6 DWS nadert derde divisie PPSC komt winterstop goed door tSIMÏ Wem w^momw^ Domper voor HVO Excelsior M: weer 0-0 WSmmsm Hoekse Boys eri Naaldwijk tevreden -i>'L JpfPïs sitm gèi&s&É WmSÊMUmSSStSSmm maandag 12 famiari 1981 VD/SC/WW - Tï a< ,«:C!~«>v - ?-?<*. Ï'-MS L^r - - *?SA Kiö»!;. f V.v JA*£W5s?i< Aj'-ï -Vx£ '«i helpt Heinenoord Vlaardingen - Triest staarde Vlaardingen-trainer Joop Molendijk na afloop van het verloren duel tegen Heinenoord voor zich uit, aangezien zijn elftal al voor de derde maal in dit seizoen op eigen veld een nederlaag moest incasseren. „We zijn in deze wedstrijd toch 75 minuten 'aan de bal' geweest, doch het leverde geen enkel rendement op", klaagde de oefenmeester. Hei nenoord nam met 1-2 de volle winst mee naar huis, hetgeen een revanche betekende voor de thuisnederlaag. Jan van da Mark rukt op namens Vlaardingen. Het mocht niet baten. Heinenoord pakte de volle winst. „Hans van Eeden is Vlaardin- gens beste voetballer. Daarom heb ik hem een persoonlijke dekking gegeven", aldus Hei- nenoord-trainer Wim Freriks, Gerard de Gèus belastté zich op de juiste wijze 'met deze taak. „Zorg tevens voor rug dekking en Hans van Eeden wordt vrijwel niet gevaarlijk", luidde de rest van het 'recept1 van de Heinenoordse trainer. De triomf van de gasten lag echter niet alleen in het uit schakelen van de snelle aan valler. Vooral in aanvallend opzicht ontbrak er veel bij de thuisclub, terwijl er geen Vlaardingse speler in kon sla gen het elftal uit de impasse te halen. „Rendement noch raffi nement zat er in de aanvallen. De bal werd veel te traag in de breedte gespeeld, waardoor de tegenstander steeds de moge lijkheid werd geboden om zich tijdig en goed op te stellen. Bo vendien heb ik in de eerste helft, met de harde wind in de rug, slechts drie schoten op het doel gezien", maakte Joop Mo lendijk de-trieste balans op. Heinenoord was als eerste ge vaarlijk. Van dichtbij schoot Jaap Benjamins echter tegen doelman Dick Bos op. Aan de overzijde kreeg Vlaardingen pas kort voor rust een goede mogelijkheid, toen een vrije trap via de vuisten van doel man Leen Slobbe voor de voe ten van Karei van der Mark belandde. De laatste schoot echter naast. Na de teleurstellende eerste helft viel er meer te beleven. In de zestiende minuut opende «Heinenoord de score, toen Pe ter Louter vrij voor doelman Dick Bos verscheen. De Hei- nenoordse-vreugde was echter van korte duur, doordat Ge rard de Geus en Barrie Wit twee minuten later Hans van Eeden 'mangelden'. John Kö- nemann benutte de strafschop. De gasten kregen in de 25-ste minuut toch loon naar wer ken, al was daar wel Vlaar dingse hulp voor nodig. Doel man Dick Bos was nog niet op gekrabbeld na een redding op een schot van Peter Louter. Desondanks besloot Karei van der Mark om op zijn doelman terug te spelen, betgeen door Peter Louter feilloos werd af gestraft: 1-2. Karei van der Mark werd prompt gewisseld. Zijn ver vanger, Kees Westerhout, had het echter ook niet in zijn ver mogen om als reddende engel te fungeren. Een rollertje van Herman Hoogerboord bete kende het laatste wapenfeit voor de thuisclub. „Het is een verdiende zege voor ons. Vlaardingen was technisch be ter, maar speelde niet zo slim. Vooral de opbouw was te traag, waarmee wij goed in de kaart werden gespeeld", vond Wim Freriks ,-terwijl zijn colle ga oordeelde: „Opnieuw faalde onze afwerking. Op deze wijze hebben we thuis nu al zeven punten verspeeld". Vlaardingen HVO kreeg tegen Herkingen volkomen onverwacht de kous op de Jfop, toen de gasten via Leen van Ast in de laatste tien mi nuten alsnog de winst pak ten: 1-2! En dat was eigenlijk teveel van het goede. HVO, .bij wie doelman Bergwerf ook nog tegen een officiële waarschuwing