Sfeer en chaos hai id in hand Schiedams sprookje voorbij I SPORT KORT DHS haalt Sparta nog bijna in a Supportersreis naar Alkmaar: Jan Postema, Ferry Groeneweg en Cor van Rooy blijven Periodetitel naar Den Bosch Weinig plezier. SVV onge concentreerd maandag 26 januari 1961 VD/SC/WW FC Vlaardingen 'viert nederlaag Alkmaar - De stemming bij FC Vlaardingen was na afloop van de bekerwedstrijd tegen AZ'67, ondanks de 5-2 nederlaag, opperbest. „We zijn in ieder geval niet afgegaan en hebben positief gevoetbald", uitte doelman René van Antwerpen zich uitermate geest driftig, als gold het een klinklare zege. En inder daad mocht de toch vijf maal gepasseerde keeper tevreden zijn, zowel over zijn persoonlijke acties, waarmee hij een grotere score voorkwam, als over de verrichtingen van het collectief. Kees Kist tikt de derde treffer binnen. Immers, niet veel clubs zijn de laatste tijd in staat om de Alk- maarse defensie op eigen ter rein twee maal voor schut te laten gaan. Daar was in beide gevallen wel de assistentie van AZ'67 invaller-doelman Hans de Koning voor nodig. Daar naast lukte het de Vlaardin- gers om -zonder in schoppen te vervallen- 21 minuten lang de nul vast te houden, al was dat voornamelijk te wijten aan het feit, dat het AZ-mechanis- me na de winterstop nog lang niet is ontdooid. De normaal blindelings uitgevoerde combi naties vergden te veel tijd, zo dat FC Vlaardingen de koplo per van de eredivisie dankzij extra loop'verk relatief lang van het lijf kon houden. En meer dan dat had de eerste di visie club ook niet op het oog. „Je voetbalt natuurlijk altijd om te winnen, maar nuchter moet je natuurlijk blijven. door Jan Schrijver Daarom was onze instelling om een positieve indruk ach ter te laten. De naam van de FC komt de laatste tijd toch al zo negatief naar buiten", beaamde gelegenheidsvoor- stopper Mark Wotte, die niet vrijuit ging bij de openings treffer van de thuisclub in de 21-ste minuut. (Kristen Ny- gaard bediende uit een vrije trap de in het strafschopgebied vrijstaande Pier Tol. Deze liet Schiedam - DHS en Jong Spartfa speelden gisteren op sportpark Kethel een nuttige oefenwedstrijd. Nuttig om hpt wedstrijd ritme vast te houden en tevens om weer eens wat uit te proberen. Het vriendschappelijke duel trok maar weinig toe schouwers, maar was ze ker het aankijken waard. Waarbij kwam, dat er royaal werd ge scoord. Na een 02 rust stand in het voordeel van Sparta, werd een 3 4 eindstand bereikt. Op het goed bespeelbare bijveld van DHS, kwam de thuisclub er aanvan kelijk niet aan te pas. De Rotterdammers, zon der vaste basisspelers uit de hoofdmacht in het elftal, namen dan ook een verdiende 02 voor sprong. Eerst was het Wijnand Klaver, die doelman Ton Kooiman wist te passeren, en later voegde Van der Bergh daar een treffer aan toe: 0—2. Daar bleef het voor de rust bij, maar in de tweede helft zou KHS meer van zich doen spre ken. De lichtvoetige Ro bert Koorgengevel bracht de achterstand tot 12 terug, en DHS drong verder aan. Het le verde voorlopig echter geen doelpunten meer op. Het was daarop juist Sparta dat de weg naar het doel weer het best wist te vinden. Vooral Wijnand Klaver had daar goed het oog in, want na zijn doelpunt in de eerste helft deponeer de hij ook 1—3 in het Schiedamse doel. En toen diezelfde Klaver ook 14 op zijn naam bracht, dreigde er voor DHS een grote neder laag. Op tijd herstelden de Schiedammers echter weer in de defensie en kon het team weer echt gaan bouwen. En .met sukses, want binnen drie minuten bracht DHS de achterstand terug van 14 tot 34. Marcel van der Ven nam die beide treffers voor zijn reke ning. Vlaardingen Drie uur, zaterdagmiddag, het Vlaar- dingse Liesveldviaduct 45 Lichtblauwe Golfjes staan klaar om ingeladen te worden met supporters, die voor het eerst met de FC Vlaardingen mee reizen naar een uit wedstrijd, Sfeer en chaos gaan hand in hand en de bruin verbrande Wim van der Gaag is drukdoende met een me gafoon de instapprocedure zq vlekkeloos mogelijk te doen verlopen. Dat blijkt achteraf een grote opgave, al