SPORT Alleen Oranje Nassau naar winst NO AD start met zege Roel Pieper verlaat Green Eagles SPORTKORT Sportagenda Onnodige nederlagen Maassluis en Vlaardingen Voetbal programma Coopertest in De Hoek I dinsdag I 20 januari 1981 I VD/SC/WW 'Een dergelijke kans mag ik niet laten liggen' Maassluis „Voor de laatste beslissende competitiewedstrijd te gen Silvertown Lions kom ik terug, dat is een leuke afsluiting van het seizoen", aldus Roel Pieper, één van de routiniers in de ploeg van Green Eagles. Half maart speelt hij zijn laatste wed strijd voor de Maassluise basketbalploeg. Met ingang van die da tum gaat Pieper namelijk voor een computerbedrijf in het West- duitse Darmstadt werken en verbuist hij ook naar het buurland. Een gevoelig verlies voor Green Eagles. Green Eagles slaat op het punt te promoveren naar de tweede divisie, achter het Schoonhovense Silvertown Lions neemt de ploeg de tweede plaats in. Een kam pioenschap behoort ook nog tot de mogelijkheden, ten minste indien de laatste com petitiewedstrijd tegen de Schoonhovense ploeg wordt gewonnen. Pieper komt spe ciaal voor deze wedstrijd te rug naar Nederland. Als 15-jange begon Pieper bij Green Eagles te basketbal len. Al na één jumorenwed- strijd belandde hij in het eer ste seniorenteam, waar hij vervolgens enkele jaren suc cesvol in acteerde en ook een kampioenschap meemaakte. Een ernstig moterongeluk leek een vroegtijdig einde aan zijn basketbal carriere te maken. Maar hoewel het er aanvankelijk naar uitzag, dat Pieper nooit meer zou kun nen basketballen, kwam hij na enkele maanden toch te rug. „Na mijn terugkeer wer den we gelijk kampioen en promoveerden naar de twee de divisie, maar een jaar la ter degradeerden we al weer", vertelt Pieper. Na de degradatie ontstond er een leegloop bij de Maasslui se club, ook Pieper vertrok. Het Schledamse Juventus Vanavond: SSS-FC Vlaardin- gen, 19.30 uur, Sportlaan, Klaaswaal. Woensdag: Succes-Bolnes. Margriethal, 21.00 uur, Schie dam. Donderdag: TTVN-Radio Mo lenaar, 20,00 uur, HION-SVV, 19.30 uur. Boszoom, Rotter dam. was zijn nieuwe club. Met deze ploeg promoveerde Pie per naar de eerste divisie. „We hebben toen een goed seizoen gespeeld, maar door een versterkte degradatiere geling, werden we toch ge wipt. Ik ben toen nog een jaar bij Juventus gebleven, maar het ging slecht. De ploeg was er één uit de grijze massa. En hoewel het voor mij persoonlijk wel leuk was om er elke wedstrijd weer uit te springen, ben ik na dat seizoen toch weer terugge keerd bij Green Eagles. Sa men met Peter van de Waal. We dachten dat daar, samen Door Ruud Bijl met een aantal jonge spelers, meer te bereiken was". Fanatiek Uit heel zijn basketbaicarrie- re blijkt, dat Pieper er op uit is de voor handen zijnde mo gelijkheden ten volle uit te buiten. Hij vertelt: „Ik ben nogal fanatiek, een beetje een streberig type zowel in mijn werk als in het basket bal. Meestal kan ik nogal aardig inschatten of ik iets kan of niet. En als ik het dan kan, dan wil ik het ook zo goed mogelijk doen. Om het m schooltermen te zeggen, ik ben niet tevreden met een zes als ik van mezelf weet, dat ik een negen kan halen". Roel Pieper is er \ran over tuigd, dat er voor het jonge team van Green Eagles nog volop mogelijkheden zijn om hogerop te komen. Resulta ten in de bekercompetitie be wijzen, dat ook. Zo werd Ju ventus, dat toch een klasse hoger speelt tweede divisie, red.) tot tweemaal toe volle dig weggespeeld en werd er ook gewonnen van Landsla- ke Lions, de aanstaande kampioen de tweede divisie, regio Amsterdam. Gezien deze resultaten is het des te spijtiger voor Green Eagles, dat één van de gang makers van de ploeg naar West-Duitsland