opliep, domi neerde in de eerste helft en kreeg een ietwat karige belo ning in de vorm van een 1-0 voorsprong via een doelpunt van Renate Sprang. In de tweede helft kwam de om mekeer op het drassige veld. Eerst zorgde Leen van Ast voor 1-1 en daarna zorgde dezelfde speler voor 1-2 in het voordeel van Herkingen, waarmee voor het team van de zojuist gehuldige Cees Schilder (bloemen voor zijn 250-ste minuut) een flinke domper een feit werd. Katwijk Excelsior M kwam in Katwijk tegen de derde klasser van die naam opnieuw niet aan doelpunten toe. Aangezien de thuisclub ook het vizier niet bepaald op scherp had staan, bleef het dus dub bel blank bij Katwijk-Ex- celsior M (0-0). In de eer ste helft kreeg Katwijk nog wel mogelijkheden tot het openen van de score, maar invaller doelman John van de Meij (Roel Jan Abbas had tentamens voor zijn school) behoefde eigenlijk nauwelijks in ac tie te komen. De thuisclub verprutste het zelf al. In de tweede helft van de zeer sportieve wedstrijd was de beste mogelijkheid voor Excelsior. Lies Kar dol ging alleen door, maar werd in het strafschopge bied even aangetikt, waar door uit balans niet meer de kracht had om ook de Katwijkgoalienog doel treffend te ontwijken. Het bleef dus 0-0. Unitas speelde in de afdeling thuis tegen Wilton met 13-13 gelijk en ziet daardoor Satur- nus tot op 1 punt naderen. In de derde divisie zijn de heren teams van DWS, UVG en Hol- landiaan op een gedeelde tweede plaats gekomen omdat zij zelf wonnen en Ancora 2 verloor. UVG versloeg Hellas 2, DWS klopte uit Meeuwen 1 "terwijl Hollandïaan geen moei te had met Animo 2. Bij de da mes verloor UVG met 7-9 van Westlandia terwijl Hollan dïaan door de 6-7 zege op Quintus 2 op de tweede plaats blijft. In de afdeling klopte DWS HVK met 4-6. Unitas-Wilton (h) 13-13 In een bijzonder enerverende wedstrijd hebben beide teams elkaar weinig toegegeven. In de eerste helft had Unitas lan ge tijd de leiding maar groter dan 2 doelpunten werd het I verschil niet. Toen Wilton- doelman Jos van der Zee een strafworp van Theo van Vugt stopte en de volgende straf worp op de paal zag belandde, kreeg Wilton de kans om langszij te komen. De links handige Peter Klokgieter scoorde twee fraaie treffers en bezorgde Wilton een 6-8 rust- Stand. Na de pauze kwam Uni tas snel op 8-3 door Chris van de Lely en vanaf deze stand ging het scoren om en om. Tpen Unitas in de Laatste mi nuut <13-12 scoorde leek het beslist maar de uitblinkende Peter Klokgieter scoorde voor Wilton de verdiende gelijkma ker. Meeuwen-DWS 16-24 j DWS heeft weinig moeite ge- i had om het laaggeplaatste Meeuwen te verslaan. Na 2-2 liep DWS via 2-4 en 6-8 uit naar een 5-9 ruststand. Ook in de tweede helft liep het aan vallend bij de Schiedammers op rolletjes. Aan het hoofd van de verdediging stond doelman Herman Borsje goed werk af te leveren, drie van de vier strafworpen keerde hij.' Regel matig liep DWS verder weg .van Meeuwen en via de tus senstanden 6-14, 13-20 werd het 16-24. Ongelukkigste spe ler was Jan Jansen die een wenkbrauwblessure in het zie kenhuis moest laten hechten. Animo 2-Hollandiaan,. (h)6- 21 De Vlaardingers hadden wat goed te maken en in hoog tem po werd Animo constant onder druk gezet. Na een 4-8 rust stand kwam Animo terug tot 6-9 maar had daarmee al haar kruit verschoten. De ene break na de andere break lie pen de Vlaardingers en het verschil liep gestaag op. Uit eindelijk werd het 6-21 en op vallend was dat alle veldspe- iers tot scoren kwamen. UVG-Hellas 2 <h» 28-19 Voor de wedstrijd stonden bei de teams op een gedeelde der de plaats met 11 punten uit 9 wedstrijden. In de eerste helft was er weinig krachtsverschil al had UVG wel steeds een kleine voorsprong. Na de 12-9 ruststand