heeft een overgrote gedeelte van de supporters (van jong tot zeer oud) een unieke ervaring. Elf minuten over vier krijgt moet zijn snelheid aangepast Van de Gaag het sein van de houden om niet al in zijn eer motoragent dat de stoet zich ste aanzet de zaak uiteen te nu echt in beweging moet zet- scheuren. .ten, want hij heeft nog meer te „Stom, maar nu pas zie ik in doen. „Hij heeft al alle mede- wat een reclamestunt het ei- werking verleend, we moeten genlijk is", zegt de Vlaardingse nu echt weg. Anders krijgen grondbewerker, „Ja. Nelis de we problemen", schreeuwt Jong, mijn directeur heeft dit Van der Gaag, die zelf naar allemaal op gezet en omdat ik Alkmaar zal vooruitsnellen om bij aankomst alles te rege- toch een voetbalfanaat ben, dacht ik: ach ja waarom ook len. In ieder geval regelt de niet. Ik heb voor auto's en motoragent een vlotte gang chauffeurs 1800 gulden moe- door Vlaardingen en het ver- ten neerleggen, maar voor de keer komt zelfs tot bewonde- jongens, die voor 99 procent rende stilstand. Vlaardingers zijn, is het een Na het 'de blits maken' in ei- prima uitje", gen stad, laat de agent met een Af en toe kan ook Joop handgebaar van opluchting de Zwaartman een glimlach niet lange sliert los op rijksweg 20 onderdrukken als de gehele en onder aanvoering van de lichtblauwe 'golf' van zijn wa- zwarte Rolls Royce wordt de gens bewonderende blikken reis ingezet. Joop Zwaartman, bij voorbijrazende auto's ont- besiuurder maar vooral eige- lokt. De laatste man in colon- naar van het statussymbool, ne, Wim Goudrïaan, komt in een indrukwekkende spurt voorbijrijden om aan te geven, dat Joop niet teveel op het gaspedaal van zijn Rolls moet drukken. Met zeventig kilo meter per uur wordt de reis vervolgd. Prognoses over de wedstrijd vliegen heen en weer, maar ook als Alkmaar in zicht komt, staat feitelijk wel één ding vast: AZ'67 kan niet verliezen en in ieder ge val moeten er getracht worden de eer te redden". Op de gemeentegrens van Alkmaar duurt het even, voor dat de reeds aangekondige po litiebegeleiding ter plekke ar riveert en daar bereiken ook door Emile Schelvis de eerste negatieve berichten het oor. Er 20uden in Vlaar dingen mensen zijn achterge bleven, die al hadden betaald. En dat terwijl sommige golfjes niet de volle beztting hadden. „Maar we moesten weg van de politie", memoreert Aad Kooi man nog even tegen de twee particulieren Arie en Cor die op eigen kosten hebben ge tracht nog zoveel supporters mee te nemen. Die zijn met de trein en taxi alsnog hier naar toe". De druiven zijn uiteraard zuur. Eenmaal op het parkeerterrein van AZ'67 verklaart Wim van der Gaag: „Ook de taxi en treinkosten zijn voor FC Vlaardingen. Nu we hier zijn, vraag ik de mensen of zij het op kunnen brengen achttien gulden te betalen voor een eretribuneplaats. Ze hoeven het niet te doen, want ook voor een tientje zitten ze op dezelfde plaats. Het gaal om de geste". Met ruim tweehonderd man laat FC Vlaardingen zich ein delijk ook horen, want de ru moerige AZ'67-aanhang blijkt nauwelijks beter in volume. De twee Vlaardingse treffers worden nadrukkelijk gevierd en dat AZ er vijf tegenover stelt, doet niets af aan het vreugdevol oprukken van de supporters na het laatste fluit signaal richting 'hun' ploeg. Een al te joviale supporter springt zelfs via de dug-out op het veld, waar een waakhond hem weer tot andere gedach ten weet te brengen en met wat kleine kleerscheuren druipt hij af. En zo ook de rest van de stoel, die versnippert de terugreis aanvaardt. Vlaardingen Naast het vertrek van Leo van Graafeiland bij HBSS, vielen er dit weekeinde ook twee trainers te noteren, die bij hun verenigingen bleven. Jan Postema verlengde zijn contract bij Fortuna en zal dus aan zijn vierde een vijfde seizoen knopen. „Omdat ik met alle jongens (Berveling, Haas en Westdijk) die volgend seizoen uit dienst komen, graag wil verder werken. En het bestuur had al eer der gevraagd te blij ven. En dat streelt Ook Cor van Rooy, die aan zijn eerste jaar Hoekse Boys bezig is, heeft besloten nog een seizoen bij de