SPORT SPORT mm 'De tweede sporthal: het blij ft gissen wanneer Vlaardingen laat punt liggen Jan Hoogendijk: Riedijk wint testloop Binnensport actie krijgt veel bijval, maar... Onduidelijk heid rond Vlaardings elftal Weer verlies voor Succes dinsdag 6 januari 1381 VD/SC/WW 'Ik blijf het altijd proberen' Jan Hoogendijk met zijn vrouw Ria (ironisch genoeg, aan de andere kant van het bord) bij de presentatie van zijn plannen. Het rayon Rotterdam van de vereniging van oefenmeesters (WON) houdt voor de derde maai dit seizoen een trainings- demonstratie. Na eerder be zoeken van Ger Blok en Pim van de Meent, is het maandag avond 12 januari om 19.30 uur in de kantine van WCR in Rhoon de beurt aan Joop Dek ker. Onderwerp, dat de trainer van onder meer het jeugplan Rotterdam zal aansnijden, heet krachttraining. Vlaardingen - „Als je initiatief toont in de huidige maatschappij, stuit je veelal op antipathie en tegen werking, Dat was ook zo toen we een paar jaar ge leden met onze tennisha] wilden beginnen. Bij de gemeente zagen ze die ideeën niet zitten. Ik heb dan ook vier maanden lang de deur plat gelopen op het gemeentehuis om de bouw daar rond te krijgen. Zo is mijn aard, ik blijf het altijd proberen". Jan Hoogendijk, eigenaar van een orgelhandel en van een fraai tenniscentrum in de Viaardingse wijk Holy (vier binnen- en zes buitenbanen), behoort tot de mensen, die met een flinke dosis particulier ini tiatief niet de gemakkelijkste weg zoeken, doch te gen de ambtelijke stromen inroeien. Volhouder Jan Hoogendijk had succes. Zijn tenniscentrum bestaat op 24 april drie jaar, waarin hij in totaal circa acht ton winst boekte. ..Als je nou nagaat, dat bij gemeentelijke exploitatie er in die drie jaar zeven ton bij had gemoeten uit de gemeenschapgelden, terwijl de baanhuur die ik van de mensen vraag niet hoger blijkt te zijn dan elders. Bij ons beta len de mensen 's avonds 27,50 tterwijl er in de gemeen telijke tennisha] in Maassluis' Steendijkpolder al 29,-wordt gerekend. In de Schiedamse Margriethal is de baanhuur weliswaar 22,50, maar het betreft daar geen specifieke tennishal", trekt Jan Hoogen dijk triomfantelijk een aantal vergelijkingen tussen gemeen telijk en particulier initiatief in de omgeving. „Trouwens, die tennishal in Maassluis, wordt een tweede „zandaffai- re". Ik bouw acht banen voor circa 2,2 miljoen gulden, ter wijl vier banen in Maassluis meer dan drie miljoen gulden kosten. Het ergste is dan, dat die hal dan niet eens aan de Internationale eisen voldoet. Zo is de hoogte zeven meter in plaats van de dertien bij ons, terwijl ook de uitloop opzij en naar achteren niet voldoet". Nog geen drie miljoen „En waarom moet een bijzet- hal aan de Floris de Vijfdelaan zo'n 2,5 miljoen gulden kosten, terwijl ik hier drie hallen van 18 bij 40 meter voor nog geen drie miljoen gulden neerzet", brengt de zakenman het on derwerp van gesprek op zijn nieuwe bouwplannen. Een jaar geleden al diende Jan Hoogen dijk een vergunningaanvraag in bij de gemeente .om naast het veld van HVO een sport hal neer te zetten. Dat het be- stemmingsplan daartoe gewij zigd zou moeten worden vormde geen onoverkomenlijk bezwaar. De gemeente meende echter, dat bouw uit verkeers technisch oogpunt niet wense lijk was, terwijl zij verder geen afstand wilde doen van de be kende Vinger in de pap'. Hoogendijk werd verder me degedeeld, dat binnen zeer korte tijd tot verdubbeling van de sporthal aan