SPORT 7 Strafschoppen hij De Hollandiaan wijst Excelsior '20 de weg Winst voor FCN'66 bij DRZ VFC scoort Jur de Rond uitblinker ms&< met Ruytenberg: Opnieu w beginnen M MSV'71 voert nog steeds ranglijst aan For tuna: minimale winst bij Schiedam Ursus gemakkelijk VDL verspeelt punt maandag 2 februari 1981 VD/SC/WW Oude Tonge - VFC, dat dour het ontbreken van John van Fessem en Hans Jansen .(beiden geschorst) gehandicapt aantrad, is er niet in geslaagd een bres te slaan in het krachteloze voetbal van DBGC, dat te gen de VJaardingers het ,weg-is-weg' concept hul digde. En aangezien de thuisclub niet in staat was doelman Rob Brekeimans voor enig probleem te stel len, was een 0-0 punten verdeling het logische ge volg. In de eerste helft zorgde Peter Jeup met een goed schot voor Vlaardings ge vaar, doch de DBGC-doel- man haalde de bal knap uit de hoek. Daarnaast le verde een hoekschop van Teun Kornaat de Oude Tongenaren angstzweet op, maar vriend en vijand maaiden over de bal heen. In de tweede helft had Harry Schuiten weinig ge luk bij een schot van tien meter afstand, terwijl in valler Gerrie Zeüstra vijf tien minuten voor tijd een goede mogelijkheid onbe nut liet, omdat de DBGC- doelman er ais de kippen bij was om de bal van zijn voeten af te grïsSen. Mar tinit loopt niet in op Slikkerveer Schiedam - Martinit is er niet in geslaagd om de achterstand van vijl punten op lijstaanvoerder Slikkerveer ie verkleinen. In een van beide zijden bikkelhard duel werd niet gescoord, zodat de Schiedammers de laatste strohalm met het oog oj. het kampioenschap niet benutten. „We hebben alles of niets ge- Roei Meltsert zijn klasse, door speeld, omdat we aan een ge- lichtvoetig van Jan Blom weg hjkspel immers niets hadden. Mijn spelers waren zo enthou siast, dat ze niet in toom waren te houden. Daardoor werd soms te massaal voor de aan val gekozen, met het gevolg dat Slikkerveer af en toe ge vaarlijk veel ruimte werd ge boden", analyseerde Martinit- trainer Joop Schop de ondanks het 0-0 gelijk spel in feite ver loren 'vierpuntenwedstrijd', die ook nog een waarschuwing wegens ruw spel voor Ferry Holster opleverde. De met .walrussnor' getooide Scheids rechter Van Klaveren bestraf te aan Slikkerveer-zijde Rens Breur en Leo van Buuren voor hetzelfde feit. Martinit was voor het eerst ge vaarlijk in de 32-ste minuut, toen een .mislukte' voorzet van verdediger Ferry Holster doelman Bart Meltsert bijna verraste. Zes minuten later liet dezelfde Schiedammer bij een hoekschop twee mogelijkhe den om van dichtbij in te schieten onbenut. Drie minu ten voor rust bewees de bal- vaardige Slikkerveer-spits te draaien om vervolgens ver nietigend uit te halen. Doel man John Nagelhout had alle geluk, toen de kogel- via de binnenkant van de paal weer het veld instuitte. Martinit opende de tweede helft met een hevig offensief, dat na negen minuten de eer- door Jan Schrijver ste mogelijkheid opleverde, toen Ed Slavenburg de bal op zij tikte naar Kees Hoogwerf. Deze schoot vanaf twintig me ter rakelings over. Een door Jan Blom knap doch net naast gekopte bal en een hard schot van Hans Schop, dat door Bart Meltsert vakkundig werd ge stopt, deden de thuisclub aan het zo fel begeerde doelpunt ruiken. Een uitval van Roel Meltsert, die alleen op doel man John Nagelhout afgaand voor buitenspel werd terugge floten, ondanks dat de Schie- damse