V1 /V gaait Schiedam in Y orkshire promoten Restauratie historische panden van start Heiblok doet Peperstraat trillen HOREN mZEN Slordig beleid Steen en Brons Elf te hard Actie voor zeekadettensehip Samen met Rotterdam BSgSSlsi §Ètfeïiöö<: SËafiMffis 'VOP vernieuwt' nu van projectgroep Pin Point Funk Solotoer Kunst in ziekenhuis MUSEUMDIRECTEUR J. Paalman en wethouder H. W. Posthoorn hebben hun gelijk verspeeld. Een be spreking, waarin zij het wilden hebben over een door de museumstaf gemaakt werkplan voor 1981, (s uitgelopen op een fors ingrijpen In het tentoonstellingsprogramma. Het stedelijk museum van Schiedam zal het dit Jaar nu zonder hoogtepunten moeten stellen, omdat onder ande re de befaamde Salon van de Maassteden naar 1982 l3 verschoven. Het Is geen goede zaak, dat een tentocnstel- lingsprogramma, waarmee de museumcommissie In de cember nota bene al had ingestemd, nog zo kon worden aangetast. Paalmans argument: voor belangrijke exposi ties zou geen tijd zijn. Zijn staf dacht daar anders over en stond achter het programma, aan de hand waarvan ©en werkplan was gemaakt. PROGRAMMA EN WERKPLAN zijn gemaakt tijdens de maandenlange ziekte van Paalman. Wethouder Posthoorn nam voor de directeur waar In stafbesprekingen en com missievergaderingen en stemde In december In met het tentoonstellingsprogramma. Een werkplan diende nog te worden vervaardigd en de staf zette zich daaraan. Paal- t man, die Inmiddels weer één dag In de week was gaan werken, had kritiek op dat plan en In de vorige vergadering van de museumcommlssle verzocht Posthoorn de direc teur met een reactie daarop te komen. Paalman wilde het werkplan toetsen aan zijn beleidsnota. Tot zover was er formeel niets aan de hand, hoewel de staf al van 'machts misbruik' begon te spreken. Twee weken geleden Is het museumpersoneel onder meer om die reden een zwijg plicht opgelegd. MAANDAGMIDDAG ECHTER stond op de agenda van de museumcommissie niet het. werkplan, maar het tentoon stellingsprogramma waarmee zij zelf al had Ingestemd on der het waarnemend directeurschap van wethouder Post hoorn. De enige, die het programma niet uitvoerbaar vond was Paalman. Hij wilde maandag nauwelijks toelichten wat hij verstaat onder organisatorische en financleel-technl- sche problemen. Tijdens de discussie liet hij zich op een merkwaardige manier uit. Zo zei commissielid J. van der Vlist: „Het museum is er niet alleen voor u." Paalmans reactie: „Misschien wel." WAT NU GEBEURD IS, doet denken aan een autoritair be wind In het museum. Van Posthoorn Is is het onbegrijpe lijk, dat hij opnieuw aan het tentoonstellingsprogramma wilde sleutelen. Hoe vast staat het programma nu? Kan er morgen weer zomaar in veranderd worden? Het museum bevindt zich toch al in een sfeer van versukkeling en kun stenaars zowel als politici hebben kritiek op het ontbreken van uitschieters. Ook om die reden Is te betreuren, dat tentoonstellingen van het programma afgevoerd konden worden. woensdag I 4 februari 1981 VD/SC/WW Schiedam Vertegenwoordigers van de Schiedamse VW gaan in maart een paar daagjes naar West-Yorkshire om de Engelsen te vertellen hoe mooi Schiedam is en hoe goed het is tijdens een vakantie in de jenever-stad te vertoeven. De Schiedamse VVV'ers doen dat niet alleen. Zij gaan samen met Rotterdamse bestuurders van het toeristenoureau, die ook met het idee zijn gekomen. De VVV-Rotterdam maakte een plan om het Waterwegge bied toeristisch te promoten. In West-Yorkshire wil men ar rangementen aan de man brengen, die gericht zijn op groeps reizen en korte verblijven van drie vier dagen. Met die arrangementen zal de VVV-ploeg vooral de tourope rators en grote busondernemingen in Yorkshire benaderen met als doel de Maasstad en zijn omgeving dusdanig te pro moten dat het gebied opgenomen wordt in in de diverse £n- feise reïspakketten. 