1 Vlaardingen negatief, maar wel een punt 'Skiën voor blinden Waarom niet' SPORT KORT Naargeestige vertoning in Volendam Van der Berg op televisie SZC: in subtop blijven VeHigheidsteken moet bekend worden Eindelijk thuiswedstrijd voor Vlaardingen Viking naar derde plaats Artiesten- elftal speelt Snelschaken donderdag 18 december 1380 Volendam De werk groep van wijze mannen, die een week geleden rap port uitbrachten over een nieuwe opzet van de com petitie, heeft één puntje over het hoofd gezien. Tenminste, in de ogen van Volendam-trainer Henk Ellens. Negatief spel, zoals FC Vlaar dingen dat gisteravond presen teerde, dient voortaan bestraft te worden met tenminste tien minpunten. Een schandaal, noemde de Noordhollandse oe- fenmeester de bijdrage van Vlaardingen aan dit inhaaldu- el, dat dan ook in een mi stroostige O-O eindigde. Woedend graaide Henk Ellens in de stapel paperassen en to verde daaruit prompt het veel besproken rapport tevoor schijn. ,>Ben je toch over de hele linie bezig om het voetbal aantrekkelijker te maken en dan krijg je FC Vlaardingen. Die ploeg doet afbreuk aan al les wat maar met voetbal te maken heeft. Zelfs met de wind mee bleven die gasten nog in de eigen verdediging hangen. En zo'n ploeg zou dan straks met strafschoppen nog met de winst gaan strijken. Ronduit belachelijk, wa3 het oordeel van de Volendammer. Onbespeelbaar Er was overigens meer, waar Ellens, doorgaans toch een vriendelijk man, zich gistera- Van Antwerpen en Tabbemee fn de verdrukking tegen Volendam vond mateloos aan kon erge ren. „Dat veld was onbespeel baar. De scheidsrechter (Blan- kestein, red.) 2akte bij de keu ring van het terrein al tot zijn enkels in de modder. En toch laat hij gewoon spelen. Dat is een grove fout; van de scheids rechter, van de KNVB. Je hebt gezien hoe wij hebben ge modderd om de bal vooruit te krijgen. Nu is ook ons veld nog naar de knoppen. Mooie boel". Tot zo ver de ongezouten kri tiek van Henk Ellens op het zouteloze gebeuren van gister avond, dat een voetbalwed strijd moest voorstellen. Daar konden de heren van de werkgroep competitie-opzet, scheidsrechter Blankestein en vooral FC Vlaardingen en aanhang het mee doen. Jan de Gier, het brein achter dit 'de structieve' spelletje van de Zuidhollanders, bleek echter helemaal niet onder de in druk. Ook niet, toen hij door de Volendam-spelers voor gek werd versleten. „Doet me niets, helemaal niets", sprak De Gier kalm. Zijn weer woord: „Goed, we speelden hier negatiever dan ooit tevo ren. Maar wat moet ik dan? Ik kan met deze groep alleen maar op één helft voetballen; de eigen. Op dit moment telt voor mij alleen maar het resul taat. Drie nederlagen op rij is nu niet bepaald bevorderlijk voor de sfeer. Tel daarbij de tik, die je hier in Volendam oploopt en we kunnen het ver der wel vergeten. Dat wil ik voorkomen. Ondanks alle be richten over een aanstaande liquidatie van deze club ben ik er voor negentig procent zeker van, dat er ook volgend sei zoen gewoon betaald voetbal gespeeld gaat worden in Vlaardingen. Daarom ga ik door met de opbouw. We moe ten weer helemaal van onder af beginnen. Met spelers, waar ik zo tien betere voor kan vin den. Bij amateurs, waar ik vandaan kom. Je heet dan wel FC Vlaardingen, maar er is niet één sjpeler bij, die uit de plaats zelf komt. Dat is niet aantrekkelijk voor het pu bliek. En de organisatie, die is nog slechter dan ik bij welke amateurclub dan ook heb mee