SPORT Geld beloofd aan FC Vlaardingen Hosman Frères Zeilplank vereniging moet opstallen afbreken Goud voor Van Baaien Derby Shell-Viking SportKort Twee verharde velden voor DWS een aankomend kelner of serveerster GOEIE FILM VANAVOND? KIJK INDE KRANT. donderdag 8 januari 1981 VO/SC/WW Dames B en P te zwak voor koploper tweede divisie Schiedam Hoe groot het verschil is tussen de tweede en derde divisie in het damesvolleybal werd weer eens gedemon streerd in de bekerwed strijd Both en Partners- Supralux/DOS (1-3). Voor beide teams was het niet meer dan een oefenwed strijd, voor B en P omdat het bij voorbaat kansloos was en voor DOS omdat het toch wel zou winnen. Coach Henk van Oossa- nen van het verliezende B en P: „Voor ons was het een leuke oefenwedstrijd voor zaterdag, dan hebben we een zware competitie wedstrijd. Wat wil je an ders in zo'n wedstrijd, DOS staat bovenaan in de tweede divisie en wij zijn een middenmoter in de derde". Met overmacht greep de Schoonhovense koploper in de tweede divisie, de eerste twee sets. Het team van Tjibo Door Ruud Bijl van der Werf kon zich een grote hoeveelheid fouten permitteren en toch mei 9-15 en 8-15 winnen. Vooral met het serveren ging het aan beide kanten niet zo goed, maar liefst zestien keer mochten beide ploegen op slaan. Het aantal ballen dat direct in het net belandde was nauwelijks te tellen. Ook technisch werden er behoor- lijk wat foutjes gemaakt, vooral door Both en Part ners. Waarschijnlijk het re sultaat van de feestdagen en daardoor veertien dagen niet trainen. Pas in de derde set werd de wedstrijd een beetje leuk, B en P knokte voor een puntje en DOS-eoach Van der Werf gaf zijn team opdracht wat nieuwe aanvalsvariaties uit te proberen. Ook hield hij de beste Schoonhovense speel ster, Jet Peltenburg, aan de kant. Het werd zowaar een beetje spannend in de slechts met een handvol mensen be zette Margriethal, toen B cn P na 4-7 en 8-11 op 11-11 ge lijk kwam. De Sehiedamse dames wonnen de set nog ook (15-13), waarbij ze alle dank verschuldigd aan Rita de Vliet van DOS, die twee maal achtereen een goede scoringskans verprutste. Een vijfselter zat er echter toch niet in, want DOS liet in de vierde set duidelijk 2ien de betere te zijn. De ploeg nam maar liefst een 0- 10 voorsprong, alvorens de Sehiedamse dames het eerste punt konden scoren. Uitein delijk ging deze laatste set met 6-15 naar DOS- „Een heel erg slechte wed strijd", meende DOS-coach Tjibo van der Werf na af loop, „we hebben ons veel te veel laten verleiden daor het lage tempo, dat derde divisie teams spelen. Maar ja, het verschil is zo groot, dat je ge woon niet kunt verliezen. Steeds heb ik mijn beste speelsters aan de kant kun nen houden. Bovendien heb ben we wat combinaties kun nen oefenen en die lukten af en toe nog ook, dat is dan wel weer leuk". Einde Delfland in zicht Hoek van Holland Joost van Baaien, voor zitter van de Hoekse bil jartvereniging 't Kruis punt is deze week onder scheiden met de orde van Oranje Nassau in goud. Van Baaien is vanaf de oprichting in 1941 - veer tig jaar geleden - voorzit ter van de biljartvereni ging- Van 1962 tot I9G8 is Van Baaien ook nog voorzit ter geweest van de Ne derlandse Biljartbond, af deling Westland, ook was hij enige tijd bestuurslid van de voetbalvereniging Hoek van Holland ge weest. Hoek van Holland „Wanneer wij inderdaad alle be staande voorzieningen moeten afbreken en verwijde ren, dan betekent dat in elk geval het financiële einde van de zeiïplankvereninging Delfland en mogelijk ook het definitieve einde". Voorzitter Bart Sio van de zeil plank vereniging laat er geen twijfel over bestaan. Zoals de deelgemeente- raad