STAD/STREEK Bestuur van In the mood stapt op Voorlopig nog geen activiteiten in regio V os-cursussen weer van start Ë- UI "Te weinig steun achterban9 Schiedam op TV W.M.v.d.LINDE Zo gaan ze rijden Wie heeft tips? Slachthuis- buurt krijgt woonerf Jaar van gehandicapten: Ooievaars: eigenlijk geen tijd Wagen overval gevonden Boeren en tuinders praten over financieren Ruilen SSWO: na twee jaar weer voorzitter donder dap 8 januari 1981 VD/SC/WW Bos 38 (Emmaplein-Croos- wijk) verlaat de Singel en krijgt voorlopig zijn eind halte op het Stationsplein. Met die inkorting worden de exploitatietekorten opge vangen, die voorlopig ont staan omdat er bij deze lijn extra bussen ingezet moeten worden. De minister is ge vraagd die tekorten op te vangen, zodat later bus 38 door kan rijden naar het Emmaplein, via de 's-Gra- velandseweg, en vandaar naar de Koemarkt. BuS 40 (Emmaplein-Hille- gersberg) gaat ook van de Singel af en rijdt voortaan via 's-Gravelandseweg en Plein '40-'45 naar het Sta tionsplein en vervolgens naar de Bokelweg in het in dustriegebied Spaanse Pol der. Het ommetje hier via Industrieweg en Vlaarding- weg wordt in de avonduren en het weekeinde ook na 2 februari niet gemaakt. Bus 50 <Emmaplein-BoÜek) gaat niet meer via Singel, Burgemeester Van Haaren- laan en Vlaardingerdijk naar de Beneluxtunnel, maar rijdt vanaf 2 februari de volgende route vice ver sa: Stationsplein, Horvath- weg. Plein '4Q-'45, 's-Grave- fandseweg, Broersvest, Koe markt, Nieuwe Haven, Bur gemeester Knappertlaan, Vlaardingerdijk, Benelux tunnel. 's Avonds gaan de meeste bussen van de ZWN tot Spijkenisse, overdag kan men via deze lijn ook Ro zenburg en het BoÜekge- bied bereiken. Bus 52 (Statïonsplein-Veer- plein Vlaardingen) verlaat de Singel eveneens. De lijn blijft verder gehandhaafd, totdat de tram naar Sehie- dam-Noord rijdt. Dan komt de eindhalte in Schiedam bij station Nieuwland. Als in een later stadium de nieuwbouwwijk Spaland en' het NS-station Kethel ge realiseerd zijn, gaat bus 52 vanaf de Europaboulevard door Woudhoek en Spaland via station Kethel naar in dustriegebied 's-Graveland. Dan komt de eindhalte weer bij station Schiedam- Rotterdam-West. Bus 53 (Keihel-Havendijk) wordt ingekort. Het deel lussen het Stationsplein en Schiedam-Zuid vervalt. Als de tramlijn naar Schiedam- Noord er is, gaat bus 53 vanaf station Nieuwland via de huidige route van 52 door Nieuwland en Schie- dam-West rijden. In de toe komst rijdt bus 53 mogelijk verder naar het Marconi- plein. Bus 54 (Stationsplein-alge mene begraafplaats) gaat in Schiedam-Zuid rijden via de huidige route van lijn 53, maar vanaf de Koemarkt gaal deze bus via de Rotter- damsedijk, Boerhaavelaan en Professor Kamerlingh On neslaan naar het station, voor een deel dus via zijn huidige route. Maar daar houdt het niet op: de lijn gaat verder via Horvath weg, Van Haarenlaan, P. J. Troelstralaan en Rem- brandtlaan met een voorlo pig eindpunt op het Ru bensplein. -In de loop van 1981 wordt die eindhalte verplaatst naar de West- frankelandsedijk. De ande re eindhalte zal opschuiven van de Havendijk naar de Hoofdstraat, zodat ook de toekomstige nieuwbouw al daar kan worden ontsloten. De Poortugaalsestraat wordt dan busvrij gemaakt. Bus 55 wordt een nieuwe lijn, zij het slechts voor een paar jaar. Zolang de tram lijn naar Noord er nog niet is. gaat bus 55 naar Woud- hoek en rijdt verder