I SPORT DWS ruikt kampioenschap Vlaardingers na winst op tweede plaats Maassluis geeft punt weg Zege in fantasie-opstelling Overmacht van Marjoleine van Unen De Korenbeurs verliestmaar: dtprMeZej" Schiedammers 'Als we deze vorm vasthouden Leo Blanker Schiedams judokampioen Oranje Nassau krijgt te weinig maandag 26-januari 1981 VD/SC/WW Hans Lingen in topvorm Vlaardingen Voor de vol leyballers van volleybalvere niging Broleco gaat het sprookje nu wel erg definitie ve vormen aannemen. Im mers. de Vlaardingers promo veerden in drie jaar tijd van de promotieklasse naar de eer ste divisie en wilden zich in eerste instantie daar handha ven. Zoals het er echter nu uitziet, zijn de Vlaardingse he ren zeer serieuze kanshebbers voor de tweede plaats. De plaats, die recht geeft op het spelen van promotie/degrada tiewedstrijden naar de ere-di- visie. Toch mag men bij de Vlaardingers niet te vroeg jui chen, praktisch alle ploegen in de eerste divisie zijn gevaarlijk en een klein missstapje kan alle optimistische uitlatingen logenstraffen. Een van die gevaarlijke outsi ders ontmoetten de Vlaardin gers afgelopen weekeinde. Gee vers P P uit Tilburg is een team waar men altijd ter dege rekening mee moet hou den en het tekent de kracht van Broleco dat de heren uit Tilburg absoluut niets in te brengen hadden. Via de set standen 6-15, 8-15 en 18-20 behaalden de Vlaardingers een uiterst verdiende 0-3 overwin ning. Doordat concurent Starlift 2 tegen koploper en "promotie- ploeg'* Valkenberg/Martin us verloor, bezetten zij nu de tweede plaats. Over twee we ken moet de Vlaardingse ploeg echter zelf aantreden tegen Valkenberg dat toppers als Trompetter. Goedkoop (inter national) en Marko Brouwers binnen de gelederen heeft. Leen van Bree:"Voordal het echter zo ver is. spelen we vol gende week tegen Radius en laten we die wedstrijd eerst maar eens winnen. Maar toch, ik zie Starlift nog wel een paar puntjes verspelen en wanneer wij de vorm van dit weekein de vast kunnen houden gaan we nog hele mooie dingen meemaken." Schiedam Hans Lin gen heeft niet hunnen verhinderen dat de Ko renbeurs de thuiswed strijd tegen Tempo Team verloor. Ook al speelde Lingen en heel sterke wedstrijd, waarin hij het gehele Amster damse trio met gevestig de namen als Bert van der Helm, Renê Hijne en Han Gootzen aan de ze gekar bond, toch won Tempo Team de wed strijd met 3—7. >;Het is jammer dat Jan Vlieg te wisselvallig speelt", aldus de opzienbarend goed spelende Lingen. „En dat ook het dub bel nog niet best gaat. Anders hadden we aan deze wedstrijd nog een punt kunnen over houden". Hetgeen De Koren beurs vorige week tegen 't Hooge Huys ook al presteerde. Toen won Jan Vlieg twee par tijen, tegen nu niet één. Hans Lingen heeft het zich aangetrokken dat hij in de eerste competitiehelft slechts dertien van zijn dertig partijen had gewonnen, ,.Ik vond het erg dat ik van spelers waar ik vroeger vrijwel altijd van won, niet meer kon winnen. In die tien jaar ereklasse was ik trou wens nog nooit onder de vijf tig procent geëindigd". De voorbereiding van Hans Lin gen op dit lopende seizoen is dan ook heel wat beter ge weest- .Jo de kerstvakantie heb ik vrij intensief getraind. Vervolgens de Rotterdamse kampioenschappen en een toernooi in België gespeeld. Het wedstrijdritme, dat me in de vorige