STREEK Gespreksgroep rouwverwerking van start Actie in Oost wijk tegen huisvuil Bingo en dansen I voor zomerkamp in f Vettenoordsepolder I Zijdeveld schatert mee met bewoners blok 7B Instuif van vrouwencafé Beat-ballet in buurthuis Doedelzak Dief betrapt Geen inventarisatie bomen in Maasland Kolpabad: meer bezoekers Themaweek van kerken Film bij Fico 'Vrijdag 9 januari 1981 VD/SC/WW Gladheid, voetbal en misverstanden bij PvdA-bezoek in West Vlaardingen Het vrouwen café Westwijk houdt de jaar lijkse nieuwjaarsinstuif op dinsdag 13 januari. Vanaf 20.30 uur 2ijn alle Vlaardingse vrou wen welkom. Niet alleen nieuwjaarswensen kunnen worden uitgewisseld; er kan ook over de actuele politiek worden gepraat Onder meer over het huisvuilophaalpro- bleem dat de gemoederen da nig bezig houdt in Vlaardin gen. Plaats van handeling is ontmoetingscentrum West, Flons de Vijfdeiaan 2. Willen vrouwen vooraf meer infor matie, dan kan contact worden opgenomen met Els van der Kooy; telefoon: 35.04.40. Vlaardingen Danslustige meisjes kunnen voortaan m buurthuis 'De Haven' terecht. Met ingang van woensdag 14 januari gaat in het buurthuis een cursus modern beat-ballet van start De cursus is speciaal bedoeld voor meisjes tussen de 12 en 15 jaar. Er wordt gedanst op moderne ritmische muziek, op 'gouwe ouwe' en muziek uit de huidi ge top-40. Acht weken neemt de cursus In beslag. De kosten zijn Jaag; slechts 10,- per per soon. Er is plaats voor maxi maal 25 meisjes. Van 18.30 uur tot 19.30 uur kunnen de been tjes van de grond. Opgeven bij buurthuis 'De Haven' Wees huisplein 18. Telefoon 34.45.39. Vlaardingen Het zaterdag avondcafé Doedelzak start het nieuwe jaar met een open café-avond. In buurthuis De Haven zijn alle wijkbewoners en natuurlijk ook alle andere Vlaardingers van harte wel kom. Zaterdag 1? januari staan geen speciale activiteiten op het programma. Zonder enige verplichting kan iedereen die daar behoefte aan heeft bin nenstappen voor wat gezellig heid. Vlaardingen Een woning- textielbedrijf aan het Liesveld kreeg woensdagnacht bezoek van ongewenste gasten. Een burger, die toevallig passeerde, waarschuwde de politie. De dader wist aanhouding te voorkomen door er pijlsnel vandoor te gaan. Een onder zoek naar de dader is in volle gang. De dief heeft een geld bedrag van 330 gulden aan wisselgeld ontvreemd. Uit een kelderbox van een wo ning uit de Boisotstraat werd een bromfiets ontvreemd. De waarde van het vervoermiddel bedroeg circa 1000 gulden. Vanuit het vormingscentrum aan de Louise de Colignylaan is bij een inbraak een video recorder ter w aarde van 1250 gulden gestolen. Twee sigaret tenautomaten op het Schra- vendijkplein werden gekraakt. De dieven sJeogen een aardige slag: voor 1100 gulden werd aan sigaretten meegenomen. e Grauwe, dichtgemetselde muren kunnen binnenkort door bewoners worden beschilderd. De gemeente stelt daartoe verfpotten beschikbaar. Vlaardingen De vrouwen uit de Holywijk gaan dinsdag actievoeren in de Oostwijk om daar handtekeningen te ver zamelen tegen de verhoging van de reinigingsrechten en het slechts eenmaal ophalen van het huisvuil. Vergezeld van een geluidswagen gaan de vrouwen al vroeg de wijk in. Om 9.15 uur wordt de actie gestart en rond 11.30 uur moet het karwei geklaard zijn. De vrouwen uit de Holywijk geven de Oostwijk extra aan dacht omdat is gebeleken dat de actiebereidheid in die wijk op een laag pitje stond. De mensen in de wijk waren am per bereid om hun handteke ning te zetten onder het mani fest tegen de verhogingen. Re den voor de huisvrouwen om in grote getalen naar de Oost- wijk te gaan om alsnog de zo benodigde handtekeningen in het bezit te krijgen. De huisvrouwen uit Holy zijn tot nu toe erg tevreden over het verloop van de actie. Er zijn reeds enkele duizenden handtekeningen opgehaald in de diverse Vlaardingse wijken. Na een stilstand van twee we ken in verband met de feest dagen, wordt de Oostwijk nu als eerste aangedaan. Maasland Door