gemaakt Dat moet allemaal worden verbeterd. Maar dit seizoen heb ik met déze groep en déze organisaie te maken. Dat legt beperkingen op. Van daar dit negatieve spel Naargeestig Deze renovatie-werkzaamhe den van Vlaardingen leverden gisteravond voor een schamel aantal kijkers (1000 in getaal) een naargeestige vertoning op. Volendam modderde negentig minuten dapper, maar het liep zich stuk op de 'dijk', die Vlaardingen voor doelman René van Antwerpen had op geworpen. Maar ook ondanks die hindernis had Volendam een uitweg kunnen vinden. Het gemis aan een speibepa- lende middenvelder deed zich gisteren echter opnieuw gel den. Volendam heeft in feite geen echte middenvelders. Jonk, Tuip en Helling schoven bij de opbouw van de aanval tussen de aanvallers. Onbe reikbaar voor libero Jaap Braan, in deze ploeg het cen trale aanspeelpunt. Vlaardingen begreep pas erg laat dat er in deze onmacht van Volendam best kansen op een beter resultaat lagen opge sloten. Mogelijkheden kwa men er nog, voor de aalgladde Mijn hardt van Schoor bijvoor beeld. Maar door de defensie instelling is Vlaardingen het doelpunten blijkbaar verleerd. In de kelder van het betaalde voetbal brandt slechts een zui nig lichtje. Dat geldt zeker voor Vlaardingen. waar zelfs dat kleine kaarsje dreigt uit te gaan. Jan de Gier probeert uit die laatste paar vonkjes het vlammetje toch nog aan te wakkeren. Bij die vertwijfelde pogingen kan hij rekenen op een behoorlijke portie kritiek. Zoals van Volendam, dat zich gisteravond nota bene voor de eerste maai onder het nieuwe kunstlicht wilde koesteren. Als het aan trainer Henk El lens ligt, zal hij hoogstpersoon lijk het kleine kaarsje, dat Vlaardingen nog in leven houdt, met zijn eigen vingers doven. Maassluis „Voor twee minuten radio ga ik niet naar Hilversum. Het kost me een hele dag orn daar te ko men. Ik vraag wel of iemand anders daar naar toe kan gaan". Bas Barendregt (30), de penningmeester van de Nederlandse Visueel-gehandicapten SkiVereniging (NVSV) heeft het druk. Om de haverklap staan er ver tegenwoordigers van de media voor rijn deur, ook de telefoon staat geen minuut stil. De publiciteitscampag ne, die Barendregt heeft opgezet om het veiligheidste ken voor blinde en slechtziende skiers meer bekend heid te geven, kan geslaagd worden genoemd. Bas Barendregt: „Gewoon fijn om op vakantie te gaan" *Er is gelukkig veel belang stelling voor dit onderwerp. Dit skiteken moet net zo be kend worden, als de witte blindestok met twee rode strepen". Het veiligheidste ken is een felle gele over- gooier met daarop aan voor- door Ruud Bijl en achterzijde drie zwarte stippen, die een denkbeeldige driehoek vormen. In Oosten rijk worden deze hempjes al enige tijd gebruikt Alle le den van de NVSV hebben in middels een overgooier aan- geschaft.De NVSV organi seert jaarlijkse enkele ski-rei zen voor haar pakweg 100 le den. Veel mensen kijken gek aan tegen het idee van blinde mensen, die de skisport beoe fenen. Bas Barendregt die zelf nog 15 gezichtsvermo gen heeft „Waarom niet. Langlaufen is totaal geen probleem. Het is een sport, waarbij je zoals ik altijd spot tend zeg je hele boerenfami lie vergeet Zo ontspannend is het Alpine-skiën is ook goed te doen, mits je goed ge concentreerd blijft. Als je even niet oplet is het fataal, tenminste dan val je op je snufferd. Bij reizen van onze vereniging heeft er echter nog nooit iemand een ernstig kwetsuur opgelopen". Begeleiding Willen