paral lel aan bus 52, behalve in West waar de Aleidastraat niet wordt aangedaan: daar gaat de tocht via de Nieuwe Haven naar de Koemarkt. Bij het station gaat bus 55 verder, via Horvathweg en Plein '40-'45 naar industrie gebied 's-Graveland. tot aan de nieuwbouw van de open bare nutsbedrijven (ONS), die momenteel niet via o- penbaar vervoer bereikbaar zijn. Bus 59 (Stationsplein-sta tion Vlaardingcn-Centrum) verlaat de Singel. Later wordt deze lijn doorgetrok ken naar het Marconiplein. Busbaan Horvathweg voor RET harde eis Schiedam Voorwaarde voor het omgooien van alle buslijnen in Schiedam is voor de RET geweest, dat op de Horvathweg een nieuwe busbaan in gebruik kan worden genomen. 'T)eze is de afgelopen maanden door de ge meente Schiedam aangelegd en kan op 2 fe bruari feestelijk in gebruik worden genomen. De. RET wilde deze busbaan om te voorko men, dat de autobussen die niet meer over de Singel gaan op de Horvathweg in een lange file komen te staan. Verkeersdeskundige Hans van der Vlist op de Singel: „De bussen zullen hier verdwijnen..." Schiedam Voor de feestelijke ingebruik name van de busbaan op de Horvathweg kan men op het stads kantoor nog wel wat suggesties gebruiken. Als iemand een tip heeft om het feest op te luisteren, kan deze zich wenden tot Piet Drenth, chef van het kabinet van de burge meester, telefoon 010- 260500, toestel 392. Hij wil graag nog deze week de voorbereidin gen gaan treffen, dus er is haast bij. Schiedam De slachthuis- buurt, het eerste grote renova tieproject van de gemeente Schiedam, wordt binnenkort een woonerf. Bij de ingang van de Slachthuisbuurt, en in de Poelslaan en Slachthuis laan, worden verkeersdrem pels neergelegd om aan de wettelijke voorschriften voor een woonerf te voldoen. Bij de ingang van portieken in de buurt worden paaltjes ge plaatst om te voorkomen dat voor die ingangen wordt ge parkeerd. Zodra die maatrege len zijn uitgevoerd zijn de ver keersmaatregelen voor het woonerf van kracht, wat on der meer inhoudt dat snelver keer en langzaam verkeer in dat gebied evenveel rechten krijgen. De Slachthuisbuurt wil overi gens ook in de toekomst met de gemeente blijven overleg gen, Hoewel de renovatie in het gebied is afgerond meent de buurt dat er nog voldoende onderwerpen voor overleg overblijven. Zaken als het on derhoud van de woningen, de huurprijs, het gebruik van de binnentuinen en de rest van de woonomgeving vragen-vol gens het projectteam voor de Slachthuisbuurt nog herhaal delijk om nauwe contacten met de gemeente. Het project team is op het moment aan het onderzoeken hoe dat overleg moet gaan plaatsvinden. Vlaardingen Het bestuur van sociëteit In the mood is afgetreden. Alleen Dick de Roode, die de barzaken on der zijn beheer had, bleef nog over. Bram en Bep Hoogendijk, Martin Tobé en Madeleine van de Ploeg hiel den het voor gezien. Moei lijkheden tussen het centrale bestuur van CJV 'Liefde en Vrede' en het feit dat het be stuur te weinig steun heeft gekregen van de achterban lagen ten grondslag aan het opstappen van het bestuur. De sociëteit heeft pas een grote verbouwing achter de rug die veel geld heeft gekost. Wet houder Cees Bot opende on langs in samenwerking met Klaas van Vliet, de voorzitter van het CJV, en Bram Hoog endijk het verbouwde cen trum. Het bezoekersaantal van de club daalde na de opening echter en de leden waren niet meer warm te krijgen