SCHIEDAMSCHE COURANT mm ik neem de proef Vss- xzszr" Brief aan CDA, VVD en CPN uitzoeken,, iffifï tijm Brand boven snackbar CDA: sportha gaat voor ophoging Holy Zuid laat bestuur toch vallen OPRUIMJMI ex- Cartouche voor f5000 bestolen Directeur heelt olie kleuren oranje groen 1 iW Ó"**pï" Zwijgplicht voor museumpersoneel DIERENBEULEN SLAAN HAAN EN GEIT DOOD Na stopzetten subsidie: De Kabel gaat door zonder beroepskracht JSlaandag 26 januari 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de jaargang no. 27— a pagina's Broeisvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262565 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Uit de discodan cing aan de Baterstraat, Car touche, is dit weekend voor vijfduizend gulden aan geld en goederen gestolen. De inbre ker moet volgens de 44-jarige eigenaar van Cartouche van een valse sleutel gebruik ge maakt hebben. Uit een kassa nam hij 2350 gulden mee; de ontvreemde apparatuur had oen waarde van 2700 gulden. Maassluis Wegens heling van 42.000 liter stookolie heeft de Rotterdamse politierechter een 59-jarige directeur uit Maassluis tot tweeduizend gul den boete veroordeeld. De zo genaamde slobolie was afkom stig van een zeeschip. Een tan- kerschoonmaakbedrijf had de ruimen van de tanker gerei nigd. Twee bemanningsleden van het scboonmaakschip, die de olie onderhands aan de di recteur hadden verkocht, kre gen boetes van achthonderd gulden opgelegd. De kapitein van het scheepje kreeg ontslag van rechtsver volging, omdat de officier van justitie de dagvaarding onvol ledig had samengesteld. De rechtbankpresident liet blijken dat niet zo erg te vinden, om dat de kapitein naar aanlei ding van dit voorval is ontsla gen en daardoor al zwaar ge noeg is gestraft. PvdA maant partije n tot grotere openheid advertentie 69 it SCKEDAM KOEMARKT 1 OVV BECKVANNSINGEL67 VAaSSlUS isOVNGSHOEK De brandweer wist vrijdag een brand In de Gordonstraat snel te be dwingen. Schiedam Drie mensen hebben zich vrijdagmiddag bij een schoorsteenbrand in de Gordonstraat bijtijds kunnen redden, dankzij een buurman die na het ruiken van een brandlucht meteen j alarm sloeg. De brandweer onder leiding van commandant Van Wijland slaagde erin de brand boven de snackbar aan de Gordon- straat 4 binnen twintig minuten te bedwingen. Het vuur is ontstaan door een vonk, die wegspoot uit de open haard op de eerste ver- j dieping. Later sloegen de vlammen door naar de etage erboven, I De brand ging gepaard met een hevige rookontwikkeling. Er is sprake van dat twee etages gesloopt moeten worden. J» Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. a**4 m plies'-— 1 X)et& 1 5\\i*en itnet 034 Schiedam Museumdirecteur Hans Paal man heeft zijn personeel een zwijgplicht opgelegd in verband met de interne moei lijkheden in het gebouw aan de Hoogstraat 112. De personeelsleden is meegedeeld dat met niemand ovee de problemen mag wor den gesproken. Wie uit de school klapt, kan rekenen op direct ontslag. Paalman heeft zijn strenge maatregel ge troffen in overleg met wethouder Herman Posthoorn, die zelf in de vorige museum- commissievergadering twee stafleden van het museum de mond snoerde. De staf van het stedelijk museum is boos, omdat Paal man veranderingen wil aanbrengen in het werkplan, zoals de staf dat tijdens ziekte van de directeur heeft gemaakt. Paalman werd machtsmisbruik verweten. Ook de recente kritiek van oud-museum medewerker Lammert van Wagtendonk op de gang van zaken in het museum heeft geleid tot Paalmans maatregel het perso neel een zwijgplicht op te leggen. Het ster ke vermoeden is aanwezig, dat Van Wag tendonk niet alleen uit eigen ervaringen put, maar ook tipgevers binnen de mu seummuren heeft die hem inlichten over allerlei misstanden. Zo kwam vorige week nog naar buiten, dat bij de verbouwing van de vorige directie kamer tot bibliotheek een kunstwerk is verdwenen. Schiedam De Partij van de Arbeid wil meer openheid van de andere politieke partijen in Schiedam. In een brief aan het CDA, de VVD en de CPN vra gen de socialisten deze partijen om alle vergaderingen open baar te maken. Daarmee kan de politiek aan kleur en kwaliteit winnen, schrijft de voorzitter van de Partij van de Arbeid Hans Bakker, in de brief aan de drie partijen. De socialisten wijzen erop dat bij geen van de drie aangeschreven partijen de werkelijke besluitvor ming in de openbaarheid plaat- vindt. En de vergaderingen die in cidenteel dan wèl voor een ieder te bezoeken zijn, hebben volgens de PvdA slechts het karakter van pro paganda of onschadelijke voorlich ting. Gezonde discussie