SCHIEDAMSCHE COURANT Nieuwe scholen in Steendi j kpolder Bes tuur sleden weg na daverende ruzie iit T] neemr de proef Waterweg ging rustig het nieuwe j aar in Te Loo drisikt op een goed 1981 MUilt ic^e'" 7"" Kleine brandjes en vernielingen Stankgolf 9 Van Puy velde manipuleert9 Jongen met buks in kin geschoten 105de jaargang no. I—a PAGINA'S. •Vrijdag 2 januari 1981ONAFHANKELIJK DAGBLAD— BroersvesS 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL SCHEOAM KOEMARKT 1 VLAARCCJGEN OvVBECKMANMS^Ga 67 MAASSLUIS KONINGSHOEK Hasif - vjoonpi»11' Atf"00* De wethouders Bot. Wijnstok en Goudriaan: „Een garage op het Veerplein, middenin het centrum, zou teveel consequenties hebben gehad. Nu kunnen we proberen daar een gezellig plein van te maken." Schiedam/Vlaardingen- /Maassluis De jaarwis seling is in de regio vol gens de politie vrij rustig verlopen. Op wat scher mutselingen, vernielingen en kleine brandjes na, zijn er geen grote incidenten voorgekomen. In Schiedam werden in diver se straten brandjes gesticht. Deze konden met eigen mid delen geblust worden. Door nog onbekende oorzaken brandden een benedenwoning in de Mariastraat en een wo ning aan de Rotterdamsedijk uit. De brandweer kon het vuur doven. Een 13-jarig Schiedammertje die vuurwerk aan het afsteken was even na twaalf uur op Het Raam, zag een personenauto niet aankomen toen hij de rij baan over wilde steken. Hij liep een linkerbeenfractuur op en werd overgebracht naar het Gemeenteziekenhuis. Het Vlaardingse politiekorps moest woensdagmiddag al in actie komen door onenigheid op het Mendelsohnplein. Een vrachtwagen had daar een sta- pel afvalhout gebracht voor het vreugdevuur wat die avond gemaakt zou worden. Een aantal knapen vonden het echter nodig hier autobanden aan toe ie voegen. Dit leidde De Vlaardingse politie kwam woensdagmiddag het meest in actie tijdens een schermutseling op het Mendelsohnplein. tot verontrusting van bewo ners. Twee politieagenten pro beerden de zaak tussen de be woners en de jongens te sus sen. Dit had weinig nut. Het honderdtal jongens belaagden de agenten. Er werd hulp in geroepen en met negen diens twagens werd de zaak gekal meerd. Enkele vernielingen zijn aan gericht in Station-Oost en het kerkcentrum Hoiy-zuid. In het kerkcentrum sneuvelden en kele honderden ruiten door het gooien van bierflesjes en stenen van baldadige jongelui. Een eerste inbraak werd rond half een al geconstateerd. Bij juwelier van Heijst op het Liesveld werd een ruit inge gooid en een aantal ringen ontvreemd. Een 34-jarige En gelsman is aan de hand van. getuigen aangehouden. Enkele ringen werden bij hem terug gevonden. Maandag wordt hij voor de officier van justitie ge leidt. Maassluis In de Steen- dijkpolder in Maassluis is sprake van zo'n groot leerlingen aanbod dat een tweede openbare lagere school en een tweede kleuterschool noodzake lijk zijn geworden. De ge meenteraad sprak in de- advertentie cember al het oordeel uit dat er in de Steendijkpol- der noodlokalen geplaatst moeten worden om de leerlingenstroom op te vangen. Momemeet is al één klas van de huidige school 'Steenen Dijck' gehuisvest in een de pendance. Mede op initiatief van de inspecteur van het on derwijs wordt de raadscom missie van onderwijs voorge steld om tot stichting van twee nieuwe scholen over te gaan. De verwachting is dat als in februari de inschrijving voor leerlingen plaats vindt, er zes schoolklassen gevuld kunnen worden. Drie voor het katho lieke onderwijs en drie voor het openbare onderwijs. Over de locatie van de school is nog niets bekend. De gemeente is momenteel .bezig om een ge schikte plaats te vinden. Hoe de school er uit gaat zien is eveneens nog een vraagteken. Begin 1980 is een delegatie van de gemeente op bezoek ge weest in Spijkenisse waar een aantal noodscholen werden bezocht. De delegatie was toen nogal verheugd over een noodschoot met een betonnen vloer. Hei is dan ook waar schijnlijk dat zo'n schooltype zal verrijzen in de Steendijk- polder. De consequentie is dan wel dat er geheid moet wor den. Door de zachte grond in de wijk is dat noodzakelijk. De gebouwen