de Flons de Vijfdelaan zou worden overge gaan. Ruim een jaar later is er nog geen enkele aanstalte gemaakt om deze accommodatie m de Viaardingse Westwijk te ver groten. terwijl het onderwerp onlangs zelfs van de raadsa- genda werd afgevoerd. Jan Hoogendijk wil het echter niet zover laten komen en heeft zijn inmiddels op het ethische vlak bijgeschaafde tekeningen uit de ijskast gehaald. „De eni ge vorm van subsidie, die ik van de gemeente vraag voor de bouw van de hallen heeft betrekking op de erfpacht, die ik voor de nodige 8000 vier kante meter pas wil betalen als we winst maken (Jan Hoogendijk betaalt 10.- per vierkante meter, red,). De ge meente hoeft dan niet te in vesteren, heeft geen zorg over eventuele exploitatietekorten, terwijl ze in de toekomst zelfs een forse opbrengst uit erf pacht kan binnenhalen". „Als ik op 3 april kan gaan bouwen en alle medewerking krijg, dan is de eerste hal in oktober klaar, terwijl het res tant ook voor de kerst opgele verd kan worden. De eventue le bouw doe ik in eigen be heer, waarbij ik gebruik maak van de diensten van een klei ne aannemer. Dat scheelt al weer zo'n zes ton". Actie Een aantal Viaardingse sport ers hebben gisterenavond ein delijk actie gevoerd tegen het beleid van de gemeente in de kwestie. „Die sporters moeten inderdaad actie gaan voeren. Hoelang heeft dat echter niet op zich laten wachten", vindt Jan Hoogendijk, die door zijn initiatieven de nodige bekend heid kreeg in de regio. Voor dit zakelijke succes hebben hij en zijn vrouw Ria de afgelo pen maanden de tol moeten betalen, toen moeilijkheden in hun privéleven tot een aan zienlijke geruchtenstroom leidden. door Jan Schrijver Over dat laatste, niet geringe invloed op zijn leven; „Ria en ik wonen inderdaad afzonder lijk, maar zullen niet scheiden. We blijven de orgelhandel en het tenniscentrum, waarvan we beide 50 procent der aan delen bezitten, gezamenlijk runnen. Ik heb me echter erg opgewonden over de geruch ten. dat ik drie ton schuld had, op de rand van het faillisse ment balanceerde en mijn vrouw met deze financiële el lende had laten zitten. Ook ging het gerucht, dat ik was overleden en dat het tennis centrum te koop stond. On danks een aanbod van 6,5 mil joen gulden voor het complex, hetgeen overigens fiscaal on aantrekkelijk was, is alles bij het oude". Vlaardingcn "Wethouder Cees Bot had duidelijk moeite zijn lachen in te hou den. De circa tweehonderd sporters, die ieder een bak steen als nieuwjaarscadeau aan burgemeester Kieboom overhandigden voor het uit blijven van een tweede sporthal, brachten de Viaar dingse burgervader heel even in de problemen. „Ik had niet verwacht, dat het er zóveel zouden zijn", slikte Wim Kieboom, die evengoed wel begrip op kon brengen. „Ik vind het wel grappig, lu diek en zonder problemen", becommentarieerde hij de actie. De genietende Cees Bot, d>e zich gesteund weet door CDA- fractievoorzitter Jo Schriel, probeert nog steeds de binnen- sporters hoop te geven. Het ge schilpunt is de raadsvergade ring van januari, waar de sporthalkwestïe in eerste in stantie van is afgevoerd, waar door de sporters vrezen dat een tweede hal in de Westwijk wel eens voor een zeer lange termijn op de tocht zou kun nen komen te staan. De actie, die werd gecoördineerd door Koos van de Meer (Refoba) en door leden van de verenigin gen KV Vlaardingen, Oranje Nassau, Spirit (korfbal) en De Hollandiaan en WIK (hand bal) ten uitvoer werd