SCHIEDAMSCHE COURANT m Inspraakprocedure moet veranderd' SUwg ^2® mmm Ik -neem. de proef v.r>— m zwarte kroost Huren van MUWII nog niet bekend m deze krant Wethouder snoert werknemers ran museum de mond i pAHJ0ff€CS Emaus niet extra te beveiligen •^Velt^«OV',0T VVV vindt toeristen-nota te optimistisch Commissie en insprekers eens: Circus langs rijksweg was te gevaarlijk Studie naar onderhoud gemeentegroen door bewoners CENTRALE VERWARMING VILLERIUS Donderdag 15 januari 1981- - ON AFHANKELIJK DAGBLAD - -105de jaargang no. 10—pagina's Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De Vereniging voor Vreemdelingenverkeer (VVV) heeft dinsdagavond de gelegenheid gehad haar me- ning te uiten over de gemeen telijke loeristen nota. De WV vindt in de nota te weinig fi nanciële mogelijkheden en ziet de gegevens in de nota meer op nationaal niveau van toe passing. „Als wij die nota van uit de WV moeten bekijken, staat er piets concreets in," sprak VVV-voorzitter Mijinke. „De totale nota is te opper vlakkig en er ontbreken échte nieuwe dingen." De voorzitter van de raads commissie van financiën en economie gaf dit ook toe. „Er staan geen echt nieuwe dingen in, maar de nota is ook be doeld als voorwaardenschep pend," aldus Scheeres. „Het is niet alleen de taak van de ge meente om de VVV goed te Ia- ten functioneren, maar ook om een goed beleid uit te voeren, óók op het gebied van woning bouw en parkeervoorzienin gen bijvoorbeeld." Scheeres vond dat de VVV het voor waardenscheppende aspect 'te eng' zag. De maker van de nota, de heer Griffioen, lichtte toe dat de VVV niet van een beschikbaar product moet uit gaan. CPN- raadslid Olfert Bruseker stelde voor om de gemeente en de VVV eens te laten praten over een ambachtelijke distilleerde rij en museum. „Naar aanlei ding daarvan kunnen dan con crete stappen gemaakt worden cn kan men het budget samen opstellen," zei Bruseker. Cor van Tilborg (VVD) bleef erbij dat de nota het zoveelste ontstaansverhaal van Schie dam was en stelde dat je toch moet roeien met de riemen die je hebt. Van Tilborg vond het zaak om éérst de VVV-taken te stimuleren en dan op basis van de reeds bestaande activi teiten voorwaarden te gaan scheppen. Hij verwïjtte de ge meente dat de VVV bij het starten van de nota niet inge schakeld werd. „We kunnen ons basispakket niet eens ver kopen en laten we daar nu eerst eens mee beginnen," stel de het VVD-raadslid. Waarop Scheeres zei dat „als wét je verkoopt onvoldoende kwali teit heeft, je niet moet probe ren dat aan de man te bren gen". Het CDA waarschuwde dat een nota waar bij de uitwer king idealisme en motivatie nodig is, deze niet moet uitlo pen op een slepende zaak en daardoor niet zou mislukken. Het CDA vond het tijd voor actie en vond praten over die lijvige rapporten neigen naar het niet doorgaan van het hele plan. Schiedamse politiekorps wordt steeds zwaarder belast. Pagina drie. Prijsvraagje levert suggesties op voor oude touwbaan. Pagina drie. Hei geheime recept van trainer Hoogenboom. Pagina vier. 7ÜT Directeur oneens met eigen staf Hans Paalman: in conflict met eigen staf... iiHnnmiiiiiiiiiuuiniiiiiiiiiiiiniiimiiiiiiiiiiiuiiiniiiiniiiniiiiniiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiitiiiuiintiiiiiiiniiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiuHiiiiniiiïiuminininiiiiiiniiiiiKiiniiiiMiiiiininmiiniiHniiiuiiir.iimiHiiiiiuiiiiiiiuiinHiHniiiiiiiiiininiiiiiiiHiii' Het zwarte schaap van de familie had het toch maar mooi voor elkaar. Dit brave dier, ergens op een boerderij in Waterin gen, was de eerste die een nieuw gezinnetje kon opbouwen: drie lam meren, nog midden In de winter. De eerste voorbo den van het naderende voorjaar. Dat het jonge spul niet net als moe zwart is, maar onschul dig wit verbaast nie