m üg Sporthal ie februariraad Ik ^neem dc proef Gericht beleid industrie terreinen noodzakelijk AGENT BEDREIGD DOOR JEUGDBENDE Politie lost 1 inbraken op mededeling 'Nieuwjaarsreceptie is geldverslindend' A Strijd orn ker.st bomen metknuppcL 4ïii buksen li 18 Blauwe Brug heeft slechte akoustiek •gp°w" ••°0Oo\ SCHIEDAMSCHE COURANT Dinsdag 30 december 1980- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 252«pagina's Broerevest 3 - telefoon administratie 26-209! - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Cor van TiJborg:„Schiedam uniek..." Schiedam Het gevaar dat er teveel industrieterreinen komen in Schiedam moet vermeden worden. Volgens wethouder Scheeres moet een zo evenwichtig mogelijk werkgelegenheidsbeleid gevoerd worden. Het werven en bouwrijp maken van terreinen moet men echter in de hand houden. Een gericht beleid: het lukraak bouwrijp maken om aan de vraag te voldoen moet vermeden wor den. De laatste jaren hebben veel bedrijven Schiedam gekozen als vestigingsplaats. Door deze toename zouden volgens de wethouder meer terreinen bouwrijp gemaakt kunnen worden. Dat betekent immers meer werkgele genheid voor de bevolking. VVD-raadslid Cor van Tilborg noemt de ligging van de terreinen in Schiedam uniek en vindt dat er antwoord gegeven moet worden op de vraag naar industrieterrei nen. „De kans dat Schiedam overstelpt wordt met aan vragen is gering," zei hij, „want zoveel braakliggende terreinen zijn er nu ook weer niet." B.estuur hervormde rusthuizen is boos op het college Vlaardingen De stichting rusthuizen der hervomde gemeente Vlaardingen is hoos op het college van burgemeester en wethouders. De stichting neemt het B en W kwalijk dat de gemeente nog geen grond heeft toegewezen voor de houw van een nieuw rusthuis, zoals dat was af gesproken. In de loop van 1980 komt er een rusthuis voor bejaarden in Vlaardingen. Het rusthuis staat geprojecteerd in of nabij de binnenstad, waar bij de gedachten van de gemeente Vlaardingen uitgaan naar een locatie in de Oostwijk of in Vlaardinger-Ambacht/Babberspolder. Binnen een termijn van vijf jaar moet de nieuwbouw voltooid zijn. Voor 1 januari 1981 zou de ge meente grond toe wijzing doen. In een brief aan de stichting werd dit beloofd en de stichting zou voor het eind van het jaar op de hoogte worden gesteld. Tijdens de vergadering van de commissie voor stadsvernieuwing op 17 december ontkende wethouder Bas Goudriaan echter het bestaan van de brief waarin de toezegging werd ge daan. De voorzittter van de stichting, de heer Oversluizen, vroeg tijdens de commissieverga dering hoe het mei de grond toewijzing stond. Oversluizen maakte Goudriaan toen attent op de brief. Hij kon de brief echter tijdens de ver gadering niet laten zien. De brief bestaat echter wel degelijk en de han delswijze van Bas Goudriaan wekte dan ook de woede op van de voorzitter van de slichting. In een brief aan het college maakt de stichting m duidelijk dat de handelswijze van wethouder Goudriaan niet te tolereren valt. Te meer daar duidelijk is geworden dat tijdens een bespre king op het provinciehuis op 22 oktober jongst leden door de wethouders Jelle Wijnstok en Bas Goudriaan werd toegezegd dat voor 1 ja nuari i960 grondtoewijzing zou plaats vinden. Het bestuur van de stichting wil nu dat hetl college voor 1 januari 1980 opheldering geeft over de stand van zaken. Schiedam Jeugdbendes op kerstbomenjacht hebben, ge wapend met knuppels en luchtbuksen, rond de feest dagen voor de nodige moei lijkheden gezorgd in Schie dam. Eén van de groepen ging zover in het aggressie- ve optreden, dat een agent die de jongeren slagwapens wilde ontnemen, werd be dreigd en zijn pistool moest trekken om molestatie te voorkomen. De politieman was naar dc Alexander Nu- manstraat in de Slachthuis- buurt gegaan omdat daar herhaaldelijk vuurwerk was afgestoken. Ongeveer 25 jon gelui die 2ich in de straat ophielden weigerden