gaan langer mee waardoor de tweede school een permanenent karakter krijgt. De school zal worden gebouwd in een metaal uitvoe ring. Momenteel staat al een dergelijke school in Maassluis. Scholengemeenschap Juliana in de Dijkpolder maakt al en kele jaren gebruik van hetzelf de type school. De vloer is daar echter niet van beton maar van hout. Schiedam De nieuwjaars receptie op het stadhuis gis termiddag verliep net ais ou dejaarsavond rustig. Enkele honderden mensen wensten burgemeester Te Loo een ge lukkig nieuwjaar. In een informele sfeer werd het glas geheven en gedron ken op een goed 1981. Een ding viel op: er waren aan merkelijk minder mensen die zich voorgenomen had den te stoppen met roken of drinken. Drankjes werden van alle kanten aangeboden en de rook van dikke sigaren weelde tierig. Vlaardingen De politie heeft woensdagmorgep ongeveer 90 klachten binnengekregen over een vette olielucht die boven de stad hing. De stank- golf kwam van over het water. Na enkele uren was de lucht verdwenen. eindelij Je door Vlaardingen Na een slepende inspraakproce dure hebben burgemees ter en wethouders einde lijk hun voorkeur uitge sproken voor een drietal parkeergarages op locaties aan de rand van de bin nenstad. Hoewel de in sprekers voor een garage op het Veerplein waren hebben B en W, zoals ver wacht, die suggestie naast zich neer gelegd. Het college heeft zijn keus la ten vallen op garages bij de Afrol, het stadhuis en de Jacob van der Windtstraat. Op en onder de garages op de Afrol en bij het stadhuis zullen ook een aantal woningen en win kels worden gerealiseerd. Momenteel wordt de haalbaar heid van een parkeergarage aan de van der Windtstraat nog onderzocht. Mochten er voor die locatie onoverkome lijke financiële en ruimtelijke problemen zijn, dan stellen B en W voor de derde garage te realiseren aan de Joubert- straat. Wanneer de parkeergarages voltooid zijn zal het onmoge lijk zijn nog gratis te parkeren in de binnenstad. Behalve de circa negenhonderd parkeer plaatsen in de drie garages ko men er nog zo'n tweehonderd parkeermeters voor ultra-kort parkeren. Op het huidige prijs peil zal een uur parkeren in de garages circa één gulden gaan kosten. De suggesties van B en W voor de drie garages zijn neergelegd in een raadsvoorstel, waarover de gemeenteraad zich in fe bruari moet uitspreken. Dins dag 13 januari wordt over de materie een informele openba re raadsvergadering gehouden, waarin het college zijn stand punt zal toelichten. CDA-wet- houder Cees Bot van economi sche zaken die samen met zijn collega's voor ruimtelijke or dening, Goudriaan (PvdA), en inspraak, Wijnstok (CDA), de parkeerplannen bekend maak te zei dat die informele verga dering moet worden gezien als een soqrt gecombineerde com missievergadering, waarin de leden van alle raadscommis sies met elkaar van gedachten kunnen wisselen over zo'n be langrijke zaak als parkeren in het centrum. Op die vergade ring zullen geen besluiten val len, dat gebeurt pas in de di verse raadscommissies die zich over enkele weken over de door het college voorgestelde locaties zullen uitspreken. Parkeermeters De gemeente streeft er naar om aan het eind van dit jaar als een soort tussenoplossing parkeermeters in het centrum te plaatsen, zodat gratis parke ren er onmogelijk wordt en de gemeente ervaring kan op doen met betaald parkeren en de automobilisten er aan kun nen wennen. Wethouder Bas Goudriaan verwacht dat het nog wel een aantal jaren kan duren voordat automobilisten hun voertuig kwijt kunnen in de drie parkeergarages. „Er gaat ai enorm veel tijd zitten in de voorbereidingen. En dan heb je de goedkeuring van ge deputeerde staten nog niet eens binnen." Ook verwacht hij dat een vertragende wer king zal uitgaan van het feit dat er ook woningen op de ga rages gebouwd zullen worden. „Het rijk is toch al niet zo snel met subsidies en als er wonin gen op parkeergarages komen zal het nog wel wat langer du ren." Met de bouw van de drie gara ges is naar schatting 20 miljoen gulden gemoeid. Volgens de drie wethouders een veel te groot bedrag voor de gemeente om zelf de