porren voor nieuwe activiteiten. Het bestuur voelde zich daardoor in de steek gelaten en zag er uiteindelijk geen gat meer in. Aan stoppen werd evenwel nog niet gedacht, maar toen ook nog bleek dat niemand be reid was om de sociëteit schoon te houden was de maat vol en besloot het bestuur om af te treden. Tijdens de algemene ledenver gadering begin dit jaar is er een doorbraak in de impasse gekomen. Eduard Stigter en Henk Knol toonden zich be reid om in een nieuw te vor men bestuur zitting te nemen. Dick de Roode bleef gewoon gehandhaafd. Stigter kreeg de functie van penningmeester op zijn schouders en Henk Knol nam de programmering op zich. Kees de Vries is inmid dels aangezocht om voorzitter te worden. Hij heeft nog niet definitief ja gezegd, maar de verwachting is dat hij wel zal toehappen. Eén van de eerste taken van het nieuwe bestuur zal zijn om het ledenverlies een halt toe te brengen. Ook zal worden ge probeerd om de mensen weer te activeren. De betrokken heid van de leden bij de socië teit zal groter moeten worden. Specifieke activiteiten in het kader van het interna tionale jaar voor gehandi capten zijn voorlopig niet te verwachten in de Wa terweg-regio. De algeme ne Nederlandse invaliden- ,bond afdeling Vlaardin gen /Schiedam en Maas sluis weet nog niet wat in dit jaar zal gaan gebeuren voor de gehandicapten. Secretaris A. van der Sluis: „Zolang de nationa le commissie zelf nog niet weet hoe het programma er uit gaat zien, wachten wij maar rustig af." Ook de invalidensportvereni- ging 'De Ooievaar' heeft voor 1981 geen extra activiteiten op het programma staan in het kader van het jaar van gehan dicapten. Secretaris J.Kem- pers: „Nee hoor, voorlopig ko men er bij ons geen specifieke activiteiten. Iedereen heeft een eigen mening over het Hoek van Holland De auto die vorige week werd gebruikt bij een inbraak in Hoek van Holland is gevon den. De wagen was gestolen in Monster en werd later in Kwintsheul teruggevonden. Op het moment dat de politie de wagen aantrof waren wel alle wielen van de wagen verdwenen. Van de daders van de inbraak ontbreekt nog ieder spoor. ADVERTENTIE FINANC1ERINGS- EN ASSURANTIEKANTOOR ST. LJDUINASTRAAT 82 SCHIEDAM TELEFOON 010—265459 263977 0 P«r»oonlijke leningen 0 Financieringen 0 Hypotheken 0 Alle verzekeringen Kontlnuimdtot bttotont kortww R*s»rv»g*)d jaar van gehandicapten. Ik denk en dat is strikt mijn persoonlijke opvatting dat je geen speciaal licht op gehan dicapten moet laten schijnen. Er hoeft helemaal geen ophef over gemaakt le worden. De gehandicapte moet gewoon deel uit maken van de samen leving zonder dat hij of zij een uitzonderingspositie inneemt. De integratie moeten we wel op gang zien te krijgen. We proberen al jaren zowel de va lide als de gehandicapte bin nen ons clubhuis te krijgen. Iedereen kan zo meedraaien bij ons" Voorzitter Kroone van De Oooievaar vindt het jaar van gehandicapten belangrijk, maar voor extra activiteiten is eigenlijk geen plaats, „We bar sten al van de activiteiten het ■komende jaar en daarbij moe ien we ook nog ons 15-jarig ju bileum vieren zodat we voor het jaar van gehandicapten ei genlijk geen tijd hebben. Het vinden van voldoende vrijwil ligers zal dan ook best moeilijk worden. Overigens wil ik wel benadrukken dat als er voor stellen komen om activiteiten te ontwikkelen wij dat zeker niet tegen zullen houden. Joh, hel jaar duurt nog