de commis sie beschermd dorpsgezicht Maasland is in het verleden voorgesteld een inventarisatie te maken van het bomenbe- stand in de dorpskern van Maasland. Ook in de gemeen teraad is wel eens over een dergelijke inventarisatie ge sproken. Een voorstel is echter nimmer gedaan. Als het aan burgemeester en wethouders ligt. zal er ook nooit een voorstel aan de raad komen. Althans dit is de me ning van de meerderheid bin nen het Maaslandse college. Slechts één lid wil het bomen- bestand laten inventariseren. Twee leden zijn tegen omdat het te duur is. Vlaardingen Het aantal bezoekers dat het Kolpabad in 1980 te verwerken heeft gekregen ligt aanzienlijk hoger dan in 1979. Uit de jaarcijfers blijkt dat in totaal 350.453 zwemlustigen de weg wisten te vinden naar het zwembad. In 1979 waren dit er nog 329.480. Het drukst was het in het Kolpabad in de laatste week van de maand juli en de eerste week van de maand augustus. Een ware hittegolf teisterde toen Nederland. Er kwamen respectievelijk 10.667 en 10.865 bezoekers. Een triest dieptepunt vormde de tweede week van april. Toen konden slechts 457 bezoekers worden verwelkomd in het Vlaardingse zwembad. Gemiddeld bezochten in 1980 per dag 973 mensen het bad. Een stijging ten opzichte van zowel 1979 als 1978. In 1978 was het gemiddelde nog 909» in 1979 iets meen 918. Schiedam Wethouder Chris Zijdeveld kraait het uit van plezier en buitelt achterover in de wit kunstlede ren stoel. „Dat is een leuk idee... En het kost de ge meente helemaal niets! We hoeven alleen maar een pot verf ter beschikking te stellen. Ja... dat vind ik nou echt leuk... ha.ha.ha. Zodra slooprijpe panden in de straat worden dichtgemetseld en het cement is opge droogd, stelt de gemeente dan potten verf beschikbaar waarmee bewoners de blinde muren kunnen beschil deren. Dat vind ik nou echt een leuk idee." Bewoners uit West, de wijk waar de problemen voor het opscheppen liggen, in gesprek met de Partij van de Arbeid. Volgens Gé Brouwer had dat al zes jaar eerder moeten gebeuren. Wethouder Chris Zijdeveld, bij het bezoek van de Partij van de Arbeid aan West in gesprek met bewoners van het blok 7 B. Bewoners die hem na de problemen rond dat blok niet onbekend zijn. Maar de groot ste meningsverschillen zijn nu achter de rug: bewoners heb ben hun zin gekregen en zul len na drie maanden worden geherhuisvest. Zijdeveld haalt nog even zijn schouders op en maakt een vragend gebaar met zijn handen, als de bewoners laten weten van mening te verschillen met de gemeente over de datum waarop de ter mijn van drie maanden af loopt. „Dat weet ik niet" moet de wethouder bekennen en de spijt wordt zichtbaar in zijn ogen. Maar verder kan hij het nu best met de bewoners vin den. Zo goed zelfs dat Zijde veld en Cor Morra, een van de woordvoerders van blok 7 B, als twee oude vrienden grinni ken en vrolijk kibbelen als ter sprake komt wie de eerste kwaststreek mag geven. Dat doen wij zelf wel, laten de be woners weten, waardoor de werkelijke verhouding tussen bewoners en wethouder weer 2ichtbaar wordt. De Partij van de Arbeid op be zoek in Schiedam-West. Twee' lokaaltjes van het wijkcen trum de Bever staan bezoekers en fractieleden ter beschik king. De socialisten na bezoe ken aan Zuid en Noord in een derde Schiedamse wijk. „Goe denavond, dames en heren, ik zie dat er een aantal wijkbe woners als gast van de PvdA- fractie vanavond naar de Be ver zijn gekomen. Alle andere mensen, daar kunt u ruwweg vanuit gaan, zijn fractieleden of bestuursleden van de par tij." door Richard Stomp Vlaardingen Evenals in voorgaande jaren gebruikelijk was wordt ook in 1981 een week van gebed gehouden voor de eenheid in de kerken. Het thema dit jaar is: 'Eén in gebed'. De themaweek wordt van 18 tot en met 25 januari gehouden. Er zal een dienst van Schrift en Tafel zijn in de Grote Kerk op ae markt. De aanvang is 19.00 uur. Voorgan gers zijn Ds C. Vos-Wiegand, pastoor C. E. J. Giesbers en Ds S. Nijdam, Medewerking