SPI!! 5 UN mÈËÊssm Slecht SVV pakt punt van FC Den Boself FC Vlaardingen 'leeft Tiende zege op rij voor Krefi mist strafschop Haarlem schriktmaar pakt toch het volle pond: imlliSMS 'Zaak Gouka overtrokken maandag 22 december 1960 VD/ SC/WW Schiedam-Op Harga zorg den de ongekende toesehou- wersweelde van ongeveer vijfduizend koppen, de voor SW en FC Den Bosch mogelijke periodefcitel en niet te vergeten de muziek van het roodgroene huisor kest, dat uiteraard ook „Bij ons in het Brabantse land" ten gehore bracht, voor een geweldige sfeer. De volop aanwezige FC Den Bosch-supporters kon den de gezelligheid echter alles behalve waarderen en kozen scheidsrechter Henk van Ettckoven, SW-trai- ner Sandor Popovic en NOS-verslaggever Jaap Baks als hun zondebokken uit. De eerste, omdat hij FC Den Bosch in de begin fase met een terechte straf schop bestrafte, terwijl de Schiedamse oefenmees ter Brabantse agressie opriep door herhaaldelijk uit de dug-out te komen om langs de zijlijn zijn emotionele sprintjes te trekken- De op de overdekte tribune geze ten Jaap Baks tenslotte, beantwoordde niet aan de wens van de Boschenaren om Van Ettekoven In zijn radioverslag van thuisflui- terij te betichten. Hetgeen door Jan Schrijver helaas aanleiding was om de verslaggever met een pak slaag te bedreigen, ter wijl hem ook werd gezegd, dat de radioapparatuur „wel even over de afraste ring zou worden gegooid". Jaap Baks, die SW dit sei zoen al drie keer bekeek, zwichtte niet voor de cen suur, maar vluchtte met zijn radioapparatuur, ver rekijker en paraplu via een laddertje naar het dak van de SW-kantine. Een twee- tal medewerkers van de PTT slaagden erin om, voordat er vijf minuten in de tweede helft waren ver- streken, de verbinding tus sen het 'SW-dak' en Hil versum weer tot stand te brengen. „Het ïs me nog nooit eerder overkomen, dat ik op een veld ben verhuisd, omdat ik niet met supporters overweg kon. Ik snap die lui niet. Voor de eerste di visie wordt er toch een mieterse wedstrijd ge speeld. Gewoon lummelig vind ik zoiets", was het, commentaar van de ge schrokken Jaap Baks, die voor de zekerheid zijn zoon de opdracht gaf het NOS- insigne van de naast de tri bune geparkeerde auto te verwijderen. WW 'f Cor Peitsman is neergelegd, Bart Krefi juicht op de achtergrond al. Te vroeg, want even later mfste diezelfde Kreft vanaf de stip. Schiedam „Als ik die strafschop gemaakt had, dan hadden we met een nulletje of drie, vier ge wonnen", beweerde Bart Kreft na afloop van de wedstrijd SVV-FC Den Bosch (0-0) met grote stel ligheid. De spelbepalende middenvelder, die met vijf treffers tospcorer is van de Schiedammers, schoot de al na drie minu ten door scheidsrechter Henk van Ettekoven toe gekende (neerleggen van Cor Peitsman) penalty naast het doel van Hans van der Pluym. Misschien dat SVV inderdaad gewonnen zou hebben als Kreft gescoord zou hebben, maar nu was het toch FC Den Bosch dat de meeste rechten kon doen gelden op de over winning. De Bossche aanval lers verzuimden echter om de diverse uitstekende mogelijk heden te benutten. Keer op keer vonden zij echter de weer uitstekende keepende Bas van Noortwijk op hun weg. Hoe wel hij wel assistentie nodig had van Leen Warnaar en Ri- nus Steenbergen, die op de lijn redding brachten bij inzetten van Wim van der Horst en W ess el van den Bosch. Haarlem Als er ooit nog eens een prijs wordt uitgeloofd voor de ploeg met de meeste tegenstel- .lingen in zich, dan strijdt FC Vlaardingen zeker met de voorsten mee. Ha Hans van der Stap: HaarlemDe pen ningmeester van FC Vlaardingen, Hans van de Stap, hoopt de zaak rond ex-manager Bas Gouka vandaag af te ronden. „Het contact met de advocaat Madle- ner is