SCHIEDAMSCHE COURANT Instellingen dreigen met opschorten overleg 2: EMMIE Eend van Aad Maat zorgt i?oor primetir- St L Opgestapt bestuur werkt aan verklaring Ik neem de proef SUPS Harde eisen over sociaal culturele subsidie 1982 krant Zuid bang voor herhaling ruzie rond opbouwwerk jfli In Schiedam gaat een projectgroep van start onder de titel 'Anders ouder worden'. Hun leus: ouderen moeten wakker worden. Pagina drie. FCVIaardingenkan trainer en spelers weer geen salaris betalen. Pagina vier. MW '27 is met opbouw begonnen. Pagina vier. Commissie enthousiast over toeristennota Hans is goedkoop badstof dames grote maten Inbrekers aangehouden Zuid vraagt om uitleg in conflict Sporthal Westwijk definitief in februariraad 'Illegalen geen voedsel geweigerd' •g*01 1 M"001' Woensdag 7 januari 1981 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang no. 44 pagiwa'S Broersvest 3 - telefoon administratie 258091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL iin Vlaardingen Tijdens het eerste extern vooroverleg, dat vlak voor de feestdagen plaatsvond als eerste aanzet voor het samen stellen van het sociaal cultureel programma voor 1982 en later, hebben de vertegenwoordigers van de diverse instellingen en or ganisaties die volgens het sociaal cultureel plan worden gesubsi dieerd vrijwel unaniem de harde eis op tafel gelegd, dat in 1982 in ieder geval niet minder subsidie wordt verkregen dan in 1981. Als het college van B en W die garantie niet wil geven, dan zijn de instellingen niet bereid aan de verdere samenstelling van het so ciaal cultureel programma mee te werken. Schiedam De wijkoverleggroep in Schiedam-Zuid, die bin nenkort moet beslissen over een opbouwwerker voor de wijk, heeft problemen met het samenstellen van een sollicitatiecom missie. In een bestuursvergadering van het SS WO is gisteravond duidelijk gemaakt dat een sollicitatiecommissie ten hoogste vijf mensen dient te bevatten, waarbij verschillende instanties moe ten zijn vertegenwoordigd. Nu al blijkt voor de sollicita tiecommissie meer belangstel ling te bestaan dan die vijf plaatsen. Het gaat iu de Gor zen met name over ontspan ningsverenigingen die behoef te hebben aan accommodatie in de wijk. In hun ogen is dat een probleem waarvoor de op bouwwerker zich zou moeten inzetten. Omdat naast de ontspannings vereniging ook de bewoners- vereniging Schiedam-Zuid, het clubhuis, het jongerenwerk en de bejaardenverenigmgen mee willen kiezen, moet nu een keuze uit verschillende instan ties worden gemaakt. In de Gorzen'bestaat grote angst dat daardoor opnieuw problemen ontstaan rond de keuze van een opbouwwerker. Twee jaar geleden gebeurde dat en toen was de kritiek dat te weinig instanties uit de wijk waren vertegenwoordigd. Het SSWO-bestuur heeft de vertegenwoordigster uit Zuid, Helen Povel. nu geadviseerd om toch de sollicitatiecommis sie beperkt te houden en dui delijke prioriteiten te stellen. Daardoor wordt het waar schijnlijk dat de ontspannings verenigingen met elkaar maar één vertegenwoordiger in de sollicitatiecommissie mogen le veren, De vier andere worden dan waarschijnlijk geleverd door bewonersvereniging, be jaardenvereniging, clubhuis en het jongerenwerk. De sollicitatieprocedure voor de opbouwwerker wordt, als alles volgens verwachting ver loopt, begin februari gestart. Schiedam De nota 'Werk maken van Toerisme' is bij alle fracties enthousiast ont vangen. Hoewel er vraagte kens naar voren kwamen om trent de verdere procedure en de benodigde financiën, waar- ADVERTENTIE SCHHVA1 KOEMARKT t VLAAR0N3N OW 