STAD/STlEiÜ Gele en rode kaart Van Toledo in nieuwjaarsrede: n Schiedams distilleerderij naar het Verre Oosten «IUEMC0NT801.EUR Proces-verbaal is stok achter de deur Zelfverbran den de vuilnis wagen... Samen 100 I Pommetje Horlepiep in Stadsgehoorzaal Agenten lopen met paardj es naar abattoir Nieuwe cursus Humanistisch Verbond Inbrekers slaan toe met oud en nieuw Meisje overlij dt hij hockeyduei Vuurwerk brengt politie in actie Veel inbraken in winkels dinsdag 6 januari 1931 VD/SC/WW iriminaliteilt sti j gt in Vlaardingen niet Vlaardingen De criminaliteit in Vlaardingen is in 1980 in tegenstelling tot de landelijke ontwikkelingen ;niet gestegen. Daarnaast is het percentage misdrijven dat door de politie kon worden opgelost aanzienlijk ho- ger dan in voorgaande jaren. Die verheugende mede- delingen deed commissaris van politie Ben van Toledo gistermiddag tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van het Vlaardingse politiekorps. Minder positief was zijn ver- haal overigens waar het de verkeersongevallen in Vlaardingen in 1980 betrof, Meer doden in verkeer Weliswaar is het aantal aan- rijdingen dat het afgelopen Ijaar bij de politie werd ge- meld wat minder dan in 1979, maar er vielen in totaal wel 8 doden in het Vlaar- dingse verkeer. Dat is 6 meer dan in 1979 het geval was. Over het geheel genomen heeft de politie het in 1980 behoorlijk druk gehad, maar echte calamiteiten hebben zich nauwelijks voorgedaan. Stijging kleine dief- stallen De recherche kreeg in totaal -2700 misdrijven te behande len, waarvan zo'n 33% kon worden opgelost. Het aantal dnbraken daalde van 860 tot 764 en,hiervan kon bij 40% 1de dader worden achter haald. Wel viel een duidelij ke stijging waar te nemen bij eenvoudige-,diefstallen, fiet sendiefstallen en zakkenrol lerij. Het aantal automobilisten dat onder invloed van alco- hol achter het stuur wordt aangetroffen noemde de commissaris nog altijd 'zorgelijk'. Er moesten 231 automobilisten worden aangehouden, die gedron ken bleken te hebben. Bij tal van aanrijdingen blijkt cr in toenemende mate al cohol in het spel te zijn. Hulpverlening .De politie moest in het afge lopen jaar ook heel wat ke ren uitrukken voor allerlei vormen van hulpverlening. De meldkamer kreeg 1650 verzoeken om hulp van al lerhande aard te verwerken. De acht wijkagenten kwa men samen ook nog eens ruim 700 keer in actie voor mensen met problemen. Over die wijkagenten 2ei Van Toledo: „Nu het insti tuut van de wijkagenten goed draait, komen er na tuurlijk steeds meer mensen met problemen op af. Acht wijkagenten is gewoon te weinig. Maar waar moet je meer mensen vandaan halen, als de totale sterkte van het korps niet groter mag wor den? Ik zou niet weten waar ik politiemensen elders uit het korps voor die wijkdienst zou moeten vrijmaken." De personeelsproblemen kwa men ook nog eens tot uit drukking toen de commissa ris de bijstand aan andere politiekorpsen memoreerde: de Vlaardingse politie moest voor allerlei acties in Dode- waard, Amsterdam en Den Haag in totaal gedurende zo'n 30Q0 manuren assistentie verlenen. Lokale binding Van Toledo toonde zich ge lukkig over het feit dat de discussies over de organisatie van de politie, zoals die de laatste tijd plaatsvinden, toch steeds meer leiden tot de ge dachte dat de politie lokaal gebonden moet blijven en niet in de vorm van een groot provinciaal of zelfs na tionaal korps moet gaan functioneren. „Men ziet het belang ervan in dat de politie zo dicht mogelijk bij de bur ger komt te staan, dat zij zich nauw betrokken weet bij het gemeentelijk gebeuren en dat de politieman zichtbaar in de wijk aanwezig is. Dit ideaal lijkt moeilijker te ver wezenlijken bij grootschalige eenheden dan bij een plaat selijk gebonden korps." aldus de commissaris. '"/JA J Schiedam Milieucontro- leur Theo van der Meer heeft het druk met zijn taak alle