slag wapens af te geven aan de politie. Toen de bedreigde agent met zes man verster king in de straat terugkeer de bleek de bende onvind baar. Wel vond de politie in een flatgebouw aan de Geert Keindersstraat twee lucht buksen. Waarschijnlijk heb ben de jongeren met die buk sen straatverlichting kapot geschoten, en toen de politie arriveerde de buksen in het flatgebouw achtergelaten. Tegen twee jongelui die even later werden aangehou den kon niets worden bewe zen. Een andere bende van onge veer tien jongeren maakte de omgeving van de Lek straat onveilig. De groep is door de politie naar het bu reau gebracht en na een re primande heengezonden. In de strijd om de kerstbo men wordt gebruik gemaakt van een aanzienlijk wapel narsenaal. De politie heefil een Schiedammer aangehou I den die zich met een honk I balknuppel bij een van d< I bendes in de stad aan wildtl sluiten. Hoewel de Schiet dammer beweerde dat hi;! net terug kwam van eer.| honkbalwedstrijd heeft del politie de knuppel toch ir| beslag genomen. Bromfietsen grootste buit Schiedam De Schiedamse politie heeft in samenwer king met Vlaardingen en Rotterdam 35 jongelui aan gehouden die verschillende bendes vormden. De leeftijd van de jongelui variërt tus sen de veertien en tweeënt wintig jaar. Ook bevinden zich enkele ouderen onder de aangehouden mensen. Zij namen voornamelijk de ver koop van de gestolen goede ren voor hun rekening. Een tiental, waaronder Vlaar- dingers en Schiedammers, had zich gespecialeerd in het ille gaal bezoeken van sportkanti nes. De kantine van SVDPW spande hierbij de kroon; vijf keer werden zij bezocht. De buit bedroeg wat geld en snoe- parti kelen. Een negental Schiedammers pakten het groter aan. Brom fietsen en geld waren het doel van hun activiteiten. Daarbij heeft vooral de kelder aan het Sibeliusplein het te verduren gehad. Maar liefst tien brom fietsen en nog wat gereed schap werd hier weggehaald. Ook veel scholen zijn dupe ge worden van die bende. Uit het kantoor van de Willibrordus- stichting werd een bedrag van 2200 gulden ontvreemd. De ge stolen goederen werden ver kocht door een 58-jarige Schie dammer. Twee jongelui zijn voor de officier van justitie ge bracht. De rest is na verhoor heengezonden. Een deel van de gestolen goederen kon aan de benadeelden worden terug gegeven. Elf andere jongelui, waarvan er vijf voor de officier van jus titie geleid zijn, hebben ook - «en flink aantal etablissemen ten een bezoek gebracht. Uit «en LEAO school werden der- ''g girokaarten ter waarde van W00 gulden ontvreemd. Di verse fabrieken en verenigin gen zijn door deze bende be- zochi maar er werd niets mee genomen. Eert aantal brom fietsen met een waarde van rond de duizend gulden, wer den gestolen en door een 38-ja- f'ge Schiedammer doorver kocht. Deze is aangehouden en wordt verdacht van heling. Met het aanhouden van de 35 jongelui, heeft de politie 70 in braken opgelost, allen ge pleegd in de loop van dit jaar. ADVERTENTIE Morgen, Oudejaarsdag, zal deze krant niet ver schijnen. De direktie met polo sluiting! streepdKSins! SO«OAM KOEMARKT 1 VLAAHOfJGETJ 0W8ECKMAMV9NGEL 67 MAASSLUIS KCAJWSSKEK Schiedam Het nieuwe wijkcentrum in Schiedam-Noord de Blauwe Brug heeft nu al zijn kwalen. Dc akoustiek in de gangen en de centrale hal zijn zeer slecht. Zo slecht dat concentratie voor de diverse groepen en lezers nauwelijks mogelijk is. De Blauwe Brug wil het college van burgemeester en wethouders verzoeken hier wat aan te doen. Ook heeft de ontwerper weinig rekening gehouden met vandalisme. De ingang met elektronisch geopende deuren is diverse malen door brommerrijdende jongeren gebruikt als hindernis. Daarna gingen zij rijdend en steigerend de bibliotheekzaal binnen. De omstreden Westwijkhal: In fe bruari beslist de gemeenteraad of de hal wel of niet wordt uitgebreid. Vlaardingen De uitbreiding van de sporthal in de Westwijk wordt als de .politieke