8ECKMAWSWGE16? MAASautS KONINGSHOEK deren de partijen unaniem de veelheid aan mogelijkheden, geïnventariseerd in de nota. In de commissie vorming en recreatie rezen gisteravond vragen over de verdere proce dure. De PPR en de PvdA- fractie vonden dat de nota op ruime schaal verspreid moet worden, omdat ook het parti culier initiatief een belangrijk deel bij de realisering voor zijn rekening moet nemen. „Veel instanties zullen inspraak moeten krijgen bij deze discus sienota," stelde Noordegraaf zich voor. ,,Er moet echter op gepast worden dat de vertra ging die de nota al opgelopen heeft, niet groter wordt." De discussienota was namelijk april 1979 al afgerond, maar doordat de VVV met zijn be leidsnota uitkwam is met het publiceren gewacht. De sa menwerking met de WV liep in het begin van 'Werk maken van toerisme' nogal stroef. De VVV vond het overbodig dat gemeente zich ging bemoeien met een gebied wat toch speci fiek bij de VVV behoort en- kwam vorig jaar met een ei gen beleidsnota uit Inmiddels heeft wethouder Herman Posthoorn deze zaken bijgelegd en is er afgesproken beide nota's naast elkaar te leggen. Een werkgroep zal dan alle zaken op een rijtje zetten. Daarna kan de inspraakproce dure van start gaan. Over de kosten van de moge lijke realisering is nog weinig bekend. Voor dit jaar is de nota nog niet opgenomen in het prioriteitenprogramma. De commissie financiën en econo mische zaken zal de gemeente lijke en de VW-nota in de komende vergadering bespre ken. Over de harde uitkomst van dat eerste overleg zal het colle ge van Ben W naar verwach ting volgende week in haar vergadering een uitspraak doen. Wethouder Cees Bot (so ciaal-culturele aangelegenhe den) zegt echter op voorhand: „Die garantie kan ik op dit moment zeker niet geven, Het rijk gaat de Vlaardingse bij drage voor sociaal cultureel werk de komende jaren gefa seerd met 720.000 gulden af bouwen, omdat we daar teveel voor zouden uitgeven. Voor het komende jaar kost ons dat twee ton. Er zal binnenkort door de raad gekozen moeten worden of die twee ton in zijn geheel uit de sociaal culturele sector gehaald moet worden, of dal dat uit de algemene middelen moet komen. Ook een combinatie is mogelijk. Ik sluit beslist niet uit dat zeker een deel van dat geld toch uit het sociaal cultureel program ma voor 1982 zal moeten ko men. Zolang die keuze niet is gemaakt kan ik geen garantie geven dat men in 1982 dezelf de subsidie zal ontvangen." Als het college van BenW zijn standpunt over de eis van het vooroverleg volgende week heeft bepaald, dan kan aansluitend worden vastge steld hoe het nu verder moet. Wethouder Bot stelt zich voor de instellingen uit het voor overleg eerst uit te nodigen, om het standpunt van B en W toe ie lichten. Mochten de deelnemers aan het voorover leg ook dan nog volharden in hun weigering om aan de tot standkoming van het nieuwe programma mee te werken, dan zullen de betreffende raadscommissies moeten wor den ingeschakeld. „En dan moeten we het helaas maar zonder hen doen, want dat programma moet toch ge maakt worden." zegt Bot reso luut. „Wij vinden het ook niet leuk, maar we kunnen er niets aan doen. Als we geen pro gramma voor 1982 bij CRM in dienen, dan kunnen we er op rekenen dat we helemaal geen geld krijgen, want zo simpel ligt het natuurlijk, Als ik de geldbuidel naast mijn bureau had staan, dan was het alle maal een stuk makkelijker. Maar dat is helaas niet het ge val." Het sociaal cultureel plan en het programma voor de periode 1981 tot en met 1984 is inmiddels klaar. Dat komt vanavond in de ge meenteraad. Meer