6 SPORT DHS-Sparta Hans Voets vervangt Dirk Hoogenboom Guys'5 in judopak Vlaardingen mist belangrijk zaalvoetbal duel Pas in slotfase... Opbrengst van 'Golfjes-reis' voor FC Vlaardingen SPORTKORT Frans den Ouden van Stichting VV Vlaardingem Trainingskampoorzaak woontdad 21 Januari 1881 VD/SC/WW Schiedam Het eerste elftal van DHS, dat zondag geen tegenstander voor de competitie heeft, oefent weL De vriendschappelijke tegenstander is het complete eerste team van Sparta, dat zijn basisopstelling met ondermeer Suurbier, Geels en Van der Gijp, in het veld zal brengen. DHS, dat samen met de kasteelbewoners om 12.00 uur op Sportpark Kethel de eerste balomwentelingen teweeg zal brengen, treedt eveneens op volle sterkte aan. Vlaardingen „Geld hebben we niet in FC Vlaardingen ge stoken, maar we hebben nu toch een manier gevonden om de noodlijdende club te hel pen. Ja. 20 moet je het be schikbaar stellen van de vijftig Volkswagens Golf voor ver voer van supporters naar Alk maar zien1', aldus Joop Zwaartman, eigenaar van het een Vlaardmgs grondbewer- kingsbedrijf. De stoet van Volkswagens wordt vooraf ge gaan door een Rolls Royce. „.Die vijftig 'golfjes' zijn eigen dom van het bedrijf en die Rolls is van mij", vertelt Zwaartman. Het bedrag, dat de supporters betalen voor het vervoer naar Alkmaar voor de bekerwedstrijd tegen AZ'67, <J 15,-) gaat geheel naar FC Vlaardingen en alle auto's worden met chauffeurs gratis ter beschikking gesteld. „Je kunt dit wel zien als een reactie op de krantenberich ten, dat het zo slecht gaat met Vlaardingen", meent Zwaart man, die er vlot aan toevoegt dat de hele operatie eigentijk een idee is van Nelis de Jong, de directeur van zijn bedrijf. Zwaartman: „Wij willen dat het betaald voetbal in Vlaar dingen behouden blijft. Wij zijn een echt Vlaardings be drijf en tachtig percent van onze werknemers (enkele hon derden, red.) woont hier. Dc jongens rijden de wagens ook voor niets naar Alkmaar toe, ze krijgen er niet voor betaald Hans Voetsinterim bij TSB., Vlaardingen Hans Voets neemt voorlopig de veldtrainin- gen van de selectie bij de Vlaardingse voetbalvereniging TSB waar. Dit als gevolg van het feit, dat de huidige trainer Dirk Hoogenboom in het ziekenhuis is opgenomen en inmiddels al een operatie aan de gekwetste hiel heeft ondergaan. „Je moet het zien als een vriendendienst", zegt Hans Voets, de ex-trainer van Satelliet, die zelf momenteel geen club onder zijn hoede heeft. „Ik ben simpel het verlengstuk van Dirk, die behalve een goede klant en Schiedammer, ook en bovenal een goede vriend is", vervolgt Voets, „Zaterdag tegen Vlaardingen staat er wat te gebeuren. Dirk hoopt er bij te zijn en levert in ieder geval de opstelling. Als hij er niet bij is, zal ik met zijn richt lijnen proberen de jongens ter zijde staan. Zo ligt de situatie. Het is echt maar tijdelijk en het feit, Hoogenboom aan het einde van het seizoen weggaat, heeft er niets mee te maken. Trouwens, de spelersgroep van T§B heeft zich van een posi tieve kant laten zien. We moeten toch samen proberen de wedstrijd tegen Vlaardingen te winnen". 'V.# /i» René Notten vuurt onder de veelbesproken schijnwerpers van de Broekpolder een ko gel af op het Vlaardingen- doel. 