Maas- landse vierdeklasser te blijven. Datzelfde be sloot ook Ferry Groe neweg bij Excelsior M, die eveneens zijn eerste seizoen aan het voltooi en is. Schiedam Geleund tegen een paal, de blik op oneindig en een trieste gelaatsuitsdrukking. Rob Kiebert, de jeugdige playboyachtige linksback van SVV heeft het moeilijk met de overwinning van FC Den Bosch op Heerenveen, Een overwinning die betekende dat de tweede periodetitel aan de Schiedammers voorbijgaat. Het sprookje is voorbij. Het was allemaal zo mooi. Volkomen onverwacht drong SVV zich in de rij van kandidaten voor de tweede periodetitel. Na een matige competitiestart volgden ineens schitterende resultaten. De andere kandidaten voor de titel vielen één voor één af tot tenslotte alleen FC Den Bosch overbleef. De hoop in menig Schiedams hart gloeide op. Maar helaas De Bosschenaren bleken in de laatste (inhaal- Jwedstrijd van de tweede periode mentaal sterk genoeg om het thuis enorm sterke Heerenveen te kloppen. De bloemen die al voor de Schiedamse selectie waren besteld kregen de spelers toch nog wel. Het diner, de in-stuif in de kantine en de ex tra premie gingen echter niet door. Teleurstelling al om, maar ook alweer snel reali teitszin. Bij keeper Bas van Noortwijk bijvoor beeld die de oorzaak van het missen van de titel bij de Schiedammers zelf zocht. We hebben het gewoon zelf laten liggen tegen DS'79 en Den Bosch thuis, toen hadden we de punten moeten pakken. Nu hadden we de kansen niet meer in ei gen hand. Ik vind het rot, maar we moeten ge woon doorgaan er proberen de derde of vierde poeriotitel te pakken". Ook trainer Sandor Popovïcs, de man die van SVV weer een ploeg maakte waar rekening mee wordt gehouden, keek onmiddellijk weer naar de toekomst. „We kunnen nu niet opp onze lauweren gaan rusten, maar we moeten gewoon keihard verder werken. Het is spijtig voor de club, want de nacompetitie betekent natuurlijk altijd een ton extra inkomsten. Maar FC Den Bosch is een te rechte Kamptoen, ik zal hun trainer vanavond ook bellen en hem feliciteren". Aad van der Vüst haail uit tegen Excelsior. René van Antwerpen met een laag schot kansloos.) Mark Wotte: „Wegens mijn snelheid ben ik op Pier Tol gezet. Bij die eerste goal ontbrak de or ganisatie. Over de rest van de wedstrijd ben ik wel tevreden, al speel ik toch veel liever in de spits". AZ'67 slaagde er pas in de veertiende minuut van de tweede helft in de marge te vergroten. Het feit, dat dit doelpunt het werk was van het centrale verdedigingsduo (Ronald Spelbos kopte een hoekschop terug op John Met god, die in alle rust in kon schieten) was typerend voor het haperen van het aanvals- mechanisme. De eerste actie van de voor Paul Kooien in vallende Rob Snijders bete kende in de achttiende minuut een sprankje hoop voor de tweehonderd meegereisde FC Vlaardingen-supporters. Doel man Hans de Koning greep mis op de lage voorzet van de ingevallen Vlaardinger, waar na rechtsachter Richard van der Meer de bal in eigen doel werkte: 2-1. Nog in dezelfde minuut benadrukte Kees Kist, dat teruggekeerde spanning slechts schijn was. Van dichtbij schoot hij een door Hugo Ho- venkamp doorgekopte bal in. Een handsbal van Krsto Mi- trovic stelde Kees Kist in de 25-ste minuut opnieuw m staat zijn reputatie te bevestigen. René van Antwerpen had geen kans op de keihard inge schoten strafschop: 4-1. „Wat presteert die Kist nou eigenlijk Als ik daar zou staan, knalde ik ze er ook achterelkaar in", beoordeelde Cor Pot de presta ties van zijn overgewaardeer de collega-spits. Met een slim boogje over de Alkmaarse laatste lijn lanceer de John Lorié linkerspits Pa trick Meijnhardt van Schoor, die met een uitgekiende lob vanaf 35 meter de twijfelend uitlopende Hans de Koning kansloos liet. Twee minuten voor lijd rafelde Pier Tol met een paar fraaie bewegingen de Vlaardingse defensie uit el kaar, waarna de teruggetrok ken bal door Kristen Nygaard in een leeg doel kon worden geschoten: 5-2 Assistent-trainer Hans Eiken broek had alle lof voor de spe lopvatting van de Vlaardin gers. „Ze hebben