üCI IEDAMSCHE COURANT Vakbond en HVO bereiken voor lopig akkoord In binnenstad meer woningen mogelijk Pleidooi voor uitstel keuze derde garage Ik -neem. de proef JASJES 59? HM krant Bende inbrekers ving buit van kwart milj oen i GEM spuit weer tapiocameel Mi Huren te hoog voor bejaarden MONGOLIA MEISJES Commissie akkoord met Patrimoniumstraat Architect werkt gemeenteplan uit 'Eerstgegevens Van der Windtstraat op tafel' 100.000 gulden nodig voor nota binnenstad Vierenveertig uur achter het stuur iZSg&r"9** Dinsdag 27 januari 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang no. 18 pagiha s Broersvest 3 - telefoon administratie 26809! - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De indu striebond FNV en de di rectie van Vlaardingen Oost bedrijven, het voor malige HVO, gaan bin nenkort weer over een aantal knelpunten binnen het bedrijf praten. Beide partijen zijn overeengeko men het overleg op 3 fe bruari voort te zetten, na dat het eind vorig jaar in een impasse was geraakt. Met de vakbond zal de directie onder meer pralen over sala ris- en beoordelingssystemen, richtlijnen voor het werken op chemicaliéntankers, uitleenre gelingen en een afbouwrege ling voor ploegendiensten. Bij het bedrijf werken ruim ze venhonderd mensen. Vorig jaar heeft tussen beide partijen al overleg plaatsge vonden, maar de vakbond meende toen dat van de kant van het bedrijf nauwelijks aandacht aan de onderhande lingspunten werd geschonken. Het onderhandelingsklimaal was zelfs zo slecht geworden dat de FNV de directie per Schiedam De werkgroep Welzijnsvoorzieningen-zuid vindt de huren te hoog voor de toekomstige bejaardenwo ningen op de plaats van de Be- thelkerk. In een brief aan de Hervormde gemeente die op drachtgever is, heeft de werk groep voorgesteld eens te pra ten of het mogelijk is het ge bied onder de interim saldore geling te laten vallen. Verder geeft men suggesties voor goedkopere woningbouw. De werkgroep, onderdeel van dc bewonersvereniging in zuid, gaat akkoord met de bouw van bcjaardenwoningen op het terrein van de voorma lige Beth eiker k. De werkgroep vraagt zich echter wel af wel ke bejaarde 500 600 gulden* huur kan betalen. De bewo nersvereniging ziet tevens graag een sociaal-medisch cen trum gerealiseerd op de bega ne grond van het bejaarden complex. In dit centrum kan een consu- tatiebureau van de kruisvere niging, een wijkpost voor be jaarden, een tandarts en even tueel een huisarts opgenomen worden. Het geld wat hiervoor nodig is wil de bewonersvere- niging claimen uit de water pot. „Immers: bij de afkoop van het watercontract met Rotterdam is elke wijk een kruisgebouw beloofd", is de mening van de werkgroep. ADVERTENTIE kleuren wrt-bordo- Qrip-hinj. sdcemm h: VlAARDTsGB maassluis 5EMARKT 1 DW BECKfAA lOrJNGSKXKL -MsSrjGct 67 brief opheldering moest vra gen over het uitblijven van een reactie op de vakbonds- voorstellen. Later kwam de di rectie met een aantal voorstel len die volgens de vakbond onaanvaardbaar waren. De si tuatie mondde eind vorig jaar uit in een extra ledenvergade ring van de FNV-leden bij HVO. In een volle zaal in ge bouw Triangel namen de FNV-leden bij het bedrijf een resolutie aan, waarin met actie wordt gedreigd indien er op korte termijn gesproken werd van eind januari geen verandering in de situatie zou komen. Op het eerste gesprek tussen directie en vakbond, begin fe bruari, zullen de gesprekson derwerpen worden afgespro ken en de data waarop de on derhandelingen plaatsvinden worden vastgesteld. Vlaardingen De herinrichting van de Patrimonium- straat gaat door. De commissie voor verkeer en vervoer heeft zich gisteravond zonder enige discussie achter het plan van het college van B en W gesteld. De gemeenteraad zal volgende week het benodigde geld een bedrag van ruim 235.000 gulden ter beschikking stellen. Het plan voor de herinrichting van de woonomgeving van de Patrimoniumstraat en de directe omgeving is gemaakt in samenwerking met bewoners, die de nodige inspraak hebben gehad. Een flink deel van de kosten zal door het rijk worden gesubsidieerd. Patrimoniumstraat: herinrichting gaat door. Het moet via goed overleg tussen de poiitie, gemeentewerken en architecten mogelijk zijn Woudhoek-Noord onaantrekkelijk te maken voor inbrekers. Die overtuiging is brigadier Dick Gelderbfom, bij de Schiedamse politie belas! met de voorkoming van misdrijven, toegedaan. Pagina drie. Bewoners in actie tegen dreigendewinkelsluiting. Pagina drie. Peter Bechinievon Lazan