grensrechter in het ge heel geen aanstalte maakte zijn vlag te laten wapperen, waarschuwde Martinit echter niet te druister voor de aanval te kiezen, alhoewel bij een nieuwe aanvalsgolf Bart Melt sert opnieuw fraaie reacties ten toon moest spreiden bij schoten van Ed Slavenburg en Kees van Kralingen. En op nieuw ook schudden Ronald Harms en Roel Meltsert met een numerieke meei derheid bij een uitval de thuisclub uit hun aanvalsroes wakker. Vier minuten voor tijd zorgde Leo van Buuren via een lange rush nog bijna voor de volle winst, aangezien Ferry Holster hem ten koste van een strafschop afstopte. John Nagelhout ging op de strafschop van Louis Clement naar de juiste hoek, zodat zelfs deze kans het dub- belblank niet kon doorbreken. Bij Slikkerveer ontbrak de naar de dug-out verwezen middenvelder Hugo de Vries. „Hij verscheen ruim twintig minuten te laat op de bespre king. In dit stadium van de competitie ben je dan duidelijk niet goed genoeg met een wed strijd bezig", verklaarde Slik kerveer-trainer Jan Verhoe ven de disciplinaire straf. Slikkerveer-doelman Roel Meltsert in de verdrukking Vlaardingen RKWIK en SFC hebben van de streekderby in park 't Nieuwelant op een slecht bespeelbaar veld een boeiend spektakel weten te maken. Het was voetbaltechnïsch.allemaal niet zo best, de enige die er letterlijk en figuurlijk met kop en schouders boven uit stak was RKWIK-aanvoerder Jur de Rond. Zijn techniek en speloverzicht maakte dit krachtenslo- pende duel, dat via strafschoppen op 1-1 eindigde, compleet voor de toeschouwers. RKWIK (gestreepte shirts) in de verdrukking RKWIK begon met een hele serie mooie aanvallen die vooral over de linkerflank lie pen alwaar linkshalf Jos Wen- nekes de te trage rechtsback Bertie Weij keer op keer op snelheid klopte. Doelman Rob Korpel moest een aantal ma len handelend optreden op schoten van Peter de Witte en Jos Wennekes, maar hij bleef keurig overeind. De SFC verdediging wist echter met alle Vlaardingse aanvallen heel goed raad. Onder leiding van het centrale verdedigings duo Henk Offenberg en Ed van Dillen werden vrijwel alle ballen met ferme langeaf- standstrappen uit de eigen ge varenzone weggetransspor- teerd. De tweede helft gaf een iets ander beeld en nu met doel punten en vooral strafschop pen. Zowel RKWIK als SFC konden er hun score uit put ten. De eerste treffer vanuit een elfmeter trap kwam op naam van Rinie Broere die binnen de beruchte lijnen werd vastgehouden door Wim Dubbeling. Op zeer koele en zuivere wijze scoorde hijzelf in de rechterbenedenhoek. RKWIK zocht daarna-de aan val in de wetenschap dat een doelpuht toch moest komen als de nodige druk werd gebruikt. Dat doelpunt kwam dan en was weer het resultaat van een penalty. Een aanval op rechts begon bij rechtshalf Ad Pen- nings, via rechtsbuiten Leo Jansen die het Ieder ineens naar binnen 'hakte', kwam de bal bij spits Peter de Witte die het strafschopgebied binnen stoof en daar een wreed halt werd toegeroepen. De elfme- tertrap werd in eerste instan tie gemist door Jos Wennekes, maar te vroeg bewegen van doelman Rob Korpel deed de scheidsrechter besluiten de te recht gegeven straf te herha len. Peter de Witte belaste zich nu met .het voltrekken deed dit feilloos: 1-1. De heftig protesterende SFC ers waren het echter niet eens met het dubbele vonnis en speelden de wedstrijd ietwat