gebracht, moest nog eens de noodzaak bevestigen. Vanavond gaan de sectie bin nensporten, veertien man sterk, de fractievergaderingen af van de politieke partijen van PVDA en D'66. „Om", zoals de sectieleider van Ros- sum het aangeeft, „Een meer derheid van stemmen te kun nen krijgen en dan hebben we een voet om op te staan. CDA en VVD is geen punt. SGP en" Wim Kieboom 'bedolven' onder de sportieve stenen. GPV heb ik al een bepaalde voorkeur kunnen proeven, die niet ongunstig is. Dus het gaat om de PVDA en D'66", Alles goed en wel, iedereen op de immens drukke nieuw jaarsreceptie van de gemeente was het met elkaar eens. Een tweede sporthal moet er ko men en bijvoorbeeld Warnaar (gemeentewerken) benadrukte nog eens dat de plannen klaar liggen en dat ze min of meer popelen om aan de slag te door Emile Schelvis kunnen. Het ja' heeft echter nog niet geklonken. Luister naar IJsbrand van de Velden (PVDA-wethouder van finan ciën): Die hal komt er wel, daar is iedereen van over tuigd. We zijn echter met han den en voeten gebonden aan GS. We kunnen best ja tegen een sporthal zeggen, maar dan duurt het met alle gebruikelij ke procedures nog zeker een half jaar eer er wordt gebouwd. Kijk, de meerjaren begroting wordt in mei door GS behandeld en dan kan een dergelijk groot bedrag voor een sporthal best wel eens met een 'nee' worden beantwoord. Wij moeten ons voorstel ook erg goed formuleren. Het is niet zo gemakkelijk. Maar het maakt niet uit ot we dat nu morgenavond of in februari doen". In ieder geval, de gemeente Vlaardingen heeft in tegen stelling tot bijna alle andere gemeentes in de Randstad in de afgelopen jaren zoveel geld besteed aan in hun ogen veel belangrijke zaken, dat het geld nu simpel op is. „Als sportver enigingen", zegt voorzitter Ludo van Mil van de handbal vereniging De Hollandiaan, „willen wij best van 27,50 per uur naar 40 gulden gaan om daarmee een eventueel begro tingstekort van de nieuwe sporthal te kunnen dekken. Tariefsverhogingen ontkom je toch niet aan". En KV Vlaardingen-voorzitter Cher Willemsen, daarmee klaarblijkelijk eens, knikkend: „Deze actie is erg soepel voor lopig, erg vriendelijk, zoals het hoort. Maar als we natuurlijk van de ene ambtelijke muur naar de andere worden ge stuurd, kan het in de toekomst wel eens wat minder vriende lijk gaan. Ik denk dan bijvoor beeld, als de sporthal ook van de raadsvergadering van fe bruari wordt afgevoerd". Naaldwijk De Viaardingse atleet Henri Riedijk (Fortuna) is als eerste geëindigd in een 20 kilometer loop in Naaldwijk in de tijd van 1,11.43 uur. Jack Hoogendijk eveneens van Fortuna, werd tweede in 1.13.19 uur. Overigens hebben niet minder dan twaalf lopers van de Viaardingse atletiekvereniging Fortuna deelgenomen aan een testloop over 20 kilometer van Olym- pus'70 uit Naaldwijk. Deze loop was bedoeld voor atleten uit de regio, die voornemens zijn aan de komende WesÜand Marathon deel te nemen. De loop was uitgezet over een deel van het mara- thon-parcours rond het Staalduinse bos. Karei van de Linden zal aan het einde van bet lopende mi cro en veldseizoen ophóuden met zijn trainers en coachmg- activiteiten voor de Maassluise korfbalvereniging CKC Maas sluis. Van de Linden heeft vier jaar als trainer gewerkt. Joke van Hemert en Leon- tien Hollaar (beiden CKC Maassluis) zijn geselecteerd bij de laatste twintig voor het Rotterdamse afdelingsteam korfbal. Op 3 februari spelen zij een laatste