voorkomende ongere geldheden in goede banen te leiden. Sinds 1 november is hij aangesteld als eerste mi lieucontroleur in de stad. Hij maakt deel uit van de O- penbare Nutsbedrijven. Na twee maanden ervaring kan hij vertellen dat de func tie nodig was. „In het begin kreeg ik enorm veel telefoon tjes tijdens mijn spreekuur 's morgens van tien uur tot half elf en van drie tot half vier 's middags. Nu is dat wat minder geworden." vertelt hij. „Ik geloof ook dat dit een gun stige tijd is om met de milieu- controle te beginnen. Ik voel de medewerking van het pu bliek en dat is nodig. Vijf jaar geleden zouden ze misschien gezegd hebben 'goh, waar maak jij je zorgen over' als ik iemand op de vingers getikt zou hebben die een patatzakje op straat gooit. Nu is dat an ders." Dat de functie nodig is, was al duidelijk. Een werkgroep die in 1976 bij elkaar geroepen is moest bekijken hoe men de voortschrijdende vervuiling het beste tegen kon gaan. Hun conclusie was dat er minstens drie milieuambtenaren aange steld moesten worden. De poli tie, die hiervoor zorg draagt, heeft dit de laatste jaren sterk verwaarloosd door de toene mende criminaliteit en ver keer. November vorig jaar heeft de ONS de eerste milieucontro leur aangesteld. Drie ambtena ren zijn financieel nog niet haalbaar en de ONS wil eerst de bevindingen afwachten. De milieu controleur heeft een corrigerende taak. Kijkt of er voldoende af val voorzieningen getroffen zijn bij patatkramen, of vuilniszakken goed dichtge bonden zijn en met te vroeg buiten gezet worden. Hij werkt nauw samen met de hinderwetcontrole en gemeen tediensten. Tevens heeft hij een verbaliserende bevoegd heid. „Processen-verbaal heb ik nog niet uitgeschreven," zegt Van der Meer. „Maar ik heb er wel twee op mijn lijstje staan. Nee, ik heb tot nu toe alleen maar kaarten uitgedeeld. Een gele kaart is een rustige waarschu wing, een rode kaart tegen de persoon zelf gericht en als dat nog niet lukt, dan schrijf ik een proces-verbaal uit. Maar dat moet een stok achter de deur blijven. Allereerst ben ik voorlichter, probeer de men sen milieubewust te maken." „Het is een kwetsbare baan, dat merk ik wel, want je wordt direct aangesproken op wat je doet. Ook zijn er al ver schillende scholen op bezoek geweest en ben ik bezig een lesbrief op te stellen. Het is een goede aanzet om tot mi lieubewust denken te komen. De medewerking van de men sen heb je echter nodig." m Het zal wellicht puur toeval zijn geweest, maar het viel wel op. Op de eerste dag van de nieuwe reinigingsregeling In Vlaardingen, die door flinke delen van de bevolking fel wordt bevochten omdat zij de combinatie van aanzienlijk meer be talen, maar toch maar eenmaal per week huisvuil ophalen verwerpelijk vinden, was deze vuilnisauto Inzet van wat tumult in het industrieterrein Groot Vettenoord. De inhoud van de wagen was tegen het middaguur in brand geraakt, zodat de brandweer in actie moest komen om de wagen vol te pompen met water. Omstanders veronderstelden dan ook meteen, dat Vlaardingen in het kader van die nieuwe huïsvuilregeling ook het AVR-probleem maar even had opgelost door het afval voortaan zelf maar Ie verbranden. Volgens ingewijden is dit echter een uitleg die niet op waarheid stoelt. Distilleerderij De Kuyper heeft eind vorig jaar afscheid genomen van de heer P. Dnel die na een 47-jarig dienstverband met pensioen ging. De vader van P, Drïel heeft 53 jaar bij De Kuyper gewerkt. Samen brachten zij dus hon derd jaar door bij dit bedrijf Een unieke gebeurtenis in de geschiedenis van De Kuyper, Milieucontro- leur Theo van der Meer: ,,Wel rode =ss s en gele kaarten, f|| nog geen proces- =3 sen-verbaal." Éiii!iiiiiii]miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!iiiiiiiiiiiiiNiiiniiiiniiiiii!iiii[]iiiminimi)iiiiiiiiii]iiini|' Pommetje Horlepiep: op bezoek in Stadsgehoorzaal. U H S S Vlaardingen Pommetje Horlepiep, de bekende kin- 2 ;i dervriend van de televisie, komt morgenmiddag in de 2 -= Vlaardingse Stadsgehoorzaal met een one-man kin- dershow. Pommetje, in het dagelijks leven beter be- 2 kend onder de naam Bram Biesterveld, zal behalve s jl een komisch goochelnuramer ook een zangfeslijn op - touw zetten. Verder wordt er in de show een Calime- g 3 roquiz gehouden. Pommetjes aanwezigheid staat borg g 1 voor grandioos kinderplezier. 