zo gek. Deze maatregelen zouden een stuk spanning in de eerste divisie kun nen brengen", zegt Frans Eijkenbroek, wedstrijdsecretaris van SVV over de aan bevelingen die een werkgroep onder lei ding van Herman Choufeur heeft ge daan aan de sectie Betaald Voetbal. De voornaamste voorstellen waar SVV en FC Vlaardin gen mee te maken hebben zijn: De verdeling van de competitie in beide divisies in zes perioden van achter eenvolgens 5 x 6 en 1 x 4 wedstrijden en een proef met een andere puntentelling in de competities van de reser ve-elftallen met 3 punten voor een zege, 2 punten voor een overwinning via straf schoppen, 1 punt bij verlies door penalties en 0 punten bij gewoon verlies. Een ge lijkspel zou niet meer moge lijk zijn. Ook zouden de toe- komstcams in divisies met een normale promotie/de gradatieregeling worden in gedeeld. Wat de eerste teams van SVV en FC Vlaardingen verder aangaat: Vanuit de reeds bestaande eerste divisie zouden er voortaan drie teams moeten promoveren, respectievelijk degraderen en moet er een overgangs klasse komen tussen het amateurvoetbal en de eerste divisie. Het SVV-bestuur heeft de plannen nog niet besproken. „Ik vind het persoonlijk niet zo'n slecht plan", 2egt Eij kenbroek. „Dat experiment met die puntentelling voor de toekomstteams wil ik wel eens proberen. De instelling van een onafhankelijke klas se tussen de amateurs en de le divisie zie ik niet zo zit ten. Dat zouden semi-profs moeten zijn. Volgers mij is dat niet te realiseren. Im mers, op het moment dat ik met een speler een contract aanga, is dat een arbeids overeenkomst. Dat wordt te duur. In wezen is nu het het lammer is dat de 2e divisie in 71 gesneuveld is, want die situatie willen ze nu feitelijk weer terugdraaien". Ook het bestuur van FC Vlaardingen heeft zich nog niet over de plannen van Choufoer maten gebogen. De financiële situatie is* uiter aard een aktueler item. Trai ner Jan de Gier heeft desge vraagd wel een mening: „Wat de plannen betreft, is elk initiatief toe te juichen om de competitie aantrekke lijker te maken. Je moet wel wachten hoe het in de prak tijk uitpakt. Maar vooral pe- riode's van zes wedstrijden zie ik wel zitten. Voor een club als FC Vlaardingen, is dat natuurlijk aantrekkelij ker". Frans Eijkenbroek: 'Ze willen de tweede divisiesituatie weer terugdraaien'. Vlaardingen On danks de financiële si tuatie, die opnieuw is gaan opspelen, leeft de fitte Vlaardingen-selec- tle niet in paniek naar het duel met Volendam (vanavond) toe. Trai ner Jan de Gier: „Na alle gesprekken die ik heb gevoerd met de be trokken- mensen, kan ik alleen maar conclu deren, dat de situatie nauwelijks veranderd is sinds mijn eerste dag. De spelers zijn ook niet geschrokken. Het gTDotste gedeelte van de schuld is niet direct opeisbaar. Dat er nu met dc kas weghalen iets is gebeurd, is dui delijk. Maar de kans dat FC Vlaardingen ge woon doorgaat, is gro ter als het er mee op houden". En over de wedstrijd: „Ik heb duidelijk te hoog gegrepen door aanvallend te willen spelen. De punten gaan nu heel duidelijk tellen en het is gebleken, dat we via de counter dat gewenste resultaat kunnen behalen. De spelersgroep was het daar ook mee eens- Dus verdedigen wc". Schiedam Snelschakers uit Schiedam en omstreken kun nen dinsdag 30 december gra tis oliebollen eten bij schaak vereniging Groenoord. Ten minste als zij zich als deelne mer in laten schrijven voor het jaarlijks Oliebollentour nooi. Dit snelschaaktournooi wordt verspeeld in het clubge bouw Boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel 7. Er kunnen maximaal honderd mensen deelnemen aan het Oliebollentournooi. Zij zullen achtereenvolgens in twee groepen van vier en een groep van zes worden ingedeeld en een groot aantal partijen spe len. Het speeltempo per partij is acht minuten per speler. Deelname kost 6.