zo lang, wie weet wat er allemaal nog kan gebeuren." De geestelijk gehandicapten zorg weet ook nog niet wat er in het jaar van gehandicapten voor extra activiteiten moeten worden ontwikkeld. Het nieu we jaar is nog zo pril dat pas in een later stadium daar over beslissingen worden genomen. Toen alles nog koek en ei was: Wel houder Cees Bot opent met Klaas van Vliet en Bram Hoogendijk de verbouwde sociëteit. Maasland De afdeling Maasland van de Christelijke Boeren en Tuinders Bond (CBTB) belegt morgen, 8 janu ari, een bijeenkomst over het financieren van bedrijven. Spreker is de heer Kok, direc teur van de Rabobank De Maaslanden. Zijn onderwerp is de vraag of bedrijfsfinaneie- ring al dan niet massawerk of maatwerk moet zijn. Namens de CBTB behandelt Ellen Leeman de vraag wat voor mogelijkheden er zijn als men financieel klem is gelo pen. Na de pauze is er gelegen heid om met beide sprekers van gedachte te wissen over het aangesneden onderwerp. De bijeenkomst vindt plaats in zaal de Magneet aan de Huis te Veldelaan. De aanvangstijd is 19.45 uur. De dames van de le den zijn eveneens welkom, omdat de bedrijven over het algemeen samen worden ge rund. Vlaardingen Verzamelaars krijgen morgen, donderdag 8 januari, weer de gelegenheid om nieuwe spullen aan de verzameling toe te voegen. In 'De Halte' aan de Callenburgstraat kan iedereen die postzegels, munten, stickers, sigarenbandjes en ansichtkaarten te ruil of te koop heeft terecht. De entree is 1,50, Voor kinderen tot 14 jaar is de toegang slechts 0,50. Vlaardingen De cursussen Vrouwen Oriënteren zich op de Samenleving (VOS) gaan eind januari weer beginnen in Vlaar dingen. Tegen het einde van de maand zal een avondcursus van start gaan in ontmoetingscentrum Westwjjk aan de Floris de ■Vijfdelaan. De informatieavond is vastgesteld op 22 januari om 20.00 uur. Een week later, 29 januari gaat de cursus dan van start. De andere cursus vindt plaats op maandagmorgen in buurt huis Nieuwelant, Goudsesingel 87A. De informatie-ochtend hierover is op 2 februari om 9.00 uur 's morgens. Een week later gaat de cursus dan van stan. Kinderoppas is aanwezig. De kosten van de cursus be dragen 25,- voor 12 avonden of ochtenden. Door de ge meentesubsidie is het bedrag dat betaald moet worden voor de cursus laag gehouden. Mocht het evenwel toch een onoverkomelijk bedrag zijn, dan kan daar altijd nog over worden gepraat. De cursussen zijn speciaal be stemd voor die vrouwen die weinig of geen kans hebben gehad om door te leren o£ zichzelf te ontplooien. De on derwerpen worden door de cursisten zelf bepaald, maar zullen altijd betrekking heb ben op de positie van de vrouw zowel in het gezin als in de maatschappij. De cursus is met aan een bepaalde leef tijd gebonden. De vrouwen le ren juist door de verschillen in leeftijd, levensomstandigheden en afkomst. Onderwerpen die aan de orde kunnen komen zijn: hoe 2eg ik wat ik denk; huisvroufr zijn; reclame; poli tiek. Vrouwen die meer inlich tingen willen hebben kunnen altijd bellen naar Aly Ploeg, Dillenburgsmgel 364, telefoon 74.79.05. In februari bestaat VOS- Vlaardingen 5 jaar. Dit feit wordt gevierd op donderdag 26 februari om 20,00 uur in zaal Harmonie. Toneelgroep Discus za! een voorstelling verzorgen, met een nieuw pro gramma speciaal geschreven voor VOS-groepen. Iedereen die ooit heeft deelgenomen aan een VOS-cursus is van harte welkom op