harder dan voorheen uit. Dat de wedstrijd niet uit de hand gierde Viel vooral te danken aan de'zelfbeheersing van de tweeeiitwintig spelers. „Vol gende week hebben we Din de Rond en Hans de Groot er weer bij en dat moet de score vrees weer enigzins wegne men", memoreerde RKWIK- trainer Ger Pijl nog. Vlaardingen Na de uitstekende prestatie tegen Feye- noord waren de verwachtingen bij Dc Hollandiaan voor de wedstrijd tegen Excelsior '20 hooggespannen. Niets is daar echter van terecht gekonien. Integendeel, Excelsior '20 nam in deze streekderby met liefst 03 de volle winst mee naar Schiedam. De Hollandiaan en zijn trainer Hans Ruytenberg onthutst achterlatend. „We kunnen weer helemaal opnieuw beginnen", zo mop perde Ruytenberg na afloop somber. „De ploeg heeft het in de eerste helft veel te gemak kelijk opgevat", zo wees de trainer de belangrijkste oor zaak van de nederlaag aan. „We hebben dan ook verdiend verloren, dit was geheel eigen schuld". De Hollandiaan vatte het niet alleen te licht op, maar maakte daarbij ook af schuwelijke fouten. Waarvan Excelsior al in de tiende mi nuut kon profiteren. Een vrije trap van Rob Koevermans werd door Cees Stam gemist, waarna John Kloppers de al uit positie zijnde doelman Hans Verhart kon passeren: 01. „Dan maak je het je tegenstan der wel gemakkelijk", aldus Ruytenberg, die ook de tweede treffer als een fout kenmerkte. In de 35e minuut liet Wout van de Pijl namelijk Rob Koe vermans vrijelijk een bal aan nemen. Een handige beweging van de Schiedamse spits bood hem een vrije kans en via de handen van Hans Verhart verdween de bal hard en laag in de hoek: 0—2. Slechts heel even leefde De Hollandiaan voor de rust nog op. Fred Moerman zag zijn schot richting kruising gaan, waar Exeelsior-keeper Jan van Veen nog net een hand bij kon krijgen. In de tweede helft was het al De Hollandiaan wat de klok sloeg. „Toen werd er wel ge concentreerd gespeeld en ge knokt en gevochten", aldus Ruytenberg. Dc aansluiten de treffer bleef echter uit, de grote druk van de Vlaardln- John Kloppers schiet 0-1 in gers ten spijt. „In feite", aldus Excelsior-trai- ner Piet Roozen, „zijn er on<- danks die druk nieteens grote problemen geweest. Behalve dan die ene bal tegen de paal. De meeste paniek ontstond nog doordat de eigen spelers de bal onvoldoende wegwerk ten". Wissels .bij De Hollandiaan, Wim Riedijk voor Van der Pijl en Martin dè Jonge voor Moerman, hielpen evenmin. De opening werd niet gevon-- den, ook niet toen Peet van der Waal ,niet meer van de spitspositie weg ging. „Daar mee was ik eigenlijk wel blij", aldus trainer Roozen. „Aan de bal was Van der Waal erg be wegelijk en daardoor gevaar lijk, maar in de spits was ook voc- hem geen ruimte". Ex ilsior '20 weerstond de V' ardingse aanvallen en had n ruim een half uur de beste I ns om zelf te scoren. Na een - .elle counter plaatste Anton e Rouw naar Hans Etman, erwijl Verhart al was uitge speeld. De linkerspits zag ech ter toch nog kans de bal naast het lege doel te schieten! Vlak voor tijd werd het echter toch nog 0~~3. Koevermans het zien hoe een counter wel afge maakt moet worden. „We heb ben toch helemaal geen slech te ploeg", aldus Ruytenberg. „Maar dan moet ie wel zo ge concentreerd spelen als tegen Feyenoord. Ze hebben dan ook nog geen idee dat ze bijna on deraan staan". Vlaardingen - De zondagafdelingsclubs