SCHIEDAMSCHE COURANT IR Vlaardingen Oost investeert fors in dok Blauwe Brug: geen cultureel programma Ik - neem de proef Jan en Kaat tóch naar de markt Gemeente koopt pand voor OBK deze Rijnmondband en Lentefeest willen samen nieuw gebouw a'tiUUiHiiH.' ris krant De plannen voorde Schiedamse binnenstad lopen weer vertraging op. Pagina drie. Zijdeveld heeft plezier tijdens werkbezoek van PvdA. Pagina vier. Aad Zoutendijk geeft zijn 300ste lunchconcert inde Vlaardingse Grote Kerk. Pagina vijf. Janvan de Marei moet zeven wedstrijden toekijken. Pagina zes. Insprekers dreigen met harde acties Nota binnen stad kost een ton Uitbreiding personeel mogelijk Verbouwing eindelijk van start College: 'Geen geld beschikbaar'' Hans is goedkoop!! BLOUSES Raad akkoord met 2e deel onderwijsnota Vrijdag 9 januari 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - - 105de jaargang no. 6-«pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Als het college niet terug wil komen op zijn' huidige voorstel tot de bouw van drie parkeergarages, dan zal de meerderheid van de inspre kers alles in het werk stellen om de realisering daarvan lam te leggen. Gedacht wordt aan de blokkade van de formele proce dures die doorlopen moeten worden voordat aan de realise ring van de plannen begonnen kan worden. Dit blijkt uit de woorden van Jan Bulva, vertegenwoordiger van een groot deel van de in sprekers dat als bewoners/win- keliors fel gekant is tegen de ge meentelijke voornemens. Met name het feit dat er geen garage zal komen onder het Veerplein zit hen dwars. Overigens moet de gemeenteraad nog zijn fiat geven aan het collegevoorstel. Een andere zaak die de bewo ners/winkeliers met argusogen volgen is de volgorde van de bouw. Men wil dat in elk geval begonnen wordt met de bouw van een garage aan de Afrol. Dit in verband met de bereik baarheid van het centrum wan-, neer het elders open zou komen te liggen. Ook in het geval de gemeente de prioriteit zou ge-, ven aan de locaties Jacob van der Windtstraat en stadhuis dreigen zij met harde acties. Het uitgebreide interview met Jan Bulva staat van daag op pagina drie van deze krant. Schiedam Voor het eerst in twee eeuwen hebben Jan en Kaat de Linden hof verla ten. Het gebeeldhouwde paar is gisteren op avontuur ge gaan. Het voormalige wees huis aan de Lindenhof is on bewaakt achtergebleven. Waar zijn Jan en Kaat? De eerste gedachte was dat de strip, die tekenaar Harr Wiegman voor de gemeente begroting 1981 maakte, wer kelijkheid was geworden. Tenslotte gingen Jan en Kaat er in die strip op uit om op de markt samen met de wethou ders boodschappen te gaan doen. Maar gisteren was er geen markt, dus er moest een andere verklaring zijn. De gemeente kon die geven. Met een hoogwerker heeft de dienst gemeentewerken de twee beelden van de Linden- hof afgehaald, omdat zij in slechte staat verkeerden en nodig een onderhoudsbeurt verdienen. Daarom liggen Jan en Kaat momenteel in het museum, in het gezel schap van restaurateur Chris de Roo. Dat is niet zo gek ver van de Lindenhof verwij derd: vanaf de museumzolder kijkt De Roo uit op de Lin denhof. Maassluis Het samenstellen van een beleidsnota voor de binnenstad gaat minstens 100.000 gulden kosten. De com missie voor ruim telijke ordening en de gemeenteraad moeten dat geld beschikbaar stel len. De nota, die volgens het raads voorstel een actua lisering van de nota Oude Stad be tekent, moet straks gebruikt worden bij het maken van bestemmingsplan nen. Schiedam De gemeente heeft de voormalige Jacint- haschool aangekocht om de al twee jaar dakloze mu ziekvereniging Oefening Baart Kunst (OBK) onderdak te bieden. Door dit besluit kan de 145-leden tellende vereniging eindelijk aan de slag gaan. Rietje Konings, Rein van Raalte die prins carnaval van Lentefeest is gebleven, en burgemeester te Loo, gedrieën in het Rijnmondhotel. Schiedam De Rijnmond band en de stichting voor ge handicapten Lentefeest gaan samenwerken met als doel ergens in Schiedam nieuw bouw te realiseren waar bei de instellingen terecht kun nen. Dat is gisteravond in het Rijnmondhotel bekendge maakt, tijdens de nieuwjaars bijeenkomst van Lentefeest. Voor de nieuwbouw weet PvdA-raadslid Arie Verlinde, die evenals wethouder Herman Posthoorn bestuurslid van Len tefeest is, al een plek: op het grasveld tussen de algemene be graafplaats, Spieringshoek en het Hargapark. Vërlinde: „Dat is een ideale plaats, vlakbij een visvijver en dichtbij een bushal te". Maar andere mogelijkheden wil Verlinde graag tegemoet zien. De Rijnmondband repeteert doorgaans 's avonds. Lentefeest