5 :g Het begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt f-' vijf gulden. iiiuiimfiiiiiniiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiHiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiTï Schiedam Onder grote hila riteit van tientallen Schiedam mers hebben enkele politiea genten drie jonge paarden te voet naar het slachthuis ge bracht. De paardjes liepen los in Woudhoek-Noord en omdat zij daar telkens de Scheep vaartweg overstaken en het autoverkeer hinderden, wer den zij door de agenten met een touw gevangen. De dieren zouden voorlopig in het abat toir worden ondergebracht, duidelijk niet ter slachting. De eigenaars waren de politie niet bekend. Pas nadat de agenten de drie paarden bij het slachthuis hadden afgele verd, na een vermoeiende voettocht van een uur, meldde zich daar de eigenaar van twee van de drie paarden, een 58-ja- rige veehouder. De eigenaar van het derde paard bleef on bekend. Na onderzoek bleek, dat een slecht onderhouden hek de drie paardjes niet had kunnen belemmeren te ontsnappen. Schiedam Het Humanis tisch Verbond organiseert voor de vierde keer in successie een cursus over het humanisme onder het motto 'buitenkerke lijk hoeft niet niks te zijn'. De cursus is bedoeld om een ieder die daar interesse in heeft kennis te laten maken met modern humanisme en wat dat in de praktijk van het da gelijks leven kan betekenen. Dit zal gebeuren aan de hand van korte inleidingen, discus sies en schriftelijk materiaal. De cursus zal vier avonden in beslag nemen. De eerste avond is op 15 januari. De volgende avonden zijn 19 januan, 12 en 26 februari. De avonden duren van 20.00 uur tot 22.00 uur. De kosten bedragen 17,50, waar bij inbegrepen materiaal en koffie. Plaats van handeling is ontmoetingscentrum Striklede, Buagemeester Stulemeyerlaan 101-107. Een ieder die belang stelling heeft kan zich nu al aanmelden bij: Piet Tijssen (703811) of Birgit en Wim van Emden '730434). Er kunnen maximaal 15 mensen aan oe cursus deelnemen. Is er meer belangstelling dan wordt er eventueel een extra cursus ge organiseerd. Schiedam Voor menige Schiedammer ts het nieuwe jaar niet bijzonder rooskleu rig begonnen, omdat In de oliebollennacht vele inbre kers toesloegen. Met name optiek Argus aan de Oranje straat werd gedupeerd: 170 brilmonturen met een waar de van totaal 17.000 gulden werden uit de zaak gestolen. Ook bij de Codi aan de Ketel straat werd ingebroken, als mede aan het aangrenzende bedrijf van de Uto aan de Noordvest Bij de distilleerde rij werd niets weggehaald, maar bij de Codi wel: voor 9500 gulden aan shag en siga retten en nog eens voor 500 gulden los geld. Bij de Hema nam een klant zonder te betalen een stofzui ger van 180 gulden mee. Het personeel wist hem niet te achterhalen, maar zijn signale ment staat het Hema-perso- neel nu in het hoofd gegrift Op het Hargplein werd de paarse Safari {kentekennum mer 71-JG-21) van een 37-jari- ge Schiedammer gestolen. Waarde van de auto is 1500 gulden. Een inbreker nam uit de wo ning in de Kéaumurstraat voor vierduizend gulden aan siera den mee. Een brommer van 500 gulden verdween uit de kelder van de Van Beetho- venflat in Groenoord. Twee winkels in het Hof van Spaland werden geplunderd. De drogisterij en een kleding zaak misten elk geld uit de kassa. De schade was in beide gevallen groter dan de waarde van het gestolen goed, te we ten 1000 gulden elk. /V Export-directeur Vandersmissen en adjunct Bob de Kuyper: afzetgebieden creëren in Verre Oosten... Schiedam Distilleerderij De Kuyper neemt als enig Schiedams bedrijf deel aan een maandlange promotionvaart naar Hong Kong, Taiwan, Korea, Maleisië en Indone sië. Donderdag vertrekt export-directeur Ton Vandersmissen (48) naar Hong Kong om daar vrijdag af te varen met 75 andere bedrijven op een grote ferryboot. 