behaalden ook dit week einde weer wisselvallige resultaten. MSV, Demos, FCN'66 en Olympus tekenden voor de volle winst. MSV was voor SC Zuid te sterk, 4-0. Demos won eveneens met ruime cijfers en wel van Aeolus (3-0). DRZ was niet opgewassen tegen FCN'66 (1-3) en Olympus won met dezelde cijfers van Abbenbroek. Alleen SVDPW en de Schiedamse Boys konden zegevieren. De Boys waren niet opgewassen tegen Voorwaarts, dat dan ook met 3-0 won. De schade voor SVDPW was kleiner, The Harvards von den slechts tweemaal het Schiedamse doel, 2-0. Demos-Aeolus 3-0 Deze overwinning van Demos kwam in de eerste helft tot stand. In het eerste half uur was het maar liefs driemmal raak. Herman Niemeyer, Ma rio Verkerk en nogmaals Her man Niemeyer waren de doel puntenmakers. Demos was in deze fase van de strijd de veel betere ploeg. In het tweede be drijf ebde het goede Demos spel weg, waardoor Aeolus zich gelijkwaardig kon gaan noemen. Maar echt gevaarlijk werd het voor de ploeg van Aad van der Viist nooit. The Harvards-SVDPW 2-0 SVDPW speelde een goede wedstrijd en leek dan ook met 'minimaal een punt naar huis te gaan. Maar in het laatste kwartier keerde het tij voor de Schiedamse ploeg in negatieve zin. The Harvards zag een on gevaarlijke inzet beloond met een strafschop, omdat een van de Schiedammers de bal met de hand gespeeld zou hebben. Na deze treffer trok SVDPW massaal ten aanval. De thuis club kreeg zo de ruimte voor 2-0. DRZ-FCN'66 1-3 De overwinning voor FCN'ers had nog groter kunnen zijn als zij nog wat geconcentreerder hadden gespeeld. Maar al met al mag deze 1-3 toch als een uitstekend resultaat worden gezien. In de eerste helft wa ren het Wim de Groot en Diek Schaap, die de Schiedammers op 0-2 brachten. Door een strafschop te benutten kwam DRZ op 1-2. In het tweede be drijf zorgde Henk Lely voor de 1-3 eindstand. MSV'71-SC Zuid 4-0 Een gemotiveerd SC Zuid, na de 8-0 nederlaag vorige bij Ab benbroek, was niet bij machte om MSV-af te stoppen. In de eerste helft bleef het bij de be- ginstand. In de tweede helft was het echter met de Rotter dammers gedaan. De vier tref fers kwamen op naam van Jacco 't Hart, Aad Hoek, Jan Verbrugge en Nanno Cavon. Door deze overwinning blijft MSV ongeslagen de ranglijst leiden. Olvmpus-Abbenbroek 3-1 Olympus had in eerste instan tie moeite met de Abbenbroek, want pas in de tweede helft kon de volle winst behaald worden. In het eerste bedrijf bracht Peter Verhaal de thuis ploeg op 1-0. Abbenbroek kwam in de tweede helft ech ter weer terug tot 1-1. Maar hier bleef het echter bij, want Olympus profiteerde van de terugval van de gasten. Siem van Loenen en Wim van Om meren zorgden voor de Schie damse doelpunten. Voorwaarts-Scbiedam- se Boys 3-0 De Schiedamse Boys werden in de eerste periode van de wedstrijd op hun nummer ge zet. Voorwaarts scoorde toen liefs driemaal en het was dat keeper Jan Blom zo goed het doel verdedigde, anders was de schade zeker groter ge weest. In het verdere verloop van de strijd, konden de Boys echter niets meer terug doen. Schiedam - Het competi- tietreffen lussen de ploe gen van Schiedam en For- tuna heeft de Vlaardingers de volle winst gebracht. Ze verlieten Schiedam echter wel met een minimale 0-1 score. Schiedam kon aan deze stand weinig veran deren. omdat Fortuna ztch de gehele wedstrijd erg verdedigend opstelde en. na het doelpunt in de de