competitie te vaak heeft opgebroken, is weer vol ledig terug". Hans Lingen is hiel zijn prestatie terug aan de nationale top. Hattricks tegen Tempo Team en 't Hooge Huys betekenen immers het ver slaan van de nationale selectie, alsook van geroutineerde cracks als Bert van der Helm en Nico Slobbe. Vooral de partij tussen Lingen en Van der Helm was er een Waarvoor het publiek overeind kwam. In drie games voltooide Lingen zijn persoonlijke triomf- „Terwijl ik hetzelf nog niet eens goed vond gaan. Maar mentaal voelde ik mne Sterker"' aldus Lingen, „en ik Wist dat ik zou winnen." Dat De Korenbeurs niet verder kwam dan die drie tegenpun- ten. lag voornamelijk aan de nederlagen van Jan Vlieg en het dubbel. Vorig seizoen won nen Lingen en Vlieg nog van Van der Helm en Gootzen. Nu kwamen zij er in twee games niet aan te pas. Terwjjl de vooraf bedachte kansen van Vlieg en Ron van der Aa op Gootzen in de derde game steeds verloren gingen. Schiedam - De 31 jarige en 105 kilo wegende Leo Blan ker heeft voor de derde maal het Schiedams judokam- fuoenschap alle categorieën Voor zich opgeëist. Hij won al Zijn partijen op vol punt, waarbij het gewicht van zijn tegenstanders, dat rond de negentig kilo schommelde, doorslaggevend was. De ze ventienjarige Peter Baron Verraste door zowel bij de zwaargewichten als in de open klasse beslag te leggen op het brons. De overige winnaars van. het kampioenschap, dat in de sportschool van Gerard Vroegh werd gehouden, 2ijn: Heren: Lichtgewicht: John Van Eerdenburg. Middenge wicht: Ton de Raad. Zwaarge wicht: Bram van Eijk. Junio ren wan 14 tot en met 16 jaar: Lichtgewicht Jerry Fokas. Middengewicht: Mare van Hutten. Half-middengewicht: Ger Knikman. Zwaargewicht: Mfim Verhagen. Meisjes tot en Otet 14 jaar: Lichtgewicht: José Harms. Middengewicht: Petra Martens. Half-middengewicht: Saskia van Eek. Zwaarge wichtMylene Smit Jongens tot en met 13 jaar: Tot 25 kilo: Toon Wolters. Tot 28 kilo; Jeroen Strack. Tot 3i kilo: Silvian Brókling. Tot 36 küo: Arthur Visser, Tot 41 kilo: Piet van Dijk. Tot 47 kilo: Raymond Fetens. Tot 54 küo: Hans Esbach. Boven 54 kilo: Edwin van Geene. i Hans Lingen, hier in actie tegen Han Gootzen, demonstreerde een grootse vorm tegen Tempo Team. Schiedam/Vlaardingen - Oranje Nassau slaagde er niet in regiogenoot ODO te helpen en moest met een neder laag genoegen nemen tegen lijstaanvoerder Fiks. Maas sluis haalde uit de wedstrijd tegen SEV slechts één punt, terwijl Harga zondagavond in Den Haag tegen Dubbel Zes de volle winst pakte. Tegen het gerouti neerde Merwie ging Vlaardingen met 12-9 de boot in, ODO tenslotte handhaafde zich op de tweede plaats door met 3-5 te winnen bij Velocitas iks-Oranje Nassau 8-5 Achteraf gezien kreeg Oranje Nassau in het duel tegen de koploper een punt te weinig. De ploeg was in het veld ge lij- ke van Fiks, maar op de kri tieke momenten had Fiks alle geluk en kon Oranje Nassau niet scoren. Tot 2-2 hielden de ploegen elkaar goed in even wicht Mede door een zeer dis cutabele strafworp kon Fiks doorgaan tot een 5-2 ruststand. Na de hervatting kon Fiks' nog op 6-3 komen, maar toen nam Oranje Nassau het initiatief. De 6-4 kwam echter niet en pas in de volgende opstelling werd het 7-5. Maar een twee de, voor Oranje Nassau aan vechtbare, strafworp beteken de de genadeklap," fi-5. Doel