blinde, danwel slecht ziende mensen kunnen skiën dan is begeleiding door men sen die kunnen zien (en skiën) noodzakelijk. „Via ad vertenties in skibladen pro beren we begeleiders te vin den voor onze reizen. Daar naast hebben we natuurlijk een aantal mensen, die al en kele jaren als begeleiders fungeren", vertelt Bas Baren dregt Bij he*, langlauf-skiën is één begeleider op drie blin de danwel slechtziende skiërs voldoende, bij het alpines kiën is voor elke visueel-ge- handicapte skier één begelei der nodig. De NVSV heeft de nodige problemen om voldoende be geleiders te vinden. „Een be geleider is van vroeg tot laat in de weer. Begeleiden bete kent niet helpen met eten, maar wel tijdens de maaltijd aanwijzen waar de aardappe len staan. Tijdens het skiën moeten de begeleiders aange ven, waar het spoor ligt. De begeleiders zijn de ogen van de deelnemers". Minder Door het invoeren van het vedigheidsteken hoopt de NVSV de jaarlijkse reizen te kunnen houden met minder begeleiding. Dat is niet alleen nodig omdat het problema tisch is voldoende begeleiders te vinden, maar ook omdat het te duur is. „We laten de begeleiders altijd 30 tot 40 minder betalen voor een reis, jlan de werkelijke catologu- sprijs. Dat voordeel is natuur lijk terecht, want je moet het voor hen ook een klein beetje aantrekkelijk maken. Je moet wel een vreselijke idea list rijn om als begeleider mee te gaan als je de volle prijs moet betalen. De leden moeten dat geld opbrengen, want we krijgen geen subsi die. En dat gaat nu proble men geven. De portemonnee wordt bij iedereen krapper, maar bij blinden is het nog erger. Velen moeten van een uitkering leven, omdat het voor hen vreselijk moeilijk is om aan werk te komen. Nu de uitkeringen terug worden gedraaid, kunnen onze leden die extra kosten niet meer opbrengen. Ik ken zeker tien leden in onze vereniging, die dit jaar vanwege de prijs niet meegaan. Nu moet je daar niet al te dramatisch over doen, want er zijn ook ver schrikkelijk veel met-gehan dicapten mensen die om fi nanciële redenen niet op va kantie kunnen aldus Baren dregt, die zelf werkzaam, is als verkoper bij de sociale werkplaats in Maassluis. Subsidies Talloze instellingen hebben in de drie jaar dat dc NVSV nu bestaat een verzoek ont vangen om de visueel-gehan dicapten skiers te subsidie- ren. „We hebben 50 instantie benaderd, maar het resultaat is tot nog toe minimaal. Er zijn een aantal zaken, die nog lopen, maar van veel instel lingen kregen we een briefje met de tekst 'U komt niet in aanmerking'", aldus de pen ningmeester. Bij de overheid kan de NVSV niet terecht, „Er wordt een subsidie uitge keerd aan de centrale invali- densportbonden. Daar moe ten wij dan weer aanklop pen". Barendregt denkt dat een eventuele aansluiting bij de Nederlandse Skivereni ging de oplossing kan bieden. „Wellicht dat zij wat meer toegang hebben tot de diver se fondsen. Wij met ons club je van 100 leden maken mis schien niet zo'n indruk. Als je je ergens presenteert, dan moet je cfat aantal steeds rela teren aan het aantal (5.000) visueel-gehandicapten sport ers in Nederland. Ik vind trouwens, dat we een behoor lijke groep hebben". Alleen „Je hoort mensen wel eens zeggen, wat zoekt een blinde nu eigenlijk in het huiten- land. Ze zien toch niets. Ie mand. die niets of slecht riet beleeft dat allemaal heel an ders. In de Oostenrijkse ber gen klinkt het anders, het ruikt er anders, de sfeer, het eten noem