verdwijnt. Pieper: „Iedereen wist van tevoren, dat ik zodra ik mijn studie zou hebben afgerond, op vrij korte termijn zou ver trekken. Niemand mag ook van mij verwachten, dat ik een dergelijke unieke kans laat liggen". Pieper gaat zich in Darm stadt samen met een studie genoot van de TH in Delft bezig houden met besturings programma's voor compu ters. „Het is een project, dat slechts op één of twee plaat sen in Europa op dat niveau plaats vindt", zegt hij niet zonder trots. Hoewel de lengte van het project in Darmstadt te over zien is, valt het niet te ver wachten dat Piopcr binnen enkele jaren terugkeert naar deze regio en weer gaat bas ketballen. „Ik heb voor me zelf een beetje een meerja renplan gemaakt en dat houdt in dat ik toch ook nog wel in wat andere landen zou willen gaan kijken. Bij voorbeeld Amerika, als daar de mogelijkheden toe zijn. Tot mijn dertigste wil ik er varing opdoen en zo mijn marktwaarde een beetje op vijzelen", aldus de binnen enkeie weken in de informa tica afstuderende Vlaardin- ger. „Overigens zal ik wel gaan basketballen, al is het alleen maar voor de lichame lijke conditie. De mogelijk heden daartoe in de omge ving van Darmstadt ken ik echter nog niet", voegt hij er aan toe. Roel Pieper (licht shirt) in de rebound Een spelmoment uit het duel Harga- All Ready. VLaardingen/Schiedam-Sleehts eenmaal viel er in het korfbalprogramma een overwinning te melden voor een standaardteam uit de regio. Het team van Oranje Nassau viel die eer te beurt, want Avanti bleek niet in staat de op revanche belustte Vlaardingers te remmen. Harga, ODI, Maassluis en Vlaardingen, dat ook nog op een overwicht tegen Ons Eiland kon terugzien, incas seerden bitter verlies. Harga-All Ready 11-12 In de eerste twintig minuten liet Harga zich volledig in pakken door de gasten. On geconcentreerd begonnen de Schiedammers aan de wed strijd en dachten een 'mak kie' te hebben. Door enthou siasme en felheid wist All Ready al in negen minuten een 0-4 voorsprong op te bouwen. Pas daarna kwam Harga iets terug en de eerste helft eindigde in 5-10. In het tweede deel werd Harga pas goed wakker en kwam steeds dichterbij. In de slotfa se echter miste het team van coach Freek Veer bij 10-12 een strafworp en was het gat onoverbrugbaar. Resultaat: een nipte 11-12 nederlaag. Doelpunten: Karei van der Linden (2), Koos van Leeu wen (4), Ab van Duyl (2), -Rob Bons, Ed Pak en Gerdie van Duyi ÖDI-Succes 2 5-8 Het is ODI niet gelukt om de zegereeks voort te zetten. De reserves van Succes, die eer ste twee treffers nog wel in ODI-kringen zag worden ge vierd, riep het team van Hans Herman een resoluut halt toe. Het draaide niet meer bij ODI en aangezien vrouwe Fortuna eveneens een snipperdag had opgeno men, moest het een simpele nederlaag incasseren: 5-8. Doelpunten ODI: Mariene 01ivier(2), EUy van der Lely, Ria Zeeuw en Els van 't Hoff. Oranje Nassau-Avantï 7-5 Qua veldspel had het een veel grotere overwinning voor Oranje Nassau moeten worden, maar omdat vooral het tweede aanvalsvak niet tot scoren kwam, viel de zege te klem uit. Maar de punten waren binnen en dat was het eerste vereiste na de blunder, vorige week, tegen RWR. Slechts uen minuten gaf Avanti goed tegenspel, daarna kon het af en toe iets terug doen bij gebrek aan ze kere scores van de Nassau- aanval. De overwinning van 7-5 kwam echter geen mo ment in gevaar en daardoor kwam Nassau iets uit de kri tieke zóne Doelpunten ON: Bram van Ze!m(2). Sjanie Bot(2), Ton Sluimer, Cobv van Keulen en Leo van der Bïe. Maassluis-Fluks 6-8 De conclusie na afloop was duidelijk: 'een schlemielige nederlaag'. Gedurende het grootste deel van de wed strijd had Maassluis de wed strijd