komt daar door niet naar buiten, schrijft Hans Bakker. In de brief wordt de CDA-vergade- ring van afgelopen donderdag als voorbeeld genoemd. Op het moment dat het schrijven werd opgesteld moest die bijeenkomst, waar wol gro te meningsverschillen aan het licht kwamen over de enquête die het CDA-bestuur buiten de fractie om had gehouden, nog beginnen. Volgens de socialisten is het niet reeel net te doen alsof de politiek niet samengaat met discussie binnen de politieke stromingen. Juist die discus sie maakt de politiek doorgrondelij- ker, bevattelijk en meer stuurbaar, aldus de brief. De Partij van de Ar beid wil daarom dat haar voorbeeld, net als bij de wijkbezoeken is ge beurd, door de andere partijen wordt overgenomen. Als deze daar niet bereid toe zijn, verwachten de socialisten een duide lijk motivatie van de andersgekleur- de partijen. Ook de discussie over een grotere openbaarheid willen de socia listen m alle openheid voeren, „om dat via de openbare mening een ze kere aandrang wordt uitgeoefend." Schiedam Onbekend gebleven dierenbeulen hebben zaterdagnacht een geit en een baan doodge- mept tegen een bint in het dierendagvcrblijf op de kinderboerderij van het Prinses Beatrixpark. De wrede sadisten hebben de dieren bij de achterpoten beetgepakt en ze zo in de rondte geslingerd, dat de koppen steeds tegen het houtwerk aanknalden. De dierenlijken werden zater dagochtend leeggebloed en met verbrijzelde schedels ge vonden door de 4I-jarige be heerder van de kinderboer derij, Piet van Mil. Gisteren nog zei de dienst doende adjudant van de Scbiedamse politie, Van de Loo, geëmotioneerd: „Hier kan ik met mijn verstand niet bij. Zulke ergerlijke die renmishandeling! Hoe kan een mens nou zoiets doen?" De politie heeft een onder zoek ingesteld, waarbij ge bruik wordt gemaakt van mogelijke sporen, zoals ver nieling van plantsoenen m het Beatrixpark. Vlaardingen Ook de frac tie van het CDA wil de op hoging van een deel van Holy-Zuid uitstellen, om in plaats daarvan het snel bou wen van de tweede sporthal in de stad mogelijk te maken. In een stuk aan het college van Ben W over dit onder werp geeft de christelijke fractie aan, dat dit de belang rijkste besparing is die in de huidige begroting gevonden kan worden. Naast die opho ging waar overigens vori ge week al een eerste in spraakavond voor heeft plaatsgevonden kan onder meer geld worden vrijge maakt door het asfalteren van een deel van de Holysin- gel uit te stellen, door de re constructie van een deel van de Deltaweg niet uit te voe ren en door een aantal voor zieningen voor het onderwijs niet aan te schaffen, zoals nieuw meubilair, leermidde len en noodzakelijke aanpas singen. Ook de winterberging voor de watersportvereniging De Kulk zou moeten worden uitgesteld. Het CDA bezui nigt ook in het hoofdstuk verkeer: daar kunnen vol gens de fractie geplande ver keerslichten aan de West- landseweg en de Holysingel tot nader order worden uit gesteld. De CDA geeft in de brief aan het college aan dat zij niet op de hoogte is van het stadium, waarin de voorbereidingen voor diverse plannen verke ren, Dat zal volgens de frac tie ongetwijfeld van invloed zijn op de keuzes die uitein delijk gemaakt worden. De fractie heeft bij de bezuini gingen op het onderwijs ove rigens een soepel systeem ge volgd. Men heeft alle inves teringen die in dit hoofdstuk voorkomen eenvoudig bij el kaar opgeteld en vervolgens door twee gedeeld. Het be drag dat uit die rekensom kwam moet op het onder- wijshoofdstuk bezuinigd worden, aldus het CDA. „Dit geeft U een mogelijkheid om de meest noodzakelijke din gen uit te voeren, zonder zo nauw aan het soort onderwijs gebonden te zijn," aldus de nota van de fractie. Niet aan gegeven is, waarom deze werkwijze niet ook bij de an dere begrotingshoofdstukken is gevolgd. De fractie vraagt zich in haar bezuinigingsvoorstel overigens wel af, of het col lege van gedeputeerde sta ten, die nadere eisen aan de Vlaardingse begroting had gesteld met betrekking tot de dekking van geplande inves teringen, alleen Vlaardingen op die manier heeft aange pakt of dat dat voor de hele provincie geldt. Verklaring maakt geen indruk Ex-penningmeester Anton Konings overhandigt een verklaring aan de nieu we voorzitter van de bewonersvereniging Schiedam-Zuid. De verklaring, die weinig nieuws bevatte, maakte nauwelijks indruk op de vergadering. Schiedam De langverwachte verklaring van de drie afgetreden bestuursleden van de bewonersve reniging Schiedam-Zuid heeft vrij dagavond geen uitspraak aan de le den ontlokt voor een eventuele te rugkeer