O SCHIEDAMSCi E COURANT WÈMÊmÊmfÊ; Individuele watermeters Huur rond 200 gulden Fietsen achter slot en grendel WDM-directeur:Tuinders, gebruik flessen mm TEXTEELBUHAN Zijdeveld lacht om foute tekening Na conflicten tussen bewoners Woningen Veerplein: Basisonderwijs op weg naar gericht beleid Maandag 12 januari 1981ONAFHANKELIJK DAGBLAD105de jaargang no. 7—8 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Uachtendienst 144144 31U EA SCHIEDAM EN KETHEL Opnieuw methylbromide advertentie SCHECWM KCEMARKT 1 VLAAREMjEN DMVBSXMANNSWGEL67 MAASSULBS KON2NGSHOEK Schiedam Wethouder Chris Zijdeveld is in een schaterlach uitgebarsten bij het vernemen van het nieuws, dat de twee bomen op de kaalslag in de binnenstad volgens de teke ningen middenin een woonka mer komen te staan. Nadat hij zich van zijn lachbui hersteld had, zei hij: „Het zou uiterst pijnlijk zijn. Als het inderdaad zo is, dan kan ik alleen maar tegen mijn jongens zeggen: ga als de donder opnieuw aan het tekenen! Want die twee bo men moeten blijven staan. Voor zover ik weet zijn het oude kastanjes, die een tijd no dig hebben om 20'n hoogte te bereiken, en daarom hebben wij die bomen hier in huis met grote neonletters heilig ver klaard. Daar valt niet aan te tornen. Als het nu populieren waren of zo, kon je nog aan kappen denken, want die groeien doorgaans wat sneller, maar deze, nee, die blijven." Zijdeveld wist nog niet te zeg gen, of het maken van nieuwe tekeningen tot grote vertra ging zou leiden. Eerlijk gezegd heeft hij de indruk dat bet wel mee zal vallen en dat de teke ningen waarschijnlijk wel kloppen, „al staat er misschien een enkel lijntje verkeerd". Volgens Zijdeveld is er al eens eerder een dergelijke discussie gevoerd. „Toen die 48 wonin gen van Empeo in de binnen stad werden neergezet, kwam ineens het bericht dat zij mid den op de toen geplande me* troboog waren gepland. Toen ontstond ook grote paniek, maar het bleek net ernaast te zijn." Schiedam Huizenblokken waar meer dan negen woningen op één watermeter zijn aan gesloten, krijgen op kosten van de gemeente een individuele watermeter, als de gemeente raad op 19 januari met dat voorstel akkoord gaat. De sterk gestegen dririkwaterprijzen en de moeilijkheden bij lekkage in oude huizen blokken hebben burgemeester en wethouders tot een voorstel in die richting doen besluiten. De kosten die met het aanbrengen van indivi duele watermeters moeten worden gemaakt, bedragen meer dan twee ton. De ONS, de Openbare Nutsbedrijven Schie dam, hebben nadat meer klachten over het waterverbruik binnenkwamen dan ooit, een onderzoek in de stad ingesteld. bouwingen, waardoor leKKa- ges lang onopgemerkt blijven en pas bij het presenteren van de rekening worden op gemerkt. Daaruit is gebleken dat het met name oude huizen zijn waar moeilijkheden ont staan, doordat het water daar door oude en verwaarloosde leidingen stroomt. Die leidingen zijn vaak moeilijk weggewerkt bij ver- Het probleem van de lekka ges wordt binnenkort in een nieuwe verordening al ge deeltelijk opgelost. De gemeente wil in die ver ordening opnemen dat over extra verbruik door lekkage slechts de inkoopprijs voor het water wordt betaald en de rest door het waterlei dingbedrijf wordt bijgelegd, een handelswijze die op het moment al in de praktijk wordt toegepast. Omdat daardoor toch extra kosten voor de gemeente ontstaan en omdat er conflic ten over de hoge rekeningen tussen bewoners onderling voorkomen, wil de gemeente tevens individuele waterme ters plaatsen. Omdat volgens het onder zoek van de ONS alleen pro blemen ontstonden in blok ken met meer dan negen ge bruikers, wil men het plaat sen van individuele meters tot die groep beperken. Vlaardingen Als de bereKe- ningen van de architect klop pen, dan kunnen de toekom stige huren voor de éénkamer- woningen in het huidige kan torencomplex op de hoek van het Veerplein en de Fransen straat uitkomen rond de 200 gulden per maand. Dat is wel een kale huurprijs: daar komt nog het een en ander bij, zoals de vergoeding voor warm wa ter en dergelijke. Bij de onder handse aanbesteding die bin nenkort moet plaatsvinden, zal moeten blijken of de aanne mer het kantoorpand inder daad voor het berekende be drag kan verbouwen. Het architectenbureau A. van den Broek, dat de schetsplan- nen voor de verbouwing heeft gemaakt, heeft inmiddels op dracht gekregen om de teke ningen bestek klaar te maken. De provinciale directie van de volkshuisvesting gaf onlangs mondeling haar goedkeuring voor de plannen. Op grond van een regeling ten behoeve van de huisvesting van kleine gezinnen kan i Vlaardingen rekenen op een bijdrage van het rijk, zowel wat de aankoop van het kan toorpand betreft als voor de verbouwing zelf. De gemeenteraad is vorige week akkoord gegaan met de aankoop van het pand. Hier