'Wij lopen niet onze zakken te vullen' Vlaardingen De accommodatie, die bij de voetbalbetrokkenen in de regio nog steeds bewonderende gezichtstrekken weet te ontlokken, is ongetwijfeld die van de W Vlaardingen in de Broekpolder. Een schitterend clubgebouw, vier velden en een half verhard trainingsveld, waar twee tennisbanen kunnen worden uitlegd, heet het rijke 'bezit' van de zaterdag derdeklasser. De lichtinstallatie completeert die opsomming, maar als eigendom van de buiten de financiële huishouding om functionerende stichting W Vlaardingen vereniging, zijn er vraagtekens onstaan omtrent het functioneren. Zoals bekend, is de stichting VV Vlaardingen een jaar ge leden opgericht met de doel stelling de specifieke moge lijkheden die de accommoda tie op de Broekpolder nu eenmaal zo optimaal moge lijk te benutten. De zeven le den (Voorzitter Wim van de Berg, Frans den Ouden, Henk van de Berg -de huige praeses van Zwart Wit'28-, Hans van Eeden, Sjaak Jan sen, Theo Jansen en Huib Goos) van de stichting wier pen zich als eerste daad op een lichtinstallatie ter waar de van 65.000 gulden. Frans den Ouden, de grote 'regelneef en daadwerkelij ke inspirator van de stich ting, reageert met een puf fende glimlach, als hij hoort, dat de indruk is onstaan als dat de slichting zijn zakken zou lopen te vullen. „Laat ik voorop stellen", zegt de 34-ja- rige Vlaardinger, „dat de hele stichting uit pure vere nigingsliefde is geboren. Ik ben eerst een tijdje samen met Cock Eijkenbroek en la ter Theo Jansen met recla meborden bezig geweest om gelden binnen te halen voor de club. Dat loopt overigens na alle inspanningen nu ein delijk", „En bij de verhuizing naar de Broekpolder, kwam het idee van de exploitatie van een lichtinstallatie boven", ver volgt Frans den Ouden, die behalve de wedstrijden organi seren ook persoonlijk voor de keuringen zorgt, Toen is de rest er ook bijgekomen. We zijn met 2'n zevenen aanspra kelijk voor de afbetaling in vijf jaar. We hebben er nog vier te gaan en wanneer de zaak is afbetaald, dragen we de gehele lichtinstallatie over door Emile Schelvis aan de vereniging. Dat staat zwart op wit, zoals ook de dinsdagavond de vaste avond is van de wedstrijden. Dat re gelen we dus. Wij vangen al leen 200 gulden van de clubs, die tegen een elftal van Vlaar dingen spelen en 300 gulden van verenigingen die hun ei gen tegenstander meenemen. Hoe die clubs dan verder de verdeelsleutel -zoals bij FC Vlaardingen-Vitesse Delft maken, is niet mijn 'pakkie an\ De kantineomzet is ook voor de vereniging. Dat eerste geld hebben we gewoon nodig om de afbetalingen te doen". Niettemin hebben de leden van VV Vlaardingen veron trustend geïnformeerd naar gang van zaken. Frans den Ouden opnieuw: „Luister eens. Als bijvoorbeeld de elftallen zeven en acht tegen elkaar een lichtwedstrijd spelen, kost dat 150 gulden samen. Omgere kend betekent dat ongeveer 7,50 gulden per man. Noem mij eens een vereniging in de buurt waar als je lid van een lager elftal überhaupt een lichtwedstrijd kan spelen. Nee, als je iets doet voor een vere niging, dan is het nooit goed. Hoge bomen vangen veel wind. Neem nou het feit, dat ieder jeugdelftal van Vlaardin gen recht heeft op een voor wedstrijd. Dat kost helemaal niets, terwijl dat toch extra uitgave's zijn". „Het enige waar wc geld uit beuren, zijn dus de opbreng sten van de reclameborden en de huur. Bij speciale evene menten zoals tegen Feyenoord, was er een 'sam-sam' afspraak met Stephan en daarnaast heb we van onze helft ook nog een gedeelte aan de vereniging ge geven. Voorlopig spelen we aardig quitte. De zaken wor den goed geregeld, omdat de betreffende stichtingsmensen er gewoon achtereen zitten. Ik wordt gek gebeld. Tot maart zit ik helemaal vol met wed strijden. En dat moet ook, want de inkomsten voor de lichtinstallatie liggen in nau welijks vijf maanden. En nie mand van de stichting wil er iets aan verdienen, maar na tuurlijk ook niet voor een paar duizend gulden het schip in gaan". Verenigingsman „Kijk, iedereen weet dat ik een op en top verenigingsman en dat bij de indeling de elftal len van Vlaardingen voorrang