van Hoek van Hol land en het gemeentebe stuur van Maassluis er - althans op dit moment - geen twijfel over laten be staan dat zulks inderdaad moet gebeuren. De zeil plankvereniging Delfland heeft inmiddels van Maas sluis al bericht gekregen dat op korte termijn het hele terrein vrij moet zijn van bouwwerkjes, die er zonder vergunning zijn neergezet. Tijdens een gecombineerde vergadering van de deel raads commissies van sport, cultuur, recreatie en ruimtelijke orde ning werd eenzelfde standpunt geformeerd. De zaak ligt op zichzelf wat merkwaardig. De zeilplankvereiniging oefent namelijk de surfsport uit in het plassengebied bij de Schenkoldijk. Dat is grondge bied van gemeente Rotterdam, maar de grondeigenaar is ge meente Maassluis. De verweving van belangen heeft dan ook in niet geringe male bijgedragen tot een aan tal misverstanden. Voorzitter Bart Sio: „Laten we voorop stollen dat wij fouten hebben gemaakt. Dat wc dingen heb ben gedaan die we (nog) niet mochten doen. Maar die zijn dan wel voortgekomen uit en thousiasme van bestuursleden en medewerkers, die niets lie ver wilden dan aan de slag gaan. Bovendien zijn we op bepaalde fronten wel in ons enthousiasme gesterkt". Uitleggend: „Toen we gingen bouwen hadden we allerlei vage mondelinge toezeggin gen. Goed, we wisten dat we niet helemaal snor zalen, maar gezien de toezeggingen namen we aan dat de benodigde ver gunningen wel zouden komen. Bovendien hebben we in alle openheid gewerkt, dat zal nie mand ontkennen. Als we een keet wagen plaatsten, of een loods voor de zeilplanken, dan haalden we er zoveel mogelijk publiciteitsmedia bij". Dat Maassluis wel degelijk toe zeggingen heeft gedaan en zelfs al medewerking heeft Vlaardingen - Na een korte winterstop zullen dit weekein de alle kring- en districtswa- terpoloploegen weer voor de competitie uitkomen. De derbysfeer duikt ook meteen op, want de heren van Shell cn Viking ontmoeten elkaar in het Kolpabad (21.30 uur). WIK komt in datzelfde Kolpabad uit tegen Numansdorp. De he ren van VZC spelen zaterdag avond opnieuw een uitwed strijd en wel tegen outsider Oud - Beijerland, Alle Vlaardingse damesploe- gen kamen dit weekeinde eveneens in actie. De dames van Viking spelen thuis tegen Merwede 3. Shell krijgt een bijzonder zware dobber, want in het Hol vb ad treden zij tegen koploper FCG aan. De teams van VZC en WIK spelen een uitwedstrijd. VZC gaat naar Krimpen aan de IJssel waar het tegen de Lansingh 2 zal spelen. De dames van WIK ontmoeten Rotterdam. Het ze vental van SZC speelt zater dag tegen het sterke Vivax. Weer of geen weer, op de plassen nabij de Schenkelsdijk 2ijn vrijwel altijd windsurfers te vinden verleend, concludeert het zeil- plankbestuur uil een aantal maatregelen. Zo werd in het plassengebied door de gemeen te een grote hoeveelheid vuil en puin opgeruimd om de sur fers meer gelegenheid te ge ven hun spert te beoefenen, In januari 1980 kreeg de vereni ging toestemming van Maas sluis zich in het plassengebied te vestigen en daar vereni- gingsaktiviteitcn uit le oefe nen. In maart werd.toen een verzoek lot bouwvergunning ingediend. Van de gemeente Rotterdam werd. volgens het zeilplankbe- stuur. in mei een mondelinge mededeling ontvangen dat po sitief zou worden beschikt over een bouwvergunning voor 2 jaar. Een legesbetaling van duizend gulden volgde op die mededeling. Fouten "En na die mondelinge toezeg ging". aldus Bart Sio, "kwam de zaak in een stroomversnel ling en zijn wij fouten gaan maken. Wij plaatsten een aan tal containers voor opslag van zeilplanken ten behoeve van mensen die geen vervoer of opslagmogelijkheid hebben. Vanwege gebrek aan fin an cien zijn