financiering en de exploitatie op zich te nemen. „Ik had die garages graag in eigen beheer gehad", aldus Goudriaan. „Maar dat kan ge woon niet. Overigens is er ont zettend veel belangstelïng van de zijde van pensioenfondsen om die garages neer te zetten. Dus daar maken we ons niet druk over." Bij het stadhuis komt een gedeeltelijk ondergrondse parkeergarage gecombineerd met woningen. Schiedam Het dagelijks bestuur van de bewoners vereniging Schiedam- Zuid, met 1600 leden de grootste van Schiedam, is na een daverende ruzie opgestapt. Voorzitter Koos van der Keur, secretaris Jan Joore en penning meester Anton Konings hebben met hun aftreden grote opschudding in de gelederen van de vereni ging teweeg gebracht. In een brief aan alle leden verklaren zij niet meer te kun nen samenwerken met het be stuurslid Armand van. Puyvel- de vanwege zijn 'manipulaties ten opzichte van de bewoners- vereniging'. Koos van der Keur, sinds gisteren ex-voor- zitter, weigert vooralsnog toe lichting te geven op de brief. ,.De situatie was onhoudbaar geworden" was het enige dat Van der Keur woensdag kwijt wilde. Van der Keur en Joore hebben ook voor het lidmaat schap van de tewonersvereni ging bedankt. Het bestuurslid Tom Molenaar spreekt van een ordinaire ru zie tussen de leden van het da gelijks bestuur en Armand van Puyvelde. Vooral secretaris Jan Joore die tevens de redac tie van het verenigingsblad voerde, bleek met Van Puy velde overhoop te liggen. Van Puyvelde zou weieens brieven versturen terwijl dat eigenlijk de taak van de secretaris was en Van Puyvelde schreef re gelmatig artikelen voor het verenigingsblad die door Joore werden veranderd. Een scheldwoord aan het adres van Joore zou de tegenstellingen nog meer hebben verscherpt. Volgens Tom Molenaar zijn de problemen die het dagelijks bestuur met Van Puyvelde had, te lang onuitgesproken gebleven. Toen de verschillen toch boven tafel kwamen is een commissie voor goede diensten ingesteld die een op lossing moest zoeken. Uit de gesprekken die de commissie, waarvan Tom Molenaar als voorzitter fungeerde, met de betrokken partijen heeft ge voerd bleek dat geen oplossing meer mogelijk was. Het dage lijks bestuur eiste dat Van Puyvelde uit het bestuur ver dween, en toen deze zich daar toe bereid verklaarde werd bovendien geeist dat Van Puy velde zich terug zou trekken uit alle werkgroepen van de vereniging. Daarnaast mocht van Puyvelde in geen geval opbouwwerker worden in Zuid. Molenaar wijst er op dat die maatregelen gelijk staan met een royement. „De bewoners- vereniging wil zo democra tisch mogelijk te werk gaan en dat is niet het geval als drie le den van het algemeen bestuur door chantage hun zin probe ren te krijgen," aldus Mole naar. die wel bewondering heeft voor de inzet waarmee de afgetreden bestuursleden altijd hebben gewerkt. De ruzie binnen dc bewoners- vereniging wekt in Schiedam overigens grote verwondering. In het oktobernummerj van het verenigingsblad steekt se cretaris Joore zijn huidige te genstander Van Puyvelde nog een pluim op de hoed en noemt hij hem een steunpilaar van de vereniging. Op 18 okto ber nam voorzitter Koos van der Keur, die nu stelt dat Van Puyvelde in geen geval op bouwwerker in de wijk mag - worden, het nog op voor die zelfde Van Puyvelde als kan didaat opbouwwerker. Schiedam Een schietpartij tijdens kersbomenjacht heeft één gewonde opgeleverd in Schiedam. Een zeventienjarige Schiedammer werd in zijn kin getroffen door een schot uit de luchtbuks van een concurre rende bende. De jongen is naar het Noletziekenhuis vervoerd, waar de kogel uit zijn kin is verwijderd. De Schiedamse politie heeft de schutter, een 23-jarige Schiedammer, kun nen aanhouden. Hij werd in gesloten op het politiebureau. De buks is in beslag genomen. Het is de derde die rond de jaarwisseling door de politie van bendes op kerstbomen- jacht is afgepakt. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen j omgeving kunt vinden, wordt zonder e*tra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. B enW hakken parkeei 'knoop

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1