vrij soepel verlo pen en de rest van het geld gaat via de bank naar Gouka. De bele ac tie rond het vorderen van de kas is wat over trokken geweest, een exceptioneel geval. En vooral de reacties die erop zijn gevolgd. Zo heeft een verslaggeef ster van een krant maar de helft weerge geven .wat Ik heb ge zegd. Precies het be langrijkste is weggela ten. Maar goed, FC Vlaardingen gaat dus wel degelijk door. We krijgen nu even rust om de zaak eens goed te inventariseren. Met Van de Gaag er straks bij is er zeker wat te verwachten van FC Vlaardingen. Want ik doof zeker dat we loorgaan". do de erbarmelijke prestaties van de laatste weken en het financiële signaal, dat de eerste schuldeiser voor zijn rekening nam, liet de Vlaardingse eredivisieve reniging in Haarlem een positieve indruk achter. Het resultaat was er ech ter niet naar: 2-1 tekende het scorebord na het laat ste fluisignaal van zonder twijfel de slechtste man van het veld, scheidsrechr ter Boss. Precies zoals tegen Volendam loerde FC Vlaardingen op de counter, maar niemand kon dat het team van .de geplaagde De Gier kwalijk nemen. „Wie is er nu koploper vroeg de getergde trainer zich terecht af. Het pleitte bepaald niet voor Haarlem, dat tot voor kort toch ieders bewondering in de eerste divisie afdwong, maar juist nu vèrzandde in de onnatuurlijke Verdedigers- hoop', die René van Antwer pen rond zich heen had verza meld. Trainer Hans van Doorneveld was reëel en zocht het euvel in eigen gelederen. Hij: „Wij heb ben niet voldoende creativiteit getoond en ik trek daar heel duidelijk mijn conclusies uit. Iedereen denkt in Haarlem al weer aan de eredivisie, maar dan moet er wel over een team als FC Vlaardingen wor den heengelopen. Gelukkig heeft het ons geen punten ge kost, maar geestelijk zijn we er niet bepaald sterker op gewor den". Kriebels Haarlem kreeg bot gezegd ei genlijk de kriebels van FC Vlaardingen, dat al in de der de minuut via een snelle coun ter op 0-1 had moeten komen. Patrick Meijnhardt van Schoor sprintte de voltallige Haarlem-defensie eruit, maar verspeelde de bal kinderlijk aan doelman Edward Metgod, de ongewilde hoofdrolspeler in het duel. Vanaf dat moment diende de thuisploeg zich wel aan het front maar tot aan de rust was het allemaal zeer door Emile Schelvis plichtmatig. Aanvoerder Mar tin Haar, op papier als laatste man, schoof bijna constant in, maar ook de 'Ruud Krol' van de eerste divisie had zijn dag niet. Tesamen met scheidsrechter Boss, die ook nog een onte-« rechte gele kaart uit de broek toverde voor John Lorié, lukte Haarlem weinig. En wanneer dan via Gerrie Kleton of Wim Balm eindelijk wat intelligen tie aan de dag werd gelegd, dan stond daar altijd nog Van Antwerpen, bijgestaan door Krxto Mitrovic of Joop van Dop op de lijn). Hoewel Haarlem zonder meer op een overwicht kon bogen, ■was het FC Vlaardingen dat FC Vlaardingen stond op het punt van inklappen en het ge lijk verspelen van de bal vanaf de aftrap, leek een veeg teken in die richting. Maar zie, Ed ward Metgod vond een afgang van de Vlaardingers niet in verhouding, want nauwelijks vier minuten later besloot de talentvolle broer van AZ-laat- ste man John, onder een hoge principieel gevaarnjKer was. 3n de eerste minuut na rust, was daar ineens Dkk Hoog moed, die vrij voor Metgod op dook. Precies zoals Meijnhardt van Schoor in de beginfase, liep ook Hoogmoed in gedach ten zichzelf voorbij. In ieder geval was het merkwaardig om te zien, hoe Haarlem die meevaller inspireerde tot een kortstondige opleving. En in de zesde minuut was het gelijk raak. Ruud Gullit soleerde op links slim door, totdat hij de bal kon klaar leggen voor Gerrie Kleton, die in de meleé de juiste richting