punten: Ton Sluimer, Sjame Bot (3) en Bram van Zelm. SEV-Maassluis 5-5 Teleurgesteld verliet Maassluis na afloop het veld. De gehele wedstrijd was de Maassluise formatie de betere ploeg en met nog tien minuten te spe len was er zelfs nog een riant uitzicht op de overwinning. Daarna kwam SEV echter te rug. De eerste helft ging vrij gelijk op, al sloot Maassluis af op een 1-2 ruststand. Na de thee gin gen ze goed door en bouwden de voorsprong uit tot 2-5. Maassluis dacht de buit m de zak te hebben, maar het ver liep allemaal anders. 3-5 werd door Maassluis zelf gemaakt, bij het wegtikken van de bal rolde deze de eigen korf in. De heren van DWS heb ben koploper Olga Satur- nus uit met 8-12 verslagen en daarmee blijft de span ning in de derde divisie behouden. Ook UVG blijft in de race door de 15-10 zege op Aneora terwijl Hollandiaan een punt ver speelde aan Rijnstreek, 17-17. Rij de dames won UVG met 9-5 van Aneora 2 ter wijl Hollandiaan met 16- 12 werd geklopt door MMO. In de afdeling de volgende uitslagen: Uni- tas-Aehilles <h) 26-24, MOK-WIK (h) 15-18 en bij de dames Atomium- DWS 8-3 en HVK-WIK 8- 8. Olga Saturnus-DWS (h) 8- 12 DWS heeft een knappe pres tatie geleverd door de koplo per kansloos te verslaan. Vanaf het begin domineerde DWS dat na de openingstref fer door Jan Jansen ver zuimde de score op te voeren door 3 strafworpen onbenut liet. Na de gelijkmaker kon DWS uitlopen naar i-5 door treffers van Jan Jansen, Rob Foncke» uitblinker Jos Moe- landts en Sjaak Reurling. Dit verschil van 4 doelpunten werd vlak voor de rust nog vergroot door Cees Schop die Leny Triel haalt uit voor een treffer van HVK. Wik zou evenwel een gelijkspel afdwingen. Schiedam/Waardingen/Maassluis De damesteams in het Wa terweggebied behalen dit seizoen 2eer uiteenlopende resultaten. De dames van Broleco draaien steeds overtuigender in de top mee en kunnen, mits ze in de werkelijk belangrijke wedstrijden het hoofd koel houden, hoge ogen gaan gooien. Dit weekeinde werd met 3-0 (15-12, 15-5 en 15-3) van V A Zevenhuizen ge wonnen. De dames van B en P daarentegen gaan door een diep dal. Ging het in de eerste helft van de competitie nog erg goed, nu wordt er alleen maar verloren zodat het degradatiespook be gint op te doemen. Nu werd er weer met 0-3 (10-15.11-15 en 12- 15) verloren van het toch niet zo sterke Intermezzo. De heren van B en P gaan on verdroten door en wonnen met 0-3 (8-15, 13-15 en 14-16) van Avanti. De dames van MVC blazen in de onderste re gionen van de tweede divisie hun partijtje mee en verloren dit keer van Starlift 2 met 1-3 (154, 16-14, 12-15 en 15-1). Kanshebber De dames van Broleco spelen op het ogenblik erg sterk. In de wedstrijd tegen Zevenhui zen werd duidelijk dat de goed draaiend Vlaardingse ploeg een van de kanshebbers in de derde divisie is. Liep in de eerste set de aanval nog niet vloeiend, in de tweede en der de set moest V A Zevenhui zen voor de Vlaardingse da mes capituleren. De grote kracht van de ploeg is op het ogenblik de prestatie aan het net. In Karin Nieuwstraten hebben de Vlaardingse dames een aanvalster die een erg hoog scoringspercentage heeft en waarvan uitstekend gepro fiteerd wordt- Kansloos In tegenstelling tot de heren deden de dames van B en P het erg slecht. Zonder de fami lie van Oossaanen (winter