maar op het is al lemaal anders dan thuis. Het is gewoon fijn ergens anders te zijn, op vakantie te gaan. Veel blinden rijn al zo vaak alleen". Vlaardingen - De waterpoloërs van Viking bliiven het goed doen. OZV bleek in eigen huis duidelijk een te zwakke tegen stander voor de Vlaardingers (2-5). De start van Viking was overweldigend, want in de eerste periode was de stand al snel 0-2. In de tweede en der de periode dachten de Vlaar dingers er echter te gemakke lijk over, waardoor OZV bij kon bliiven (1-2). In het laatste kwart liep Viking echter defi nitief weg. Door de overwin ning bezet de Vlaardingse ploeg nu de derde plaats. Vlaardingen Een arties tenelftal met onder ande re Ron Brandsteder, Ben Cramer, Hans Boskamp en Gerard Cox speelt 22 december een wedstrijd tegen een team van disco Studio '54/Joey Fresco. De wedstrijd wordt ver speeld op het veld van voetbalvereniging Vlaar dingen in de Broekpolder. De entree is gratis. Aan vang 19.30 uur. Schiedam De schaakvereni ging 'Schiedam' houdt maan dag haar traditionele kerst toernooi. Dit snelschaakevene ment, dat om 20.00 uur in het clubgebouw Wilton Fijenoord (Rubenslaan) begint, is toegan- gelijk voor spelers van alle verenigingen, alsmede huis en jeugdscbakers. Het inschrijf geld bedraagt een gulden en men kan zich opgeven bij: R. van Vuuren, A. Cuypstraat 5b, tel: 731016, met de vermelding van vijf of tien minutenpartij. De junioren beginnen hun toernooi al om 19.00 uur. W(m van der Berg,niet zo creatfef Vlaardingen Wim van der Berg, de voorzitter van Vlaardingen is maandagavond te zien in het Tros-pro- gramma 'Op volle toeren met de grote clubactie'. Vlaardingen werd uitgeloot als één van de 25 vereni gingen, die mee mocht dingen naar de hoofdprijs van 10.000,- van de grote clubactie. Aan de clubactie wordt deelgenomen door 2500 vere nigingen. In het kader van deze actie hebben leden van deze verenigingen 2,8 miljoen loten verkocht. Eén gulden van elk lot is bestemd voor de vereniging. Uit de deelnemende verenigingen werden dinsdag 25 verenigingen geloot. Vertegenwoordigers van deze verenigingen zijn maandag op televisie te zien, waar zij in een door Chiel Montagne en Willy Dobbe gepre senteerd programma strijden om de hoofdprijs. „We moesten in de eerste ronde een kerststukje ma ken. Ik ben wel niet zo creatief, maar ik vond het toch wel erg mooi geworden", vertelde Van der Berg na de opname. Wat de jury van het werkstuk van de Vlaardingen-voorzitter vond kunt u maandag op tele visie zien. Bij de W Vlaardingen heb ben zich al 24 meisjes aange meld voor het damesvoetbal (meisjes 12,13, en 14 jaar). De belangstelling is zo overweldi gend, dat de Vlaardingen ook gaat starten met pupillenvoet- bal (vanaf acht jaar). 1 maart 1981 gaat de competitie van start. Het eerste team van SFC heeft een compleet nieuw ten ue geschonken gekregen. De gulle geverfs) wenst(en) onbe kend te blijven. Dat is nu eens echte verenigingsmentaliteit. daar kunnen andere 'sponsors* een voorbeeld aan nemen. Mar Verburgh, jarenlang een vaste schakel in het eerste team van DSS'26, heeft offi cieel afscheid genomen van zijn vereniging. Verburgh verhuist naar Apeldoorn en kan dus niet meer voor de Vlaardingse zaterdag vierde klasser uitkomen. Ook de vermaarde DSS'2G- naam. Bas Post, is weg. De Vlaardinger heeft zich aange meld als lid van DVO'32. Te rug op het oude nest. De selectie van PPSC heeft in het clubblad gereageerd op het schrijven