SCHIEDAMSCHE COURANT Schoolraad stelt inhoudelijk advies basisschool uit CDA verliest Schiedammers aan EVP wfép* üm Vragen Te!ef OOI1 bij GEWB staat roodgloeiend Zuid boos op gemeente over gif onderzoek Gemeente laat palen staan Ik „neem., dê proef "Mét mmes VD 101 in de kreukels krant Subsidie voor bos VIllerius over nota's CENTRALE VERWARMING Nog tijd en nota 's nodig Splinter: slechte enquête Slechts beperkte invoering van 'groene golven' GR A TIS advies 0PPI0 Donderdag 29 januar 1981- -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -I2de jaargang no. 206 PAGINA'S Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De school raad zal voorlopig alleen een globaal advies geven aan de gemeenteraad om trent het beleidsplan o- penbaar basisonderwijs Schiedam. Dit besluit viel gisteravond nadat uren lang gepraat was over twee ernstige tekortko mingen: de zeer krappe reageertermijn en de be perkte oplage van het aantal beleidsplannen, waardoor bespreking met de oudercommissies niet mogelijk bleek. Er was slechts één plan per oudercommissie verstuurd. Hierdoor bleek het onmogelijk gisteravond al inhoudelijke kritiek te inventariseren wat aanvankelijk de bedoeling was. Er werd gepleit voor een langere reageertijd. „Van een plan waarvan ver wacht wordt dat het toch min stens 20 jaar moet gaan func tioneren, kun je niet in één maand bespreektijd een gefun deerd advies verwachten," stelde schoolraadslid H. ten Oever. „Een goede start is be langrijk, dus re moeten niet •gaan drammen met de tijd want dan komen er plannen op tafel waar Posthoorn later spijt van krijgt" Schoolraadslid Van Praag kwam met een voorstel dat uiteindelijk de instemming van de meeste leden kreeg. Het van Praagplan zal in een brief aan de gemeente alleen een zeer globaal advies geven. Punten waarbij discussie nodig is, worden daarbij aangegeven. „Zo scheppen we meer ruimte om het plan met de oudercom missies te bespreken en heeft de gemeente toch een reactie," zei Van Praag. „En natuurlijk zullen we vermelden dat we blij zijn met zo n nota, maar dat de tijd om te reageren he laas wat kort was." voegde hij er ironisch aan toe. Twee inhoudelijke discussie punten, die hete hangijzers kunnen worden, kwamen gis teravond toch al naar voren. De taakverzwaring van het schoolteam en de oudercom missie. En de in het beleids plan voorspelde grotere breuk tussen de lagere school en het voortgezet onderwijs. Ten Oe ver, die als enige net plan in allerijl met zijn oudercommis sie besproken had, verwachtte bij deze twee punten nog de nodige discussie. „Is een grote re breuk de bedoeling van zo'n beleid?" vroeg Ten Oever zich af. „Dat zal bij de ouders hard aan komen en zij krijgen toch al een veel zwaardere taak. We moeten nagaan of de be reidheid van een taakverzwa ring eigenlijk wel bestaat bij de oudercommissies. Goede voorlichting over het plan is dan nodig en tot nu toe is dit nog niet mogelijk gezien de ge ringe oplage en de korte rea geertermijn." DeSchiedamse technische school hield een open dag. Het was opvallend druk. Pagina drie. Het Vlaardingse Open Jongerencentrum (tegenwoordig: 'Summerstreet')is maandenlang gesloten geweest voor buitenstaanders. Die moeilijkheden zijn opgelost. Men gaat er weer hard tegenaan met een nieuw prop'amma. Pagina vier. Ab van Wijk stopt bij Fortuna. Pagina vijf. Schiedam Vier leden van de Schiedamse CDA hebben de partij verlaten om de overstap te maken jnaar de Evangelische Volks Partij. Meest promi nente van het viertal is Wim Fieggen, oud-voor zitter van de CDJA, de christendemocratische jongeren. Voorlopig Is het viertal nog lid van de werkgroep 'Alternatief voor het CDA', maar vol gens de plannen gaat die werkgroep in maart op in de EVP. Het is de bedoe ling van het viertal om Vlaardingen Staatsbos beheer heeft laten weten dat de gemeente voor het bos in de Broekpolder recht heeft op subsidie. Met de rijksbijdrage zal de aanleg en het onderhoud van het bos voor een ge deelte worden gedekt. Ge durende vijf jaar heeft Vlaardingen recht op een jaarlijkse bijdrage van 8.858 gulden. Wanneer de regeling ingaat is nog niet bekend. advertenties 1 U heeft méér aan een goed vakantie-advies! REISBUREAU BROERSVELD 167 - 010-731611 3111 LG-SCHIEDAM SCHEQAM KOEMARKT t VLAAFONGÉN DWBECKMATirj$WGQ.67 maassluis koningshoek binnen enkele weken in Schiedam te starten met een ledenwerfactie- Vol gens Fieggen is haast ge boden vanwege de op handen zijnde verkiezin gen. Het bestuurslid van de werk groep is al gekomen met scherpe