sport) konden de Schiedamse dames totaal niet imponeren en verloren kansloos met 0-3 van Intermezzo. De heren de den het weer als vanouds. Hoewel B P de zege in dit boeiende duel niet cadeau kreeg van Avant- Waarbij nog kwam dat de Schiedammers in een soort fantasie-opstelling speelden die in de belangrijke wedstrijd tegen Gemenservice (over twee weken) zijn vruch ten af moet gaan werpen. Krachtsverschil Starlift 2 was voor MVC dui delijk te sterk. Hoewel coach Cees Vijfvinkel verklaarde nog wel gedacht te hebben dat er een punt gehaald zou wor den. kon zijn team het krachtsverschil niet overbrug gen. Starlift was duidelijk de betere ploeg en de Maassluise dames moesten daarom met een nederlaag genoegen ne men. een lange bal van de sterk spelende doelman Herman Borsje direct inschoot, 4-9. In de tweede helft een op lang durig op balbezit spelend DWS dat Olga hierdoor hele maal uit haar spel haalde. Olga werd onrustig en DWS profiteerde daarvan door doelpunten van John Vende- loo, Simon Weerdenburg en Jan Jansen. In de laatste 12 minuten kwam de zege niet meer in gevaar al bracht Olga de stand nog wel terug tot 8-12. Vlak voor tijd werd Jan Jansen door een onbe suisde aktie uitgeschakeld en een foto in het Leidse zie kenhuis toonde een spier- seheuring aan en een zware kneuzing wat enkele weken rust betekent voor de sterk spelende Schiedammer. Rijnstreek-Hollandiaan <h) 17-17 Rijnstreek had lange tijd een voorsprong van 2 doelpun ten, pas bij 7-7 kwamen de Vlaardingers langszij om ge lijk door te lopen naar en 7-9 ruststand. Het thuïsfluiters- koppel Keyzer en van Hiel hielp Rijnstreek in de tweede helft aan een 15-12 voor sprong door maar liefst 9 keer een Hollandiaanspeler voor 2 minuten naar de kant te sturen. Ondanks de vele verkeerde beslissingen van genoemd tweetal kwam Hol landiaan vlak voor tijd op 16-17. Dit was teveel van het goede zodat 10 seconden voor tijd een strafworp 17-17 bete kende. UVG-Ancora 2 <h> 15-10 Zelden zal UVG een wed strijd hebben gespeeld met twee zo verschillende helf ten. In de eerste helft werd Aneora volledig onder de voet gelopen want vanaf 2-3 liep UVG uit tot 11-3. Na de 12-5 ruststand een zeer mati ge tweede helft. Slechts 3 doelpunten scoorden de Schiedammers nog en omdat Aneora niet verder kwam dan 5 treffers kwam het eind bij 15-10. De kop van de derde divisie heren ziet nu er als volgt uit 1) Olga 18 punten. 2) DWS 17, 3) UVG 16 4) Hollan diaan 15 en 5) Aneora ook met 15 punten. IVIMO-Hollandiaan (h) 16- 12 Hollandiaan gaf in de eerste helft nog goed tegenspel op het offensief van MMO en kon met veel moeite de score gelijk houden tot vlak voor rust. Toen was het echter ge daan met de Vlaardingse da mes, MMO kon uitlopen tot 9-7. Na rust verwaarloosde Hollandiaan de aanval, ter wjjl MMO trefzeker bleef. Hierdoor werd het verschil 4 punten en dat zou tot het einde zo blijven, 16-12. UVG-Ancora 2 (d) 9-5 In de eerste helft had UVG weinig vat op het spel van Aneora, bij de rust stonden de Schiedamse dames zelfs met 2-4 achter. Door treffers van Marian van Haaren en Elleke Bierhoff en Marja Ham kon UVG deze achter stand in de tweede helft om buigen in een 5-4 voor sprong. Het was aan doel- vrouwe Elly van Leeuwen, die een break out en 2 straf worpen stopte, te danken dat UVG de voorsprong vast kon