mand. iiiiii]Hiiiiin]iiiiiEiiiiiii[iiiii]iirffiifiTiiiii!iiiiiiiiiiitiiniiiii[iiitiiitHfiiniijiftii!iiiiiiii[iiiii[ii]iiiiiitii]iiiiriiiiiiinf]iit]HnnuiiiiiJi[7iiiiir!t]fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriinHiiiitiiiiiriifiiiriii!iiimiiiiii[iiitiiiuiiiitiitii[iiiiiiiiitiiiiiii)iiiiiiiiimtiitiiiiiifiii!ii!iriit7= Vlaardingen De in spraakprocedure zoals die in Vlaardingen tot nu toe is gevolgd moet op de hel ling. Daar waren de leden van de commissie voor lichting en inspraak het gisteravond het wel over eens. De inspraak rond de advertentie SCHEDE KOEMARKT 1 VLAARCfvGEN CF*V BKXMAAWSfuCtL 67 MAJSaUS K»\*gGSHGÉK parkeergarages heeft wat zakelijke fnformatie en geen dat betreft de ogen wel meningen voor dat een proce- geopend. Tijdens de com- ^uref,y.3n sXfTl gaat." Wethou- missievergadering gingen de diverse partijen en een handjevol insprekers (vier in totaal) in op de proble matiek. Een evaluatie van hoe het eigenlijk niet moet. Verantwoordelijk weihouder Jelle Wijnstok: „Tijdens een inspraakprocedure moet het vertrouwen in elkaar groot zijn. Dan komt er ook maar éen rapport en geen twee zoals nu het geval was. In het ver volg moet er een betere, ge- structureerdere inspraak ko men." Quast van de VVD ging zelfs zover door te zeggen dat er maar bepaalde gedragsre gels voor de inspraak moeten komen: „Er moet een gentle mens agreement zijn tussen de verschillende partijen in de raad. Breng naar buiten alleen der Wijnstok voelde daar ech ter niets voor: „Ik ben van mening dat we dat niet schrif telijk vast moeten leggen. Het is evenwel duidelijk dat er wat moet gaan gebeuren." Vooral de technische kant van de in spraak zal aan een nader on derzoek moeten worden on derworpen, waren alle partijen in de commissie van mening. Inspreker-tot-het-bittere- ein d Bul va waagde tijdens de com missievergadering nog een maal een poging om het stand punt van de insprekers en dan met name dat van de meerder- heïdsgroep naar voren te bren gen. Veel resultaat had hij niet. Er werd weliswaar wel willend naar zijn woorden ge luisterd, maar in feite is de strijd al gestreden. De par keergarages komen op de loca ties zoals het college die wil. Schiedam Omdat in het verleden levensgevaarlijke toestanden zijn ontstaan, mo gen er geen circusvoorstellin gen in de open lucht meer worden gegeven aan de Paral lelweg. Dat hebben burge meester en wethouders in een collegevergadering besloten. Teveel Schiedammers omzeil den de toegangsprijzen door vanaf het talud van rijksweg 20, pal naast het voortrazende verkeer, en op de verhoging van de spoorlijn, de circuskun sten aan de Parralelweg te be wonderen. Door de grote hoe veelheid zwartkijkers verzakte bovendien het talud. Met een stapeltje aanvragen van circussen voor de neus heeft het college verder uitge maakt dat Schiedam per jaar maar aan twee circussen en één jeugdcircus behoefte heeft Het college van burgemeester en wethouders wil ook voor komen dat hetzelfde circus meerdere keren achter elkaar Schiedam bezoekt Het ko mende jaar is daarom geen vergunning veleend aan de circussen Mikken ie en Renz, Schiedammers hebben de voorstellingen van die beide circussen al kunnen bewonde ren en verwacht mag daarom worden dat de belangstelling dit jaar beduidend minder zou zijn. Omdat er bij circusvoor stellingen toch een aan Lal ver keersmaatregelen moeten worden getroffen. 