kritiek op de CD A-en quête, zoals de afdeling Schie dam die onder de leden heeft gehouden en waar een scherpe kritiek op het collegebeleid uit is gekomen. „Alleen het recht se deel van de CD A-leden heeft gereageerd om haar on genoegen over het beleid van burgemeester en wethouders kenbaar te maken," meent Schiedammer Wim Fieggen. Fieggen noemt de enquête niet representatief voor de CDA- leden omdat maar een klein deel van de ondervraagden heeft geantwoord. Veel beter was het geweest als de leden steekproefsgewijs waren bena derd. Op die manier waren volgens Fieggen de verschil lende stromingen binnen het CDA beter aan het woord ge komen. De uitgetreden CDA-er schaart zich met zijn opmer kingen in het rijtje critici van de enquête, waar ook Schie dams burgemeester John te Loo, wethouder Riet Taverne en in mindere mate fractie voorzitter Siem Rosman deel van uitmaken. Vlaardingen De directeur van gemeentewerken, de heer Gerritze, is het met de initia tiefgroep Wijs op weg eens dat de zogenaamde 'groene golven' slechts op beperkte schaal moeten worden ingevoerd in Vlaardingen. Gerritze is van mening dat het ongenuanceerd invoeren van 'groene golven' een maatregel is, waardoor al gemeen gezien de verkeersaf wikkeling kan verslechteren. Slechts op zeer beperkte schaal, op zo'n vier vijf plaatsen, zouden 'groene gol ven' kunnen worden gereali seerd in Vlaardingen. De kosten voor het aanpassen en koppelen van verkeerslich teninstallaties kunnen bij in voering laag worden gehou den. De gemeente gaat er van uit dat per installatie de kosten zullen komen op een kleine 19.396 gulden. De apparatuur voor het centraal koppelen is reeds aanwezig. Momenteel functioneert er al een aantal 'groene golven' in Vlaardin gen. De stoplichten bij het Kolpabad en de Riouwlaan zijn op elkaar afgesteld. Ook de stoplichten nabij de Burge meester Heusdenslaan en de Holysïngel en de op en af rit ten naar de rijksweg zijn al op elkaar afgesteld. In de praktijk blijk dit erg goed te werken. Tot invoering van 'groene gol ven' werd enige tijd terug be sloten op advies van de ANWB. Deze organisatie wil invoering van 'groene golven' uit energiebesparend oogpunt De ENFB, de alternatieve te genhanger van de ANWB, is het met die visie in het geheel niet eens. De ENFB is van me ning dat 'groene golven* van nadelige invloed 2ijn op het fietsverkeer. De organisatie wil dan ook dat de Invoering van 'groene golven' sterk wordt beperkt Vlaardingen De VD 101. een van de surveil lancewagens van de Vlaardingse politie, is dinsdagavond in de kreukels geraakt na een aanrijding op de hoek van de Holysingel en de Frederik Hendriklaan. De politieauto was na een alarm vanuit de brandweerkazerne op weg naar het bejaardencentrum Uitzicht aan de Churchilllaan, waar brand zou zijn. De bemanning van de surveillancewagen had het zwaailicht en de sirene in werking, zo heb ben getuigen bevestigd. Toch ontstond op het kruispunt een aanrijding met een andere per sonenauto, die eveneens schade opliep. Per soonlijke ongelukken deden zich overigens niet voor. De brandweer, die op de Holysingel achter de politiewagen aanreed, eveneens op weg naar de brand, kon meteen in actie komen om enkele vlammen onder de motorkap van de politiewagen te doven. De auto moest later naar de garage van het politiebureau worden gesleept. De wagen, pas nieuw en met nog maar 700 kilometer op de teller, moet waar schijnlijk worden afgeschreven. Overigens bleek alle opwinding nog voor niets ook te zijn geweest. Van een brand in het be jaardencentrum was geen sprake: het ging om loos alarm. De 10T In de kreukels- Vlaardingen De telefoons bij de gemeente lijke energie- en waterleidingbedrijven (GEWB) staan roodgloeiend. De hele dag bel len mensen op die problemen hebben met de zojuist ontvangen jaarafrekeningen of de nieuwe termijnaanslagen, zoals die voor dit jaar zijn vastgesteld. Een woordvoerder van het GEWB noemt hel normaal dat omstreeks deze tijd van het jaar veel mensen opbel len of op het kantoor aan de Hoflaan langskomen om te informeren over hun nieuwe tweemaandelijkse GEWB- nota. Hij vertelt dat het aan het begin van ieder jaar vier vijf mensen enkele dagen bezig zijn met beantwoorden van telefoontjes van mensen die vragen hebben over jaa rafrekeningen en nieuwe termijnbedragen. „Het is opvallend hoeveel mensen niet op de hoogte zijn van de verhoging van de gasprijs met 25 procent. Som migen begrijpen niet waar die verhoging vandaan komt. En bij een gemiddeld gezin veroorzaakt dat al