houdt de vele activiteiten meestal overdag. De heren Van Aalten en Ferwerda van de Rijnmond band en Rietje Ko nings van Lentefeest noemen dat een gelukkig omstandigheid, waardoor het mogelijk is samen één gebouw neer le zetten. Daar hoopt men wel subsidie voor te krijgen van de gemeente. Lente feest heeft uit allerlei acties een beginkapitaaltje van 125.000 gul den bijeen weten te garen, maar dat zal bij lange na niet genoeg zijn. Van dat bedrag gaat dit jaar bovendien een half ton af voor een nieuwe bus, waarmee inva liden vervoerd worden. Toespraken werden gisteravond gehouden door Verlinde, Rietje Konings en de ook aanwezige burgemeester John te Loo en tot slot ook door CDA-raadslid Rein van Raalte, die opnieuw prins carnaval van Lentefeest wordt. iiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiitiiiiiiiiuiifiiiiiiiiiiiiiiitmiii Vlaardingen Vlaardingen Oost Bedrijven, tot voor kort bekend als HVO, gaat de droogdokcapaciteit van de scheepsreparatie-af- deling aanzienlijk uitbreiden. Een drijvend dok met een lengte van 130 meter is door het bedrijf aangekocht van Thyssen Nord- seewerke in Emden, Duitsland. Welk bedrag met de aankoop van dok is gemoeid is niet bekend, maar het bedrijf spreekt wei van een 'vrij forse investering'. De aankoop van het dok was voor Vlaardingen Oost Be drijven noodzakelijk gewor den omdat is gebleken dat schepen steeds korter in de reparatieafdeling verblijven. Om het personeel toch aan het werk te kunnen houden werd de aankoop noodzake lijk. Een woordvoerder van het bedrijf: „De technische capaciteit van het bedrijf moet worden uitgebreid, an ders komen we knel te zitten met het personeel. Het kan ook inhouden dat er uitbrei ding van het personeelsbe stand in zit Dat is heel goed mogelijk." Het bedrijf beschikt nu over drie drijvende bokken en een dwarshelling met een lengte van 125 meter. Sche pen tot een lengte van 135 meter met een maximum laadgewicht van 8000 ton kunnen bij het bedrijf wór den drooggezet Door de aan koop kunnen in de toekomst ook meer schepen door het bedrijf gerepareerd worden. Vlaardingen Oost Bedrijven heeft ook het servicepakket uitgebreid. Het bedrijf mag voortaan ook service verle nen voor dieselmotoren van het type Waertsilae en Sul- zer diesel. Sinds 1 januari 1981 is Techno-diagnosis een volle dochter van het Vlaar dingse bedrijf. Techno-diag nosis legt zich toe op het me ten en analyseren van fysi- sishe grootheden van ver brandingsmotoren en scheepsvoortstuwingsinstal laties. De metingen en analy ses worden uitgewerkt in een eigen rekencentrum. Nu Techno-diagnosis een volle dochter is geworden van het Vlaardingse bedrijf is het service-pakket op het gebied van het preventief onderhoud ten behoeve van zee- en binnenvaart, bagger en offshore industrieën ver der uitgebreid. Of er in de toekomst ook in deze be drijfstakken een personeel suitbreiding in zit is op dit moment nog niet te zeggen. De verwachting is wel dat het een gustige uitwerking kan hebben op de werkgele genheid. In maart 1979 ging het clubgebouw van OBK aan de Schie in vlammen op. Sindsdien hebben zij "tij delijk" onderdak gezocht bij diverse andere muziek verenigingen, verspreid over de stad. De beslissing of het houten schoolge bouw aan de Nolenslaari gebruikt kon worden als clubgebouw is lang uitge bleven. Een rapport van Rijnmond waarin een onderzoek naar isolatiemaatregelen was op genomen, liet zeer lang op zich wachten. Secretaris Ritman van OBK is verheugd over de beslis sing. „Nu zijn we eindelijk van al dat gezeur af en kun nen we beginnen met de verbouwing van ons r.ieuwe clubgebouw. Als het gebouw straks klaar is, kunnen we weer nieuwe leden gaan werven want dat is in die I twee jaar een beetje ver waarloosd. Die verspreiding Schiedam Wijkcentrum de Blauwe Brug krijgt voorlopig geen cultureel programma. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten geen subsidie voor een derge lijk programma, dat door de Schiedamse gemeenschap zou moeten worden opgezet, be schikbaar te stellen. Volgens het college kan de SG toch be sluiten om geregeld activitei ten in de Blauwe Brug te orga niseren. Daarvoor zou dan moeten worden geput uit het A potje incidentele activiteiten f/van de SG. Directeur Ruud Pillard heeft echter al laten weten dat een echt program ma niet uit dat potje, waarin tienduizend gulden zit, te beta len is. „We moeten daaruit al verschillende dingen bekosti gen, zoals lunchconcerten en beiaardconcerten. Doordat er. ook andere zaken van die tien duizend gulden moeten wor den betaald kun je zou hoog stens eens in