kon geven: 1- 0. -niet eens gerichte- trap van Mitrovic door te lopen: 1-1. Vreugde bij FC Vlaardingen, dat zichtbaar opleefde bij de meevaller en doffe ellende bij Haarlem. „Het is jammer, dat de ploeg nog niet de routine bezit om dan de zaken helemaal recht te trekken", zei trainer Jan de Gier, die doelde op de vijftien minuten na de gelijkmaker, toen zijn team achtereenvol gens via Patrick Meijnhardt van Froor (paal en over) de mogelijkheden liet liggen om de wedstrijd ie beslissen. Via de uitblinkende Hoogmoed vs.... John Loriégeel bleef FC Vlaardingen loeren, maar het was toch Haarlem dat in de slotfase de wedstrijd naar zich toe trok. Precies op het moment, dat na opgelegde kansen voor Terry Hendriks de moedeloosheid zich meester had gemaakt van Haarlemmers, was het weer een intelligente actie van Ruud Gullit die de zege ople verde. De UEFA-internalional kopte een onmogelijke bal bij de tweede paal terug op de voor Abe van de Ban ingeval len Nijdam en het was prijs: 2- 1. Nog even krabbelde FC Vlaardingen via een slotoffen- sief overeind en had zowaar nog de gelijkmaker moeten scoren. John Lorié werd vrij voor Metgod echter dc benen onder het lijf vandaan ge maaid, maar het paste het ina dequate fluiten van scheids rechter Bcsse om al wuivend 'niets aan de hand' te constate ren. En nog voor het verstrij ken van de blessure tijd de ploegen naar de kleedkamer te sturen. Vlaardingen - Dit weekeinde was bijzonder slecht voor de waterpoloploegen uit het wa terweggebied, alleen de da mes en heren van' VZC vormden een positieve uit zondering. De heren van VZC bleven tegen Oud-Bey- erland ongeslagen, 9-3. En de VZC dames wezen stadsge noot Shell met 3-1 terug. Het verzwakte herenteam van SZC was in Nijmegen niet te gen de Zeus opgewassen, dat dankbaar profiteerde (6-3). De heren van WIK verloren opnieuw, nu was Scom te sterk voor de Vlaardingse ploeg, (B-4). Poseidon bleek een te sterke opponent te zijn voor de damesploeg van de Viking (5-1). Zeus-SZC 6-3 SZC moest mèt een gehandi capt team naar Nijmegen af reizen, want er ontbraken in de Schiedamse ploeg maar liefs drie basisspelers. Wim de Jong is door de ziekte van Pfeiffer voor een aantal maan den uitgeschakeld. Aanvoer der Willem Jan Looman is voorlopig 'twee maanden ge schorst en Dennis van Alphen ia met vakantie. Al met al de den de Schiedammers het lang. niet slecht, zeker in het begin van de wedstrijd konden zij de gastheren goed bijhouden. Zo goed zelfs dat Wim van der Kolk tot de volgende conclusie kwam:,, Wij hadden deze wed strijd niet mogen verliezen, maar als wij de kansen laten liggen verdienen we het niet". Zeus liep in de eerste periode tot 2-0 weg. In het volgende kwart kwam SZC erg goed te rug door doelpunten van Die ter Ktos en Paul Goederond. In de derde periode, bii de stand 3-2, redde keeper Leen van Noortwijk SZC nog door tweemaal achtereen een straf- worp te stoppen. In de laatste periode liep Zeus tot 5-2 weg, waarmee het gat definitief ge slagen was. VZC-Sfaell 3-1 Winst was voor zowel VZC als voor Shell in deze wedstrijd van het grootste belang om zo doende de nog ongeslagen koploper PCG te behouden. VZC won en telt daardoor nog steeds mee, Shell wordt door deze uitslag naar het tweede plan verwezen (vijf verlies- punten). In de tweede en der de periode manifesteerde VZC zich als de betere periode door een 3-0 voorsprong te nemen. Deze marge was voor Shell in de vierde periode te groot, al hoewel Anette Schoen de eer van Shell nog kon redden. VZC-Oud-Beytrland 9*3 De tiende overwinning voor de Vlaardingers, waardoor zij de koppositie stevig in handen hebben (tweede klasse ZRO). Oud-Bcyerland werd zeer ge makkelijk teruggewezen. Na