partijen niet tegenwerken in februari door gemeenteraad behandeld. De partijen mogen wel verzoeken de sporthal op de agenda van de januariraad te zetten, maar dit wordt door het college ten zeerste afgeraden. De partijen krijgen in de eerste week van januari van de gemeente nog aanvullende informatie. Gemeentewerken is bezig om de plannen nader uit te werken. Op 5 januari worden de voorstellen in collegevergadering behandeld. Daarna krijgen de politieke partijen inzicht in de plannen en moeten dan voor 15 januari advies uitbrengen aan het college. Vervolgens wordt de hele materie uitgebreid behandeld in de februariraad. De politieke partijen in de raad hadden in eerste instantie liever gezien dat al in januari over de uitbreiding van de sporthal was beslist. Door allerlei redenen kon dat echter niet doorgaan. Verantwoordelijk wethouder Cees Bot heeft zich binnen het college altijd sterk gemaakt voor een zo spoedig' mogelijke uitbreiding van de sporthal. De nood onder de sportverenigingen is immers groot. Het college liet Bot aanvankelijk in de steek, maar is nu toch bereid om de problematiek zo snel mogelijk te behandelen. In 1981 staat de gemeente Vlaardingen voor een groot aantal investeringen, waaronder de uïtbreding van de sporthal en een rigoreu2e ophoging van het zuidelijk deel van de Holywijk. Aanvankelijk wilde het college, met uitzondering van Cees Bot, de uitbreiding van de sporthal op de lange baan schuiven omdat er dan weinig of geen ruimte meer zou zijn voor de andere investeringen. De beslissing van hes college wekte echter nogal wat weerstanden op in de sportwereld. Er werd met verbijstering op gereageerd. Het college lijkt nu terug gekomen op de eerder genomen beslissing. Dit mede onder druk van de partijen in de raad. immMmimumuMmirnrnm»"». Literatuur is praten: Maassluis De Maassluise stichting 'Literatuur is Pra-I ten' (LIP) wil dat de gemeentelijke nieuwjaarsreceptie! die voor vrijdag 2 januari staat gepland wordt afgelastl in een schrijven aan het colle ge van burgemeester en wet houders maakt LIP bet een en ander duidelijk. De stichting is van mening dat een dergelijk kapitaal vernietigend, geld verslindend gebeuren, niet past in een tijd van economi sche recessie. LIP is van me ning dat tijdens de nieuwjaars receptie slechts een klein deel van de burgerij en dan nog juist de plaatselijke politieke elite en andere belanghebben den gebruik maken van de re ceptie. Het geld zou volgens LIP veel beter besteed kunnen worden. De nieuwbakken stichting wil een discussie binnen het ge meentelijk bestuursapparaat over dergelijke financile in consequenties op gang bren gen. Dat de receptie op korte termijn niet kan worden afge last. daar heeft LIP alle begrip voor. Om de nieuwjaarsrecep tie toch nog enigszins te plaat sen in de maatschappelijke werkelijkheid, heeft de stich ting het college verzocht om tijdens de nieuwjaarsreceptie aanwezig te mogen zijn me i een informatie-tafel. LIP wi'l op die manier aandacht vra gen voor de doelstellingen varl de stichting. Eén van die doel f stellingen is: de verwerk el ijl king van de bewustwording I van de bevolking ter bevorde-l ring van een rechtvaardige sa-I menleving. Hiertoe richt LIFl zich met haar werkzaamheder V mede op economische, politie! ke en sociale eenheden, zoahj bedrijven, gemeen tebestu r er en sociale minderheden. De stichting opende onlangs ir| Maassluis een alternatief formatiecentrum. Een lede»! die meer wil weten over aller-J lei politie situaties in de we-I reld kan bij LIP terecht. Nofl maar weinig mensen hebber 8 echter de weg kunnen vinder naar het informatiecentrum l De initiatiefnemers zijn daatl teleurgesteld over. Zij hadder I een grotere aanloop verwacht I De stichting wil nu via grottl uithangborden aan het panol op de Noorddijk de aandacht I vestigen van de Maassluise be-T vol king. IDit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1