zal worden verleend door de kan- torii van de Immanuelkerk onder leiding van Dick van Bommel. Het orgel zal worden bespeeld door Aad Zoutendijk. In de week van maandag 19 januari tot en met 23 januari wordt in de kapel van de Jo- han de Doperkerk elke avond van 19.30 uur tot 20.00 uur een kort avondgebed gehouden be doeld als overdenking en be zinning van dit thema. Het adres is Gedempte Bierslooh Vlaardingen Fico verzorgt morgen weer een aantal film voorstellingen in Vlaardingen. In zaal 'Middelhuyse' zijn twee voorstellingen, om 10.00 uur en om 12.30 uur. In zaal 'Triangel' is één middagvoor stelling: om 13,30 uur. Voor de Vlaardingse jeugd wordt de film 'Waterpadvinders grijpen in' vertoond. In de avonduren kunnen ou deren terecht bij Fico. Terence Hill en Bud Spencer zullen voor de nodige ontspanning zorgen. Van 18.30 uur is de jeugd van 12 tot 16 jaar wel kom. Iedereen die ouder is dan 16 jaar kan vanaf 20.45 uur te recht in zaal Triangel'. Mensen die ook in 1982 lid willen worden van de FICO moeten zich zaterdag opnieuw laten inschrijven. Dat kan vanaf 10.00 uur de gehele dag in Triangel'. De kosten bedra gen 4,-. Fractievoorzitter Gé Brouwer glimlacht als wordt geconsta teerd dat er, net als bij het be zoek in Noord, meer fractiele den aanwezig zijn, dan wijkbe- zoekers. „In de fractie heb ik ook al naar voren gebracht dat januari geen goede maand is. Je hebt dan veel meer kans op gladheid dan bijvoorbeeld in december. Bovendien wordt er vanavond ook gevoetbald tus sen Duitsland en Brazilië en de Duitse televisie zendt dat uit." Hans Konings: „De bewoners vereniging zou toch affiches rondbrengen en zorgen voor berichten aan bewoners dat wij zouden komen? Dat is ons tenminste in de fractie ver teld." John de Kievit, van de bewonersvereniging: „Daar weet ik helemaal niets van." Konings: „Nee, dan snap ik waarom d'r zo weinig mensen zijn..." Jaap Nieswaag van de bewonersvereniging: „We wil den ook zelf geen initiatief ne men door bijvoorbeeld stencil- tjes te verspreiden. We willen ons niet voor het karretje van de PvdA laten spannen; de be wonersvereniging doet immers niet aan politiek." T evreden Ondanks de geringe belang stelling is fractieleider Brou wer toch tevreden over het be zoek aan West „Er zijn een heleboel problemen naar vo ren gekomen, waar we mee kunnen gaan werken. Dan maakt het weinig uit of er een handjevol mensen aanwezig is, of dat de wijk in drommen komt om met de PvdA te pra ten. Dan krijg je toch telkens weer dezelfde problemen. Ik heb heel fijn met een aantal bewoners van de Mariastraat gepraat, die zich duidelijk ach tergesteld voelden. In leeg staande huizen worden men sen uit sociaal zwakkere mi- leus geplaatst, tot grote schrik van de bewoners. Aan de be strating gebeurt niets ondanks klachten van bewoners in die richting. Wellicht wordt er ge wacht tot de werkzaamheden rond de stadsvernieuwing vol op bezig zijn en de woonomge ving toch wordt veranderd. Dan zijn er problemen bij be woners over het maatschappe lijk werk. Dat zijn zaken waar ik allemaal wat aan kan pro beren te doen. Ik hoop echter wel, dat als ik bij de betrokken instanties wat gedaan krijg, dat ik dan later hoor van de bewoners wat ervan terecht is gekomen." De Partij van de Arbeid komt, zo werd duidelijk in de Bever, nog een keer terug naar West Arie Verlinde meent dat het goed is als dat op korte termijn gebeurt, omdat de opkomst nu niet helemaal naar wens was. Gé Brouwer wil de serie wijk- bezoeken in ieder geval voort zetten. Het zou een goede zaak zijn om eens per jaar of eens per twee jaar elke wijk te be zoeken. Het is ons wel duide lijk geworden dat we in West bijvoorbeeld veel te laat zijn gekomen. We hadden dit al zes jaar eerder moeten doen." De vorfge keer werd de bingo in de VOP een groot j succes. Bingcmasters waren toen Bram Vlasblom en All I Dijksma. Vlaardingen Wegens het enorme succes van vo rig jaar heeft de wijkgroep in de Vettenoordsepolder