7 februari neemt adjunct-directeur Bob de Kuyper (30) de rest van de reis voor zijn rekening. Ook de ministeries van landbouw en economi sche zaken maken deel uit van de delegatie. Doel van de reis is om nieuwe afzetgebieden te ereeëren en voorlichting te geven over de hui dige ontwikkelingen in het Westen, met name Nederland. Minister Beyen van exportbevorde ring zal de hele reis meemaken, uitgezonderd Taiwan waar nog geen diplomatieke verbindin gen bestaan met Nederland. Distilleerderij De Kuyper zal in een stand van 12 vierkante meter dertig soorten likeuren ten toonstellen. Het is de eerste keer dat dit bedrijf meedoet. Vorig jaar werd een soortgelijke crui se naar het Midden-Oosten georganiseerd. Het Nederlands Centrum van Handelsbevordering, initiatiefnemer van de reis, beoogt de exportge- bieden uit te breiden. Binnen tien jaar ver wachten zij dat het Verre Oosten een van de grootste afzetgebieden wordt. De reis kost De Kuyper 8000 gulden, ,2e begonnen bij de NCH met een bedrag van 65.000 gulden," vertelt Vandersmissen. „Voor ons was dat een te grote investering. Door het ministerie van landbouw, waaronder wij nu vallen, kon dat terugge schroefd worden naar 8.000 gulden. En dat maakt het wel de moeite waard," aldus Van dersmissen. Schiedam De dertien jarige scholiere Eugenie Macare uit Schiedam is zondagmiddag bij n zaalhockeywedstrijd j. de sporthal Buitt..ftof aan de Martinus Nijhoff- laan onwel geworden en overleden. Reanimatie door politieagenten en ziekenbroeders van de GG GD mocht niet meer baten Over de doodsoorzaak was gisteren nog niets bekend. Vandaag wordt in het Hippolytuszieken- huts sectie verricht. Schiedam De politie heeft ook na de nacht van oud op nieuw nog moeten ingrijpen om hoge kerstboombrandjes te voorkomen. Zo werden achter de Mgr Bekkersschool aan de Eduard van Beinumlaan bo men in beslag genomen, omdat jongeren daar met een flink aantal lucifers aan cle slag wil den gaan. Op het Nieuwland- plem raakte de auto van een 26-jange Schiedammer totaal vernield door oen brand. In de Graaf Florisstraat vloog een vuurpijl door de brieven bus van een 43-jange man Hij was op dat moment niet thuis, maar bemerkte later dat de pijl uit zichzelf was gedoofd. Intussen werd wel een deur mat van tachtig gulden be schadigd. Vlaardingen In een winkel aan de Kuiperstraat m Vlaar dingen zijn door het toepassen van de zogenaamde 'hengel- methode* drie avondjurken en twee broekpakken verdwe nen. De waarde van de kle ding bedroeg ƒ2323,-. Het 20U volgens de politie aanbeveling verdienen als de winkeliers zich eens zouden beraden om trent de beveiliging van grote brievenbussen De laatste tijd wordt de 'hengelmethode' her haaldelijk toegepast door die ven, die op deze manier op simpele wijze tn bezit komen van kleding en andere spullen. Bezoek van inbrekers kreeg ook een radiozaak aan de Kor te Hoogstraat Met een steen werd de etalageruit vernield. Het gat dat daardoor ontstond was evenwel te klein om iets te ontvreemden. De schade was aanzienlijk: zo'n 1200 gul den. De etalageruit van een radiozaak aan de Van Hogen- dorplaan werd eveneens ver nield. Hier werden wel enkele apparaten gestolen. Vermoede lijk zijn er 4 cassetterecorder vermist De totaalwaarde is nog niet bekend. De etalage ruit van foto Engels aan de Van Hogendorplaan werd eveneens geforceerd. Naar alle waarschijnlijkheid zijn enkele goederen door handreiking ontvreemd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3