werkt aan zijn eigen historisch archief. Pagina vier. FC Vlaardingen gelijkwaardig aan FC Den Haag. Pagina zes. Schiedam Na een onder zoek van bijna een jaar heeft de Schiedamse politie een was lijst van veertig inbraken op gesteld, die een bende van elf Rotterdammers in totaal 250.000 gulden heeft opgele verd. Op 15 maart 1980 wer den de elf inbrekers op heter daad betrapt tijdens een in braak bij Radio Modern aan de Nieuwpoortweg, waar zij voor 50.000 gulden aan allerlei goe deren in een vrachtwagen hadden klaargezet. Omdat de inbraak alle schijn had van goede organisatie stelde de Schiedamse recherche in sa menwerking met Rotterdamse collega's een diepgaand onder zoek in, dat vorige week is af gerond. De bende wordt eer daags voorgeleid aan de offi cier van justitie. De bende heeft van augustus 1979 tot de arrestatie in maart vorig jaar meer dan veertig in braken gepleegd, op de meest uiteenlopende manieren. In braak in een eenvoudige kan tine was hen niet te min, zelfs werd af en toe een doodgewo ne fiets gestolen, maar daar staan superkraken tegenover die in één geval liefst 64.000 gulden opleverde. De meeste slagen sloegen zij in Rotter dam. Voorts waren zij in Overschie. Hillegersberg, Ber- kel en Rodenrijs en Schiedam actief. In de laatste gemeente dupeerden zij onder andere transportbedrijf ABC aan de Bettoweg. De meest opmerke lijke inbraak was wel bij een reisbureau op het Weena in Rotterdam, waar zij een zware brandkast meenamen met de omvangrijke inhoud van één dubbeltje. De politie heeft nu, een jaar later, een klein deel van het gestolen goed kunnen achter halen en bij de rechtmatige ei genaars kunnen terugbezor gen. Het grootste gedeelte ech ter vond via helers zijn weg. inminiminmini Vlaardingen Tijdens de raadscommissie voor ver keer en vervoer hebben de fracties van CDA en VVD er gisteravond op aangedrongen, de keuze van een locatie voor een derde parkeergarage in de Vlaardingse binnenstad nog enkele maanden uit te stellen, omdat ten aan zien van een van de mo gelijke plekken nog niet alle gegevens op tafel lig gen. Dat betreft de locatie aan de Jacob van der Windtstraat, die planolo gisch en stedebouwkundig nogal wat voordelen biedt, terwijl die plek ook uitstekend zou aansluiten op het structuurplan, dat voor Vlaardingen is ge maakt. Omdat het bestu deren van die garage pas laat is begonnen zijn nog niet alle mogelijkheden met betrekking tot de aan- en afvoerroutes be kend. Het college ver wacht dat die gegevens over twee maanden wel op tafel liggen. In haar voorstel aan de ge meenteraad hebben burge meester en wethouders toch aangeraden, in principe al te kiezen voor een parkeergarage aan de Jacob van der Windt straat. naast die bij het stad huis en aan de Afrol. Als in de komende maanden zou blijken dat dat op die plek toch niet haalbaar zou zijn, dan zou de derde garage aan de Joubert- straat moeten komen, naast het Liesveldviaduct, al zou daar alleen een zogenaamde silogarage te realiseren zijn, al dus het college. Het maken van die keuze zon der dat alle feiten al beschik baar zijn ging Peter Blonk (CDA) een tikje te ver. Hij pleitte er voor, m de komende Bas Goudriaan: gasfabriek- bruggetje veel te duur. raadsvergadering al wel te be sluiten over de twee andere parkeerlocaties, maar wilde de keuze voor die derde garage nog even uitstellen. Floor Quast (VVD) steunde hem daarin. De PvdA wilde by monde van Marl van Opijnen die prmetpekeuze best al wel maken* en zal dat naar alle waarschijnlijkheid tijdens de raadsvergadering dan ook wel doen. Tijdens de commissievergade ring werd van diverse kanten nog eens geïnformeerd, waar om het college uiteindelijk de voorkeur had gegeven aan de Afrol boven het terrein van de oude gasfabriek aan de Hof- laan. Goudriaan overtuigde bijna alle commissieleden van de onhaalbaarheid van de gas- fabneklocaue op dit moment, vooral toen hij voorrekende dat de noodzakelijke voetgan gersbrug over de Oude Haven die dan gebouwd zou moeten worden minstens 500.000 gul den zou gaan kosten, maar waarschijnlijk zelfs wel een miljoen. Wellicht kan de gas fabriek straks wei als reserve locatie worden beschouwd, al dus de wethouder. Zie verder pagina drie. iiiiiiNitiH in viTinnirniiiitinnti ininiiiiiuiiiiiiiiiiiinimiii imuinif iiiiuiiitiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiit m imniin m in m iiitnn titiuitii mi iiiiiiiniiiiTrii j mui n miiiiiiiiii ii m i in i iimiit mi iuti iniitin m min Maassluis Het college van B en W