van het drietal. In een rommelige ledenvergadering, waarin van het drietal alleen ex- penningmeester Anton Konings aanwezig was, is wel een geheel nieuw bestuur gekozen met Ton Molenaar als voorzitter van de grootste bewonersvereniging van Schiedam. Grote verbazing wekte vrijdagavond de afwezigheid van oud-voorzitter Koos van der Keur en oud-secretaris- /redacteur Jan Joore. Beide ex-be- stuurderen hadden behalve hun be stuursfuncties ook het lidmaatschap van de vereniging opgezegd en wa ren dan ook niet voor de ledenverga dering, waar de ontknoping in de ru zie zou moeten vallen, uitgenodigd. De gehele avond is het tweetal wel thuis bij de telefoon blijven zitten om, als de ledenvergadering dat zou ver zoeken, naar de vergaderzaal in de Zwartewaalsestraat te komen. On danks verzoeken van Anton Konings in die richting is dat met gebeurd. Aanvankelijk bestond ook nog onze kerheid over de verklaring die door de afgetreden bestuursleden zou wor den uitgegeven, waarin zij hun mo tieven uiteen zouden zetten. Na een korte schorsing bleek het overgeble ven bestuur echter bereid de verkla ring, die op schrift stond, voor te le zen. Ton Molenaar, de kersverse voorzitter van de vereniging, heeft de verklaring becommentarieerd, daarin bijgestaan door de oprichtster van de vereniging, oud-PvdA-raads- lid Tiny Krikke. In de bewonersvereniging ontstond in mei een ruzie tussen het dagelijks bestuur en bestuurslid Armand van Puyvelde. Volgens het nu onlangs af getreden dagelijks bestuur heeft Van Puyveide toen geprobeerd Koos van der Keur als voorzitter te wippen. Daarnaast verwijt het drietal Van Puyveide dat hij de bewonersvereni ging in politiek vaarwater probeerde te trekken. Toen een commissie voor goede diensten geen oplossing in het conflict wist te bereiken en Van Puy veide niet bereid was uit de werk groepen van de verenigingen te stap pen, besloot het drietal z«jn bestuurs functie neer te leggen. Het opstappen maakte het drietal bekend in een brief aan de leden waarin Van Puy veide werd beschuldigd van manipu latie. Tot op heden heeft Van Puy veide elk commentaar geweigerd. Vlaardingen Het werklozenpro- ject De Kabel gaat door. Nadat de gemeente eind vorig jaar de subsi die heeft stopgezet waardoor de broepskracht moest vertrekken, was er sprake van dat het project zou worden opgeheven. Werklozen hebben nu echter besloten zelf, zonder beroepskracht, het project voort te zetten. De Kabel zal in de toekomst nauw gaan samenwerken met buurthuis De Haven op het Weeshuisplein. De be doeling is om binnenkort weer met een aantal cursussen van start te taan. Ook zal het project de Kabel- ra nt blijven uitgeven en zal de in formatievoorziening vanuit de cara van op het Veerplein gewoon door gaan. Sinds begin december van het vorige jaar heeft een kerngroep, bestaande uit enkele vrijwiUïgejs en de toen nog aanwezige beroepskracht, de overlevingskansen van De Kabel zonder financiële bijstand van de ge meente onder de loep genomen. Toen duidelijk werd dat het project kon blijven rekenen op activiteitensubsi dies van het rijk en er voldoende vrijwilligers bereid bleken zich daad werkelijk in te zetten, is besloten het project voort te zetten. Het besluit om door te gaan is mede genomen op basis van een gesprek met de wethouders Bot en Wijnstok. Mede op advies van beide wethou ders heeft De Kabel de banden met buurthuis de Haven aangehaald. De gemeente stelt zich op het standpunt dat werklozen daar prima terecht kunnen voor cursussen, discussie- of themabijeenkomsten en tal van ande re activiteiten. Wethouder voor de club- en buurthuizen Cees Bot: „Wij vinden dat het welzijnswerk voor werklozen een onderdeel is van het werk van de club- en buurthuizen. Die centra worden vooral 's avonds bezocht door de buurtbewoners. Overdag kunnen de mensen van De Kabel daar prima terecht." Bot acht het zeker niet uitgesloten dat de gemeente in de toekomst weer geld gaat uittrekken voor een project zoals De Kabel. Maar dan wil de ge meente wel concrete plannen zien. Bot: „Vorig jaar hebben we nee tegen verdere subsidiering gezegd, omdat de gemeenteraad totaal geen inzicht in het project had en gegevens ont braken. Het is altijd nogal mistig, on duidelijk, geweest. Maar als er nu eens duidelijke plannen op tafel ko men dan heeft de gemeenteraad een basis om verder te praten. Natuurlijk vormen werklozen een groepering in de maatschappij die het niet zo mak kelijk heeft Maar de werklozen moe ten zelf ook aantonen dat een derge lijk project nodig is."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1