van trainer Ar nold Lobman, dat er zo weinig mensen op zaterdag komen trainen, als de voetbal afgelast is. De Vlaardingse raad voor sport en recreatie houdt op vrijdag 2 januari in samenwer king met gymnastiekvereni ging 'Leomdas-Dovido* een gratis nieuwjaare-sportinstuif voor meisjes en jongens van 6 tot en met 13 jaar. Op deze in stuif, die zich afspeelt in de Westwijkhal, kan worden deelgenomen aan onder ande re badminton, trampoline springen, voetbal, hindernis- baan, basketbal, mini-tennis en speedway. Ook is er een tekenwed strijd, waarbij een sportplaat moet worden ingekleurd. Uit eraard is er een prijs beschik baar. De sportcommissie van de Christelijke Jeugd Vereniging 'Liefde en Vrede' houdt twee de kerstdag voor de twaalfde maal een indoorsporttoernooi in de Westwijkhal. Op het ge bied van zaalhandbal en vol leybal zullen 62 team i de strijd met elkaar aanbinden. In to taal worden er 400 actieve christelijke jeugdverenigings leden verwacht. Na het weergeven van het complete inkomsten i»n uitga venbeleid, komt HVO tot de conclusie, dat het een gezonde vereniging is. In de weekbrief wordt de leden de gehele be groting voorgeschoteld en de openheid van financiële zaken mag een voorbeeld genoemd worden voor andere clubs. Bert Bekelaar, de spitsspeler van DHS die in het begin van het seizoen zo succesvol ac teerde, maar door een operatie aan zijn kniebanden werd uit geschakeld, mag waarschijn lijk deze week het ziekenhuis in Delft veriaten. Vlaardingen/Schiedam Vlaardingen speelt tegen Overkanters weer eens een 'echt' thuisduel. In tegenstel ling tot bijvoorbeeld ODO en Hoekse, die hun thuiswedstrij den moeten spelen in respec tievelijk Naaldwijk en 's-óra- venzande. Vlaardingen zal moeten win nen wil de ploeg uit de geva renzone komen. Ditzelfde geldt voor Succes, dat tegen UVS afstand kan nemen van de onderste plaats. ODO is duidelijk favoriet tegen A van- tie uit Pijnacker. De Vlaar dingse ploeg draait dit seizoen boven verwachting. Het totaal onbekende Zuid westers uit Vlissingen is de te genstander van Oranje Nassau. Misschien dat Oranje Nassau het nu volhoudt goed te blij ven spelen, en niet steeds ster ke momenten afwisseïd met hele zwakke. Hoekse SV krijgt te maken met Olympïa uit Spijkenisse. Een ploeg die bekend slaat als fysiek sterk. Weet Hoekse dit lichamelijk geweld te keren, dat moet de ploeg kunnen winnen. Harga tenslotte krijgt de kans zich te revancheren voor het zwakke optreden in Ridder kerk vorig week. Voor eigen publiek spelen de Schiedam mers tegen TDV. Vlaardingen - De waterpoloploeg van SZC zal het in de laatste wedstrijd voor de win terstop niet gemakkelijk krijgen. De Schie dammers komen zondagmiddag namelijk uit tegen de Zeus Nijmegen). De beide ploegen kunnen tot de subtop gerekend worden en .zullen ook moeten winnen om tot die subtop te kunnen blijven behoren. Dè heren van \Trrr> i-..j der zijn. Hierna spelen de dames van VZC en4 Shell tegen elkaar. Een belangrijke derbyJll daar de beide teams nog aanspraak kunnen 4 maken op het kampioenschap (20.40). De tl Shell-heren spelen eveneens thuis en wél te-*4 gen Koudekerk. De walerpoloèrs van WIK-1' spelen in het Sportfondsenbad Zuid tegen vöa Scom. Het damesteam van Viking reist naar! Z 5®!?zaterdagavond een thuiswed- Ridderkerk om het daar tegen het lastige Po~1 stnjd, Gud-Beijerland zal dan de tegenstan- seidon op te nemen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5