oefenwedstrijd. De stenen, die burgemeester Wim Kieboom mocht ontvan gen van de protesterende bin- nensporters, waren beschik baar gesteld door een Viaar dingse firma, die er rekende zodoende wat publiciteit kon vangen. Het oliebollen-toernooi van de VV Vlaardingen is na een kortstondig begin geheel ver regend. Van zes tegen zes voetballen werd het in de kan tine twee tegen twee klaver jassen. Annemieke Willemsen, de jonge eerste teamspeelster van de KV Vlaardingen. die m het duel tegen Actief vlak voor tijd haar knie verdraaide, zal voor nader onderzoek naar het ziekenhuis moeten. Gevreesd wordt voor een meniscus. Vlaardingen FC Vlaardingen speelt op dinsdag 13 februari een vriendschappelijke wedstrijd tegen een Viaardingse amateurse lectie, waarvoor de spe lers onder coachschap van Joop Molendijk, inmiddels zijn aange wezen. De geselecteerde spelers zijn: Edward van Pelt (VV Vlaardin- •gen)» Frank Lakker (W Vlaardingen), Chris Hendriks (VFC). Eric Teunisse (VFC), Karei Bode gom (Satel liet), Koos Netten (Sa telliet), Peter van de Waal (De Hollan diaan), Hans Verhart (De Hollandiaan), Dick van de Bergh (Ex celsior R), Jos Wenne- kes (RKWIK), René van Delden (RKWIK). Ton Roovers <TSB), Rob de Jonge (TSB), Ronald Schotel (DSS'26) en Groeneveld DSS'26 Opmerkelijk is, dat van het duel verder weinig bekend is. De clubs we ten niet wie de verant woording draagt en som mige verenigingen heb ben zelfs niet eens een schrijven ontvangen. Zo wel manager Hugo van Houten, trainer Jan de Gier van FC Vlaardin gen alsmede gelegen heidstrainer Joop Molen dijk hebben niets met de selectie van doen gehad en De Gier weet zelfs niet eens waarom er geen spelers van Fortuna, Zwaluwen. HVO en DVO'32 zijn opgenomen in de selectie. Via een gebrekkig pers bericht, dat slechts de re dactie van een plaatselijk huis aan huisblad bereik te, werden de namen ko mende van het sponsor- comité van Dirk Hofwe gen doorgegeven. „Een merkwaardige toestand", vindt ook DSS'26-voor zitter Ab Schotel, die on getwijfeld ook namens zijn collega's spreekt, als hij stelt: „Ze kunnen niet zomaar om de bestuurlij ke aspecten van zo'n wedstrijd heen. In feite weten we van niets. Ik hoop voor hun, dat ze er nog snel achtereen zitten, anders zou het hele feest wel eens mooi niet door kunnen gaan". Vlaardingen/Schiedam- Vreugde naast teleurstelling voor de korfballers brachten de eerste acties van 1981. Succes kon ondanks een goede wedstrijdinstelling toch nog steeds niet tot winst komen en Vlaardingen zag in de laatste seconden een 8-7 voorsprong teniet gedaan. ODO pakte een nipte winst op Zuidwesters, terwijl ook Spirit de volle buit bij Velox meenam. Zuidwfcsters-ÖDÖ 7-8 ODO had vorige week Zuid westers zien spelen en reken den op een gemakkelijke wed strijd. Dat pakte echter anders uit. Zoals zovele Zeeuwse ploe gen spelen rij thuis veel beter en er was zelfs sprake van en kele klassen verschil. ODO kon daarom niet loskomen en mede omdat het geluk niet aan Maaslandse zijde was bleef Zuidwesters steeds in de buurt. Na een 0-2 voorsprong kwa men de gastheren terug tot 2-2 en ODO permitteerde rich zelfs om een stfafworp te mis sen bij 2-2. Zuidwesters nam hierna tot tweemaal toe een voorsprong, maar voor rust stelde ODO weer orde op za ken, 4-5. Met nog een kwartier te spelen leek een eindstand van 4-6 voor ieder aanvaard baar. Plotseling kwam Zuid westers toch nog terug tot 6-6. Door in de laatste minuten de