hebben. Dat het eerste er zo weinig opspeelt, is een wens geweest van trainer Joop Mo lendijk, die maar één oefen wedstrijd in de zes weken wil de. Ze hoeven heus niet bang te zijn, wanneer het veld slecht is. Ik keur het dan toch heus af, want op die schitte rende grasmat moet je zuinig zijn. Dat weet ik ook wel". De 200 lux lichtinstallatie (Frans den Ouden tussendoor: „Ik snap trouwens niet in een tijd van bezuinigingen, waar om de KNVB en BBI zoveel geld voor een verplichte in stallatie uittrekken) is pas een eerste stap van de stichting. „Het gaat project voor project", vertelt de nog steeds enthousiaste Den Ouden, „Na het licht, komt er misschien een tribune. Fase voor fase. wantje kunt wel begrijpen dat we het er allemaal maar bij moeten doen. VV Vlaardingen heeft in ieder geval met de nieuwe accommodatie een dui delijke toename in leden. Een dat blijft nog steeds het doel van de echte verenigingsmen sen. En daar proberen we be hulpzaam mee te zijn". Klaaswaal De slotfase van de vriendschappelijke wedstrijd SSS-FC Vlaardingen bracht gisterenavond pas de beslissing. Met de concurrentie van de oefenduels NSW-NAC en SHO-Jong Feyenoord, rag een handjevol toeschouwers de Vlaardingse eerste divisieclub via twee berekende treffers van invaller Mark Wotte de strijd in zijn voordeel beslissen. Wotte was overigens in het veld gekomen voor Paul Kooien, die duidelijk nog conditietekort kwam. FC Vlaardingen besliste het zelf wel op conditie, want daar moest de thuisclub, die de twee doelpunten aan de chaos in eigen defensie dankte, het niet van hebben. In de eerste helft hield SSS FC Vlaardingen opmerkelijk goed bij en het was dat Ad Huisman, de topscorer, eenmaal het houwerk en eenmaal Van Antwerpen op zijn weg vond, anders had FC Vlaardingen tegen een terechte achterstand aangekeken. Bij de Vlaardingers ontbraken Pot (gebleseerd), Tabbernee (ziek) en Hoogmoed (gepasseerd) en nam in de tweede helft Toon Eggers de plaats in van René van Antwerpen. Ook Patrick Jansscns mocht weer even proeven na een blessure van Mitrovic. Met alle omwisselingen liep de tweede periode veel beter en de uitslag was dan ook wel een terechte verhouding. Peter Lagerwaard, geflan keerd door de mannelijke helft van de 'Guys en Dolls*. Schiedam 'Belofte maakt schuld', moeten Paul en Dominic, de twee mannelijk leden van de Engelse popformatie Guys and Dolls hebben gedacht toen ze deze week in Rotterdam waren om op te treden op de Zesdaagse. En dus brachten ze tesamen met de beide 'Dolls', Martine en Julie een bezoek aan de Schiedamse judoleraar en sportschoolhouder Peter Lagerwaard. Tijdens een bezoek aan Japan ontmoette Lagerwaard de leden van de beroemde popgroep en een uitnodiging om een bezoek te brengen aan de sportschool aan de Lange Haven was het logische gevolg. Deze week was het dan zo ver en Peter Lagewaard stak de beide zangers direct in het judopak om hun de eerste beginselen van de edele Oosterse sport bij te brengen. Vlaardingen Het eerste zaalvoetbalteam van W Vlaardingen vertrekt zon dag compleet met coach Frans den Ouden, verzor ger Wim van de Werf, materiaalman Huug Meijer, grensrechter Jan Verburgh en sponsor Nico van Dijk, voor vijf dagen naar de Canarische Eilan den. De zaalvoetballers, die momenteel op een derde plaats in de derde klasse vertoeven, missen door dit als 'trainings kamp' omschreven evene ment de belangrijke com petitiewedstrijd, maandag, tegen de nummer twee, 't Vierspan. „Al lang van tevoren hebben we uitstel gevraagd", zegt de coach van de 15 gelukkigen, Frans den Ouden, „maar de RVB heeft ons gewoon ne- geerd. Op onze brieven van november hebben we geen antwoord gekregen en bïi te