heeft een kre diet van 100.000 gulden nodig, om een beleidsnota te kunnen laten maken die de grondslag moet vor men voor bestemmings- en stadsvernieuwingsplan nen, die voor de binnen stad moeten worden ge maakt. Die beleidsnota kan worden gemaakt op basis van de al bestaande nota 'oucle stad' en de oriéntatienota 'stadsver nieuwing', die aan de actu aliteit moeten worden aan gepast. Met het maken van de noodzakelijke bestem- mings- en stadsvernieu wingsplannen voor de bin nenstad, waarover al ge ruime tijd wordt overlegd in de stuurgroep rehabili tatie binnenstad, is in to taal zeker zo'n 515.000 gul den gemoeid. Tachtig tot vijfentachtig procent hier van moet uit de algemene middelen van Maassluis worden betaald: het ove rige deel kan door het rijk worden gesubsidieerd. Hoe groot die subsidie zal zijn ligt onder meer aan de planning en de zwaarte van de inspraak. Meer dan 7000 woningzoekenden Vlaardingen In drie maan den heeft de gemeente Vlaar dingen het aantal woningzoe kenden met 342 zien toene men. Aan het eind van 1980 zaten er bij bureau huisvesting daardoor 7121 mensen in de kaartenbakken. Een deel van die woningzoekenden ts al on der dak maar ervaart de hui dige woning ongeschikt. Het gaat hier om 1949 mensen. Vlaardingers die om medische redenen zeer dringend zouden moeten verhuizen maar nog niets kunnen vinden zijn met z'n zevenentwintigen. Drin gend verhuizen moeten 165 mensen en in 270 gevallen is de verhuizing om medische re den gewenst. Vlaardingen Een slaperige vrachtwagenchauffeur is door de Vlaardingse politie achter het stuur vandaan geplukt, toen bleek dat hij 44 uur aan één ruk met zijn truck was doorgereden. Tegen de chauf feur is proces-verbaal opge maakt. De man was gesnapt tijdens een controleactie die de Vlaardingse politie voerde in samenwerking met de rijks- verkeersaienst Elf andere vrachtauchauffeurs zagen ook proces-verbaal tegen zich op gemaakt, maar zij mochten wèl doorsturen. Schiedam Het architectenbureau Treffers Polgers kan 30 woningen meer bouwen in de binnenstad dan het bestemmingsplan van de gemeente aangeeft. Door specifieke woningtypen en een goede bouwmethodiek kan een meer efficiënte verkaveling plaatsvinden, vol gens het architectenbureau. Het aantal te bouwen wo ningen komt hiermee op 230. In de eerste fase zullen er 93 woningen gebouwd worden op het braakliggende terreir ach ter de Lange Achterweg. De nieuwbouw zal in het voorstel van de architect wat verder van de Hoogstraat komen. Van de 93 woningen zijn er 73 ge schikt voor één- en tweeper soonshuishoudens. Hiermee komt het architectenplan tege moet aan de wens van de com missie voor ruimtelijke orde ning om zoveel mogelijk klei ne woningen te bouwen. Fase 1 is een planopzet met vier bouwblokken, waarvan er één vier lagen hoog is en de andere drie. De begane grond is als bergruimte en wonin gruimte ontworpen. In het midden van de bouwblokken zijn 76 overdekte parkeer plaatsen opgenomen. De ge middelde huur is berekend op circa 444 gulden per maand. Dat bedrag kan echter nog verlaagd worden, als een nieu we huurvaststellingsregeling van kracht wordt, waarbij de jaarhuur wordt bepaald op ba sis van stichtmgskosten minus de door het rijk geaccepteerde excessieve bouwkosten. In de stuurgroep één en twee persoonshuishoudens wordt het plan donderdag besproken. Hoek van Holland Ook gis teren zijn er weer klachten ge komen van inwoners van Hoek van Holland over een stafdeken van tapoicameet, die over het dorp daalde. Het meel was weer afkomstig van de Graan Elevator Maatschappij (GEM) aan de overkant van de Waterweg, die door fouten in het productieproces regelmatig de omgeving bedelft onder de witte troep. Ook afgelopen vrijdag was het raak; toen werd volgens vele Hoekena- ren de „witste laag tot nu toe" over Hoek van Holland gede poneerd. Vele Hoekenaren hadden er weer een heel kar wei aan, hun auto's onder het tapiocameel uit te poetsen of de vette laag van ramen en kozijnen te verwijderen. Het regende toen dan ook klachten bij de milieudienst van Rijn mond en bij de GEM zelf. Gisteren was het weer raak, al viel de schade toen mee. Dat kwam hoofdzakelijk omdat de windrichting gunstiger was dan voor het weekend, Veel van het stuifmeel (in letterlij ke zin) kwam daarom gisteren op andere plekken in de om geving terecht. Dit nieuwsblad, waann u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. opï" Stuu* p toe Voste' vJ oOtvP18 p.nV00'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1