daarover op pagina drie. Schiedam Op de kinderboerderij van Aad Maat aan de Kerkweg in Kethel zijn gisterochtend drie jonge eendjes uit het ei gekropen. Dat is een unieke gebeur tenis voor deze tijd van het jaar. „Ik heb verschillende kinderboerderijen, in het land afgebeld, maar nergens hadden ze ooit zoiets meegemaakt," zei Aad Maat giste ren trots, „Eenden worden nooit in de winter geboren. Deze hebben zeker de oliebollen geroken." Onder de veertig siereenden, die Maat op zijn kinderboerde rij heeft, was er in december een kloeke moedereend die een hele serie eieren legde. Aad Maat en zijn hulpje, het 13-jange Kethelse meisje Mandy de Ridder, volgden het broeden met grote spanning, vooral toen de vorst erover heen kwam. Ondanks die win terse kou zijn drie eieren uit gekomen. „De rest heeft het niet gehaald," zegt Maat, die Hoek van Holland In Rid derkerk zijn twee mannen aangehouden, die in Hoek van Holland een inbraak hebben gepleegd in een strandpaviljoen, waar een magnetronoven ter waarde van tweeduizend gulden werd meegenomen. Ze ble ken na hun aanhouding nog zo het een en ander op hun kerfstok te hebben. Zo werd bij het strandpaviljoen na de inbraak een gestolen auto ge vonden, die uit Vlaardingen afkomstig was. Die hadden de beren daar achtergelaten. een van de drte jonge pijltjes gisteren snel voor de kachel moest opwarmen, anders had dit kuikentje het ook met ge haald. Aad en Mandy hebben dit beestje een halve dag in huis gehad. Later is het kui ken bij zijn broertje en zusje teruggezet in een broed hok, dat boven de vijver van de kinderboerderij hangt. Mandy de Ridder draagt er nu alle zorg voor. Maat noemt haar toch al een toegewijde hulp, die ook de andere dieren op de boerderij goed verzorgt. Ook assisteert zij altijd bij het ponyrijden voor invaliden en kinderen van de lom-school. Mandy de Ridder bij haar winterkuikentjes: als een moedereend zo trots.. Schiedam Het dagelijks bestuur van de bewonersve reniging Schiedam Zuid. dat met ruzie is opgestapt, heeft die beslissing nog voor de jaarwisseling aan de leden kenbaar gemaakt, om hen in de gelegenheid te stellen het lidmaatschap op te zeggen als ze daar be hoefte aan zouden hebben. Ex-voorzitter Koos van der Keur, die dat gisteren vertel de, meent dat de verenigings leden daar recht op hadden, aangezien het de leden zijn ge weest die voor het dagelijks bestuur hebben gekozen. Per I januari gaat het nieuwe lid maatschapsjaar voor de zes tienhonderd Gorzenezen in en het was volgens Van der Keur dan ook zaak de leden voor die datum op de hoogte te stel len van de ontwikkelingen. Volgens Tom Molenaar, die als voorzitter van de commissie voor goede diensten de zaak nog heeft proberen te lijmen. heeft er nog geen lid opgezegd. Wel is er volgens Molenaar één bij gekomen, die zich spontaan heeft opgegeven, toen de problemen naar buiten kwamen. Het dagelijkse bestuur van de bewonersvereniging (voorzit ter van der Keur, secretaris Jan Joore en penningmeester Anton Konmgs) is opgestapt na een felle ruzie met Armand van Puyvelde. die door het da gelijkse bestuur van manipula ties werd beschuldigd. De be schuldiging aan het adres van Van Puyvelde is door het drie tal nooit hard gemaakt, maar or wordt op het moment aan een verklaring gewerkt die meer duidelijkheid moet bie den. Volgens Van der Keur kan die duidelijkheid er komen op de algemene ledenvergadering van de bewonersvereniging, als het drietal de verklaring aan de leden kan voorlezen. Van der Keur en Joore heb ben bedankt als lid van de vereniging, maar op de verga