drie periodes was de stand al tot 8-0 opgelopen. Kees Smit en Rob de Gier hadden een erg groot aandeel in deze stand. De laatste periode speel den de Vlaardingers de wed strijd rustig uit. Poseidon-Vlklng 5-1 Het gebrek aan conditie brak de Viking in het tweede ge deelte van de wedstrijd op. Po seidon kon toen weglopen naar een 5-1 voorsprong. In het begin kon Viking het aar dig bijbenen. De derde periode begon met een 2-1 achterstand, maar in het vervolg waren de gastvrouwen te snel voor de Vlaardingse ploeg. Scom-WIK 8-4 Als de keeper van Scom niet zo verschrikkelijk goed had gespeeld dan had de einduit slag van de wedstrijd Scom- WIK zeker anders geweest. WIK gaf Scom bijzonder goed partij, in de laatste periode leek alles nog mogelijk. Deze vierde periode begon namelijk met een 4-3 stand. Maar de schoten van Vlaardingse kant werden bijna allemaal onscha delijk gemaakt. Aan de ander kant was dit niet het geval, waardoor de nederlaag alsnog groot uitviel. Vooral in de eerste helft over klaste Den Bosch met snel er technisch voetbal SVV bij tijc en wijle. De Schiedamse de fensie had de handen vol er was ook lang niet zo zeker al- de laatste tijd het geval was Met name de licht geblesseer de Hans Loovens, die in di tweede helft vervangen were door Henk Salari, had het erj moeilijk met de handige Ber Gozems. Op het middenvele kon Bart Kreft het spel nie naar zich toetrekken en in di- voorhoede was Cor Peitsmarj vaak een eenzame. Afwezig i| De Schiedammers konden ir.| de eerste helft bijna niet terug doen. De ploeg draaide nie zoals de laatste weken, „Ver schillende spelers van ons, dit normaal een stempel op d* I wedstrijd kunnen drukker waren vandaag geestelijk af wezig", verklaarde traine Sander Popovics na afloop. „II denk dat de druk voor jongen als Dercks en Kreft te eroot i - geworden. Het 'echter SVY.| had van dit,Den Bosch kun-, nen winnen. Zij hebben er, -I veel kansen gekregen doo onze tekortkomingen". Tocl-.| was het weer de Schiedams!.I ploeg, die pal voor rust bijnljl de leiding nam. Voorstoppe'-.l Rinus Steenbergen kopte bui ten bereik van Van der Pluyn' I een voorzet van de uitblinken!-| de Rob Kiebert npt naast. Vergeleken met de eerst ijl helft, waar de 5.000 toeschouf wers van genoten, was dj tweede helft maar matig. Des. L alrdettemin bleef het leuk e:'1! vooral spannend. Immers bei' de ploegen waren gebaat b.'l een zege. Niet allen vanweg'. r de plaats op de ranglijst, maaj. I vooral vanwege de tweede pe- I riodetitel. Winst voor het voo! deze periode al uitgespeeld j SVV zou betekenen, dat e', J| weer een kanshebber minde1 was om rekening mee te hou, den, terwijl winst de Bossche naren in de meest kansrijk', positie zou hebben gebrach. Het bleef echter gelijk, zod«, I nu zowel SVV (8-12), FC Det Bosch (7-10) en FC VVV (7-l(. kansrijk blijven. Verliespunt „Een verliespunt, dus", zei At« Zonderland, manager van FC& Den Bosch na afloop, „zoaM elk gelijkspel in dit stadiuni van het periodekampioen i schap. Het was in ieder ge va-: i leuk om naar te kijken eil. daarom zijn die periodetiteL toch ingesteld". Voor Sando;- ,a Popovics was het gelijke spe, 1 echter een 'winstpunt'. „11} j| ben weer erg blij met dit punt je. Een slecht SVV heeft eeri punt gepakt van FC Derï Bosch. Ach, en die perïodetitej interessert me niet zo veel. II» heb steeds gezegd, dat ik de to taaistand het belangrijkst*} vind. We hebben geen ploej-j 1 om periodekampioen te w-ors1.! den. Welk nuchter denkencml meqs had voor de competitie durven dromen, dat we het zo* !i ver zouden brengen. Als we bi DS niet bestolen waren, darï' waren we zelfs al periodekamf pioen geweest".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5