onder controle, maar op het kritieke moment liet Maassluis het afweten. Fluks daarentegen bleef rustig en wachtte het juiste moment af om toch nog de volie winst te pakken. Binnen één minuut stond Maassluis op 2-0. Daar na stokte het scoren. In de tweede opstelling ging de bal ditmaal beter rond, maar succes leverde het niet op. Tot 6-6 bleven de ploegen bij elkaar, toen miste Maassluis een strafworp en Fluks maakte daarop het karwei af en besliste het duel met 6-8. Doelpunten: Leo van der Vaart (2), Wiima Nieman (2), Martin Bergwerf! en Mieke Montizaam. Vlaardingen-Ons Eiland 4- 7 Tweederde van de wedstrijd was Vlaardingen de betere ploeg en kon koploper Ons Eiland slechts mei kunst- en vliegwerk Vlaardingen van het lijf houden. Daarnaast verzuimde het team van Ron Ek om het overwicht om te zetten in een royale voor sprong, hetgeen halverwege een juiste verhouding had geweest. Al had de aanval regelmatig pech met de scho ten, die de korf toch weer uitdraaiden, het grote manco bij de Vlaardingers was vooral, dat de aanvallen wel goed worden uitgevoerd, maar het schot aan zuiver heid te wensen overlaat. Op slag van rust liet het in Mar griethal 'thuis' acterende team een unieke kans op een 3-3 stand liggen door een strafworp te missen. Na rust kwam Vlaardingen wel op gelijke hoogte, 4-4. Daarna miste Vlaardingen de durf om door te gaan en omdat Ons Eiland gelukkiger met de schoten was, sprak de stand voor zich: 4-7. Doel punten: René Zwets (3) en Rik Brouwer. Schiedam/Vlaardingen Het voetbalprogramma voor zaterdag 24 en zondag 25 januari. Zaterdag: AZ'67- FC Vlaardingen (beker), Zwaluwen-RCL, Excc>v-r M- 's-Gravenzandse, Heine- noord-PPSC, Vlaardingen- TSB, Satelliet-MVV'27, SVGEB-Hoekse Boys. HBSS-Hermandad. Melis- sani-HVO, DSVP-DSS'26. Afdeling: DVO'32-Eglantier Boys. Bernisse-CION, Na tionale Nederlanden-WK, RSM-GTB. Zondag: SVV-Excelsior R (vr), 14.30 uur, Hermes DVS-Westlandia, DHS vrij, Zwijndrecht-VFC, Woer- den-Martinit, Excelsior'20- SSW, EBOH-Fortuna VI, De Hollandiaan-Feyenoord, Schiedam-Putlershoek, Hoek van Holland-RKVSM, Ursus-Meeuwenplaat, RKWIK-Meeuwenplaat SFC-TDC. Afdeling: DESV- Demos, LMO-FCN'66, DRZ- Rockanje, FC Zuiderster- SVDPW, Fc Rotterdam- Scbiedamscbe Boys, Olym pus S-Nestoro. Schiedam In de voor jaarscompetitie is het ta- feltennisteam van NOAD gestart met een ruime 7-3 overwinning op het bezoe kende Mizu. De Schie dammers, waar-Hans van den Broek als invaller de plaats innam van militair Ron van der Wijk, hadden eigenlijk geen enkele moeite met de ploeg uit Oestgeest. Opvallend was daarom wel, dat juist Van den Broek niet verder kwam als tweemaal winst. De jeudigde Reitsma vormde het enige struikelblok, want het aanstormende talent pak te naast Hans van den Broek (18-21, 26-24, 21-18) ook Jan Simons (12-21, 22-20, 22-20). De derde verliespartij voor NOAD kwam bij Jan Lans bergen terecht, die vrij dui delijk (21-11 en 21-13) het onderspit moest delven tegen Polak. De leden van het Schiedamse trio brachten dus ieder twee winstpartijen en eenmaal verlies op 'de bor den. Het dubbel Van den Broek/Simons werd met 21- 16 en 21-17 eveneens een Schiedamse aangelegenheid. Hans van den Broek,....toch een verliespartij... Het tweede team van NOAD, dat debuteert in de overgangsklasse, heeft een overduidelijke 9-1 zege be haald op Mizu 2. Ondanks de cijfers anders vermoeden, heeft het team met Dick de Vaal, Peter van Wijk en Ron Bouman het toch moeilijk ge had en de vele partijen wer den pas in de derde game be slist. Tijdens het 24-uurs tennis toernooi m Maassluis werd een aantal tennismodeshows ge houden, waarbij gekleurde shirts en shorts hoogtij vier den. „En daar mag dit