was het verschil bij 16-13 nog steeds 3 doelpunten. Vanaf dat moment raakte de Hellas doelman geblesseerd en liep UVG snel weg van Hellas. Via 20-15 en. 24-17 behaalde 5\ - t Ondanks het voortvarende spel van Marja Ham, ging UVG toch ten onder tegen Westlandia. UVG onbedreigd het einde met 28-19. ÜVG-Westlandia (d) 7-9 Pas in de tiende minuut viel het eerste doelpunt hetgeen aangeeft dat beide ploegen af- tastend begonnen. In de eerste helft was UVG beter en be paalde de ruststand verdiend op 6-3. Na rust wisselde West landia van keepst'er en ook van gezicht. UVG werd onder druk gezet en binnen 4 minu ten was het 6-5. WesÜandia ging door en 5 minuten voor tijd nam het met 7-8 de lei ding. UVG moest risico's ne men en dat pakte verkeerd uit In de laatste minuut scoor de Westlandia 7-9. Quintus 2-Hollandlaan (d) 6-7 Een goed draaiend Hollan dïaan speelde zich snel naar een 1-3 voorsprong. De kansen werden goed benut en Quintus had geen antwoord op het snelle spel. Van 2-3 liep Hól- landiaan naar een 2-5 rust stand. Na de pauze kwam Quintus sterk terug en haalde op tot 4-5. Via Margo Vogel en Hanneke Gomes Liep Hollan dïaan uit naar 4-7 en toen was Quintus geklopt Een laatste offensief leverde weliswaar twee doelpunten op maar de punten gingen mee naar Vlaardingen. HVK-DWS (d) 4-6 Vrij gespannen begon DWS de streekderby tegen HVK. Als koploper-kon het zich geen misstap veroorloven. HVK daarentegen was veel rustiger en speelde met grote inzet Na 0-2 werd het 2-2 en de ploegen waren goed aan elkaar ge waagd. Een goede eerste helft werd bij 3-3 afgesloten. Bij een 4-4 stand onthield de scheids rechter HVK twee straf wor pen en daardoor raakte deze ploeg aangeslagen. DWS profi teerde geroutineerd en won met 4-6 ondanks het missen van twee straf worpen. Door de nederlaag van HVOS tegen UVG 2 heeft DWS nu een voorsprong van 3 punten waardoor het derde divisie schap snel naderbij komt. - - ,L. •Spelmoment uit de wedstrijd De Alblas-PPSC, die qua sportiviteit oen propaganda was voor "de voetbalsport. Oud Alhlas- Een danig verzwakt De Alblas heeft geen vuist kunnen maken tegen een superieur PPSC. De Schiedamse ploeg behaalde op het uitstekend bespeelba re veld van De Alblas een 2-0 zege die in de eerste helft werd vastgelegd door twee doelpunten van Jan 't Hoen. te weinig steun. Aan de zege van PPSC valt niets af te din gen, zij waren nu eenmaal be ter. Toch heeft De Alblas in de tweede helft wel kansen laten liggen op een beter resultaat" Kwam PPSC destijds op eigen terrein niet verder dan 1-1 te gen De Alblas, ditmaal onder vond het team van trainer Ar nold Lobman minder tegen stand. Te diep had de thuis club in zijn reserves moeten tasten om als staartploeg tegen de koploper voor een verras sing te kunnen zorgen. De kern van de ploeg was alzo ge heel weggevallen. Trainer Jan Laurey zat er wel mee; "Op het middenveld vielen nu de gaten en ook onze aanval had Door de schorsingen van Jan v.d. Marei en Rob de Nijs kwam ook PPSC enigszins ge havend binnen de lijnen. On danks aanpassingsmogelijkhe den kwam De Alblas onder aanvoering van uitblinker En gel van den Es de beginperio- Hoek van Holland Zowel Hoekse Boys-trainer Cor van Rooy als zijn Naaldwijkse col lega beweerden na afloop van de streekderby om het hardst dat zij tevreden waren met de 00 uitslag. Waarna beiden ook onmiddellijk wezen op en kele kansen die hun formaties hadden gekregen. Misschien had Van Rooy daar nog het meeste recht op, want tenslotte had Hoekse Boys via Cees van der Pol een keer gescoord. Die treffer werd ^echter, volgens velen ten onrechte, afgekeurd wegens - buitenspel. Scheids rechter Van Namen deed dat op advies van de Naaldwijkse grensrechter, die gretig zijn vlag h^d