2ijn de ver gunningen niet afgegeven. Vlaardingen Burgemeester en wethouders willen voor de hele stad een regeling voor het in beheer geven van gemeen schappelijke groenvoorzienin gen aan de omwonenden. Al vorens een dergelijke regeling wordt bestudeerd wacht de ge meente eerst de resultaten af van het proefproject aan de Caspar Fagelsiraat, in de buurt van de Van Hogendorplaan. Daar worden de openbare tui nen tussen de flats hoofdzake lijk onderhouden door de be woners en nog maar voor een klein deel door de plantsoe nendienst van de gemeente. Het college heeft besloten de zaak te onderzoeken na een verzoek de gemeenschappelij ke voor- en zijtuinen aan de Anthony Heinsiusstraat en de Van der Heimstraat evenals die bij de Caspar Fagelstraat over te dragen aan de omwo nenden. Omdat over het verschijnsel gemeenschappelijke tuinen nog geen duidelijkheid bestaat, willen B en W eerst de resulta ten van het proefproject af wachten. Met een regeling voor de hele stad wil de ge meente voorkomen, dat men sen een voorbeeld nemen aan het proefproject en op eigen houtje het onderhoud van de groenvoorzieningen ter hand nemen. Het college wijst er op dat dat ook gebeurt bij herin richtingen van straten. Zo is het al meerdere malen voorge komen dat buurtbewoners zelf het initiatief namen hun straat anders in te richten, zonder zich daarbij te houden aan verkeersregels en andere voorschriften. Ben W merken op dat garanties ontbreken, dat iedere bewoner in een be paald blok met dergelijke ont wikkelingen is gediend, of dat het algemeen belang het to tale stadsbeeld er niet door wordt geschaad. Vlaardingen Nog steeds is er geen duidelijkheid over de toekomstige huren van de MUWI I-woningen in de Bab- berspolder na de onderhouds beurt, die de projectgroep wil laten uitvoeren. Het rijk heeft nog altijd geen uitspraak ge daan over de plannen. Wegens de hoge kosten die met het project gemoeid zijn wordt de zaak m Den Haag zeer kritisch en nauwkeurig bekeken. Het feit dat over de huren nog niets bekend is was aanleiding om een vergadering van dc projectgroep, die voor dinsdag avond gepland was, voorlopig nog maar even uit te stellen. Die bijeenkomst is nu vastge- ADVERTENTlE ïalerdag T7-1-19S1 Is ds All-Air demonstratiebus voor u aanwezig op de Van Hoogendorplaan. Kom kijken en vraag GRATIS advies. steld voor volgende week woensdag, 21 januari. „Ik hoop dat dan wei iets van het rijk bekend is. Want anders zullen we die vergadering weer moe ten uitstellen," aldus Emma Forsten van de projectgroep. Het uitstel is des te onplezieri ger omdat de projectgroep ai- les op haren en snaren heeft gezet om de plannen op tijd in Den Haag te krijgen, om nog in een bepaalde bijdragerege ling te vallen. Bewoners klaagden gisteravond in de commissie stadsvernieuwing over het feit, dat de provincia le directie voor de volkshuis vesting wel vaker erg traag is met het beoordelen van plan nen. Volgens wethouder Gou- driaan is dit ook te wijten aan de vele personeelswisselingen, die bij die provinciale instantie in de afgelopen jaren hebben plaatsgevonden. De commissieleden hadden op sommige onderdelen nog wel wat vragen over het onder houdsplan. Het gebruik van dubbel glas, waar de individu ele huurders voor kunnen kie zen en dat hen maximaal 13,50 per maand aan extra huur kost, werd door de com missieleden sterk aanbevolen. „Het kan blijkbaar nu eenvou dig in hel plan worden meege nomen, terwijl bewoners die dat over een paar jaar alsnog willen zelf voor de kosten moeten opdraaien." En zo denkt de projectgroep er ook over. De plannen voor de 694 ge meentewoningen in de Bab- berspolaer omvatten hoofdza kelijk het wegwerken vat achterstallig onderhoud, me hier en daar wat werkzaamhe den die als echte verbeterin gen aan te merken zouden zijn, hoewel daarover binnen de projectgroep geen overeen stemming bestaat Als het plan- eenmaal is uitgevoerd moeten de bewoners in elk geval 12% meer huur betalen: het per centage dat in de afgelopen ja ren aan huurverhogingen niet is doorgegaan. Daarnaast vin den de niet-bewoners in de projectgroep, dat een extra huurverhoging van maximaal f 22.50 per maand betaald moet worden als bijdrage in de verbeteringen. Het exacte be drag moet tijdens de onder handelingen met het rijk wor den vastgesteld en daar is het wachten nu op. Schiedam De staf van het stedelijk