besloten, ook deze zomer weer met een aantal kin deren uit de wijk op zo merkamp te gaan. Dat ge beurt in de week van 4 tot en met 11 juli: de eerste week van de 'grote' schoolvakantie. Waar de reis heengaat is nog niet bekend: op dit moment worden nog enkele accom modaties bekeken die in aanmerking komen. Om het kamp mogelijk te maken moet er nog wel heel wat geld bij elkaar komen. De deelnemende kinderen betalen uiteraard een bedrag, maar dat is lang niet voldoende om alle kosten te dekken. Een aardig bedrag denkt de wijkvereniging bij elkaar te krijgen via de fooienpot in de ontmoetingsruimte van het buurthuis, die voor dit doel is ingesteld. Verder moet er nog een flink bedrag bij elkaar ko men via enkele winstge vende activiteiten, die spe ciaal voor dit doel worden georganiseerd. De eerste van die activitei ten vindt vanavond plaats: dan wordt in de grote zaal van het buurthuis een grootscheepse bingo-avond gehouden, waar aardige prijzen mee te winnen zijn, maar waar als het even meezit nog wel wat geld van over moet blijven om voor het kamp te kun nen gebruiken. De vorige bingo-avond in de VOP, tijdens de feestweek na de officiële opening in sep tember, sloeg bijzonder aan in de wijk: toen zat de grote zaal vrijwel hele maal vol. De organisatoren hopen op een even groot succes, vooral nu de op-, brengst zo hard nodig is voor het zomerkamp. Ie dere wijkbewoner is vana vond vanaf half acht 's a- vonds welkom. Over twee weken is er in het buurthuis weer een ac tiviteit die wat geld in het laatje moet brengen. Dan wordt, op vrijdag 23 janua ri, een gezellige dansavond gehouden met een verlo ting. Schiedam Twee hulpverlenende instellingen in Schiedam willen extra aandacht gaan schenken aan de rouwverwer king. Zij gaan dit doen door mannen en vrouwen uit te nodi gen om in groepsverband te praten over verschillende on derwerpen, gebeurtenissen en problemen, die samenhangen met het verlies van de levenspartner. De groep wordt bege leid door een wijkverpleegkundige en een maatschappelijk werker. De verwachting is dat als mensen over rouwverwer king praten het verlies met anderen kunnen delen, dat ze aan elkaar laten zien hoe het leven weer zinvol gemaakt kan worden en waarbij iedereen elkaar op weg helpt om de dood van de levenspartner te aarvaarden. De groepen die worden sa mengesteld zullen bestaan uit mensen van vijftig jaar en ou der die hun levenspartner hebben verloren. Het aantal deelnemers is ten hoogste tien per groep. Is er meer belang stelling dan kunnen er meer dere groepen worden Samen gesteld. Het is de bedoeling dat de groep vijftien keer bij el kaar komt. De bijeenkomsten duren twee uur. De start is half februari. De deelnemers worden per soonlijk uitgenodigd voor een informatief gesprek. Na dat gesprek zal worden bekeken of er wel of niet zal worden deelgenomen. Iedereen die nu al belangstelling heeft om in een gespreksgroep plaats te nemen kan contact opnemen met de kruisvereniging, tele foon 26.62.64. Een telefoontje naar de stichting maatschappe lijk werk kan ook: 73.10.33 of 73.14.85. Bijna iedereen krijgt vroeg of' laat met rouwverwerking te maken. Bijna niemand ook is daar voldoende op voorbereid- Het blijkt voor nabestaanden dat het verwerken van een verlies een zware opgave is. Het is vaak een lange, moeiza me weg, van de verdoving door de eerste schok, door veel ontreddering en verdriet heen, naar het moeizame proces van loslaten en het richten op de maatschappij. De moderne maatschappij heeft tot voor kort weinig oog gehad voor de noodzaak van de rouwproces sen. De mensen weten er veel al geen raad mee. Rouwdragen is ouderwets geworden. Een mens moet maar flink zijn- Gelukkig is er een verande ring aan het komen in deze. achterhaalde, houding, Van daar dat de rouwverwerking volop In de belangstelling staat en dat de Schiedamse hulpver lenende hulpinstellingen daar extra aandacht aan gaan beste den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4