gauw een stijging van dertig veertig gulden per twee maanden. Voor velen is dat een flink groot bedrag." Daarnaast zijn er nogal wat mensen die de jaarafreke ning van het GEWB niet snappen. Deze week hebben onder meer de bewoners van Ambacht de jaarafrekening gehad. Volgens de woord voerder van het gemeente lijk energiebedrijf zijn het vooral de mensen die moeten bijbetalen die direct naar de telefoon grijpen, „Ze begrij pen niet dat ze moeten bijbe talen en hun eerste impuls is dan de telefoon pakken. Voor sommige mensen kan zo'n bijbetaling ook best een finaneiëel probleem opleve ren. Daarom zetten we ook altijd op de rekening dat er een regeling kan worden ge troffen en men het bedrag in termijnen kan betalen. Ook zijn er veel buitenlandse werknemers die problemen hebben met de jaarafreke ning en dan bij het GEWB om uitleg komen vragen." o Bewoners Zuid: slechte Informatie over onderzoek GTB-terrein. Schiedam De bewonereve reniging Schiedam-Zuid heeft bij monde van Armand van Puyvelde ernstig bezwaar ge maakt tegen de handelswijze van de gemeente bij het gifon- derzoek op het GTB-terrein. Op 15 januari heeft de vereni ging informatie ontvangen over de aanpak van het onder zoek, dat de gemeente laat verrichten op het terrein. Voi- ADVERTENTJE vrijdagavond 30 januari en zaterdag 31 Januari Is de All-Air demonstrallebus voor u aanwezig op de Van Hogendorplaan Kom kijken en vraag gens het stencil dat de vereni ging met een ijlbode om vijf uur 's middags werd gebracht, was de gemeente bereid reac ties van de organisatie uit de Gorzen aan te horen. Nog voordat de club de gelegen heid kreeg om een weerwoord te formuleren werd het onder zoek op het gif-terrein echter al gestart Van Puyvelde beklaagt zich bovendien over de slechte in formatie die het stencil bevat te. „Daarmee kunnen we bij een extern deskundige niet te recht" aldus Van Puyvelde, die liet weten op dergelijke ba sis niet met de gemeente te kunnen samenwerken. Vlaardingen De betonnen palen die zijn geplaatst op het trottoir van de Roemer Vis- scherstraat worden niet ver wijderd. De huurderscommis sie Hoogkamer had de ge meente gevraagd om de palen te verwijderen. Volgens de be woners kunnen verhuizers niet bij de huizen komen en wordt er vaak via het gazon, gereden om de huizen toch te bereiken. Het college van Ben W heeft nu negatief over het verzoek tot verwijdering beschikt. De betonnen palen zijn al sinds de bouw van de huizen neergezet. Dit op verzoek van de bewo ners zelf. Ztj hadden namelijk hij de gemeente geklaagd over de overlast die auto's veroorza ken die over het tegelpad rij den. Het pad was in het geheel niet bestand tegen de zware auto's en de verzakkingen wa ren niet te tellen. De gemeente besloot toen de betonnen palen neer te zetten. Om die palen te omzeilen rij den de verhuiswagens tegen woordig over het gazon. Dat moet volgens de gemeente maar helemaal direct afgelo pen zijn. De wagens moeten gewoon op de weg blijven staan. Misschien wat moeilij ker en wat meer werk voor de mensen die gaan verhuizen, maar een verhuizing van twaalf hoog is ook moeilijk en lastig, zo redeneert men op het stadhuis. Schiedam gaat knokken voor garantiehuren Schiedam De gemeente Schiedam gaat zich hard ma ken voor het behoud van de garantiehuren in de stadsver nieuwing. Dat heeft Frans Griffioen van de dienst ge meentewerken gisteravond verteld in een vergadering van het projectteam voor de stadsvernieuwing in Schiedam Zuid. Binnen de gemeente wordt een standpunt voorbe reid om, net als de vier grote gemeenten in Nederland, zich bij het rijk hard te maken voor de garantiehuren. In het projectteam ontstond verwarring over de mogelijk heden die Schiedam in de toe komst heeft om van de garan tiehuren gebruik te maken. Duidelijk werd uiteindelijk dat het rijk uitgaat van de be staande situatie, waardoor ge meentes die nog geen gebruik maken van de garantiehuren dat in de toekomst ook niet kunnen doen. Schiedam hoort niet tot de gemeenten waar ga rantiehuren in de stadsver nieuwing worden gebruikt en dreigt dus in de toekomst uit de boot te vallen. De huren van nieuwbouwwoningen jn de stadsvernieuwingsgebieden vallen daardoor hoger uit, dan wanneer de regeling wel wordt toegepast. «JÜL Dit nieuwsblad, waarm u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vulden, wordt zander extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. M \0« ,tvp^als: *Vf00t»r- otv< de* V ,ue<3el i tjeie b©*v ate*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1