- per per soon. Er kan 2oweI schriftelijk als telefonisch worden inge schreven bij J.B. Renskers, Obrechtstraat 3, Schiedam, tel. 0101-709604. De inschrijving sluit op 28 december. Vlaardingen Het da gelijks bes* nu" van de Vlaardings-.e Laad voor Sport er. Recreatie- (VRSR) heeft het voor stel om de tarieven van de sportaccommodaties nog eens extra te verho gen teruggetrokken. Het dagelijks bestuur deed dit nadat het merendeel van de sportverenigingen zich tegen de verhoging had uitgesproken. In oktober werden de huur prijzen voor de Viaardingse velden, zalen en zwembaden met 5% verhoogd, onlangs besloot de gemeenteraad dat de inkomsten van de VRSR volgend jaar nog hoger moe ten zijn. De raad vond dat de tarieven extra omhoog moes ten. Het dagelijks bestuur van de VRSR stelde een ver hoging van de veldhuur met f 50Q,- per jaar, de zaalhuur met 4% en de zwembadhuur met 5% voor. De sportraad is daar niet mee accoord gegaan. De diverse* sectie waren om verschillen de redenen tegen. De voet ballers bijvoorbeeld, omdat zij van mening zijn dat een dergelijke verhoging niet is op te brengen voor de meeste verenigingen. De binnen- sporters willen een dergelijke verhoging niet betalen, voor dat de gemeenteraad een po sitieve beslissing heeft geno men met betrekking tot de uitbreiding van sporthal Westwijkhal. Het dagelijks bestuur nam het voorstel terug, toen de oppositie vanuit de sportraad duidelijk was. Het voorstel zal in de januari-vergadering opnieuw aan de orde komen. Er wordt gehoopt dat er dan wat meer duidelijkheid is met betrekking iot de realise ring van de tweede Viaar dingse sporthal. Alsnog De CDA-fractie zal er bij het college op aandringen, dat het krediet voor de uitbrei ding van de Westwijkhal als nog in de januari-raad be handeld zal worden, zo maakte raadslid Bas Gouka bekend. Het college heeft de behandeling van dit voorstel voor onbepaalde tijd uitge steld, tot grote onvrede van •de sportwereld. Vertegenwoordigers van de diverse takken van sport zul len binnenkort zitting nemen in een comité, dat in januari de fractievergaderingen van de politieke partijen gaat be zoeken om de fracties nog maals te wijzen op de nood zakelijkheid van een tweede sporthal. In dit comité zullen ook een aantal oud-raadsle den zitting nemen. De aan dacht zal vooral gericht wor den op de fractie van de PvdA. Immers, vooral de so cialisten zijn nog niet over tuigd van de prioriteit van de uitbreiding van de Westwijk hal. IbiiiiiimMtiiiiHimiiiiiimMiiiwiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitmniiiiiniHiiiiiiiiiiiiHiiiitinw Danny Molendijk, de 25-jari- ge Schiedammer die twee sei zoenen bij de Amerikaanse vereniging Washington Diplo mats onder contract heeft ge staan, gaat voor de rest van het lopende seizoen naar Hera cles. Het contact kwam tot stand via Theo Laseroms. SVV speelt op 25 januari een oefenwedstrijd tegen eredivi- sionist Excelsior. In dat week einde wordt de derde ronde om de KNVB-beker verspoedd, beide teams zijn al uitgescha keld. Pim van Rey, 'de legendari sche HVO-er', heeft het trai- nersdiptoma C behaald na an derhalf jaar blokken. Van Rey is begeleider van het eerste A- elftal van HVO. Het bedrag wat Bas Gouka nog van de FC Vlaardingen krijgt is vijfduizend gulden (minus de gevorderde kas van de wedstrijd tegen Dc Graaf schap). „Ik moet lachen om de woorden van manager Van Houten, dat hij wacht op een bedrag van CRM (100.000 gul den). Daar koop ik niets voor, als de totale schuld kruipt naar het miljoen toe. Ik heb via ettelijke briefwisselingen gevraagd om aflossing, de deurwaarder was het laatste middel. Ik werd gewoon gene geerd".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5