dering willen ze toch hun visie op de gang van zaken uit de doeken doen. Van der Keur; „Er zijn verschillende leden die op de vergadering zullen eisen dat wij aan het woord komen." Van der Keur onder vindt naar eigen zeggen bij zonder veel steun in de wijk. „De telefoon staat rood gloeiend. Erg veel leden wil len weten wat er precies aan de hand is", aldus de ex-voor zitter Vlaardingen Er komt een voorstel tot uitbreiding van sporthal Westwijk in de ge meenteraad van februari. Of dit een voorstel van het gehele college van burgemeester en wethouders wordt of een min- derheidsvoorstel van de beide CDA-wethouders Wijnstok en Bot is nog onbekend. Pas op 20 januari neemt het college hier over een besluit. Het is vrijwel zeker, dat een meerderheid van de gemeen teraad dit voorste] zal steunen. CDA (10 zetels), VVD (5), PSP (1) en één van de twee D'66 raadsleden zullen zeker voor stemmen, zo hebben zij gister avond bekendgemaakt aan een delegatie van verenigingen die gebruik maken van de sport hal. Deze delegatie heefL gis teravond een bezoek gebracht aan de fractievergaderingen van CDA, PvdA en D'66. De fractie van de SGP/GPV was onbereikbaar, maar in de wan delgangen wordt gefluisterd, dat ook deze fractie voor reali sering van de sporthal zou zijn. De fractie van de PvdA heeft nog geen beslissing genomen omtrent het stemgedrag. Deze fractie wil eerst het advies van de directeur gemeentewerken afwachten Ook één van de D'66-raadsIeden doet dit. Op de fractievergadering van de socialisten pleitte oud-PvdA- raadshd Cor van ïeperen na mens de sportwereld voor een snelle realisering van de sport hal. Leo Zeef: vragen over op vang illegale buitenlanders.,. Vlaardingen" Illegalen die worden ingesloten door de Vlaardingse pohtie wordt bij wanhopig gedrag geen voed sel geweigerd. Dat heeft het college van BenW geant woord op vragen van FSP- raadslid Leo Zeef. De PSP-er had in schriftelijke vragen om opheldering verzocht omdat hem uit gesprekken met Turkse inwoners van de stad was gebleken dat zich nogal wat misstanden voor deden in Vlaardingen. De Vlaardingse politie toonde zich onlangs nogal veront waardigd over de vragen. In- spectrice mr. Marjan Ekels wees toen fel de beschuldi gingen van Leo Zeef van dc hand. „De vraag is absurd. Gewoon geklets, het is niet waar," klonk het resoluut van de zijde van de politie. De politie heeft nu het gelijk aan zijn zijde gekregen van het college. De beschuldigin gen van Leo Zeef berusten op onwaarheden, aldus het antwoord op de vragen. Het raadslid heeft ook op zijn andere vragen een duidelijk antwoord gekregen van het college. Zeef wilde onder meer weten hoeveel cellen van het politiebureau in Vlaardingen gemiddeld in gebruik zijn voor het m bewaring stellen van vreemdelingen. Gebleken is nu dat in 1979 één cel 67 da gen in gebrutk is geweest voor het in bewaring stellen van il legale vreemdelingen. De ge middelde verblijfsduur van een illegaal verbijvende bui tenlander bedroeg in 1979 2.5 dag. Het aantal illegalen dat m 1979 in Vlaardingen werd vastgehouden begdroeg 25. Leo Zeef wilde opheldering over de illegalen omdat hij ge schrokken was van de klach ten die voortkwamen uit het Turkse deel van de bevolking. Vooral zij hadden klachten over de behandeling die zij kregen van de Vlaardingse po litie. Het was volgens hen ge bruikelijk dat illegalen geen voedsel kregen als zij zich an ders dan normaal gedroegen, bijvoorbeeld als zij huilden. Dn nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. Of idm»1"'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1