we toen ook gestart met gefaseerde bouw van een noodonderkomen, mede ter vervanging van de keetwagen. Misschien niet helemaal juist, maar al die zaken hebben we weer in alle openheid gedaan en in de plaatselijke pers werd uitgebreid mededeling ge daan." Begin 1980 heeft de vereniging Delfland surfcur- sussen georganiseerd met me deweten en medewerking van de gemeenten Vlaardïngen en Maassluis. Voor opslag van de gemeente-surfplanken werd toen een container geplaatst. Sio: „In de Maassluise Sport raad verklaarde de heer Deur- sen dat gemeente Maassluis de zeilplank vereniging niets in de weg zal leggen. Het beheer van het plassengebied blijft bij de sportraad en een gedeelte van de plassen zou stiltegebied worden voor vogels en klein wild. Ook is er een verbod voor het varen met speedbo ten. De gemeente Rotterdam heeft ons zelfs voorzien van een electriciteitskabel. Dat mag je toch uitleggen als er kenning. Maar ja, de hele zaak is nu een beetje in politiek vaarwater gekomen en dat is jammer Het bestuur van de zeilplank- vereniging wil alsnog probe ren om in overleg met de be trokken gemeenten tot een op lossing te komen. Lukt dat niet, dan zal men aan de voor waarden voldoen en de opstal len verwijderen. Hetgeen bete kent dal men helemaal op nieuw moet beginnen of wel licht helemaal niet meer be ginnen kan. De selectie van VV Vlaar dïngen ziet bijna iedere dins dagavond een wedstrijd zich afspelen op 'hun' eerste veld De stichting van de Broekpol derclub doei uitstekende za ken, maar zoals bijvoorbeeld Cees Westerhout aangeeft :„Wïj spelen, geloof ik, pas in augustus weer". Ook niet iedere vereniging schijnt trouw zijn verplichtin gen na te komen. Xerxes (za) heeft vorig jaar een oefenwed strijd gespeeld en maar intus sen nog niet aan zijn financiële verplichtingen voldaan. Over financiën gesproken, voor FC Vlaardingenspeler Bertram Tabbernee is het überhaupt het laatste seizoen betaald voetbal. „Wat ik hier in zes maanden heb meege maakt, dat haalt het niet in mijn hele loopbaan bij Excel sior", Mark Wotte, die van een blijvende belangstelling van Excelsior hoopt, kan bij een eventueel faiUisement van de FC Vlaardingen, voor niets weg. Wotte, die een staking weinig zin vindt hebben: „Ik ben amateur. Alleen als ze me nu een contract zouden aan bieden, vraagt Vlaardingen net als bij Meijnhardt van Schoor een ton. En dat legt niemand op tarei", Het Vlaardings elftal tot 23 jaar, die volgende week dins dag tegen de FC Vlaardingen speelt, komt eerst vrijdaga vond (18 man sterk) in het spelershome van Vlaardingen bijeen. Trainer Joop Molendijk („Ik wil toch maar vijftien spelers overhouden) zal dan het een en ander uitleggen. In de tennisbal 'Op Dreef' aan de Albert Schweuzerlaan in Maassluis wordt op 17 en 18 januari ter gelegenheid van de officiële opening een 24-uur- stournooi gehouden. Aanvang 14.00 uur. Foeke van Pelt is benoemd tot lid van verdienste van Martinit vanwege zijn 25-jarig lidmaatschap van het jeugdbe- stuur. De huldiging van Van Pelt heeft nog niet plaatsge vonden, daar hij verhinderd was naar de nieuwjaarsrecep tie van de Sehiedamse vereni ging te komen. Henk Braad jr, Cor Her mans. Kees Overheid, Loet Verlinde en Henk Wuisler werden wél gehuldigd voor het 25-jarig lidmaatschap van de vereniging. Deze eer had ook te beurt moeten vallen aan Arend Bleecke, Cor Coster en Foeke van Pelt. Dit drietal was echter om diverse rede nen niet aanwezig. Jan van der Bout, Henk Braad sr.. Hannes de Jong, Willem van der Kant en Wij nand Koogje werden in de bloemen ge2et voor hun 50-ja- rig lidmaatschap van Martinit. CKC Maassluis is serieus van plan het clubgebouw uit te gaan