'ot nu toe heeft alleen de Schiedamse VVV op dat promotie plan gereageerd: of ook de andere bureaus voor vreemdelin genverkeer in het Waterweggebied mee willen gaan, wordt binnenkort pas bekend. Maassluis Het aannemers bedrijf Woudenberg uit Amei- de is vorigs week begonnen met de restauratie van een vijftal panden aan de Hoog straat in Maassluis. De panden die zijn aangekocht door de gemeente en die vallen onder monumentenzorg worden door het bedrijf in de oorspronkelij ke staat teruggebracht. De nummers 9 en 5 waren in het verleden winkelpanden. Na de restauratie zal dat ech ter niet meer het geval zijn. De panden worden om gebouwd tot woonhuizen. Het bedrijf uit Ameide restaureert^ voorlopig alleen de buitenkant van de panden. Met de bin nenkant wordt gewacht tot zich kopers voor de panden hebben gemeld. Daarna wor den in overleg met de kopers de panden ook van binnen ge restaureerd. Met de restauratie van de vijf panden aan de Hoogstraat is ongeveer een half jaar gemoeid. Op het pro gramma staat ook de restaura tie van het pand Zuiddijk 9, direct naast het zakkendra gershuisje. Concrete plannen hiervoor zijn echter nog niet gemaakt. De firma Wouden berg heeft in Maassluis al meer panden gerestaureerd. Het bekendste object is wel het Schuurkerkje. De restauratie van het Schuur kerkje is nu bijna voltooid. De pastorie direct naast het kerkje is echter nog steeds niet door de gemeenie Maassluis ver kocht. Met de restauratie van dat pand wacht de firma Wou denberg dan ook nog steeds. Vlaardingen Met een serie daverende klappen werden gisteren enkele heipalen de grond in geslagen voor drie pandjes in de Pepersstraat De panden met op de begane grond winkeltjes zullen wor den gedragen door in totaal negen palen met een lengte van zo n twintig meter.' Het heiwerk op de bouwplaats, die ligt ingeklemd tussen bestaan de bebouwing, zal enkele da- fen gaan duren. Hoewel de eien met de grootst mogelij ke omzichtigheid hun werk doen, ging het slaan van de palen gepaard met flinke tril lingen. Daarom ook wordt een vrij licht heiblok gebruikt, zo dat men niet voor onvoorziene scheuren komt te staan. Opdrachtgever voor het bouw werk is Cor Langel, exploitant van de Lijndraaier, die zich voor het eerst op de bouw markt begeeft. Cor werd in de kroeg op het idee gebracht om op de plaats van waar vier vervallen huisjes stonden drie nieuwe te zetten. De pandjes zullen tegen de zomer worden opgeleverd en verkocht. Cor Langels dochter Ingrld assisteerde bij het slaan van de eerste paal. Schiedam Op de Vlaardingerdijk is maandagmiddag van drie tot half vijf een snelheidscontrole gehouden. Er werden elf processen-verbaal opgemaakt. De hoogste snelheid werd genoteerd op 89 kilometer. Vanuit de openbare bibliotheek in de Blauwe Brug is een geldkistje met 225 gulden en 1850 gulden aan boetebonnetjes gestolen. De boetebonnetjes hebben geen waarde voor de die- ADVERTENTIES Boezamweg 136-138 Rotterdam Telefoon 010-140619 Freericksptaats 9 Rotterdarrv Hlllegarsbery Telefoon 010187700 Ruben splein 12 Schiedam Telefoon 010-26C975 Ruim 12 jaar uw vertrouwen waard. .iiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiuuinuiuiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijuiiiiiiiuiiiiuiuiiijiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiuiiiiiiimiiiiiiiiuiiiiium Maassluis Mensen die het zeekadetten- korps in Maassluis een warm hart toedragen kunnen lid worden van de nieuwbakken stichting 'Vrienden van de Rigel'. Het is de bedoeling dat er certificaten in de handel komen die gekocht kunnen worden voor minimaal 25 gulden. Met de opbrengst zal worden getracht om het opleidingsschip van de 2eekadetten de Rigel terug in de vaart te brengen. De actie gaat officieel 21 februari van start Stadgenoot en minister van defensie Pieter de Geus zal het startschot geven voor de ac tie, Hij staat bekend als een een man die het zeekadettenkorps van Maassluis altijd een warm hart beeft toegedragen. In de kantine van scheepswe gedeelte plaats vinden. De Rigel zal dan ook op die dag de ligplaats in de binnenhaven verlaten en positie kiezen voor de kantine van de scheepswerf. Eén van de initiatiefne mers is Leen de Zeeuw, voorzitter van het bestuur van het zeekadettenkorps en raads lid voor de VVD. „Het schip de Rigel is nog helemaal in tact. Ook nog zeewaardig. Het is de bedoeling dat we het schip weer in de vaart gaan brengen. In de toekomst kunnen de zeekadetten er dan enkele dagen met het schip op uit trekken, waardoor de 80 kadet- ten een nog betere opleiding krijgen. Daar is echter veel geld voor nodig. Vandaar de ac tie met de certificaten." MnmtiiDiiiiiimiimiïïiiHTiiniiii[ipiimninnirmmnimtummgmujiuaHiiuiiiiiiiHiiHiinummmiiiiiiiiiimmmiiüi]iiiinnin!nmiinnii[iiiiiii Vlaardingen Het in formatieblad „VOP ver nieuwt", dat al reim vier jaar op ongeregelde tijd stippen wordt uitge bracht om de bewoners van het oude deel van de Vettenoordsepolder en andere belangstellenden de nodige informatie te geven over de stadsver nieuwing in de wijk, is nu voor het eerst ver schenen onder auspiciën van de projectgroep voor de VOP. Alle