deze avond. Ook de huidige cursisten zijn natuurlijk van harte welkom op deze avond. Na afloop van de voorstelling is er gelegen heid om gezellig met elkaar na te praten onder het genot van een hapje en een drankje. Volgens gemeentelijk ver- keersdeskundige Hans van der Vlist, die gistermiddag samen met wethouder Chris Zijde veld de plannen ontvouwde, is in de nieuwe opzet rekening gehouden met beleidsuitgang spunten in de deelnota open baar vervoer 1980-1985. wor den in de toekomst geen onno dige omwegen meer gemaakt en is een groter deel van de stad snel bereikbaar. Nieuwe halten komen er onder meer bij de Hema en op de 's-Grave landseweg en nabij de kruising van Van Haarenlaan en Troel stralaan. De halte bij de oprit vanaf het Stationsplein naar de Horvathweg komt le ver vallen. Van der Vlist meent, dat omwonenden van het Sta tionsplein en de stichting Ro ver (reizigers openbaar ver voer) geen gevaarlijke situaties hoeven le vrezen. Wel heeft de gemeente hun suggestie m studie om boven aan de Hor vathweg een overdekt bussta tion le realiseren. Binnen drie maanden is een eerste verken ning te verwachten en zullen ,de omwonenden en Rover in spraak krijgen. In de toekomst komt ook bij het Marconiplein, aan de voet van het kantorencomplex Eu- ropoint, een busstation. Recon structie van dit plein is afhan kelijk van de vorderingen met het Rotterdamse snelproject Cool haven - Marc on iolei n De Singel wordt kort nadat de bussen uit deze straat verdwe nen 2ijn opnieuw bestraat. De reconstructie gaat gepaard met de aanleg van nieuwe riole ring. Op de Singel zullen wel auto's blijven rijden, maar be perkende voorzieningen zor gen voor een enorme vermin dering van het weggebruik in dit deel van het Singelkwar tier. Schiedam De SSWO, het werkgeversinstituut voor het opbouwwerk, krijgt binnen kort weer een voorzitter. Cees de Graaff, voorzitter van de bewonersvereniging Schie- dam-Centrum, heeft laten we ten bereid te zijn de functie te vervullen. De vorige voorzit ter van de vrijwilligersorgani satie, Wim van Meenen, werd twee jaar geleden afgezet door Zuid, de wijk die hij in het be stuur van de SSWO vertegen woordigde. Het afzetten van Van Meenen was een direct gevolg van de problemen die ontstonden rond de kandidaat opbouwwerker Armand van Puyvelde. Sinds het aftreden van Van Meenen is het voorzitterschap waargenomen door Jaap Nies- waag. die evenals secretaris Arie van Loenen afkomstig Is uit West. De zware vertegen woordiging van die wijk in het dagelijks bestuur wordt door Nieswaag zelf ais ongewenst ervaren, vandaar dat nu een voorzitter uit een andere wijk is gezocht. Op verzoek van het SSWO-bestuur zal Nies waag als tweede voorzitter actief blijven. De penningmeester voor het SSWO zal door de Gorzen worden geleverd. Schiedam Schiedam komt op de televisie. Naar aanlei ding van de presentatie van het boek 'Bouwkundig bezit van Schiedam1, samengesteld door de historische vereni ging Scyedam, heeft een camerateam van de NOS-ru- briek Van Gewest tot Gewest enkele dagen opnamen ge maakt in Schiedam. Jan de Roode. de eindredacteur van het populaire programma, heeft interviews gemaakt met wethouder Chris Zijdeveld en met de auteur van het boek Ruud Poels. Het resultaat van het geheel zal te zien zijn op woensdag 14 januari op Nederland l. Het pro gramma begint om 19.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3