zich niet met tien man voor de goal terugge trokken. Desondanks hadden onze spelers moeite met de op dracht zo snel mogelijk te sco ren. Bij FC Vlaardingen vielen me de snelle Patrick Meijn hardt van Schoor en vooral Frans Ludwig, die Jos Jonker erg gemakkelijk heeft afge stopt, op". Vlaardingen Jong FC Vlaardingen heeft weinig plezier aan het bekerduel met Jong PSV beleefd. Met de excellerende Erwin Koeman trokken de Eindhovenaren flink van leer (1-5) en Toon Eggers, die nog een groter aantal tegentreffers voorkwamn, had weinig verweer bij de doelpunten. Lex Hendriks redde de eer. Schiedam Het is niet moei lijk geweest voor eredsvisomst Excelsior om SVV ruimschoots te verslaan (2-5). De Schie dammers speelden te ongecon centreerd om het de Rotter dammers echt lastig te maken. Niet zo gek, gezien de gelijktij dig gespeelde beslissende wed strijd voor de tweede periode Heerenveen-FC Den Bosch (1- 2). Slechts één speler van SVV speelde een goede wedstrijd, namelijk spits Cor Peitsman. Tot twee keer toe kopte hij raak. Verder waren de Schie dammers niet bestand tegen de nochalant voetballende forma tie van Hans Dorjee, die Diek Ersnt drie keer zag scoren. De overige treffers werden ge maakt dooi Simon van Vliet en Frans Struis, TSB werd in het duel tegen Vlaardin gen door maar liefst twee coaches bijge staan. De net uit net ziekenhuis ontslagen Dirk Hoogenboom nam de dug out voor zijn rekening, terwijl aan de andere kant Hans Voets de zaken actief begeleidde. Bij Satelliet hebben afgelopen donderdag zes spelers de kantine bezet. Reden van de actie:„Na iedere trai ning wordt de kanti ne binnen de kortst mogelijke keren ge sloten terwijl wij nog liever even een 'bak kie' doen cn daarom deze actie", aldus een anonieme spreker. Satelliet trainer Rob Schiedon was van het bovenstaande gebeuren blijkbaar dusdanig geschrok ken dat hij nog geen vijf minuten later zijn wagen tot vijf maal toe tegen de vangrail liet caram boleren. Schiedon zelf kwam met de schrik vrij, de wagen niet. FC Vlaardingen speelt vanavond op het terrein van VV Vlaardingen tegen FC Den Haag, aan vangstijd 19.30 uur. De toegang tot dit duel is 2,50 gulden en de opbrengst gaat naar de FC Vlaardin gen. Op datzelfde terrein oefenen morgen avond Zwaluwen en FPSC. En dus niet VFC, zoals abusieve lijk in de krant van vrijdag werd ver- meld. 12 februari zal als nog het eerder afge laste duel FC Vlaar- dingen-Vlaardïngse jeugdselectie worden afgewerkt. Aanvang 19.30 uur. Hans Eikenbroek, eens speler van Her mes DVS, heeft zijn contract als assistent- trainer van George Kessler bij AZ'67 ver lengd, tot juni 1985. „Ik heb in december het A-diploma ge haald. Ik vind het echter overdreven om dan ineens op eigen benen te willen staan. Daarnaast kan ik nog erg veel leren van Kessler", aldus de .Eik'. „Dat je het A-diplo ma trouwens gehaald hebt. Je hebt nog nooit een Ietter op pa pier gezet", fluisterde FC Vlaardingen-trai- ner Jan de Gier colle ga Hans Eikenbroek na afloop van wed strijd toe. De fluitist tussen de aanhang van FC Vlaardingen zorgde bij de wedstrijd tegen AZ'67 voor veel ver warring. Grensrech ter Bralts ging na het nep-rustsignaal rich ting kleedkamer. Ter wijl de rest gewoon verder speelde, gaf de te snel lopende AZ'67 klok al 46.45 minuten aan. Over FC Vlaardin- gen-traincr Jan de Gier is trouwens wei nig bekend in Alk maar. De leraar licha melijke opvoeding wordt in het pro grammablad als mu ziekleraar beschre ven. Het blad meldt voorts: „FC Vlaardin gen leek enkele we ken geleden op ster- ven na dood" en „Vlaardingen blijft voorlopig nog wel even in de zorgen". Optimistisch ïs wat anders. Schiedam houdt volgende week woensdag opnieuw een bingoavond, die alleen voor dames toegankelijk is. Een dag later is Barry Hughes te gast in de Sch i edam-ca nti n e. Hij houdt dan een ka merbrede spreek beurt voor de SSV. De Hoek (zaterdag) heeft op conditie ver loren van koploper PGS. Na doelpunten van Aart Ouwendijk en Leo Mulhuijzen, werd het uiteindelijk 2-3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5