lefonisch informeren, bleek er niets mogelijk. Merkwaar dig was het wel, dat we afge lopen maandag vrij waren. Het tweede elftal zal nu onze sportieve plicht moeten ver vullen. Overigens, we zijn wel degelijk van plan op de Canarische eilanden wat aan de conditie te gaan doen". Vrijdag 30 januari keert het gezelschap weer terug. On der de zaalvoetballers bevin den zich namelijk ondermeer Cees Bouman, Hans van Ee den, Ger van de Lek, Jan van de Mark, Cees Wester hout, allen spelers die een dag later weer in actie moe ten komen. Trouwens, de overige reizigers, Henk van de Berg (voorzitter Zwart Wit'28), Joop Bouman, Her man Hoogerboord, Sjaak Jansen en Theo Jansen heb ben de volgende dag hun verplichtingen. Vrijwel de gehele selectie van SVV was maandag avond te vinden bij de Rot terdamse Zesdaagse. Tesa men met vele andere helden bevolkten zij het middenter rein in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy. 'FC Vlaardingen drijft Vlaardingen in de hoek. Leve Van der Gaag, zie sportpagina'. Zo werd giste ren de sportpagina 'aange- keild' in de rubriek 'In deze krant'. En op de sportpagina 'géén stuk niet die titel. Dat was ook niet de bedoeling. Een technische fout, dus. Loek Coster, de secretaris van de Schiedamse voetbal vereniging GSS, is Opgeno men in het ziekenhuis en zijn werkzaamheden worden nu waargenomen door L. van Walsum. Een nieuwe vorm van tijd verdrijf bij de voetbalver enigingen, is het organiseren van klaverjaswedstrijden te gen elkaar. Zo staat voor vrijdag 5 februari het duel GSS-Schiedam op het pro-, gramma. Gerard van de Elshout, de voor Sportschool Lager waard werkende assistent- judoleraar, zal Nederland niet vertegenwoordigen op een toernooi in Rome. Ge: „Het lag eerst in de bedoe ling naar Rome te gaan om dan door te vliegen naar Oostenrijk, waar voor ik de mat opmoet voor het vier- landentoernooi. Vanwege een staking bij de Italiaanse luchtmacht, zou ik pas zon dag kunnen doorvliegen. Dus is het nu alleen Oosten rijk". De jeugdafdeling van de Vlaardingse voetbalvereni ging HVO bestaat 25 jaar en ter gelegenheid hiervan, heeft een jubileumcoinmi* ssie (Bram Haas, Jaap Goudswaard, Klaas Bloem, Pleun Onderdelinden en Leo Droog) een programma op gesteld waarin activiteiten als toernooien, bezoek aan minivoetbal en yaardig- heidswedstrijden niet ont breken. Ook wil de commissie een speciaal jubileumboekje "h" brengen over de afgelopen 25 jaar. Mensen, die nog oud fotomateriaal of weekbrie ven in hun bezit hebben, worden dan ook verzoent contact op te nemen met een van de leden van de commis- •IC' VV Vlaardingen-stich- tingswoordvoerder Frans den Ouden moet wel een pes* terijtje aan het adres van dc 'ongeruste leden', die elders op deze pagina een verdere uitleg wordt medegedeeld, toegeven. Frans: „In ceb overvolle kantine, zei^ "f laatst tegen de meester van de stichungV Huib Goos: Joh, Huib, ho* Iaat heb jij het op je stxen- tingshorloge Toen had 3* die gezichten moeten zk®- Maar het was niet meer ais een geintje". Enkele vrouwen van het bijna compleet getrouwde gezelschap van het eersuj zaalvoetbalteam van Vlaardingen. dat zondag 0® Canarische Eilanden voor een week 'trainingskamp gaat opzoeken, zijn g«J*cej onverdeeld gelukkig met kg uitstapje. Die ougerustnwfl is overigens niet geheel mts* plaatst. In een speciale advertentie in een plaatstelijk huis en huisblad, bedankt de nieuwe voorzitter van FC Vlaardm* gen, Wim van der Gaag, <*e kleine sponsors voor hun bijdragen. Ook vraagt hij begrip, dat de schulden nirt ineen voldaan worden Wp1* den. Maar dat er nu in geval met veel makracW aan gewerkt wordt".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6