breiden. In de tweede of derde week van januari zullen de korfballers hierover be sprekingen gaan voeren met het gemeentebestuur. Ton Sahli zal zijn contract als trainer van korfbalvereni ging Spirit waarschijnlijk niet verlengen. Bij zijn entree bij Spirit, nu drie jaar geleden, stelde Sahli dat hij Spirit naar de bovenste regionen wilde voeren en daarna een andere club zou zoeken. Hij heeft nu zijn woorden waargemaakt, op het veld staat Spirit ongesla gen aan kop en ook in de zaal zijn er goede kansen op een kampioenschap. Voor half maart valt de definitieve be slissing. Rob Remmerswaal (tweede doelman van de FC Vlaardin gen) is na vier maanden einde lijk weer in training gegaan. Een slepende buikblessure, die door geen enkele arts kon ge nezen en daardoor mei rust moest verdwijen, was de oor zaak van zijn absentie. Schiedam Voor DWS zal 1981 dan eindelijk datgene brengen waar het al vele jaren naar uitkijkt. Na enige maan den van voorbereidende werk zaamheden heeft de fa. Zwa- geman kort geleden de eerste grove asfaltlaag voor de twee verharde zevenhandbal-vel den gelegd zodat het wachten nu is op het mooie voorjaars weer. De tweede asfaltlaag. de zogenaamde afdeklaag. kan namelijk slechts onder gunsti ge weersomstandigheden ge legd worden. Het veld dat het dichtst gele gen is bij de kantine zal voor zien worden van van een lich tinstallatie bestaande uit vier masten, zodat gedurende lange tijd van het jaar buiten ge traind kan worden. Om het re genwater te verwerken zijn de velden in het midden zestien centimeter hoger dan aan de zijkanten, zodat het via goten weg kan lopen. Bij DWS hoopt men dat het geheel, inclusief een tussen beide velden inlig- gend grasveld en lichtinstalla tie, klaar is als de tweede helft van de veldeompetitie gaat be ginnen (22 maart. red.). De nieuwe situatie voor DWS. Eindelijk de verharde velden bijna werkelijkheid. VlaardingenJan de Gier is voorlopig gerustgesteld. De trainer van FC Vlaar dingen, die nog geen enkele cent van FC Vlaardingen heeft ontvangen, heeft via de WON in de persoon van Jaap van de Leek de verzekering gekregen dat er in de loop van volgende week geld overgemaakt gaat worden vanuit de KNVB (lees BBI) naar Sla venburg Bank en dus naar de girorekeningen van de spelers en trainer. Jan de Gier: „Of het toereikend is, weet ik niet. In ieder geval komt er wat geld en dat is gelukkig. Ik denk -en dat kon je bij de eerste training goed merken- dal niemand zijn hoofd meer bij het voet ballen had. Dat merkte je al in de oefenpartij in Brabant tegen die tweede klasser, waar we op 1-1 bleven ste ken Maar hoeveel geld de FC Vlaardingen krijgt, dat is (nog) niet bekend. Manager Hugo van Houten: „De ver- deelsleutel wordt in de loop van volgende week ver wacht. Het bedrag is inder daad nog een vraagteken, indertijd is over een ton ge sproken. Of dat nog zo is, ik weet eerlijk gezegd niet meer". M HORECAPERSONEEL GEVRAAGD |%yj Wij zoeken HIJ of zij (18-25 jaar) gaat de gaston in onze sfeervolle bistrot voor zien van kruidige patés, bourgondlsche slakjes, een glas wijn, li keur cl eau de vie en andere Franse specialiteiten. Hiervoor zoeken wij een beschaafde krach! met minimaal Mavo- opleiding. De Juiste kracht kan verzekerd zijn van een leuk salaris an gunsti ge arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties na telefonische afspraak bi]: Le Bistrol-Auberge Korle Dam 8-10. Schiedam. Tel. 010-26.40.96, vragen naar de heer W. Hosman. ONDERHOUD EN REPARATIE Voor het LEVEREN, SCHOON MAKEN EN REPAREREN van uw geisers naar Smederij Daub, Callanburgstr. 80, Vlaardingen. Tel. 34.30.96.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6