bal in de ploeg te houden kon ODO een nipte winst behalen. Velox-Spirit 3-7 Over de gehele linie was Spirit de betere ploeg, al kreeg het de overwinning van Velox niet cadeau. In de eerste helft nam Spirit een 0-3 voorsprong, maar Velox kwam vlak voor rust fel terug, 2-3. Na rust leek het even op, dat Spirit het moeilijk zou krijgen, maar een afstandstreffer van Frans van der Krans brak het Rotter damse verzet De eindstand werd uiteindelijk 3-7. NIO-MaassluIs M Waarschijnlijk met de na- weeen van het gezellige nieuwjaarsfeest van de vrij dagavond nog in de benen konden de Maassluize korfbal lers geen vuist maken tegen NIO, Tot en met de rust leek Het nog aardig te gaan en sloot men af op 2-3. Maar na rust had NIO het spelletje helemaal door en werd Maassluis wege- gespeeld. Sagitta-Succes 9-3 Ondanks veel inzet en een he leboel goede wil kon Succes niet tot winst komen. Qua veldspel kon Succes nog wel bij blijven, maar de schoten van de aanvallers misten elke overtuiging. Sagitta had min der moeite met scoren, 9-3. Oranje Nassau-Valto 14-8 In de eerste helft wogen de ploegen nog aardig tegen el kaar op en Nassau leek op weg naar een moeilijk einde. Val to nam steeds een voorsprong en pas vlak voor rust kon Nassau weer langszij komen. In de tweede helft was er wel een groot verschil. Nassau bleef doorgaan, terwijl Valto steeds verder wegviel. Tot 10-7 leek het nog alsof de Lieren aren ervoor wilden vechten, maar dat was na 11-8 afgelope'n. Oranje Nassau kon naar een gemakkelijke 14-8 eindstand weglopen. Harga-HPV 9-7 Met gedegen spel heeft Harga twee kostbare punten binnen gehaald tegen een niet impo nerend HPV. In de eerste helft keek Harga tot even voor rust steeds tegen een kleine achterstand aan, maar vlak voor rust kwam men op voor sprong 5-4. Na de hervatting gingen de Schiedammers door en controleerden de wedstrijd. Toch bad men meer moeite met HPV dan echt nodig was. De punten telden echter (9-7). tuiging, dat de vierde winst op rij een feit zou gaan worden. Daarbij was echter geen reke ning houdend met het zeer statische spelletje, dat Actief op de vloer van de Viaarding se sporthal bracht. Tot afgrij zen van het talrijke publiek was het Actief, dat de score opende. Vlaardingen schrok op en raakte lichtelijk in pa niek. Dat leidde tot nerveus aanvalspel en tot matig schie ten. Ondanks de aanwijzingen van Ron Ek kon hij de rust niet in de ploeg krijgen. Actief daarentegen had juist erg veel geluk, want regelmatig werd van grote afstand raak gescho ten. Pas na 0-3 kwam Vlaar dingen toe aan scoren. Yïaardingen-Actief 8-8 Vlaardingen leek direct na Vlaardingen startte in de over- rust volledig weg te zakken toen 2-6 op het scorebord ver scheen. Maar toen kregen ook de spelers door dat Actief wel heel simpel speelde. Vlaardin gen ging meer pressie uitoefe nen en slechts door talloze overtredingen en het zeer lankmoedige optreden van de scheidsrechter kon Actief zich behoeden voor een afgang. Vlaardingen kwam steeds dichterbij en tot grote opluch ting van het publiek zelfs op 6- 6. Even leek Vlaardingen door te gaan, 7-6, maar een afstand schot betekende 7-7. Toch leek de volle winst nog binnen be reik, maar in de laatste minuut werd de Viaardingse droom verstoord. Defensief maakte Vlaardingen een foutje en de scheidsrechter kon niet anders doen dan een strafworp geven, waaruit Actief 8-8 kon scoren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4