seizoen eindelijk in worden getennist", vertelde de lady-speaker, dui dend op het overstag gaan van het KNLTB-bestuur. Alle witmakers ten spijt, zul len de bordjes Honden en ge kleurde tenniskleding verbo den' voor 1 april op de ver schillende parken dus moeten worden verwijderd. Holy hoopt halverwege fe bruari reeds twee banen speel- klaar te hebben, met het oog op een geduchte competitie- voorbereiding. Uit het hoogste team vallen Conny Lugt (naar Leimonias) en Dik Ravestem weg. m De korfballers van Succes spelen morgenavond in de Margriethal tegen Bolnes. Aanvang 21.00 uur. Holy houdt van 29 juni lot en met 5 juli haar jeugdtennis- toernooi, waarna van 6 tot en met 12 juli hetzelfde gebeurt op Spiermgshoek, Het naar de overgangsklasse B gepromoveerde eerste team van KSVV wordt uitgebreid met Wout Gerlach als derde heer, naast Mike Verkerk en Just Palm. Zij worden terzijde gestaan door de dames Lucien Sigmond, jeugdtalent Joke Rit- man en -afhankelijk van het herstel na haar bevalling- Ada de Mol KSVV viert het komende seizoen haar tweede lustrum. Het grootste gedeelte van de festiviteiten worden echter lot het najaar bewaard. De opkomst op de trainings avonden bij de Schiedamse voetbalvereniging Demos valt zwaar tegen. Dit schrijft de heer Van Schijndel »n de weekbrief van de afdelings- club. Naast het eerste, leveren de de elftallen twee lot en met vijf met meer als gemiddeld vier mensen. Dit geeft de heer van Schijn- del reden tot de volgende boodschap aan de leden: Als u zich met schaamt na het lezen van deze brief, gaan we ge woon door. Anders veracht ik u op een donderdagavond. Een kleine verschrijving of niet o De VVK-eerste elftalspeters Jos en Peter van der Meer (ex- topscorer) zijn een periode van bijna twee maanden niet in ac tie geweest. De reden was een kortstondige vakantie bij fami lieleden in Australië. Overi gens, bij aankomst op het an dere continent kreeg het twee tal moeilijkheden bij de doua ne, die twee paar -met schoon gemaakte voetbalschoenen- bij de reisbescheiden ontwaard de. Aangezien het verboden is voedsel, aarde of andere za ken, die mogelijk vreemde bacteriën kunnen bevatten, in te voeren, moest Jos en Peter de Sportpark Bijdorp-aarde verwijderen, alvorens de va kantie te beginnen. De nood bij de korfbalvere niging Oranje Nassau aan le den in de leeftijdsklasse 13-18 jaar is bijzonder groot. Een lid, die deze gewilde korfballers kan 'opsporen en aangeven, is verzekerd van een aantrekke lijke bonus. Een sporttas voor één hd en een trainingspak voor twee leden. Een team van HBSS heeft de derde spelregeïavond voor ju nioren gewonnen. Er werd deelgenomen door vijf teams van HBSS, één van Demos en twee van SVDPW. Een meis jesteam van HBSS eindigde als vierde. Cornells Gyliamse van De mos kwam als individuele winnaar uit de bus. Hij beant woordde alle vragen correct. De vierde spelregelavond is op 22 januari om 19.00 uur in de kantine van Schiedam. Deelnemende verenigingen zijn dan FCN, Schiedam en SVV. Hoekse Boys speelde in een vriendschappelijke ontmoeting gelijk tegen Zwaluwen. Uitslag 2-2. Hoek van Holland Maandelijks houdt de werkgroep Sport en Spel van Hoek van Holland een Coopertest op het veld van voetbalvereni ging Hoek van Holland aan de Lemaireweg. Maandagavond 26 janua ri 19.00 uur wordt de eer ste test gehouden. Deel name kost 2,50. Deelnemers aan de Coop ertest moeten in twaalf minuten proberen zoveel mogelijk meters hardlo pend of wandelend af te leggen. Mensen, die lange tijd niets aan sport hebben gedaan wordt aangera den eerst een arts te raadplegen. Inlichtingen bij Cees Ponse, tel. 01747- 3046.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6