opgestoken, terwijl de fluitist ergens op het mid denveld vertoefde. Zoals Van Namen trouwens de hele wed strijd voornamelijk vanaf, het middenveld leidde. Na de wedstrijd verklaarde hij na twaalf minuten al door zijn enkel te zijn gegaan. „Ik had daar toch meer hinder vait., dan ik wilde toegeven. In de rust is de enkel gezwachteld, maar dat hielp ook niet Van daar dat ik er inderdaad niet altijd kort bovenop kon zijn". Vriendelijk Dat Hoekse Boys-Naaldwijk een vriendelijk gebeuren bleef was dan ook te danken aan de spelers zelf. Eventuele emoties werden goed onder controle gehouden en zelfs de vele duels tussen Tom van der Pijl en de massieve Naaldwijkse verdediger Boudewijn Ver- burgge droegen er alleen maar toe bij om het publiek te amu seren omdat het allemaal bin nen de perken bleef. Het resultaat was overigens wel dat Van der Pijl compleet werd uitgeschakeld, eerst door Verburgge en zonodig met de hulp van de goed meeverdedi gende Peter van de Sman. Hoekse Boys maakte trouwens vooral de fout om kort te wil len spelen en op het goed be speelbare, maar toch wel glad de veld bleek dat niet de goede remedie. Aanvallend kon ook Naald wijk niet gevaarlijk worden. De Hoekse verdediging over heerste en Theo .Hooijdonk reageerde attent op inzetten van Gertjan Lagraauw en An- drè de Gier. Als kijkspel was het allemaal best te waarderen en in de'slotfase leek Hoekse Boys zowaar nog de winst te gaan pakken. Erik Hofman kon echter de voorzet van -Cees van de Pol net niet berei ken, nadat de zeer nerveus spelendeinvaller-doelman Cees 't Lam verkeerd was uit gelopen en even later kon ook John van den Bos nïet profite ren van een nieuwe keepers- fout. Hij kopte net over en dat betekende dat de beginstand van de wedstrijd ook de eind stand werd. Door Krijn van de Werken de goed door. Maar met de ste vige noordenbries als bond-«!- ncrot zette PPSC de thuisclub steeds meer onder druk. Jan 't Hoen miste een sublieme kans om de score te openen, maar de Schiedamse spits zou dat verzuim ruimschoots goed ma ken. Na 20 minuten spelen ging hij goed door op een ver re trap in de ruimte van de be weeglijke Ron Carlie. Wrin gend kwam hij langs zijn laat ste tegenstander en sloeg kee per John v.d. Bogaard met een strak en zuiver schot (0-1). Dank zij een vergissing van dezelfde doelman, die de bal pardoes in zijn voeten speelde bij een slechte uittrap, kon Jan 't Hoen 10 minuten later rustig "opwandelen" en nogmaals scoren (0-2). De ruim honderd aanwezige Alblas-supporters hoopten vu rig jdat hun ploeg met wind- voordeel terug zou 'slaan in de tweede helft PPSC bleef evenwel de situatie meester dank zij een betere techniek en de stuwkracht van de in de ploeg teruggehaalde Koen Winkelman. Wel moest in de tiende minuut na rust Dick Vos zijn doelman John Rost te hulp komen door een kopbal van Hans Struik eveneens met het hoofd van de doellijn te halen. De beste kans om De Alblas dichterbij te halen kreeg de zwoegende Paul Lek- kerkerker met nog 20 minuten te gaan. Alleen voor keeper Rost schoot hij jammerlijk naast. Intussen verscheen ook PPSC herhaaldelijk voor <je thuis- club-veste. Doelman John v.d.Bogaard werd diverse ma len aan de tand gevoeld - o.a. via een kopbal van Jaap Hus- s elm an en een lastig schot van Koen Winkelman - maar hij stond steeds op de goede plaats. PPSC-trainer Lobman had alle lof voor de sportieve wijze waarop De Alblas partij had gegeven en de goede leiding van de "Vlaardingse arbiter K. Offerman: "Zo is het pret- -tig voetballen. Tegen een vol ledig De Alblas zou het mis schien wat moeilijker zijn ge weest, maar ik zag tegen deze wedstrijd toch niet op omdat PPSC goed heeft overwin terd." -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6