mee en met de verbouwing is in totaal een bedrag van ruim 1,8 miljoen gulden gemoeid. Tot teleurstelling van sommige raadsleden kunnen met de verbouwing alleen maar wooneenheden worden ge maakt die uit één kamer be staan. Volgens wethouder Bas Goudriaan was het financïeel- technisch onmogelijk om ook tweekamerwoningen in het pand op te nemen. Er moeten zoveel mogelijk eenheden worden gerealiseerd, om het plan financieel haalbaar te maken. gevonden in Westland Monster De Westlandse Drinkwater Maatschappij (WDM) heeft opnieuw methylbromide gevonden in het Westlandse drinkwater. Het zenuwgas is aangetroffen op nieuwe plaatsen in diverse particuliere leidingen van tuinders. Vrijdag werden twintig steekproeven genomen. In een aantal gevallen werden sporen van het gif in het drinkwater aangetroffen. Om welke concentratie het gaat, wilde de direc teur van de WDM de heer J. Walmn niet zeggen. Wel wil'.ie tv j-zeggen dat het om f'r,n „niet onrust barende" hoeveelheid gaat. „ïk raad de groep tuinders in ieder geval wel aan het drinkwater uit de flessen te gebruiken en niet uit de kraan," al dus de directeur. TJit het feit, dat hij niet be reid was in tegenstel ling tot bij het voorgaande onderzoek de gevonden hoeveelheid methylbromi de bekend te maken, mag naar zijn zeggen niet wor den afgeleid dat er een zeer grote hoeveelheid van het gif is gevonden. Het onderzoek wordt uitge voerd in samenwerking met het ministerie van volksge zondheid en milieuhygiëne. „Het gaat om een zeer breed onderzoek. Vandaar dat we tussentijds geen mededelingen doen over de uitslag. Iedere publicatie van de cijfers op dit moment zou een verwarring teweeg brengen. De tuinders waarom het nu gaat weten dat hun leidingen verdacht zijn. Dat is voldoende," aldus de heer Walma, die verder zei dat hij niet de bevoegdheid had om ook maar iets over het on derzoek openbaar te maken. Over de financiële afwikke ling heeft de WDM slechts kort gesproken met het minis terie. Harde afspraken zijn er volgens de heer Walma niet gemaakt. Het complex van de Westlandse Drinkwaterleiding Maatschappij (luchtfoto Westlandsche Courant/Sijthoff Pers/Piet de Nijs.) Maassluis Op verzoek van vrachtwagenchauf feurs die gebruik maken Van het parkeerterrein aan de Industrieweg heeft de gemeente twee sets van vijf kluizen voor fietsen en bromfietsen geplaatst: de ene serie op het par keerterrein zelf en de an dere op het Mackayplein. Tweewielers kunnen veilig worden gestald. Sinds het parkeren van vrachtauto's niet meer toege staan is in de Maassluise bin nenstad moeten chauffeurs op eigen gelegenheid naar het parkeerterrein gaan en daar hun vervoermiddel laten staan. Zeker voor wielrijders is dat geen prettige gedachte. Fietsen en bromfietsen moeten voor voor enkele dagen onbe heerd op het terrein worden achterlaten, met alle risico's van dien. Met deze kluizen is daaraan een eind gekomen. Tegen betaling van vijftien gulden (plus 25 gulden waar borgsom) kan men vanaf deze week zijn fiets of bromfiets be schermd tegen vernieling, diefstal en regen opbergen. Als het experiment voldoende aanslaat worden wellicht ook op andere plaatsen fietskluizen neergezet Wildgroei ordenen Schiedam Wethouder van onderwijs Herman Posthoorn heeft gisteren het beleidsplan openbaar basisonderwijs Schiedam uitgereikt. Het beleidsplan is een concept voor ouder commissies, schoolbesturen en alle bij het onderwijs be trokken instanties om de toekomst in het onderwijs van Schiedam eens wat nauwgezetter te bezien. De gemeente heeft een aan tal beleidsvoornemens opge steld die passen in de op komst zijnde wet van de re gering over het basisonder wijs. „De laatste jaren is er een wildgroei geweest in onderwerpen die op scholen gegeven kunnen worden," zei Posthoorn gisteren. „Het is nu tijd die wildgroei te ordenen en een verande ring van werkwijze voor te stellen. De laatste jaren hebben genoeg tendensen erop gewezen welke rich ting het onderwijs op ging. Nu is het tijd voor een ge richt beleid. De beleidsnota is gedeelte lijk samengesteld met de ge meente Vlaardingen en Maassluis. Algemene stand puntbepalingen zijn geza menlijk neergezet, de rest van het plan is specifiek op de eigen gemeente gericht. De kleuter- en lagere school moeten één geheel worden: de basisschool. Kinderen van vier tot twaalf jaar kunnen meer geïndividuali seerd onderwijs krijgen. In het beleidsplan is ook ruime aandacht besteedt aan het buitenlandse kind, een zaak die misschien al te lang in het experimentele stadium gezeten heeft Woensdag avond staat het beleidsplan geagendeerd bij de school raad, die er op 28 januari nog een extra vergadering aan wijdt. Op pagina drie een nadere kijk op het beleidsplan en wat dit voor Schiedam be tekent

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1