de twee maanden iets kunnen doen. Dat is te weinig, dan is er niet voldoen de continuïteit." De initiatieven voor een cultu reel programma »n het wiik- centrum in Schïedam-Noord zijn genomen door de beheers commissie van de Blauwe, Brug, waarvan wethouder Herman Posthoorn voorzitter is. De Schiedamse gemeen schap en het Passagetheater bleken belangstelling te heb ben voor het starten van een programma om op die manier ook in Noord een stukje cul tuur te brengen. Volgens Pil lard hebben voorstellingen in de Blauwe Brug zeker be staansrecht. „In de Blauwe Brug zou je dan wel iels an ders moeten brengen dan in de twee andere theaters in de stad: Passage en de Teerstoof. Je kunt er bijvoorbeeld uitste kend café chantanc kunnen brengen. Het nieuwe program ma van Heddy Lester is daar een goed voorbeeld van," al dus Pillard. Volgens André Comax, amb tenaar wijkzaken en lid van de beheerscommissie van de Blauwe Brug. is de hoop op cultuur in de Blauwe Brug niet geheel verloren. „Het coi- lègebesluit geldt voor de nabije toekomst, dus voor dit jaar en het volgend jaar. Daarna kan het college moeeiiik wel de be nodigde financiën vinden. Wij zullen het in ieder geval niet bij dit ene verzoek laten zitten. Het is alleen al belangrijk om de grote zaal, die speciaal voor dit doel is ingericht, goed te benutten". Dc beheerscommissie zal bin nenkort trouwens in een brief aan de SG vragen of met de tienduizend gulden voor inci dentele uitgaven een program ma kan worden samengesteld, Pillard brengt dat verzoek dat in de stichtingraad van de Schiedamse gemeenschap, die officieel de beslissing zal moe- ton riemen. over de hele stad is OBK niet ten goede gekomen." De vereniging zal de grond van de gemeente huren. Van de opstal mag gratis gebruikt gemaakt worden. De verbou wing. die onder andere zal bestaan uit geluidsdempende wanden en dubbele ramen, hoopt OBK voor de zomer vakantie rond te hebben. Of de 4Ü.Q00 gulden die de vere niging heeft voldoende is voor de verbouwing, die door zoveel mogelijk eigen leden gebeuren zal, is niet zeker. Wethouder Posthoorn heeft echter toegezegd met het bestuur rond de tafel te gaan zitten als de onkosten hoger zijn. OBK is van plan als het nieuwe clubgebouw in ge bruik genomen is, veel acti viteiten te organiseren. Hit man: We hebben al contact met omwonenden en hopen veel mensen te betrekken in activiteiten, vooral jeugd. De plaats van het clubgebouw is ook zeer naar onze tevreden heid. Niet te ver van de be woonde wereld en toch niet te horen." ADVERTENTIE héél véél kinder 3BtotC4 urnen ruiten katoen-tricot-flannel SCKDOW KDEMAflKT t Vt_AAK)rmi OW0£CXMAANSnGa 67 MAASSJUS konngshoek Vlaardingen Unaniem ver klaarde de Vlaardingse ge meenteraad 2ich gisteren ak koord met het tweede deel van de beleidsnota voor onderwijs. De bijna voltallige raad had precies één uur en drie kwar tier nodig om kantekeningen te plaatsen bij de nota, terwijl daarover onlangs in de de raadscommissie voor onderwijs al een discussie is gevoerd die duurde tot in de nachtelijke uren. Hoewel alle in de raad verte genwoordigde politieke par tijen hun spreektijd optimaal benutten werd de nota, die zich bezig houdt met het lager onderwijs, ongewijzigd aange nomen. In grote lijnen waren alle raadsleden het eens met het honderd pagina's tellende stuk. Alle partijen spraken hun waardering uit voor de nota die moet worden be schouwd als een richtsnoer voor het openbaar onderwijs. Het CDA signaleerde dat het emancipatorische facet voor velerlei uitleg vatbaar is, Hockx die namens de chris ten-democraten het woord voerde merkte op dat dat on der meer afhankelijk is van le vensbeschouwing en geloof en vroeg zich af of de inspraak mogelijkheden bij het tot stand komen van de nota wel ten volle is benut, Alle partijen waren het er over eens dat de nota die is doordrenkt van de aanbeve lingen best wat conceier had kunnen zijn. Onderwijs wet houder Maarleveld (PvdA) gaf toe dat de nota niet helemaal was uitgewerkt, maar stelde dat „er toch echt wel wat in staat". Dat de inspraakproce dure niet optimaal gefunctio neerd zou hebben weerlegde hij door te stellen dat voor be handeling in de raadscommis sie voor onderwijs in totaal 450 exemplaren van de nota naar betrokkenen waren verstuurd, zodat onderwijzend personeel en ouders van leerlingen ruimschoots de gelegenheid hebben gehad hun mening te geven. Dit nieuwsblad. st*ul oa°«e" ?ostc°c Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. ooi :<Ja^s i Vloot*» le\e\oO«* bo open e*vv< e\oP xotvde*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1