vorige bul letins werden uitgegeven door het gemeentebe stuur en gevuld door de afdeling voorlichting van_ het stadhuis. Hoewel de afdeling voor lichting ook nu nog een belangrijk aandeel in de uitgave heeft is het nu de projectgroep, die verant woordelijk is voor het bulletin. Dat is overeen komstig de nota organi satie stadsvernieuwing, die vorig jaar door de raad werd aangenomen. In die nota werd bepaald dat de voorlichting over stadsvernieuwingsprojec ten nu door de project- groepen-nieuwe-stijl zelf verzorgd zou moeten worden. In de praktijk zou hier door kunnen voorkomen, dat in „VOP vernieuwt" een duidelijk verschil van mening naar buiten komt tussen de bewoners en de ambtenaren, die in de projectgroep samen werken. Een van de ambtelijke leden uit de projectgroep liet deze week merken hierover geen problemen te ver wachten. De nieuwe uitgave van „VOP vernieuwt", die overigens weer voor het eerst sinds geruime tijd is verschenen, is uitgevoerd in de vorm van een blad van een pagina of twaalf. Het blad geeft een over zicht van de stand van zaken bij de diverse re novatie- en nieuwbouw projecten in de wijk. In het verleden bestond het bulletin dikwijls uit slechts één velletje, dat aan beide zijden was be schreven. Schiedamse liefhebbers van funkrock kunnen morgen avond hun hart ophalen bij het optreden van de Neder landse vijfmansformaiie Pin Point. Nederlandse funk scoort vooral sinds de stijgende populariteit van Spargo hoge ogen in ïowel het binnen- als het buitenland. Ook Pin Point (Speldepnk, punaise) weel heel zuiver gevoeli ge balladen op de wijze van een „heavy funkrocksong" te vertolken. Het hoge en zuivere stemgeluid van zangeres Demse Wijngaarden draagt daarbij een zeer belangrijk steentje bij. Verder bestaat Pm Point uit Joop Zandwijk op de drums, Kees Bloemendaal bas, George Vink gitaar en Tom van der Hoff bespeelt tenslotte de electromsche Het gaat morgenavond, donderdag 5 februari, allemaal gebeuren in café De Goudsbloem in de Sint Anna Zus terstraat nummer 30. Het begint om half tien en de toe gang is gratis. Frieslands trots, Rients Gratama, staat volgende week vrijdagavond op de bühne van de Vlaardingse stadsgehoorzaal. In voor gaande jaren was deze ca baretier steeds omringd door jong Nederlands ca- barettalent, maar deze keer is Rients alleen met zichzelf en zonder de be doeling iemands sprink- plank te zijn. Rients Gratama's one- man-show; een sympatiek entertainer toont hoe veel zijdig hij is. Muzikaal wordt htj terzijde gestaan door een combo dat onder leiding staat van John Es- kes. Vrijdag 13 februari begint het om kwart over acht en vanaf aanstaande zaterdag zijn er dagelijks van lO.ÖQ tot 13.00 en van 19.00 tot 21.00 uur kaartjes ver krijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, eenkoloms Dat er in het ziekenhuis behalve vervelende dingen ook iets moois te beleven valt bewijst het Schiedamse Nolet- ziekenhuts aan de Stadhouderstaan. In de 'ziekenhuis galerie' zal de Voorburgse burgemees ter, Elly de Haan-Groen, vrijdagmiddag om half vijf de expositie van een drietal leden van de Voorburgse kun stenaarsvereniging „Brak" openen. Carla Krutzen maakt sieraden. Frans Kokshoorn is beeldhouwer en John Berwald fotografeert. Naast het v lidmaatschap van Brak hebben ze ook het lidmaatschap van de Haagse Kunstkring gemeen. Tot 10 maart is de tentoonstelling dagelijks van 9.00 tot 22.00 te bezoeken..en er hangt beslist geen chloroform- lucht! De Vlaardingse kunste naar Leen Droppert maakte in 1961 dit beeldje van een vader met kind. De gemeente Vlaardingen kocht het van hem en gaf het kado aan de in 19S1 ju bilerende woningbouwve reniging Patrimonium. Die zette het kunstwerk bij haar woningen aan de Burgemeester Pruissingel. Niet zo'n gelukkige plaats; zeker niet toen de Pruis singel een paar jaar gele den werd gereconstrueerd. Het anderhalve meter hoge beeldje verdween he lemaal in het niet tussen de flats, de vele rijstroken en de groenvoorzieningen. Jammer van het mooie beeld dat 2oweI oudertrots als kindervreugde uit draagt. De woningbouw vereniging zat er behoor lijk mee in z'n maag. De bouw van Holy-Noord bracht echter de oplossing. Patrimonium het ook daar woningen bouwen en prompt werd het -beeldje overgeplaatst naar het pleintje tussen Koekoek en Buizcrditraat. En daar komt het uitstekend tot zijn recht. Ga maar eens kijken fotoHenk van Westering, samenstelling: Mari Timmer- mans

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3