laatste minuten van de eerste helft was het een en al countervoetbal dat er van Vlaardingse zijde op het veld gelegd werd. Schiedam kreeg het zo erg moeilijk om op gelijke hoogte met Fortuna te ko men. De ploeg van Nico Huet startte echter bijzonder goed, het kreeg in de eer ste tien minuten van de strijd dan ook een aantal aardige mogelijkheden. Met name Ene Koimeier wist in die periode geen raad met twee goede kan sen. In het verdere ver loop van de eerste helft waren de beide ploegen goed tegen elkaar opge wassen, de rust leek dan ook met de bekende bril- stand in te gaan. Maar vlak voor die rust was het toch Fortuna dat kon sco ren Ron Berveling was de maker van die Vlaarding se treffer. Dat die treffer belangrijk was zou later wel blijken. Nico Huet hierover:,, In deze wed strijd waren de beste pa pieren gewoon voor de ploeg die het eerste scoor de". Schiedam probeerde in de tweede helft van alles, maar door het verdedigen de spel van Fortuna was er niet veel doorkomen aan. De counters van de Vlaardingers leverde ech ter ook geen doelpunten op. In laatste twintig mi nuten werd de Schiedamse druk zo groot, dat zich bij na alles op een helft af speelde. Maar ook nu kwam Schiedam niet ver der dan een aantal af standschoten (Nico Huet jr>, die het verdiende ioon naar werken, ook niet brachten. Schiedam - Ursus heeft een gemakkelijke overwinning be haald tegen hekkesluiter Bol nes: 4-2 Het ging zelfs zo ge makkelijk, dat Ursus nog bijna de boot in ging, door bij een 4- l stand het voetbal wat ié lichtvoetig op te gaan vatten. Maar Bolnes kon de kansen die het toen wist te creëren niet in de score tot uitdruk king brengen. In het eerste be drijf was het een en al Ursus wat de klok sloeg. Al na vijf minuten was het 1-0 door Henk van Loenen. Bolnes kon zich nog wel verzetten, maar bij 1-1 bleef het. Want hierna waren het Cock van der Tuyn en Rob Bonte die Ursus met een ruime 3-1 voorsprong lie ten rusten. In de tweede helft ging Ursus door, maar na de 4- 1 van Sjaak Nieuwstraten stokte de doelpunten machine. Hot was wel mooi zo, vond men aan Sehiedanmse zijde en dat betekende voor Bolnes hel licht op groen voor de aanval. Zoals gezegd, het was gelukkig voor de Schiedammers, dat dat niet meer effect sorteerde dan slechts één treffer. Albtasserdam - VDL heeft in Alblasserdam duidelijk een punt verspeeld, want tegen de gelijknamige vereniging kwam de ploeg uit Maassluis niet verder dan een 3-3 gelijk spel. VDL had de hele wed strijd wel het betere van het spel, maar kon dat niet in de score tot uitdrukking brengen. Het was zelfs zo erg, dat VDL tweemaal een achterstand moest wegwerken. Al na vijf minuten was het 1-0 door een .snel genomen vrije trap, waar dc Maassluïsse verdediging geen antwoord op had. John Gordijn bracht VDL voor de eerste maal langszij, maar Al blasserdam wist voor de rust opnieuw op voorsprong te ko men. In het tweede bedrijf liet VDL zich van zijn goede kant zien, door de achterstand weg te werken en zelfs een voor sprong te nemen. Kees de Man zorgde voor de gelijkmaker (2- 2) en Aart Trrees zorgde voor een minimale voorsprong. Met nog tien minuten te spelen leek VDL met twee punten naar huis te kunnen gaan, maar dat bleek een utopie. Want de thuisclub wist ook wat het betekende om een ger lijkmaker ,te produceren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 7