museum is ver wikkeld in een intern conflict met museumdirecteur Hans Paalman, die na een maandenlange afwezigheid zich maandag eensklaps is gaan bemoeien met het mu seumbeleid voor 1981. Stafmedewerkers van het mu seum hebben gistermiddag geprobeerd hun ideeën kenbaar te maken aan de museumcommissie, maar zij zijn op brute wijze de mond gesnoerd door verantwoor delijke cultuurwethouder Herman Posthoorn. Posthoorn was buitengewoon fel jegens de educatieve mede werkers Dingenes van de Vrie en drs Jörg F. Zutter. Tegen Van de Vrie viel hij uit: „Ik merk dat misbruik wordt ge maakt van mijn goedertieren heid om iedereen zomaar spreekrecht te verlenen." La ter in de vergadering zei hij tegen Zutter hetzelfde: „Ik vind u geen toehoorder. U bent werknemer van de ge meente en ik vind niet dat u dientengevolge gebruik zou moeten maken van het spreekrecht." Het conflict blijkt te gaan over tentoonstellingen, die Paalman buiten de beleidsvlakken vindt liggen, maar die als ver nieuwende bezigheid worden gezien door het jonge staflid Zutter. Hij is een. voorstander van conceptionele kunst en performances, waar Paalman zich altijd verre van heeft ge houden, Deze vernieuwing ligt buiten het bereik van de be leidsnota, waarover juist de laatste twee jaar zoveel ophef is gemaakt. De staf daarente gen ziet zekere inspiratie in exposities van onder andere Fridfinnson, N. Hoover en Willi Pechtl, Deze kunstenaars zullen in '81 exposeren, maar zij vertegenwoordigen een progressieve richting, die Paalman niet voorstaat Museumdirecteur Paalman is maandag, na een ziekte van enkele maanden, zich weer voor één dag in de week met het Schiedamse museum gaan bemoeien. Hij stuitte meteen op felle tegenstand vanuit ei gen staf. Voor het eerst is hier mee een wanverhouding aan het licht gekomen tussen Paal man en zijn museumstaf. Eer der al waren klachten gesigna leerd over het museumbeleid door onder anderen oud-werk nemer Lammert van Wagten- donk, PvdA-raadslid Ton de Vos en het opgestapte mu- seumcommissielid, kunstena res Marjo van Soest. De staf heeft zich in die kritische hou ding geschaard door aan te hikken tegen Paalmans eigen voorkeuren in het tentoonstel lingsprogramma. „Machtsmisbruik" noemt de educatief medewerker van het museum. Dingenus van de Vrie, het beleid van Paalman ten aanzien van het werkplan 1981, zoals dat door de staf is neergelegd. In die staf zitten Van de Vrie. drs Jörg F. Zut ter en dra Josine Bokhoven. Die drie hebben vorige maand in samenwerking met de mu seumcommissie een tentoon stellingsprogramma samenge steld, waarin directeur Paal man zich in het geheel niet blijkt te vinden. Wethouder Posthoorn wil Paalmans schriftelijke rapportage nu af wachten, alvorens aan de dis cussie te beginnen. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen zal geen extra veiligheidsmaatregelen nemen om de verkeerssituatie nabij het Emaus te verbeteren. De oudercommissie en het perso neel van de Jan Ligthart- school hadden de gemeente om extra maatregelen ver zochtIn een brief aan de ge meenteraad wees de school erop dat de kinderen bij het oversteken veel gevaar liepen. Herhaaldelijk werd het rode licht door automobilisten ge negeerd en bijna kreeg een van de kinderen een ongeluk. De gemeente kan aan de ver keerssituatie op het Emaus nauwelijks iets verbeteren. Er zijn hekken geplaatst waar door de kinderen alleen via de oversteekplaats de weg kun nen oversteken. De wijkagent heeft inmiddels toegezegd exta attent te zijn op mensen die door het rode licht heen rij den. advertentie U heeft méér aan een goed vakantie-advies! REISBUREAU BROERSVELD 167 - 010-731611 3111 LG-SCHIEDAM Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra koeten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. tl ai™ hi"''

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1