houden. HVK-WIK (d) 8-8 Veel nerveusiteit aan beide kanten. HVK omdat het in degradatiegevaar verkeert en WIK omdat het keepster Tilly Verschuten miste. Vlak voor rust nam HVK een 6-4 voorsprong welke kort na rust werd weggewerkt door Marijke van Vliet. Na 6-6 ging het gelijk op en het re sultaat was dan ook een te rechte 8-8 puntendeling. Daarna lukte het op balbezit spelen niet en in de laatste se conde maakte SEV alsnog ge lijk, 5-5. Doelpunten: Leo van der Vaart, Mieke Monti2aam, Ronny Moerman en Martin Bergwerff (2). Velocitas-O DO 3-5 Even leek het erop alsof ODO aangeslagen was na het verlies van vorige week, Velocitas nam een 2-0 voorsprong. Daar na echter had ODO de wed strijd weer volledig onder con- .tróle en kon zieh de luxe per mitteren van het missen van een strafworp om op 2-2 te ko men. De gelijkmaker kwam nu na rust en daarna liep ODO heel gemakkelijk en rustig naar een 2-5 voorsprong. Velo citas kon er nog één score te genover stellen, zodat de eind stand 3-5 werd. Doelpunten: Martin Boschma, Cees van der Vaar», Bram Hanemaaijer, Cees van der Kooij en Janne- ke van der Vaart. Dubbel Zes-Harga 6-9 Na de eerste helft moest Harga nog met een 5-3 stand genoe gen nemen maar na de hervat ting was het woord aan de for matie van Kick Hartlief. Dub bel Zes zakte naar een beden kelijk spelpeil en Harga toon de de beste mentaliteit en zette de 5-3 om in een 5-9 voor sprong. Dubbel Zes stelde daar nog éen treffer tegen over, 6-9. De laatste zeer slechte minu ten konden niet meer boeien, maar de punten telden slechts. Doelpunten: Anja Pranger, Ab van Duyl, Rob Bons (2), Regi- na van Dongen, Koos van Leeuwen en Karei van der Linden (3), Merwie-VI aardingen 12-9 De routine van Merwie heeft in het duel tegen Vlaardingen de doorslag gegeven. De Dord- se formatie hield op het mo ment dat Vlaardingen terug leek te komen van een ruime achterstand (van 9-6 naar 9-8) de rust in de ploeg en maakte het karwei af. Al voor de com petitie was een nederlaag te gen Merwie door Vlaardingen ingecalculeerd, het feit dat bet team van Ron van Ek één van de beste wedstrijden van dit seizoen speelde kon daar niets aan veranderen. i Marjoleine In haar finalehoudgreep tegen Marja Nijland. Vlaardingen De Vlaar dingse zwaargewicht Maijo- leïne van Unen heeft tij dens de Nederlandse kam pioenschappen damesjudc in Assen voor de derde maal de titel veroverd- In de finale, waar ditmaal niet Wilma Janssen maar de Zwolse Maija Nijland haar opwachting maakte, keek de Vlaardi eerst nog te gen een achterstand van een yuko aan. Met een houdgreep besliste Marjolei ne toen de partij. Van Unen heerste overigens het gehe le toernooi, want vanaf de poule tot en met de halve finales werden alle vier haar tegenstander met vol punt van de mat geveegd. Er was nog veel meer suc ces op het toernooi in As sen, waar overigens de da meskernploeg van Karei Giettelink overheerste. Zo kon in de gewichtklasses tot 56 en tot 72 kilo respectie velijk Liesbeth Beeks en Jo- landa van Meggelen de ver wachte gouden medailles binnen halen en sleepte Hanneke Schenk (ook al uit Maassluis) een zilveren me daille in de wacht. Cheeta Gross (Sportschool Hoogen- dijk uit Vlaardingen) be haalde in de gewichtklasse tot 56 kilo een bronzen me daille.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 8